لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قطعی سریال همراه با period time مشخص در اینترنت مخابرات
2011-06-21, 01:06 AM,
ارسال : #1
قطعی سریال همراه با period time مشخص در اینترنت مخابرات
از اینترنت مخابرات استفاده می کنم. ۱۰۰ درصد دیگه مطمئن هستم که مشکل از سرویس دهنده هستش:
سناریو: موقع دانلود و کار با package manager ها همانند apt-get برای نصب یا به روزرسانی نرم افزارها با، قطعی سریال همراه با period time مشخصی روبرو هستم.
مشاهدات:
دو سری اول که اشترام ۱۲۸ داشتم، اوضاع خیلی وخیم بود. موقع دانلود یا نصب و به روز رسانی بسته ها، هر ۲ یا ۳ دقیقه، ارتباط حداقل یک دقیقه قطع میشد و دوباره وصل میشد. تا اینکه یکبار اشتراک ۲۵۶ گرفتم و هیچ مشکلی نداشت (با توجه به اینکه پس از اشتراک گرفتن ۲۵۶ دو،سه روزی طول میکشه تا تبدیل به ۲۵۶ بشه. تو این دو سه روز اشتراک ۱۲۸ هستش، که اتفاقا تو این مدت دو سه روزه هم مشکل قطعی رو داشتم). حالا که باز اشتراک ۱۲۸ دارم باز هم همون قصه تکرار شد، یعنی قطعی سریال همراه با period time مشخص موقع دانلود و نصب بسته ها. منتها یکی دو روزی که این ۱۲۸ جدید رو گرفته بودم اوضاع بهتر بود تا اینکه امشب اینطوری بازی در میاره و اینطوری که بوش میاد تا آخر اشتراک قضیه همینطور باقی خواهد موند.
هیچ شکی ندارم که مشکل از طرف اون هاست، اما پیگیری نمی کنن.
از دوستانی که تو کار سرویس دهی هستند، میتونن حدس بزنن کجای کار میلنگه؟

امام جواد علیه السلام:
شخص حریص به دنیا مانند کرم ابریشم است که هر چه بیشتر ابریشم به دور خود می تند ، راه بیرون شدنش را دورتر و مشکل تر می کند ، تا اینکه از غم و اندوه بمیرد.
مهمان قدیمی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-06-21, 05:50 AM,
ارسال : #2

دوست گرامی،
سنگین‌تری تا از یک ISP خوب اینترنت بگیری. اینها اگر آدم بودن یک support می‌گذاشتن اونجا.....
یک مسئله‌ای که در سرعت‌های پایین وجود داره Reset شدن connection هست البته این موضوع بسته به نوع Device و نوع نرم‌افزارشون داره.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-06-21, 10:26 AM,
ارسال : #3

چراغ ADSL چشمک زن میشه؟ اگه چراغ ADSL میره و میاد، مشکل نویز یا آسیب دیدگی سیم از سر مودم تا مخابرات وجود داره. چک بکن ببین تو اطلاعات وضعیت مودمت SNR Margin رو چقدر برای Downstream زده و بیا اینجا گزارش کن.
2011-06-21, 11:43 AM,
ارسال : #4

نقل قول :یک مسئله‌ای که در سرعت‌های پایین وجود داره Reset شدن connection هست البته این موضوع بسته به نوع Device و نوع نرم‌افزارشون داره.
این نرم افزارها چه مدلی هستن؟ یعنی کدوم دسته از نرم افزارها بر روی سرویس دهنده میتونه تأثیر گذار باشه رو این مسئله.
نقل قول :چراغ ADSL چشمک زن میشه؟
ارتباط به کل قطع میشه. ping هم جواب میده "شبکه ناشناخته".
نقل قول :چک بکن ببین تو اطلاعات وضعیت مودمت SNR Margin رو چقدر برای Downstream زده و بیا اینجا گزارش کن.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.up98.org/images/l0d68lnzexuos8hcvhnk.png">http://www.up98.org/images/l0d68lnzexuos8hcvhnk.png</a><!-- m -->

امام جواد علیه السلام:
شخص حریص به دنیا مانند کرم ابریشم است که هر چه بیشتر ابریشم به دور خود می تند ، راه بیرون شدنش را دورتر و مشکل تر می کند ، تا اینکه از غم و اندوه بمیرد.
مهمان قدیمی
2011-06-21, 12:27 PM,
ارسال : #5

هممم، به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه. اگه SNRMargin پایین بود معلوم بود که خط مشکل داره. اما حالا که بالاس، احتمالا خودشون یه کاری میکنن.
2011-07-04, 10:03 PM,
ارسال : #6
Re: قطعی سریال همراه با period time مشخص در اینترنت مخابرات
نقل قول :منتها یکی دو روزی که این ۱۲۸ جدید رو گرفته بودم اوضاع بهتر بود تا اینکه امشب اینطوری بازی در میاره و اینطوری که بوش میاد تا آخر اشتراک قضیه همینطور باقی خواهد موند.
بعضی وقتا درست میشه، قطع و وصل نداره. ۳۰ درصد بدون قطعی، ۷۰ درصد قطعی های متداول.

امام جواد علیه السلام:
مهمان قدیمی
2011-07-19, 02:13 PM,
ارسال : #7
نتیجه ای که من از این مشکل گرفتم، (قطعی سریال همراه با period time مشخص در اینترنت مخابرات):
با Arch مشکلی در این رابطه نداشتم. گفتم شاید این هسته های جدید مشکل رو حل کرده باشند. Debian رو به sid ارتقاع دادم، هسته اش رو هم به 2.6.39. مشکل باز هم وجود داشت اما زمان بین قطع و وصل اتصال، خیلی کم بود به طوری که در دریافت بسته ها تاخیر آنچنانی وجود نداشت. تازگیا rhel6 نصب کردم و اونو به centos6 مهاجرت دادم، در طول ارتقاء هیچ موردی، حتی یک مورد، قطعی رخ نداد. چندتا بسته ها با wget گرفتم، مشکلی نبود.
نتیجه ای که در نهایت میتونم بگیرم اینه که این مشکل در Debian-base ها مشهود هستش یا کرنل هایی که Debian بیرون میده. حتی 10.4 Ubuntu هم این مشکل رو داشت. در Redhat6,Centos6,Fedora14,Arch این مشکل مشاهده نشد.
صرفا جهت اطلاع !

امام جواد علیه السلام:
مهمان قدیمی
2011-08-16, 06:02 AM,
ارسال : #8
پست قبلی رو نقد و نقض می کنم و نتیجه ای بهتر.
مشکل از kernel و توزیعهای debian-base نیستش.
مسئله برمی گرده به کتابخانه هایی که، نرم افزارهای انتقال و دریافت داده (همانند Down/up load Managements)، بر مبنای آنها نوشته شده اند.
نرفتم دنبال این که ببینم تک تک این نرم افزارها از چه کتابخانه هایی استفاده می کنند. اما این مشکل رو تنها در این موارد مشاهده نکردم: نرم افزارPacman که مدیریت بسته های نرم افزاری رو در توزیع Arch بعهده داره و همچنین نرم افزار Yum که مدیریت بسته های نرم افزاری رو در RedHat-base ها به عهده داره. موقع دریافت داده یا package ها.
Yum رو مطمئن نیستم که قسمت اتقال داده اش با چه کتابخانه ای نوشته شده اما فکر کنم از libcurl استفاده می کنه.البته با خود نرم افزار curl مشکل پا برجاست.
Pacman هم که قسمت اتقال داده اش با libfetch نوشته شده.
حالا این کتابخانه ها از چه تکنیکی هایی استفاده می کنند که نرم فزارهای مشابه استفاده نمی کنن، رو باید از برنامه نویس ها جویا شد!
صرفا جهت اطلاع !

امام جواد علیه السلام:
مهمان قدیمی

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان