لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9.10 داشت لپ تاپ من رو منفجر ميكرد
2010-04-09, 01:33 PM,
ارسال : #1
9.10 داشت لپ تاپ من رو منفجر ميكرد
من 3 ماهه كه مهاجرت كردم به لينوكس و از 9.10 استفاده ميكردم تا ديروز. كار من پشتيباني شبكه هست و با لپ تاپم كار سنگيني انجام نميدم اصولا". ولي ديروز مجبور شدم كه از ديتابيس يه بك آپ بگيرم براي كاري و تصميم گرفتم كه از لپ تاپ خودم استفاده كنم. وقتي بك آپ گرفتن شروع شد بعد از چند دقيقه ديدم سرعت سيستم خيلي پايين اومده و هنگ ميكنه. بعدش دستم خورد به بقل لپ تاپم و دستم سوخت. Grin متوجه شدم كه فن لپ تاپ كار نميكنه. سريع سيستم رو ريستارت كردم و گذاشتم كه سيستم خنك بشه و باز كار رو دوباره شروع كردم ولي باز هم همين اتفاق اقتاد. متوجه شدم از زماني كه من از لينوكس استفاده ميكنم اصلا" اين فن ممار نميكنه و شانس آوردم كه اين نسوخته بوده تا حالا. (آخه لپ تاپ من از نوع لپ تاپ هاي نيمه نظامي و صنعتي هست و بزنم به تخته خيلي سگ جونه)
و خلاصه بعد از اينكه تو اينترنت يه سرچي كردم متوجه شدم كه مشكل خيلي از افراد هست در دنيا و باز هم به ويندوز عزيز برگشتم. هرچه باشه سيستم رو نميسوزونه.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-04-09, 03:13 PM,
ارسال : #2
پاسخ: 9.10 داشت لپ تاپ من رو منفجر ميكرد
استفاده از لینوکس برای لپ تاپ اصلا عاقلانه نیست کلا با اون قدرتی که داره لپ تاپو حیونی از پا در میاره بهتری گزینه برای لیپ تاپ ویندوز 7 هست که واقعا عالی طراحی شده و به نظرم مشکلی هم نداشته باشه....
2010-04-09, 04:07 PM,
ارسال : #3
من فرض میکنم شما اینو به عنوان طنز مینویسید ... و گرنه دعوی اینکه لینوکس باعث سوختن لپتاپ میشه همونقدر خنده دار و نشان از بیسوادیه که وقتی ازت بپرسن لپتاپت چیه ؟ بگی یه لپتاپ مشکی !!!!
2010-04-09, 04:13 PM,
ارسال : #4
ها ها ها ها ها ها ها ها ها ها ها ها .
برای افرادی مثل شما ویندوز طراحی شده . از ویندوز عزیزتون لذت ببرین ایشالا بیلی جون هم کمکتون می کنه .
عدم آگاهی شما دلیل بر بد بودن چیزی نیست . شما باید بیشتر از اینها کار کنی چون واسه یه پشتیبان شبکه بده که چیزی بگه که از رو نا آگاهی باشه . ( در ضمن ubuntu 9.10 نه 9.10 خالی )
از ویندوز ۷ لذت ببرید :lol:

Registered Linux User #443548
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
http://www.karajlug.org
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-04-09, 04:21 PM,
ارسال : #5
لذت که میبرم چونکه واقعا خوب طراحی شده کلا اهل طرفداری بیخودی از چیزیم نیستم و لینوکسم خیلی دوست دارم ولی دوست عزیز اینو باید قبول کنید که لینوکس جدای از اینکه بسیار قدرتمند و دوست داشتنی هست هنوزم که هنوزه مشکلات بزرگی داره عدم آگاهی هم نگید چون کسی که مثلا 1 میلیون هزینه میکنه که لپ تاپ بگیره وبعد بخاطر یک مشکل در کرنل لینوکیس لپ تاپش مشکل پیدا کنه مطمن باشید که دیگه سراغ لینوکس نمیاد متاسفانه یکی از بزرگترین ایرادهای جامعه اپن سورس انقاد پذیر نبودن اونهاست من کاری هم به بیلی جون ندارم چون من همش با 1000 تومن ویندوز خریدم مشکلی نیست چون الان که این پستو میزنم دارم از دبیان استفاده میکنم هدف من جرو بحث هم نیست امیدوارم موفق باشید فقط همه چیز رو کامل ندونید چون تمام ساخته های دست بشر خالی از مشکل نیستند منم مثل شما از طرفداران پروپا قرص لینوکس هستم ولی باید بدونید دلیل استفاده خیلی کم لینوکس اینطور مشکلات هست که حتما باید یک متخصص لینوکس باشید تا مشکل رو تشخیص بدید.
از انجمن خوبتون هم تشکر میکنم
موقث باشید
2010-04-09, 04:26 PM,
ارسال : #6
Re: پاسخ: 9.10 داشت لپ تاپ من رو منفجر ميكرد
Anonymous نویسنده :من فرض میکنم شما اینو به عنوان طنز مینویسید ... و گرنه دعوی اینکه لینوکس باعث سوختن لپتاپ میشه همونقدر خنده دار و نشان از بیسوادیه که وقتی ازت بپرسن لپتاپت چیه ؟ بگی یه لپتاپ مشکی !!!!

مشکلی نیست توی اینترنت سرچ کنید مشکلات رو میتونید دربیارید من که به اندازه شما آگاهی دارم با این طرز نوشتنتون نشون دادید که چه شخصیت جالبی دارید (برای سیرک!!) منظور من بی مشکل بودن ویندوز نیست اونم مشکلات بزرگی داره
2010-04-09, 04:35 PM,
ارسال : #7
پاسخ: Re: پاسخ: 9.10 داشت لپ تاپ من رو منفجر ميكرد
آقا من اشتباه كردم كه اين پست رو زدم اصلا". آخه اين چه وضعيه كه تا يه چيزي آدم ميگه به جون هم ميفتيد؟؟
جنبه داشتن هم خيلي خوبه. بعد ميگن چرا ميگن ايرانيا ديوونه هستن.
من خوب ميدونم كه مشكل از كجا بود و به راحتي هم مشكلم رو حل كردم. من نميخوام برداشته بدي كنيد يا اينكه فكر كنيد دارم از مايكروسافت طرفداري كنم ولي خيلي مشكل مسخره اي هست. به نظر شما اين مشكلات پيش و پا افتاده ضعف چي رو نشون ميده؟؟
2010-04-09, 04:51 PM,
ارسال : #8
حقیقتش نمیدونستم اینقدر بهتون بر میخوره ولی دوستان اینو وبدونید من حدود 2 سال است که به طور جدی لینوکس کار میکنم و الانم از دبیان به عنوان دسکتاپ استفاده میکنم خب به عنوان کسی که 2 سال از چیزی استفاده کنه اونم به طور مداوم میتونه مشکلات رو بگه لینوکس هم مشکل زیاد داره اینو قبول کنید نه لینوکس و نه ویندوز هیچکدوم بی نقص نیستن این مشکلات رو من با چند مدل لپ تاپ داشتم که مشکلت کوچیکی نیستن.
2010-04-09, 04:55 PM,
ارسال : #9
منکه ویندوز ایکس پی رو دوست داشتم و دارم.
آخه این سون و اینها چیکار کرده مگه؟ جز زلم زیمبو.
از اون گند مسخره ویستا دراومدن 7 رو دادن بیرون حالا ما در مقایسه با اون فکر میکنیم چیز توپیه. اما فکر نمیکنم آنچنان هم نوآوری و مزیت بزرگی داشته باشه.
یک عده بودن که در زمانی که اومدن ویندوز ویستا اونهمه طول میکشید میگفتن حالا منتظر باشید ببینید چی درمیاد! انگار فکر میکردن میکروسافت میخواد معجزه کنه. آخرش هم دیدن نه بابا حتی میکروسافت هم نمیتونه معجزه کنه و تازه گند هم میزنه.

چرا سازگاری رو حفظ نمیکنن آخه؟
این مشکل بزرگیه.
من خیلی با ویندوز ایکس پی روان بودم.
با آفیس 2003 هم همینطور.
میکروسافت اعصاب منو خراب میکنه وقتی مثلا از قصد در هر نسخه آفیس رو ناسازگار با نسخه های قدیمی تر میکنه. تازه اینترفیس رو هم خیلی تغییر داده. آخه چرا که چی بشه؟
اینهمه یاد گرفتیم. اینهمه پول خرج کردیم. قرار نشد یکی زرتی همه چیز رو چپه کنه و دوباره از صفر شروع کنیم.
خلاصه منم از میکروسافت و ویندوز شکایت دارم!

حالا ببخشید قصد من بهانه گیری متقابل نبود. اینجا رو فرصتی دیدم تا درد دلم رو بگم.
درمورد لینوکس هرچی که هست حداقل این سیستم عامل آزاد و بازمتن و رایگان هست و کلی امکانات از همه رنگ بهتون میده و باهاش کلی چیز یاد میگیرید. چون تنوع داره و علمی و باز هست.
اما ویندوز که خیلی از این مزایا رو نداره نباید فکر کنه کسی حالا التماسش میکنه که تو رو خدا فقط اجازه بده ازت استفاده کنم حالا هرجوری میخوای باش. ما از مجبوری ازش استفاده میکنیم وگرنه از این برنامه های سرخود و انحصارطلبانهء میکروسافت اصلا دل خوشی نداریم.

بالاخره شما از یک سیستم متکی بر عموم افراد در جهان و وقتی اینهمه دستاورد رو رایگان و آزاد در اختیار شما قرار میده استفاده هایی هم میبری. حالا شاید از لینوکس استفاده نکنی، اما وقتی از PHP و سرورهای لینوکس یا مای اس کیو ال و فایرفاکس و غیره و غیره استفاده میکنی داری از دنیای نرم افزار آزاد بهره مند میشی و ضمنا خیلی از این محصولات زادگاهشون گنو/لینوکس و برنامه نویسان حرفه ای دست پروردهء این دنیاست.

من هیچوقت نگفتم و نمیگم لینوکس مشکل نداره و همه برن همین الان ویندوز رو تعطیل کنن و از لینوکس استفاده کنن. تازه بارها گفتم که لینوکس درمقابل ویندوز از بعضی ابعاد که در نظر کاربران عادی مهم هست مشکل زا هست و هنوزم سیستم عاملی برای همه نیست و بیشتر برای حرفه ای هاست. منتها درنظر بگیرید که خیلی ها هم ممکنه یک توزیع خوب و روان رو روی سیستم خودشون نصب کنن و از قضا مشکی نداشته باشن و خیلی هم باهاش حال کنن؛ بخصوص که اینترنت پرسرعت دارن و از طریق اینترنت از کلی برنامهء آماده که راحت از توی سیستم نصبشون میکنن بهره مند میشن. اما تجربیات تلخ و پیش بینی نشده هم هست.
در راه لینوکس فقط انگیزهء کاربری کافی نیست. باید حرفه ای بود، بسیار سمج که خیلی سخت ناامید بشیم، و نیز استفاده از این سیستم عامل رو برای تمام ابعاد و مزایاش ببینیم. مثلا خیلی کارها در لینوکس آسانتر از ویندوز انجام میشه. البته این کارها معمولا کارهای کاربر عادی نیستن.
مثلا من در برنامه نویسی وب توی لینوکس چند مزیت قابل توجه نسبت به ویندوز داشتم.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2010-04-09, 05:04 PM,
ارسال : #10
من خودم یه زمانی اول کلی پول دادم چنتا توزیع لینوکس خریدم و نصب کردم که یا در نصب مشکل داشتم یا بعد از نصب.
دست آخر فدورا 5 جواب داد.
اما اونم اینقدر باگ داشت و اینقدر دردسر از نصب کدک برای mp3 و ویدئوها داشتم تا نصب مودم و غیره که نگو. دمار از روزگارم درآمد. من خیلی سمج بودم وگرنه هرکسی نصف راهی رو که من رفته بودم میرفت از همونجا برای همیشه از رفتن به سمت لینوکس توبه میکرد. واقعا یه جاهایی به مرز شکست مطلق و ناامیدی میرسیدم. اما رها نکردم و اونقدر ادامه دادم تا چیزی یاد بگیرم حداقل.
چرا من اینقدر انگیزه داشتم؟ چون فقط کاربر عادی نبودم و بخاطر امکانات یا رایگان بودن یا آب و رنگ جدید یا ادعا نرفته بودم سراغ لینوکس.
بلکه بخاطر تمام چیزهایی که نرم افزار آزاد واقعا هست و خودم بهشون علاقه دارم دنبال گنو/لینوکس رفتم. شامل آزادی، جامعه بهتر و آرمانی و همکاری و آزادی دانش، یادگیری و امکان کنترل بی حد و مرز و حرفه ای بودن و برنامه نویسی و غیره.
دوست داشتم بهترین باشم.
و هرکاری که دیگران تونستن و میتونن انجام بدن منم بتونم انجام بدم.
میخواستم همه چیز رو بدونم.
بتونم از تمام امکانات دنیا استفاده کنم و اینقدر کم نیارم که از دنیای نرم افزار آزاد و گنو/لینوکس بی خبر باشم.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2010-04-09, 05:06 PM,
ارسال : #11
من میگم شما بی خیال لینوکس شو و برو همون ویندوز رو کار کن,شما و امسال مثله شما در حد لینوکس نیستن...
2010-04-09, 05:19 PM,
ارسال : #12
هی من داشتم راه میرفتم تو ساختمون دانشگاه ucla یدفه دستم رفت تو پریز برق خدا رو شکر که نظامی بودم و نسوختم وگرنه .... آهان راستی رو پریزش نوشته بود GNU/LINUX Pro ONLY سوادم نرسید از شما می پرسم من الان سوخته ام ؟

برادر من چه ربطی داره ؟؟ سخت افزار شبه نظامی شما هنوز بلد نیست از خودش محاظت کنه ؟ معمولا این کنترل ها توسط سخت افزار انجام می شن نه نرم افزار مثل ویندوز!!!!!!‌مگه اینکه لازم به بررسی دایم باشه مثل سرورها یا همچین چیزهایی
ناراحت نشو اما به نظرم لپ تاپ شما بدرد نمی خوره
2010-04-09, 05:20 PM,
ارسال : #13
من کلا از ویندوز بدم می آد . اگه با لینوکست مشگل داری یا می تونی مثه آدمای تنبل بری و ویندوزت و استفاده کنی یا هم می تونی بگردی و مشگل رو حل کنی ( خدا google رو آفرید ) نه اینکه بیای اینجا و حرفی بزنی که هم سطح علم و سوادتو نشون بدی هم با عث این بحث ها بشی.

اگه فکر می کنی لینوکس اخه می تونی ویندوز کار کنی و پشتیبان شبکه های ویندوز بشی ( یعنی بشینی پشت یه سرور ویندوز و در کنار config کردن IIS (البته اگه همچین چیزی واسش باشه ) ورقی ، مینی چیزی بازی کنی )

Registered Linux User #443548
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
http://www.karajlug.org
2010-04-09, 05:36 PM,
ارسال : #14
پس این مشکلاتی توی فروم ها هستش در مورد مشکلات لینوکس با لپ تاپ همش کار دشمنه ؟؟؟ بیایم کمی واقع بین باشیم همین!
2010-04-09, 06:08 PM,
ارسال : #15
من خودم با فدورا 5 زیاد مشکل داشتم و توی فرومهای خوش هم بعضی از مشکلاتم رو حل نکردم. نهایتا بعضیا گفتن فدورا موش آزمایشگاهی ردهت هست و بهتره یه توزیع دیگه استفاده کنی!
نمیدونم شایدم راست میگفتن. توزیعهای معروفی مثل دبیان و اوبونتو رو امتحان نکردم. سوزه هم روی سیستم PIII من سنگین اجرا میشد. البته برای بعضی توزیعها مثل اوبونتو فکر میکنم بهتره اینترنت پرسرعت داشته باشیم. بهرحال هدف من یادگیری اصول و ساختار گنو/لینوکس و پایه های لازم بود که با همون فدورا 5 حاصل شد. در آینده شاید توزیع دیگری رو سرفرصت نصب و امتحان کنم.

راستی من یه سوال دارم که با وجود اینهمه تحقیق و تجربه هیچوقت جوابش رو پیدا نکردم!
آیا درایور تمام سخت افزارها در هستهء لینوکس یا جای دیگری در هر توزیع ذخیره شده؟ منظورم درایور تمام سخت افزارهای نسبتا قدیمی و جدید از هر مقوله ای هست.
اگر اینطور باشه حجمش احتمالا خیلی زیاد میشه.
اگر اینطور نباشه پس درایور چه سخت افزارهایی (با چه معیاری) در لینوکس هست و ما برای بقیهء سخت افزارها باید چکار کنیم؟

اما این سوال رو میشه تاحدودی به ویندوز هم تسری داد چون ویندوز مثلا ایکس پی هم خیلی سخت افزارها رو خودش شناسایی و نصب میکنه.
اما فرق ویندوز و لینوکس در این زمینه این هست که سخت افزارها اغلب درایورهای لازم رو برای ویندوز دارن که میشه از جایی دانلود کرد یا روی سی دیشون هست. بنابراین اگر ویندوز سخت افزاری رو بعلت خیلی جدید یا قدیمی بودن یا خاص و کمیاب بودن نشناسه میشه اون سخت افزار رو براحتی نصب کرد. البته درمورد سخت افزارهای قدیمی که مثلا قبل از ویندوز ایکس پی تولید شدن بنظرم باید بعدا درایور ویندوز ایکس پی رو درصورت لزوم براش ایجاد کرده باشن (که احتمالا در خیلی موارد انجام میشه).

البته بعضی توزیعها مثل ناپیکس یا سوزه ظاهرا در شناسایی خودکار سخت افزارها خیلی چشمگیر عمل میکنن. من نمیدونم چرا همهء توزیعها اینطور نیستن و آیا این توزیعها از درایورهای انحصاری هم استفاده میکنن یا نه.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2010-04-09, 06:41 PM,
ارسال : #16
برادر عزیز، sshtery
من خیلی وقت هست که فعالیت‌های شما را از دور نگاه می کنم. در یک بررسی کلی در تمام پست‌هایی که شما داده‌اید به نتیجه رسیده‌ام که هیچ کاری جز آمدن به تکنوتاکس و راه انداختن بحث‌های کاملا الکی که سرانجام بسیاری از آن‌ها قفل شدن تاپیک بوده است ندارید. چی از جون جامعه کاربران نرم افزار آزاد می‌خواهید که دست از سرشان بر نمی‌دارید؟ برو ویندوزت رو استفاده کن حالش رو ببر. به قول خودتان : "ما كه همه دنيا رو به دست گرفتيم و همه جا درباره ما حرف ميزنند." . برادر عزیز، اگه تمام دنیا را در دست داری برو دنیال کارت و کاری به جامعه کوچیک ما نداشته باش !!!
یک جوری صحبت می کنید که انگار ویندوز پدرتان هست و کسی به ناموس شما بد نگاه کرده !!!
برای کاربرانی که حال ندارند نگاهی به گذشته روشن کاربر sshtery بیندازند تنها قسمتی از ارسال‌های این کاربر در تکنوتاکس را این‌جا می گذارم.
در ضمن جای تعجب دارد که هنوز نام کاربری شما فعال هست. بسیاری از پست‌های شما با توهین به کاربران همراه بوده و بیش از نود درصد ارسال‌های شما باعث بحث الکی در انجمن شده، بدون این‌که کوچک‌ترین تغییری در عقایدتان ایجاد شود : لینک ارسال توهین آمیز این کاربر (ایشان می‌گویند ماها یه مشت شهرستانی هستیم و می‌گوید کاربران نرم‌افزار آزاد OPEN هستند در آخر هم fuck) ... لینک

sshtery نویسنده :يه پيشنهاد:
لپ تاپت رو بردار برو يه كوره دهاتي بشين واسه خودت زندگي كن. اونجا بهتر ميتوني پيشرفت كني.

sshtery نویسنده :مثل اینکه این آقایون اوپن از ادب و فهم و شعور و تربیت خانوادگی بویی نبردند. یه عمر تو دنیا دلقک بودین حالا به من میگی؟؟ تا حالا دسته جمعی تو آینه نگاه کردی؟؟ تا حالا نصف شب رفتی بالا سر کسی که از خواب بیدار بشه و ببینی چه حالی میشه؟؟
دوم اینکه آقایونی که میگن من تازی کار هستم میتونن یه سری به سایتهای: (سازمان نوسازی مدارس ایران/سازمان نوسازی مدارس همدان/وزارت امور مهاجرین کشور فیلیپین/وزارت بهداشت فیلیپین) بزنید. فکر کنم برای اثبات خیلی چیزها کافی باشه.
سوم اینکه وقتی آدم برای کار و بیزینس و شرکت در جلسات میره مسافرت نهایتاً ایمیلش رو چک میکنه نه اینکه وقت با ارزشش رو برای اراجیف شما هدر بده.
چهارم اینکه اونجایی که ما میریم اگه تو بیابون هم وایساده باشی میتونی از اینترنت استفاده کنی در ضمن امکانات و تکنولوژی که داره شما تا ۱۰ ساله دیگه هم نمیتونی ازش استفاده کنی حتی توی خواب هم نمیبینی.

پنجم اینکه با حرف کاری درست نمیشه. اگه آمار معتبر و رسمی داری لینکش رو اینجا بذار وگرنه هرکسی هم که بیاد اینجا بگه ۳۵٪ اینطوری کردیم و ۵۰٪ اونطوری که نشد آمار. من میگم نفوذ لینوکس کمتر از ۲٪ هست و گه شما آماری در اینترنت پیدا کردید که نفوذ لینوکس رو بیش از ۵٪ اعلام کرده بود من تمام حرفهای شما رو قبول میکنم. ولی اگر شما میخواید حرفهاتون خنده دار نباشه یه آمار رسمی اعلام کنید.
در ضمن شما هم نگران نباشید که چرا ماکروسافت چیو ارزون کرد و چیو گرون کرد. مطمٔن باش ضرر نمیکنه. شمانگران خودت باش که یه آمار رسمی پیدا کنی.

نقل قول :آخه آدم مگه خله بیاد بذاره هویت اینترنتیش روی دنیای بیرون منعکس بشه بذاره ازش ویدئو هم بگیرن. بهبه! میترسم یوقت یه بلایی سرش بیارید ازش فیلم بگیرید بعدم اخاذی کنید!!
تازه حالا فکر کردی خیلی مهمی و نظرت واسه ما اهمیت داره؟
کسی اینقدر علاف نیست وارد این بازیهای مسخره بشه.
شما بیا ثابت کن که حرفه ای هستی ما کاری بهت نداریم.
نقل قول :ضمنا از 35 دلار هم خیلی آورده پایینتر!
تازه این خودش نشون میده که ویندوز حتی از نظر فنی هم چقدر آسیب پذیر هست و رقابت در این زمینه چقدر بهم نزدیکه.
شاید ویندوز در مجموع یوزرفرندتر از لینوکس باشه (که هست البته).
اگه چون ویندوز قیمیتش ارزون شده و شده ۳۵دلار یعنی اینکه از نظر فنی مشکل داره پس لینوکس که مجانی هست چه وضعیتی داره؟؟
نقل قول :اما این مثل برندهء دویی هست که با اختلاف چند متر از خط پایان عبور میکنه.
به نظر شما این بیش از چند متر نیست؟؟ از نظر ۹۰٪ کاربران این اختلاف حدود ۹۹ کیلومتره.

sshtery نویسنده :واقعيت اين هست كه لينوكس در مقابل ويندوز هيچ برتري ويژه اي كه براي كاربر جذاب و مهم باشه رو نداره واگر فكري نكنه به جايي نخواهد رسيد.
اين نكته رو هم در نظر داشته باشيد كه تمام كاربران كامپيوتر ، حرفه اي نيستند و تمام حرفه اي ها هم كد نويس نيستند و تمام كد نويس ها هم از Perl, php, pythone استفاده نميكنند.

sshtery نویسنده :میبینم که رفتید دست به دامن ماکروسافت شدید تا لینوکس بفروشید؟؟!! تا دیروز که اصلاً دنبال پول نبودید. حالا چی شده خواستید ماکروسافت واستون بفروشه و ازتون پشتیبانی کنه؟؟!!
به دوستم هم میگم که دانشجوی master از institute technology of Taipei قابل مقایسه نیست با فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد. نظر خود شما چیه؟؟
بابا SUSE هم با مایکروسافت آشتی کرد. شما هنوز با من دعوا دارید؟؟ من که خسته نمیشم ولی فکر نکنم زیاد جالب باشه.

sshtery نویسنده :اخه با اين همه مشكل كي مياد از لينوكس استفاده كنه؟؟ شما يه برتري قانع كننده لينوكس نسبت به ويندوز رو واسه من نام ببر فقط.
از سال 1984 كه بنياد نرم افزار آزاد گذاشته شد تا به حال چه پيشرفتي كرده؟؟ يا از سال 1991 كه جناب لينوس به قول خودش سيستم عامل ساخت كه لينوكس باشه تا الان چه گلي به سره كي زده؟؟
اگه تمام كساني كه از لينوكس استفاده ميكنند آدمهاي حرفه اي هستند پس يعني 0.68% كساني كه با كامپوتر كار ميكنند حرفا اي هستند؟؟
بهتر نيست واقعيت رو قبول كنيم؟؟

sshtery نویسنده :اولا" اينكه مشكلات من وقتي شروع ميشه كه لينوكس استفاده ميكنم خودش يعني اينكه لينوكس مشكل داره. و زماني كه از ويندوز استفاده ميكنم هيچ مشكلي ندارم. درسته؟؟
دوم اينكه اگه دنبال معني مشكل ميگرديد بهتر كه در لغت نامه معنيش رو پيدا كنيد و اگر دنبال نمونه مشكلات ميگرديد بهتره كه در همين فروم فقط موضوع تاپيك ها رو بخونيد.
تمامه كساني كه از لينوكس استفاده ميكنند 100% تا به حال ده ها مشكل داشتن و اگه كسي ميخواد خلاف اين رو ثابت كنه تنها سعي ميكنه كه يك دروغ بزرگ بگه.
و سوم اينكه اگر واقعا" بنياد نرم افزار آزاد داراي (برنامه ريزي، نيروي متخصص، ايده و پتانسيل) هست چرا بعد از 26 سال هنوز نتونسته حتي 1% از كاربراي دنيا به خودش جذب كنه؟؟

"يه سوال منطقي كردم و انتظار يك جواب منطقي رو دارم"

در تاپیک زیر ایشان برای حرف‌هایشان هیچ مستنداتی نتوانستند ارائه بدهند :

sshtery نویسنده :راستش رو بخوايد من توانايي اين رو ندارم كه با كساني بحث كنم كه حتي راجع به چيزي كه دارن ازش دفاع ميكنند اطلاعات ندارند و نميدونند از كجا شروع شد و الان كجاست.
در ضمن سعي كند اين عادت بد رو كه تقصير رو گردن اين و اون ميندازيد و تا اسم يك آدم پول دار مياد اونو ربطش ميديد به دزدي و باج گيري و خلاف رو كنار بگذاريد.
من گفتم اگر براي اينهايي كه ميگيد آمار، ارقام و مستندات معتبر داريد ارائه بديد. ولي انگار نميتونيد.
البته شما اين چيزها رو قبول نداريد و اين چيز ها از نظر شما پوچ، بي معني و فاقد ارزش علمي هستند.
واقعا" براي اين طرز تفكر و دانشي كه بر پايه اين طرز تفكر بنا شده (اوپن سورس) احساس تأسف ميكنم.

sshtery نویسنده :
mr_mohammad نویسنده :دوست عزیز امار شما درست
منم با این مشکل ندارم که ادمای کمی از لینوکس استفاده می کنن چون همونطور که خودتون می دونید حوصله زیادی می خواد .
اینجا یه مشکلی هست که یه نفر که میگه خارج تحصیل کرده و ماشاالله حرفه ایه از کجا این حرف رو میزنه که داس رو از رو مینیکس نوشتن.
منبع بده همین وگرنه ما مشکلی با کسی نداریم

اولا" كه خارج درس خوندن يك اتخار نيست گرچه يك فرست هست. (تا چشم هسود كور بشه)
دوم اينكه شما ميدونيد داس از كجا اومد؟؟ آيا ميدونيد داس رو با ارتقاي يك سيستم عامل بدون نام كه در اون زمان براي كارهاي آزمايشگاهي استفاده ميكردن ساختن؟؟ آيا ميدونيد كه او سيستم عامل بي نام و نشان رو با استفاده از مينيكس (اون موقع پولي بوده ولي شما نميدونيد و كلي هم ادعا ميكنيد) ساختن؟؟ آيا ميدونيد اون سيستم عامل بي نام و نشون به سفارش بيمارستان كانزاس و چند مركز فوق تخصصي بزرگ طراحي شده؟؟
من 100% اطمينان دارم كه اينها رو نميدونيد چون تو اين فروم فهميديد كه اوپن سورس يعني چي.
اگه شما ميتونيد مداركي راجع به دلايل شكست عمليات دلتا در جنگ ويتنام بياريد من هم ميتونم راجع به اون سيستم عامل بي نام و نشون بيارم.
اين چيزي نيست كه تو ويكي پديا يا گوگل بوك بتوني پيدا كني. تو دانشگاه و به صورت تئوريك يهتون ياد ميدن. (البته اگه دانشگاه رفته باشي)
يكم مطالعه بعضي وقتا باعث ميشه تفكر انسان باز تر بشه. به جاي اينكه بشيني واسه عمو ريچي تبليغ كني سعي كن مطالعه كني.

sshtery نویسنده :
Anonymous نویسنده :اگه از این آنتی ویروس های مزخرف که جز اذیت کردن کاری نمیکنن و فقط سر پوش روی کم و کاستی های ویندوز میزارن کلافه شدین حتما لینوکس استفاده کنین.

اولا" كه براي لينوكس هم ويروس نوشته شد، گرچه به تعداد انگستان يك دست.‌‌(باز هم تحقيق كنيد)
دوم اينكه فكر ميكنيد اگر اگر به جاي ~2% نفوذ لينوكس مثلا" 80% بود باز هم ميتونستيد اين حرف رو بزنيد؟؟ باز هم لينوكس بدون ويروس بود؟؟ به نظر شما دليل اينكه لينوكس از شر ويروسها در امان است تعداد ناچيز كاربران نيست؟؟
فكر كنيد شما يك هكر هستيد و قصد نوشتن يك ويروس رو براي لينوكس داريد. با خودتون فكر نميكنيد كه اين ويروس كه مينويسيد قرار هست كه چه كسي رو آلوده كنه؟؟ 10 نفر رو؟؟ اين همه زحمت براي اينكه تعداد بسيار ناچيز كامپيوتر رو آلوده كنيد؟؟
اگر در اين زمينه تخصص داشته باشيد حتما" ميدونيد كه اين يك فرضيه مطلق نيست كه لينوكس بدون باگ هست. هيچ چيز در علم IT مطلق نيست. به خصوص نفوذ ناپذير بودن يك سيستم عامل.

sshtery نویسنده :بيلي جون هم زحمت كشيد و از مغزش استفاده كرد تا به اينجا رسيد و حالا هم كه دنيا رو در دست داره. حالا شايد اگه ريچي جون مغزش رو از همين فردا به كار بندازه 100 ساله ديگه بتونه با جايگاه فعلي بيلي جون برسه. (البته اگه يكم از فلسفه بياد بيرون و توهمات رو كنار بگذاره.
جالب اينجاست كه بيلي جون نه تنها در دنياي برم افزار، بلكه در دنياي سخت افزار هم حرفهاي زيادي واسه گفتن داره. اما" ريچي جون چي داره بگه؟؟ (احتمالا" بحث فلسفي ميكنه)

می‌توانید با استاد ایشان هم مصاحبه کنید Smile

sshtery نویسنده :از دوستان ديگر هم كه ميخوان راجع به تاريخچه داس بدونن كه از كجا اومده من شماره يكي از استادان دانشگاه خودم (Institute of technology Tokyo) كه در دفتر بين المللي مايگروسافت در توكيو كار ميكنه و از بنيان گذاران اين شركت بوده رو بهتون بدم تا ازش سوال كنيد.
حتما" تو پست بعدي ميگيد كه اصلا" مايكروسافت در توكيو دفتر نداره و اولين دفترش هم حتما" با ريچي جون تو پاركينگ خونش افتتاح كردن؟! Confusedhock:
محض اطلاع ميگم كه اولين دفتر بين المللي ماكروسافت در توكيو تاسيس شد.
(البته اگه نميترسيد كه پول تلفن زياد بياد و انگليسي هم بلد هستيد)

sshtery نویسنده :اگه شما راست ميگيد پس اين همه پست تو اين فروم در مورد مشكل با ADSL چيه؟؟ در مورد Dial Up هم كه ديگه قربونش برم.
در مورد هماهنگ بودن سخت افزار ها هم كه ديگه هيچي. البته الان خيلي بهتر شده. "قبلا واقعا افتضاح بود"
چرا اين open source نميتونه با شركت هاي سخت افزاري همكاري كنه تا به يك استاندارد مشترك برسه و اين مشكلات حل بشه؟؟

sshtery نویسنده :به به ميبينم كه 1 هفته ايران نبودم و نتونستم اينجا سر بزنم و شما بحث رو بدون من و با توهين هاي بسيار زياد به من و دوستان وهمكاران ادامه داديد. از اونجايي كه خيلي به وجدان من فشار اومد بر صدد اين بر اومدم كه از خودم دفاع كنم.
1- در مورد آقايوني كه هنوز ادعا ميكنند كه كاربران لينوكس حرفه اي و كاربران ويندوز آماتور هستن. من قبلا" هم گفته بودم كه من با هزينه خودم يه مسابقه طراحي سايت با شركت هر دو گروه (لينوكسي هاي حرفه اي و برنامه نويسان ويندوز كه از نظر شما آماتور هستن) برگزار كنم و بازنده به بيسوادي خود و همكارانش و همچنين سيستم عاملي كه ازش استفاده ميكنه در يك ويدئو اعتراف ميكنه. اگر به حرفه اي بودن خود يقين داريد و از چيزي ترس نداريد اعلام آمادگي كنيد در غير اين صورت به اين معناست كه شكست رو پذيرفتيد.

2-آقايوني كه ادعاي طراح وب بودند ميكنند و ميگويند كه موفق شده اند كه سايتهايي طراحي كنند كه در تمامي مرورگرها يكسان نمايش داده ميشود بايد عرض كنم كه يا ايشون نميدونند اصلا" طراحي وب يعني چي و يا حدود 15 سال عقب هستند. چون هر طراح وب كه واقا" اين كاره باشه ميدونه كه اگر از CSS استفاده كنه هيچ مشكلي با مرورگرها نداره و بايد بگم كه Visual Studio با هيچ مرورگري مشكلي نداره و بسياري از سايتهاي بزرگ دنيا مثل كاخ سفيد و وزارت امور مهاجرين آمريكا از اين تكنولوژي استفاده ميكنند. احتمالا" اين دوستمون تا حالا حتي Visual Studio رو نديده يا اصلا" نميدونه كه چي هست.

3-اگر به نظر شما ايرانيها ظرفيت لينوكس رو ندارند و توقع زيادي دارن شما كشوري رو نام ببريد كه حتي 15% كاربرانش از لينوكس استفاده ميكنند و اگر نميتونيد حتما" تمام شما لينوكسي ها در يك كشور با جمعيتي 500 نفري زندگي ميكنيد كه نفوذ لينوكس در اونجا 100% هست.

4- من با آمار رسمي به شما نشون دادم كه نفوذ شما در دنيا كمتر از 2% هست و عملا" هيچ كاري نكرديد. البته شما صراحتا" اعلام كرديد كه به آمار و ارقام هيچ عقيده اي نداريد و آمار رسمي رو هم بازي با اعداد اعلام كرديد كه اين جاي تأسف داره.

با توهمات نميشه زندگي كرد و به ديگران انتقالش داد. چيزي كه تمامي مردم دنيا دارن ميبينند و لمسش ميكنند غير از اون چيزيه شما داريد به ديگران تلقين ميكنيد و در موردش شعار ميديد. تاريخ نشون داده كه هميشه تمامي اقليت ها تشنه خود نمايي و ابراز وجود كردن بودند و شما هم مثل اونا.

و در آخر هم اعلام ميكنم كه اگر حتي 1بار ديگه به من ، امثال من و همكاران من به هر نحوي توهين كنيد به طور جدي برخورد ميكنم.

sshtery نویسنده :به نظر من اسمه نرم افراز آزاد رو عوض كنند بذارن "نرم افزار با اعمال شاقه" خيلي بهتره.
آخه كدوم پشتيباني؟؟ آگه اين اسمش پشتيبانيه پس پشتيباني ماكروسافت رو چه اسمي روش ميذاريد؟؟

sshtery نویسنده :
نقل قول :وقتی شما میگی بنیاد نرم افزارهای آزار چیکار کرده و جواب شما هم داده می شه دیگه چه لزومی داره هی بگید بنیاد چیکار کرد بنیاد چیکار کرد.

وقتي خودتون ميگيد بنياد نرم افزار آزار ديگه ميخوايد من چي بگم؟؟!!

sshtery نویسنده :ما واسه خودتون ميگيم. اينطوري كه داريد پيش ميري تا 26 سال ديگه هم به جايي نميرسيد.(مثل 26 سال گذشته)
ما كه همه دنيا رو به دست گرفتيم و همه جا درباره ما حرف ميزنند.(پول خولي هم در مياريم) همه مردم هم از ما راضي هستن و برامون دعا ميكنن.
نتها كاري كه كا ميتونيم براي شما انجام بديم اينه كه يكم ايده بهتون بديم تا شايد از ما به جايي برسيد.
(بعضي وقتا هم جلوي پاتون سنگ بندازيم)

sshtery نویسنده :ديگه مجبورم جوابت رو بدم.
اولا" احمق خودتي.
دوم اينكه ميتونيم پول ميگيريم. اگه تو هم ميتوني برو بگير. كي بدش مياد ماهيانه 1800$ بگيره؟؟!!
يه مشت گدا گشنه ي شهرستاني جمع شدن واسه ما تئوري طرح ميكنند.
جمع كنيد كاسه كوزتون رو بابا.
خودتون هم مثل لينوكس ،‌اوپن هستيد.
fuck off

sshtery نویسنده :كوچولو آمار نت بوك كه نشد تمام دنيا. من گفتم آمار رسمي و معتبر بيار كه نفوذ سيستم عامل لينوكس رو در دنيا بالاي 5% نشون بده. اگر هم نميتوني، بگو نميتونم.
من كي گفتم برو آمار نت بوك واسه من بيار؟؟ تنها من نيستم كه بهتون ميخندم. تفريح ما تو شركت اينه كه چرت و پرت هاي شما رو بخونيم بخنديم.
فردا هم برو آمار لپ تاپ هاي none OS رو بيار بگو اينا هم چون ويندوز روش نيست حتما" قراره روش لينوكس نصب بشه پس ميذاريمش جزو آمار لينوكس.

sshtery نویسنده :
Anonymous نویسنده :
نقل قول :من چون شركت و كاركنان novell رو از نزديك ديدم مطمئن هستم كه اصلا براشون مهم نيست و يك تئوري مسخره رو دنبال ميكنند.
توضيح بيشتر پليز!

من 2 سال پيش به طور اتفاقي به شركت novell رفتم (همراه يكي از فاميل) و با چند تا از كاركنان اون صحبت كردم. به شعار مسحخره دارن كه ميگن: "تا جايي ادامه ميديم كه همه دنيا تسليم اوپن سورس بشه"
آخه يعني كه چي؟؟ اين همه هزينه واسه يه توهم باهي.
من واقعا" تعجب ميكنم. تا حالا يه آدم اينقدر متوهم نديده بودم. آخه يكي نيست بگه كه تو اين 26 سال كه انجمن نرم افزار آزاد تاسيس شده چه كار مفيدي انجام داده كه خود شما اونو حس كرده باشيد؟؟

sshtery نویسنده :نظرات خطيبانتون رو براي خودتون نگه داريد.

sshtery نویسنده :كاملا" مشخص هست كه چقدر آزاد هستي.
خلايق هرچه لايق.

sshtery نویسنده :اولا" كه دوستم نيست و استادم هست (يعني بود). ولي من رو خوب ميشناسه.
شما نه حرف من رو قبول داري، نه آمار رو، نه حرف آدمي به اين با اعتباري رو و نه ...
فقط ميگي من عقل كل هستم و ريچي ميگه زمين صافه.
به من ثابت شده كه تمام اوپن سورسي ها يه جوره خاصي هستن (نخواستم واژه درستش رو بگم كه قاطي كني)
ولي كاش فرهنگ روان پزشك رفتن هم تو اين فروم جا ميوفتاد.
البته از قديم گفتن: (آرزو بر جوانان عيب نيست)

sshtery نویسنده :بعضي از حرفهاي شما رو قبول دارم ولي آيا نفوذ ويندوز در تمامي زمينه ها اعم از (اينترنت، وب، بانكهاي اطلاعاتي، برنامه نويسي، ماشينهاي صنعتي و ...) بيشتر هست يا لينوكس و اوپن سورس؟؟ از نظر تاريخي هم حساب كنيد مايكروسافت زودتر از همه وارد تمامي زمينه ها شد و موفق ترين هم هست. اگر از تمامي زمينه ها بررسي كنيم باز هم ويندوز و مايكروسافت حرف اول رو ميزنه و بعد Mac و بعد از اون لينوكس.
ولي فعلا" موضوع بحث ما كاربران عادي (به قول دوستان بيسوادهايي كه از ويندوز استفاده ميكنند) هست نه چيز ديگر.
(من در اين بحث متوجه شدم كه تمامي افراد بيسواد مثل من و امثال من با داشتن مدارك دانشگاهي از معتبر ترين دانشگاه هاي دنيا بيسواد و مبتدي هستد و آقايوني كه 6 ماه از لينوكس استفاده كردن و نهايت دستاوردشون 4 خط اسكريپت php هست تماما" دانشمند هستند) كه اين خود انحصار طلبي و دانشمند پنداري كاربران محترم اوپن سورس رو نشون ميده.
در مورد اينكه گفتيد اكثريت كاربران ويندوز از فايرفاكس استفاده ميكنند بايد تصحيح كنم كه هنوز هم 50% كاربران از IE استفاده ميكنند و كمتر اي 35% از فايرفاكس.

sshtery نویسنده :مگه قرار نشده مايكرو سافت وظيفه فروش سوزه رو بر عهده بگيره؟؟ مگه 384 ميليو دلار بهتون نداد؟؟ مگه 70000 كوپن پستيباني نداديد به ماكروسافت تا بده به مشترياتون؟؟ مگه بهتون فول نداد كه اگه قرار شد ازتون شكايت كنه به كاربران لينوكس سوزه كاري نداشته باشه؟؟ مگه قرار نشده مشكلات سخت افزاريتون رو با دادن درايورها بهتون حل كنه؟؟ ديگه چي ميخوايد؟؟
بازم ميخوايد بزنيد زيرش؟؟ بهتر نيست يكم منطقي باشيد؟؟ چطور ميتونيد خدماتي كه ماكروسافت به دنياي IT كرده رو نقض كنيد؟؟
2010-04-09, 06:58 PM,
ارسال : #17
b.tavakkoli جان، حیف این همه وقتی که برای اثبات حماقت sshtery‌ گذاشتی نیست؟!
ولش کن بابا، بذار تو احمقیت خودش خمار باشه Smile از یک مخ تنگ ویندوزی بیشتر از این انتظار داری ؟
حتی اگه به پیشنهادت نام کاربری این کاربر مسدود هم بشه باز به عنوان مهمان میاد، آدم علاف که شاخ و دمب نداره. داره؟!!!
2010-04-09, 07:07 PM,
ارسال : #18
نقل قول :b.tavakkoli جان، حیف این همه وقتی که برای اثبات حماقت sshtery‌ گذاشتی نیست؟!
ولش کن بابا، بذار تو احمقیت خودش خمار باشه Smile از یک مخ تنگ ویندوزی بیشتر از این انتظار داری ؟
حتی اگه به پیشنهادت نام کاربری این کاربر مسدود هم بشه باز به عنوان مهمان میاد، آدم علاف که شاخ و دمب نداره. داره؟!!!
فکر کنم این تاپیک اگه قفل نشه باعث یک گفتگوی طولانی در انجمن بگردد Smile

راستی من اولین باری بود که شنیدم کسی بگه من از ۹.۱۰ استفاده می کنم. حتی مبتدی‌ترین اشخاص در پایین سطح ترین فروم‌ها اسم توزیع‌شون رو می‌گند ! آخه اوبونتو ۹.۱۰، کوبونتو ۹.۱۰، اوبونتو استودیو ۹.۱۰، اوبونتو سرور ۹.۱۰، اوبونتو ام ای ۹.۱۰، زوبونتو ۹.۱۰ یا ... ؟‌!!! اصلا از کجا معلوم که اوبونتو باشه ؟ Smile
2010-04-09, 07:15 PM,
ارسال : #19
سلام
حتما حرفای قلمبه سلمبه بد هم زدن از شعور بالای آدمهاست . شاید کسانیکه دوست دارند به بشریت و پیشرفت علم بدون هیچ چشمداشتی کمک کنند آدم نیستند .....
خدا به همه یه جو معرفت بده

یه نگاهی اینجا بندازید :

مشخصات این دوستمون هست :
-------------------------------
عضو شده: شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
‌ارسال‌ها: 140

-----------------------------------

بعد از این همه زمان که از عضویت ایشون گذشته و هنوز دارند به این جامعه توهین می کنند - که ظاهرا پیشرفت ایشون در یادگیری لینوکس بسیار مثال زدنیه - هیچ کس حتی در پاسخ به توهین های ایشون حرفی نزده . اما می بینید که چون از درک بسیار بالایی برخوردارند در این مدت به خوبی هیچی از لینوکس یاد نگرفته اند - حتی از سخت افزار و سیستم عامل !- تبریک می گم !!!! این هم از کسی که خودش رو به خواب زده خوش باشی عزیز

تا با غم عشق تو مرا کار افتاد بیچاره دلم در غم بسیار افتاد
2010-04-09, 07:51 PM,
ارسال : #20
سلام
به قول دوستمون واقعا ارزش این رو داشت بهنام جان که وقت تو برای یه چنین آدمی بذاری به نظر من اصلا این افراد لیاقت این که جواب پستهاشون بدیم ندارن,البته اینم یگم اینا دست خودشون نیست طبیعتشون همینه..

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.debian-ir.com">http://www.debian-ir.com</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان