لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مبارزه علیه canonical
2011-03-06, 03:17 PM,
ارسال : #1
مبارزه علیه canonical
چند وقت پیش یه پست توی ./ نوشته بود در باره اوبونتو و اینا که داره گند میزنه به جماعت گنو/لینوکس. اسم هم در کرده و الان هر کاربر تازه کاری رو به سمت خودش داره میکشه. خیلی از مسائلی که توی اون وجود داره با نرم افزار های آزاد سازگاری نداره. همین امروز یه بحثی توی نارنجی خوندم که کاربرای وبندوز و مک دارن میگن اوبنتو اومده تم گنوم رو از روی ظاهر مک و ویندوز کپی برداری کرده. واقعا شرم آوره این موضوع. همه دارن از رو دست هم کپی کاری میکنن. اما چرا گنو/لینوکس باید اینجور بشه؟ واسه همین دوستان نظرتاشون در باره ی نابود کردن اوبونتو و روش های اون چیه؟توزیع جایگزین؟روش برکنار کردن؟ و...
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-06, 03:43 PM,
ارسال : #2
پاسخ: مبارزه علیه canonical
استفاده از suse که سبز رنگ هست.
2011-03-06, 04:40 PM,
ارسال : #3
هاهاهاهها. نابود کردن؟ خوشتون نمیاد استفاده نکنید خوب! نابود کردن چیه!

[عکس : banner.png]
2011-03-06, 04:54 PM,
ارسال : #4
این حرفا چیه!؟ حالا یکی اومده و یک توزیع نسبتا پایدار داده و یکم رنگ لعابشو اینطوری کرده. این بحثها چیه؟ این همه فروم تو دنیاست برای لینوکس برید ببینید کدومشون وقتشونو برای این بحثهای بی مورد و بی نتیجه دارن طلف میکنن.
2011-03-06, 05:18 PM,
ارسال : #5
ببینید، همون وال من درومدم گفتم اوبونتو یه روز کار رو خراب میکنه،همه گغتن نگو این حرفارو. بعد یهو همه به این نتیجه رسیدن(بحثش رو داشتیم چند روز پیش). حالا دارم میگم باید جمعش کنیم و میگین فلان. حالا ببین کِی دارم اینو میگم. چند وقت دیگه خود ریچارد استالمن علیه اوبونتو قیام میگنه. حالا ببینید.
2011-03-06, 05:23 PM,
ارسال : #6
خانه از پای بست (debian) ویران است خواجه (ubutnu) در بند نقش ایوان است.
2011-03-06, 05:41 PM,
ارسال : #7
عزیزم چرا فکر می‌کنی حق این رو داری که اوبونتو رو نابود کنی؟ حالا کاری ندارم که بخوای هم نمی‌تونی‌ها...

[عکس : banner.png]
2011-03-06, 05:46 PM,
ارسال : #8
همین الان دارم یه دونش رو از راه دور نابود میکنم. همین الان که اصفهان نشستم با همکاری یکی دیگه دارم روی ۱ نت بوک ۱ دبیان به جا اوبوتو میریزم
2011-03-06, 06:01 PM,
ارسال : #9
بابا این همه derivative (مشتق) داره دبیان، به جای اوبونتو از یکی دیگه استفاده کنید، به نظر من LMDE یا همون Linux Mint Debian Edition برای شروع خوبه. اگه به KDE علاقه دارید هم aptosid رو پیشهاد میکنم.

اما در مورد اوبونتو دارید بی انصافی میکنید، من خودم آرچ استفاده میکنم ولی در زمینه دسکتاپ، اوبونتو خیلی نوآوری‌های فراوانی داشته و باعث شاداب بودن و موندن گنو/لینوکس شده.
2011-03-06, 07:21 PM,
ارسال : #10
این تصمیم‌گیری‌ها کار گروهی هست که روی Ubuntu کار میکنند، و مسلما به اون شکل بیشتر دوست داشتند.
اگر واقعا فکر میکنید اشتباهه، این‌ها رو باید به گوش اونها، و البته به صورت منطقی برسونید. یعنی مثلا جایگزین پیدا کنید، و اونها رو معرفی کنید. یا اینکه فعال بشید و برید جزوی از توسعه‌دهندگان Ubuntu و اونشکلی خودتون هم در نظرات سهیم خواهید بود.
در حال حاضر شاید شرکتی مثل Redhat بیشتر در جهت مخالف حرکت میکنه: لینک

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2011-03-06, 07:56 PM,
ارسال : #11
نقل قول :خیلی از مسائلی که توی اون وجود داره با نرم افزار های آزاد سازگاری نداره.
دقیقا مثلا؟

نقل قول :همین امروز یه بحثی توی نارنجی خوندم که کاربرای وبندوز و مک دارن میگن اوبنتو اومده تم گنوم رو از روی ظاهر مک و ویندوز کپی برداری کرده.
بنظر منکه ایرادی نداره به خودی خودش.

نقل قول :واقعا شرم آوره این موضوع. همه دارن از رو دست هم کپی کاری میکنن.
کپی کاری به این شکل که از ابتدای تاریخ نرم افزار تاحالا بوده و خلاف روح نرم افزار آزاد هم بحساب نمیاد به خودی خودش. مثلا پروژهء گنو هم دنبال کپی کردن یونیکس بود. منتها خودشون نوشتن و یک یونیکس آزاد.
هم نرم افزارهای انحصاری و هم نرم افزارهای آزاد از همدیگر ایده برداری و کپی برداری میکنن. این اشکالی نداره و خیلی وقتا بخاطر سازگاری و راحتی کاربران لازم هم هست.

-----------------------------------

راستی با آیدی خودم اومدم گفتم یخوره حال کنید. خیلی وقت بود به تکنوتاکس نیامده بودم و پستی نزده بودم (حداقل نه با آیدی ثبت نامی). یاد دوران قدیم. این پستهای حجیم اخیر که میبینید حتما باید فهمیده باشید پشتش من بودم!!
راستی از من خوشتون میاد یا بد و بیراه میگید پشت سرم؟

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2011-03-06, 08:03 PM,
ارسال : #12
نقل قول :راستی با آیدی خودم اومدم گفتم یخوره حال کنید. خیلی وقت بود به تکنوتاکس نیامده بودم و پستی نزده بودم (حداقل نه با آیدی ثبت نامی). یاد دوران قدیم. این پستهای حجیم اخیر که میبینید حتما باید فهمیده باشید پشتش من بودم!!
واما من خیلی دوست دارم قدیمی ها از دوباره دور هم جمع بشن ...
یه مدت irix میاد . یه مدت jadi الان هم شما Smile
خیلی دوست دارم این حظور شما تداوم داشته باشه . به هر حال به تجربه و دانش شما نیاز داریم .

Debian GNU/Linux System Administrator
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-06, 08:24 PM,
ارسال : #13
نقل قول :در حال حاضر شاید شرکتی مثل Redhat بیشتر در جهت مخالف حرکت میکنه: لینک
من می خوام به ردهت حق بدم
اونم در مقابل شرکتی مثل اوراکل
به هر حال کارش مشکلی نداره و خلاف gpl هم نیست

نقل قول :راستی با آیدی خودم اومدم گفتم یخوره حال کنید. خیلی وقت بود به تکنوتاکس نیامده بودم و پستی نزده بودم (حداقل نه با آیدی ثبت نامی). یاد دوران قدیم. این پستهای حجیم اخیر که میبینید حتما باید فهمیده باشید پشتش من بودم!!
به آقای فلانی
من که 100٪ حال می کنم
خوشحال شدم دوباره اومدی
فقط نوشته هاتو باید سیو کنم بعدا که وقت خالی پیدا کردم بخونم :دی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-06, 08:43 PM,
ارسال : #14
منم خیلی میخوامتون.
امیدوارم درجا نزنید و هر روز پیشرفت کنید.
برنامه نویسان نرم افزار آزاد باید همیشه بهترین باشن.
همیشه قوی و منعطف و درحال پیشرفت.
البته خب همهء کاربران گنو/لینوکس که برنامه نویس حرفه ای نیستن لزوما، اما بنظرم بیشتر لینوکسی ها احتمالا توی این خطها هم باشن.

منم یه چند وقته بعنوان نفوذی رفتم در دنیای ویندوز و میکروسافت و دات نت دارم جاسوسی دشمن رو میکنم Big Grin

دیگه زندگی هست و واقعیت ها.
هنوزم به نرم افزار آزاد خیلی علاقه دارم. به ریچارد و فلسفش. عمیقا آزادی علم و نرم افزار رو دوست و بهشون اعتقاد دارم. البته دیدگاهم شخصی تر و متعادل تر شده نسبت به قبل و شکل و انسجام و سازگاری بیشتری داره.
در عین حال بهرحال دارم زندگی و فعالیت تخصصی و شغلی خودم رو انجام میدم و در این راه با ویندوز کار میکنم، دات نت یاد میگیرم و با ویژوال استودیوی کرک شده روی ویندوز کرک شده برنامه مینویسم، خلاصه زندگی هست دیگه. فعلا حتی لینوکس نصب هم ندارم. اما خوشحالم که تونستم بقدر کافی و مدت مدیدی بصورت عمیق باهاش آشنا بشم و چیزای زیادی یاد بگیرم و همیشه باهاش پیوند دارم و یه جورایی بالاخره در تماس هستم (ولو شده با یک وب هاست لینوکسی و PHP). مهارت و اکتشافی بود که بدست آوردم و هیچوقت ازش خارج نشدم. همیشه یه جورایی تفکرم در درونش جریان داره و کدهاش رو بصورت زنده میبینم و جریان خون و نبضش رو احساس میکنم.
نرم افزار آزاد جزیی از قلب همهء ماست.
ضمنا نرم افزار آزاد در همه جا هم نفوذ و تاثیر قابل توجهی داشته و داره که بنظر میرسه خوشبختانه هر روز بیشتر شده. مثلا فایرفاکس و خیلی برنامه ها و فرمت ها و پروتکل های آزاد دیگر که روی ویندوز و تقریبا همه جا حتی در گوشی های موبایل هم دیده میشن. یا مثلا روی ویندوز از پایتون و PHP براحتی و بارها استفاده کردم و ضمنا خیلی افراد دیگه هم روی ویندوز با PHP کار میکنن. Qt هم همچنین. خلاصه یه جورایی حتی روی ویندوز هم کاملا غریب نیستیم و دوستان بازمتن ما در اونجا هم کاملا رخنه کردن و پایگاه هایی دارن.

فکر میکنم رسالت خودم رو تا اینجا در دنیای نرم افزار آزاد و بازمتن بقدر کافی انجام داده ام و چیزی بود که تقدیرم بر اون بود. یعنی جذب شدن به این فلسفه و آگاهی یافتن کامل و دقیق خودم ازش و بعد آگاه کردن جامعه دربارهء واقعیت اون و سعی در فهماندن و تبلیغ ارزشهای اصیل و انسانیش به افراد بیشتری و حتی عموم مردم.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2011-03-07, 02:02 PM,
ارسال : #15
من یه زن میگیرم.خونه و ابزار زندگی از بهترین نوعش تهیه میکنم. نفقه فراوون میدم. اما ار اون طرف در خونه رو قفل میکنم و اجازه نمیدم خانومم پاش رو بگذاره بیرون. نه کسی بیاد و نه کسی بره. تلفن و اینترنت هم همه قطع. از نظر قانون هیچ مشکلی نیست. اما واقعا از نظر منطق و انصاف این عمل درسته؟درست نیست چون قانون کامل نیست.(همه چی نیست)
مشکل الان هم همینه. canonical قوانین GPL رو زید پا نمیگذاره.اما داره به روش دیگه تخریب میکنه. مایکروسافت از طریق شرکت Attachment شرکت ناول رو خرید. کارش قانونی بوده اما با این کار یکی از پایه های لینوکس رو نابود و ضربه ی محکمی بهش وارد کرد.(با تصاحب بخشی از کد های یونیکس که ناول در دست داشت، بحثش رو قبلا داشتیم)
مشکل اینجاست که نشستیم تا یکی از قوانین نقض بشه تا پاشیم داد و بی داد کنیم که آی فلان بمان. اما خوب اون که بخواد خراب کاری کنه از راه های دیگه وارد میشه.
2011-03-07, 02:54 PM,
ارسال : #16
آقا اون در خونه رو قفل کردن روی خانومتون خلاف قانونه! کی گفته نیست؟؟ میشه زندانی کردن یه نفر که واضحه هم از لحاظ قانونی و هم از اخلاقی خلافه!

و اینکه به جای کلی گویی خواهشا مثال بزنید از اینکه کنونیکال چطور داره GPL رو تخریب میکنه، در حالی که حتی کدکهای غیرآزاد رو از پیش نصب شده نداره و اول از کاربر موافقتش رو میگیره.

اگه منظورتون استفاده از Banshee به طور پیشفرض هست (برای نوشتن Banshee از Mono استفاده شده) یا اینکه مثلا اضافه کردن آمازون به لیست موزیک استورهاش که واقعا از نظر من هیچ مشکلی نداره. در مورد Banshee که بهترین مدیاپلیر ه لینوکسه.

در رابطه با کپی برداری از اپل و مایکروسافت (که جای بحث داره و من اینطوری به صورت کلی قبولش ندارم) هم تا وقتی که یک ایده خوب باشه و به usability (قابلیت استفاده) و زیبایی هر چه بیشتر کمک کنه اصلا مهم نیست منبعش کی یا کجا باشه. در آخر ما کاربرا هستیم که ذینفع میشیم. این تعصب های خشک رو کنار بذارید و از رشد و پیشرفت نرم افزارهای آزاد لذت ببرید.
2011-03-07, 02:55 PM,
ارسال : #17
Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
Flood نویسنده :
نقل قول :در حال حاضر شاید شرکتی مثل Redhat بیشتر در جهت مخالف حرکت میکنه: لینک
من می خوام به ردهت حق بدم
اونم در مقابل شرکتی مثل اوراکل
به هر حال کارش مشکلی نداره و خلاف gpl هم نیست
خوب اگر اینطوری باشه باید به عنوان مثال به Apple هم در مقابل شرکتی مثل Microsoft حق داد، چون کاری مخالف Copyright نمیکنه، ولی خوب طرف دیگه قضیه هم باید دید، که این کارها باعث یک Monopoly بسیار قوی میشه.
در مورد Redhat هم همینطوره، و میتونه باعث یک Monopoly بشه، و مشکل اینجاست که اگر به همین شکل پیش بره، ممکنه بعدا شدت بیشتری پیدا کنه.

Folaani نویسنده :راستی از من خوشتون میاد یا بد و بیراه میگید پشت سرم؟
امیدوارم ناراحت نشی، ولی اگر بخوایم صادق باشیم، من اکثرا پست‌هات رو بخاطر حجم زیادش نمیخونم. ولی خوب اگر همونها رو در حدود ۱۰ خط خلاصه کنی، من احتمالا همه رو میخونم!

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2011-03-07, 03:42 PM,
ارسال : #18
پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
نقل قول :آقا اون در خونه رو قفل کردن روی خانومتون خلاف قانونه! کی گفته نیست؟؟ میشه زندانی کردن یه نفر که واضحه هم از لحاظ قانونی و هم از اخلاقی خلافه!
قانون به زن حکم تمکین میده و عدم تمکین زن خلاف قانونه. یعنی زن برای خارج شدن از خونه حتما باید از شوهر اجازه بگیره.پس اگه مرد اجازه نده زن نمیتونه بره بیرون.حالا هنر چی که شما دوست داری اسمش رو بگذاری بگذار.اما این کار قانونیه.
نقل قول :و اینکه به جای کلی گویی خواهشا مثال بزنید از اینکه کنونیکال چطور داره GPL رو تخریب میکن
من یه بار دیگه هم گقتم که :
نقل قول :canonical قوانین GPL رو زید پا نمیگذاره.اما داره به روش دیگه تخریب میکنه. مایکروسافت از طریق شرکت Attachment شرکت ناول رو خرید. کارش قانونی بوده اما با این کار یکی از پایه های لینوکس رو نابود و ضربه ی محکمی بهش وارد کرد.(با تصاحب بخشی از کد های یونیکس که ناول در دست داشت، بحثش رو قبلا داشتیم)

مشکل اینجاست که نشستیم تا یکی از قوانین نقض بشه تا پاشیم داد و بی داد کنیم که آی فلان بمان. اما خوب اون که بخواد خراب کاری کنه از راه های دیگه وارد میشه.
فکر میکنم کاملا واضح بیان کردم ونیازی به توضیح واضحات نباشه.
این که یه توزیع بیاد و خودش رو جوری قالب کنه که هر کاربر تازه واردی بره سراغش و بعد چهره ی دیگه از دنیای باز متن ببینه و چیزی که حقیقت نداره،این مشکله. ابن که یه توزیع بسیار نا پایدار باشه که هر کاربر تازه کار باهاش آشنا میشه و مرتبا ببینه که برنامه ها توی لینوکس هی کرش میکنن و بسته میشن مشکله. این که یه کاربر مک/ویندوز بره سمت لینوکس و اوبونتو رو ببینه(اولین لینوکسی که داره میبینه اوبونتو باشه) و بگه بابا اینم که داره ظاهر مک یا ویندوز رو پیدا میکنه و خلاقیت ندارن مشکله. این که جا پا جای مایکروسافت و اپل بزاره و به سمت انحصاری طلبی پیش بره مشکله. هیج کدوم از این ها خلاف GPL نیست. اما مشکله.
2011-03-07, 03:54 PM,
ارسال : #19
ببینید بحث نسبی هست. اگه توسعه دهنده های یه توزیع مثلا چاکرا یا سابایون بزنن هر کاری دلشون میخواد بکنن، اونقدر مهم نیست(یعنی عملا اهمیت نداره) اما این که اوبونتو که اکثرا اولین گزینه واسه تازه کارها شده بخواد هر سازی بزنه یه کمی خطر ناکه.اکثر کسانی که کاربرای ویندوز هستن و میخوان در مورد لینوکس نظر بدن به اوبونتو نگاه میکنن و میگن لینوکس فلانه من اینارو از خودم در نمیارم. دارم اینور و اون ور میخونم و میشنوم.
2011-03-07, 04:33 PM,
ارسال : #20
نقل قول :قانون به زن حکم تمکین میده و عدم تمکین زن خلاف قانونه. یعنی زن برای خارج شدن از خونه حتما باید از شوهر اجازه بگیره.پس اگه مرد اجازه نده زن نمیتونه بره بیرون.حالا هنر چی که شما دوست داری اسمش رو بگذاری بگذار.اما این کار قانونیه.
نخیر، این طورها هم که شما فکر میکنید نیست دوست من، درسته که باید تمکین کنه و یا حالا اجازه بگیره، اما این اجازه گرفتن صرفا برای آگاه سازی و در واقع احترام به شوهره و شوهر به هیچ عنوان حق نداره بدون دلیل جلوی آزادی همسرش رو در برابر حقوق اولیه اون بگیره تا این حد که اجازه خروج از خانه بهش نده یا نذاره تلفن بزنه. کی گفته تمکین از شوهر به معنای بردگی مطلق و حلقه بگوشی هست؟؟ حتی کار کردن زن در خانه به هیچ عنوان اجباری نیست و اگه نخواد میتونه توی خونه کار نکنه یا به خاطرش مزد بگیره، این مسئله حتی در مورد شیر دادن به بچه هم صادقه. تمام این موارد هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ شرعی وجود داشته و داره.

یک عبارت کلی تمکین از شوهر رو تفسیر به رای نکنید برای خودتون!!!

نقل قول :فکر میکنم کاملا واضح بیان کردم ونیازی به توضیح واضحات نباشه.
این که یه توزیع بیاد و خودش رو جوری قالب کنه که هر کاربر تازه واردی بره سراغش و بعد چهره ی دیگه از دنیای باز متن ببینه و چیزی که حقیقت نداره،این مشکله. ابن که یه توزیع بسیار نا پایدار باشه که هر کاربر تازه کار باهاش آشنا میشه و مرتبا ببینه که برنامه ها توی لینوکس هی کرش میکنن و بسته میشن مشکله. این که یه کاربر مک/ویندوز بره سمت لینوکس و اوبونتو رو ببینه(اولین لینوکسی که داره میبینه اوبونتو باشه) و بگه بابا اینم که داره ظاهر مک یا ویندوز رو پیدا میکنه و خلاقیت ندارن مشکله. این که جا پا جای مایکروسافت و اپل بزاره و به سمت انحصاری طلبی پیش بره مشکله. هیج کدوم از این ها خلاف GPL نیست. اما مشکله.

مشکلتون همینه که فکر میکنید واضح بیان کردید، در صورتی که فقط کلی گویی کردید بدون مثال! یه بار دیگه دو پست قبل خودتون رو بخونید! مایکروسافت و ناول چه ربطی به کنونیکال دارن؟؟ فرافکنی نکنید.

من برعکس نظر شما رو دارم، و خیلی جالبه دو برداشت کاملا متفاوت.

اینکه یک توزیعی بیاد و خودشو طوری ارائه کنه که هر کاربر ویندوزی یا حالا مکینتاشی وسوسه بشه امتحانش کنه و بعد از امتحان هم ببینه که چیز عجیب غریبی نیست و مثل ویندوز یا مک خودش، هم یوزر فرندلی هست، هم کار باهاش راحته و هم محیطش از هر دوی اونها زیباتره! (البته این سلیقه‌ایه ولی حداقلش اینه که چیزی از اونها کم نداره) و این باعث میشه که بگه پس من چه احتیاجی به ویندوز یا مک دارم و موندگار میشه توی دنیای گنو/لینوکس. نه اینکه همون اول یه غول هفت سر از گنو/لینوکس ببینه و جرات نکنه بیاد طرفش! بعدا که راه افتاد میتونه بره سراغ توزیع های دیگه.

بقیه حرفاتون از قبیل خلاقیت نداشتن و پا جا پای مایکروسافت و اپل گذاشتن و ... صرفا نظرات شخصی شما هست و تا دلیل و مدرک مستند و منطقی ارائه ندین در همون حد نظر شخصی میمونه!!

و بهتره بدونید که خیلی از ایده‌ها متعلق به یونایتی هست که بعد مک او اس اکس هم از اونها استفاده کرد (در Mac OS X Lion). گرچه بازم میگم منبع ایده مهم نیست. مهم کیفیت و کاربردی بودن اونه. این یک حماقت محض و حروم کردن وقت و انرژی هست که بخوایم همیشه چرخ رو از اول اختراع کنیم!!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان