لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مبارزه علیه canonical
2011-03-07, 04:39 PM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
اوه راستی، در مورد ناپایداری هم باید بگم که اوبونتو یکی از سازگارترین و پایدارترین توزیع هاست. حالا تو یکی دو تا از نسخه ها (مثل 10.10) اون چند هفته اول یه سری مشکلات داشت ولی به هیچ عنوان نمیشه بهش گفت یه توزیع ناپایدار!!! من 10.10 رو از روز رلیسش تا الان دارم و مشکل خاص یا غیر قابل حلی نداشتم باهاش.

پایداری هم با به روز بودن میونه خوبی نداره اغلب، اگه یه توزیع کاملا پایدار میخوای باید به روز بودن رو فدا کنی. اما اوبونتو هم به روزه و هم به نسبت خیلی پایدار!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-07, 08:04 PM,
ارسال : #22
نقل قول :ه اوبونتو یکی از سازگارترین و پایدارترین توزیع هاست.
شما انگار تا به حال با توزیع های دیگه کار نکردید.
نقل قول :پایداری هم با به روز بودن میونه خوبی نداره اغلب، اگه یه توزیع کاملا پایدار میخوای باید به روز بودن رو فدا کنی. اما اوبونتو هم به روزه و هم به نسبت خیلی پایدار!!
دبیان سید هم به روزه و هم بسیار بسیار پایدار تر از اوبونتو
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-07, 08:10 PM,
ارسال : #23
خط مشی که شرکت Canonical از ابتدا در پیش گرفته بود و اخیرا جلوه های بسیار بدی برای اوبونتو و کل اوپن سورس ایجاد کرده واقعا بد و سزاوار مجازات از طرف کامیونیتی هاست. از طرفی اوبونتو واقعا توزیع ناپایدار و نامناسبی است. شرکت کانونیکال بیشتر دنبال بازاریابی است تا ارایه توزیعی مناسب، خوب و پایدار...
2011-03-07, 09:34 PM,
ارسال : #24
Re: پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
TimmyTurner نویسنده :
نقل قول :ه اوبونتو یکی از سازگارترین و پایدارترین توزیع هاست.
شما انگار تا به حال با توزیع های دیگه کار نکردید.
نقل قول :پایداری هم با به روز بودن میونه خوبی نداره اغلب، اگه یه توزیع کاملا پایدار میخوای باید به روز بودن رو فدا کنی. اما اوبونتو هم به روزه و هم به نسبت خیلی پایدار!!
دبیان سید هم به روزه و هم بسیار بسیار پایدار تر از اوبونتو

اتفاقا توزیع مطرحی نیست که من باهاش کار نکرده باشم (غیر از اسلک‌ور البته)، از جنتو گرفته تا اوبونتو من همگی توزیع های مطرح رو امتحان کردم و در نهایت بعد از ماه ها تست انواع توزیع های مختلف به یک توزیع کامل، فوق العاده به روز (از به روزی گذشته کارش، باید گفت به ساعت!) و به نسبت آپ تودیت بودنش فوق العاده پایدار رسیدیم. حتی یک ویژگی یا خاصیت هم نیست که من در مورد این توزیع دوستش نداشته باشم. فلسفشو، سیستم پکج منجینگش، کامیونیتیش و حتی اسمش! همه رو به شدت دوست دارم. و اون توزیع چیزی نیست جز آرچ! میدونم که منتظر بودین الان بگم اوبونتو.

من اوبونتو رو به خاطر همین پویا بودن کنونیکال و تجربه‌ی امکانات و تکنولوژِی های جدیدی که عرضه میکنه استفاده میکنم. (البته دو سوم وقتمو توی Arch + KDE هستم). اوبونتو کامیونیتی خیلی بزرگ و فعالی داره که برای همگام بودن با اونا مجبوری اوبونتو داشته باشی! وگرنه از غافله عقب میفتی.

در مورد دبیان سید هم باید بگم که در مقایسه با آرچ یا اوبونتو + PPAهاش عتیقه به حساب میاد!!! من یه مدت اپتوسید کار میکردم و بهشم علاقه دارم اما به خاطر همین آپتودیت نبودنش در حدی که من میخوام کم کم ترکش کردم. البته اولویت های من با دیگران ممکنه خیلی تفاوت کنه. برای شما پایداری در اولویته و برای من روی لبه تیغ حرکت کردن!!!

یکی از توزیع هایی که کار کردنم باهاش به 1 روز هم نکشید دبیان استیبل بود. به شدت قدیمی هستن پکجاش و کار باهاش مثل این بود که دارن شکنجم میکنن!!!
2011-03-07, 10:06 PM,
ارسال : #25
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
نقل قول :اتفاقا توزیع مطرحی نیست که من باهاش کار نکرده باشم (غیر از اسلک‌ور البته)، از جنتو گرفته تا اوبونتو من همگی توزیع های مطرح رو امتحان کردم و در نهایت بعد از ماه ها تست انواع توزیع های مختلف به یک توزیع کامل، فوق العاده به روز (از به روزی گذشته کارش، باید گفت به ساعت!) و به نسبت آپ تودیت بودنش فوق العاده پایدار رسیدیم. حتی یک ویژگی یا خاصیت هم نیست که من در مورد این توزیع دوستش نداشته باشم. فلسفشو، سیستم پکج منجینگش، کامیونیتیش و حتی اسمش! همه رو به شدت دوست دارم. و اون توزیع چیزی نیست جز آرچ! میدونم که منتظر بودین الان بگم اوبونتو.

عزیز دل برادر، اسمش آرش هستش نه آرچ. چ خوانده نمیشه، ش خوانده میشه.
2011-03-07, 10:08 PM,
ارسال : #26
نقل قول :من اوبونتو رو به خاطر همین پویا بودن کنونیکال و تجربه‌ی امکانات و تکنولوژِی های جدیدی که عرضه میکنه

کانونیکال هیچوقت در فعالیت های مهم اوپن سورس تلاشی نکرد بلکه در تکنولوژی های ضد-اوپن سورس مثل mono بشدت فعالیت میکنه.
2011-03-07, 10:22 PM,
ارسال : #27
نقل قول :عزیز دل برادر، اسمش آرش هستش نه آرچ. چ خوانده نمیشه، ش خوانده میشه.

نگو دادا اینا رو! آرش چیه آخه؟! کجا شنیدی بگن آرش؟؟ جدی گفتی یا خواستی سر به سرمون بذاری؟؟

به اینجا مراجعه کن:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://translate.google.com">http://translate.google.com</a><!-- m -->

بنویس arch و بعد پایینش روی Listen کلیک کن ببین چی میگه!!! حالا اگه میگفتی آرک بازم الی الله! میگفتم به خاطر کلمه آرکیتکچر میگی! اما آرش...!!!

اینم انجمنش، ببین سرتاسرش چی نوشته!!:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.archlinux.ir">http://forum.archlinux.ir</a><!-- m -->
2011-03-07, 10:43 PM,
ارسال : #28
میگن اوباما از arch لینوکس استفاده میکنه.
2011-03-07, 10:52 PM,
ارسال : #29
چرا مبارزه؟! معلومه که پشتیبانی‌ مالی‌ نیاز دارن و معلومه که اون همه زحمت کشیده می‌شه که از توش پول در بیاد. اون دبیان عقب افتادست که حالا کار داره که به این مسیرا برسه... ubuntu داره راه درست رو میره.
2011-03-07, 10:57 PM,
ارسال : #30
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
Anonymous نویسنده :میگن اوباما از arch لینوکس استفاده میکنه.

خیلی چیز ها میگن.... اوباما وقت داره اینهمه با زیر و بم آرچ ور بره تا 1 صفحه وب واز کند؟؟
2011-03-07, 11:39 PM,
ارسال : #31
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :میگن اوباما از arch لینوکس استفاده میکنه.

خیلی چیز ها میگن.... اوباما وقت داره اینهمه با زیر و بم آرچ ور بره تا 1 صفحه وب واز کند؟؟

داری به arch توهین میکنی‌؟؟؟؟ به archhhhhhhh?
2011-03-08, 02:24 AM,
ارسال : #32
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
نقل قول :خیلی چیز ها میگن.... اوباما وقت داره اینهمه با زیر و بم آرچ ور بره تا 1 صفحه وب واز کند؟؟

صفحه وب باز کردن چه ربطی به زیر و بم آرچ داره؟! اگه پکج هایی که میخوای نصب کنی رو داشته باشی، نصب آرچ نهایتا ربع ساعت تا 20 دقیقه بیشتر وقت نمیگیره، برعکس تصور شما کار با اون بسیار راحته (به نظر من از لحاظ کار با تنظیمات سیستمی راحت ترین توزیع گنو/لینوکسه)، فقط چون همه تنظیمات به عهده‌ی خود کاربره (که طبق میل خودش باشه) چند روز اول استفاده از اون رو باید همدم ویکی خارق العادش باشی! که البته باعث میشه کلی چیز یاد بگیری (نه تنها راجع به آرچ بلکه کل گنو/لینوکس) و کلی کیف کنی!!!
2011-03-08, 11:54 AM,
ارسال : #33
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مبارزه علیه canonical
واقعا باید با canonical برخورد قاطع کرد.
2011-03-08, 02:08 PM,
ارسال : #34
نقل قول :راستی از من خوشتون میاد یا بد و بیراه میگید پشت سرم؟
پشت سر شما که نه، ولی توی دلم بعضی وقتا میگم: اه... بازم این شروع کرد به شعار دادن!! Big Grin (با عرض معذرت!) البته نه در مورد همهٔ نوشته‌هاتون.
ولی همین که به فروم برگشتید خوشحالم.
منم درگیر بیزینس (البته از نوع لینوکسی و اوپن‌سورسی) شدم و کمتر این طرفا میام.

در مورد موضوع: منم با بعضی سیاست‌های کانونیکال مخالفم. و به نظر من، ما باید مخالفتمون رو یه طوری به کانونیکال اعلام کنیم. ولی در مورد «نابود کردن» یکمی تند رفتید!! جنگ همیشه آخرین و آخرین و بدترین گزینه هست.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2011-03-08, 02:20 PM,
ارسال : #35
به نظر من اگه بجای اینکه سیدی رایگان ارسال کنه، این سیاست‌های عجیب و غریب رو (که مسائل فنی رو فدای سود شخصی و قرارداها و ... می‌کنه) کنار می‌گذاشت، بهتر بود.
وقتی کارهایی که جامعه رو نسبت بهش بدبین می‌کنه انجام میده، دیگه تبلیغ معنایی نداره!! یا وقتی تبلیغ می‌کنه نباید کارهایی انجام بده که جامعه رو نسبت بهش (کانونیکال و اوبونتو) بدبین کنه.
دقیقاً مثل اینکه آدم شوفاژ روشن کنه، پنجره رو هم تا آخر باز بذاره!!

2011-03-08, 02:22 PM,
ارسال : #36
فکر کنم هفته قبل بود که پشتیبانی مالی خودشو از میزکار gnome به unity تغییر داد !

Debian GNU/Linux System Administrator
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-08, 02:27 PM,
ارسال : #37
بله technotux شده خیابانهای بالا شهر که بعضی ها سر خیابونش میایستند که کار گیرشون بیاد.
چند روزی میان توی technotux خودی نشون میدن بعد میرن پیداشون نمیشه.شما اولین نفری نیستید که اینطوری شدید.
2011-03-08, 02:44 PM,
ارسال : #38
اولش از یاهو پول گرفت تا جستجوگر پیش‌فرض فایرفاکس رو یاهو بذاره (بجای گوگل). که بعدش با اعتراض کاربران مواجه شد و دوباره برش گردوند به گوگل.
اینم از قضیهٔ banshee و آمازون (ظاهراً به توسعه‌دهنده‌های banshee پول داده که پشتیبانی از amzon store رو توش حذف کنن، تا کانونیکال خودش ازUbuntu One music store پول دربیاره (بجای اینکه پولش نصیب بنیاد گنوم بشه!)

2011-03-08, 03:20 PM,
ارسال : #39
دقیقا. هیچ کدوم از این کارها خلاف قوانین GPL نیستن. اما کاملا خیانت هستن!
اوبونتو سعی میکنه با چاپلوسی و بادنجون دور قابچین بازی پیش بیوفته. با ارسال رابگان و نمیدونم این جور چیزا تو کشور های عقب افتاده طرفدار جمع کنه (کشور هایی که سرعت اینتزنت خوب داشته باشن خوب دانلود میکنن دیگه. خر نیست طرف بخواد ۱ ماه منتظر بشینه واسه ۱ سی دی ۷۰۰ مگابایتی. )خیلی از توزیع ها هستن که روشون با جون و دل کار شده و واقعا لایق یرتر بودن هستن. اما خوب یکی مثل اوبونتو باید بیاد این میون و خود شیرینی کنه. تا چند وقت پیش که رابط گرافیکش قیافه ی دیدن هم نداشت. حالا داه قلدرری میکنه.
ilius Give me 5
2011-03-08, 03:35 PM,
ارسال : #40
هر کی‌ بر علیه debian و ubuntu حرفی‌ بزنه کفر هست و حرفش قبول نیست.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان