لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوی ترین سیستم رمز گزاری برای وایرلس
2011-01-22, 01:15 PM,
ارسال : #1
قوی ترین سیستم رمز گزاری برای وایرلس
سلام.
من یه مودم روتر ADSL گرفتم که وایرلس هم داره. برای سیستم بی سیمش از چهAuthentication Type استفاده کنم؟ اینجا میگه wpa2-psk از همه قوی تره. اینو بزنم؟ بعد وقتی میخاد که براش یه رمز بزارم یه چیزی داره که نوشته TKIP یا AES. اینا چی هستن؟
نمیخام وایرلسم هک بشه و بدبخت شم یکی بیاد ۱ ساعته همه ی ترافیک اینترنتم رو بخوره.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-01-22, 01:58 PM,
ارسال : #2
پاسخ: قوی ترین سیستم رمز گزاری برای وایرلس
موضوع اول اینکه AES یه روش رمزنگاری متقارن هستش در حالی که TKIP یه پروتکل امنیتی برای شبکه های وایرلس.
دو تا از پروتکل های معروف امنیتی برا محیط وایرلس یکی CCMP هست و یکی TKIP که پروتکل CCMP از رمزنگاری AES استفاده می کنه و TKIP از RC4.
چون مودم شما از CCMP پشتیبانی میکنه بهتره گزینه AES رو انتخاب کنید چون نسبت به RC4 ایمن تره.

A computer GeeK
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-01-22, 06:52 PM,
ارسال : #3
پاسخ: قوی ترین سیستم رمز گزاری برای وایرلس
منمون دریلر جان
توصیه ای، نکته ای، چیز خاص دیگه ای هست که باید بدونم؟
یه جا خونم که بعضی سایت ها وقتی AES فعال باشه مشکل پیدا میکنن و باید از TKIP استفاده شه. درسته؟
2011-01-22, 07:31 PM,
ارسال : #4
Re: پاسخ: قوی ترین سیستم رمز گزاری برای وایرلس
TimmyTurner نویسنده :منمون دریلر جان
توصیه ای، نکته ای، چیز خاص دیگه ای هست که باید بدونم؟
یه جا خونم که بعضی سایت ها وقتی AES فعال باشه مشکل پیدا میکنن و باید از TKIP استفاده شه. درسته؟

آقا زیاد فرقی نمیکنه از کدوم سیستم Authentication و Encryption استفاده کنی چراکه هک کردن همه شون به اندازه کافی سخت هست. طول برد این روتر های Wireless کم هستش و فقط همسایه هاتون میتونن حتی شبکه ات رو ببینن. فقط پسوردت خوب باشه (کوتاه نباشه و قابل حدس و ...).

به نظر من از سیستم WPA-PSK برای Authentication و از TKIP برای Encryption استفاده کن.

همیشه پیشگام ... همیشه بهترین ... همیشه فدورا
http://persian-foss-legal.blogspot.com
http://www.tesla-sanat.com

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان