لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{بازم این مزاحم}
2004-07-03, 02:11 AM,
ارسال : #1
{بازم این مزاحم}
سلام
lol: {شاید باید این مطالب رو تو ۳-۴ تا تاپیک مختلف می نوشتم ولی خوب ترجیحا همه رو این زیر نوشتم.}:

خیلی دلم برای تکنوتاکس و کاربرای بامعرفتش تنگ شده بود .....تو این چند وقت که نبودم سایت کلی تغییرکرده چه از نظر ظاهر و چه از نظرباطن راستش اولش که زدم تکنوتاکس دیدم یه سایت دیگه اومد! بایکم دقت دیدم همون سایته ولی کلی شکلش عوض شده, دوستا ن هم که حسابی حرفه ای شدن و همه بحث های تخصصی می کنند، خیلی خوشحالم لااقل اگه سوالی داشته باشم می دونم چند نفری هستن که براش جوابی دارن

فعلا لینوکسم کمپلت قاطی کرده ! یادتون باشه زوزه ۹.۰ داشتم فعلا که YaST بالا نمیاد! فایرفاکسمم کار نمیکنه و یوزر هام همه قاطی پاطی هستن ولی خوب در کمال پرروییی بالا میاد!! البته بگم منم کلی باهاش شیتونی کردم مثلا بسته های ردهت و دبیانی روش نسب کردم و.... فعلا هم با کانکرر سر میکنم که یه کمی مشکل داره به علاوه که نهایتا با موفقیت FreeBSD رو هم در کنار سیستم های دیگم نصب کردم ! هرچند که خیلی ازش خوشم نمیادلااقل به دلیل مجوز ش ولی بد نیست آدم یه سیستم عامل متن آزاد دیگه رو هم بلد باشه (البته بعد لینوکس) چراکه به قول زووپ یه جورایی زندگی بهتر میشه!!

lol: بریم سراغ سایت:

درباره ی بخش شبکه ی سایت فکر کنم باید کارهارو یه خورده منظم تر و تروتمیزتر انجام بدیم یعنی به صورت یه رشته مقاله باشه و از ابتدای بحث یعنی تعریف شبکه به معرفی کلی تمام لایه های شبکه از دید OSI بپردازیم و بعد از توضیح لایه ها به برسی دقیق هر لایه برسیم این طوری هر کسی که مطالب رو می خونه می دونه کجای کار هست و دچار سردر گمی نمیشه چراکه در حال حاضر وسط توضیح Linklayer و اترنت یا توکن رینگ میپریم به لایه ی فیزیکی و انواع کابل و خوب این طوری کاربر و خوانندگان سایت کمی سردر گم میشوند و گذشته از اون وقتی تو تاپیک هست علاوه بر این که از لحاظ رسمیت کمی غیر رسمی به نظر میاد با امضا ها و آواتارهای دوستان شلوغ میشه و تازه بحث تو چند صفحه هست و بعد از مدتی که تاپیک بره ته صفحه دیگه کسی نمی تونه ببیندش . ====> خلاصه ::: باید مطالب مربوط به شبکه به صورت مقاله و با یک انظباط ازپیش تععین شده منتشر بشن و بهتره مثلا از فهرست بندی یک دوره ی معتبر شبکه مثلا Network + i برای فهرست بندی مطالب استفاده بشه <===
+++++++++ا++++++++++++++++++++++++++

یه دوستی هم گفته بودن که : " چرا FreeBSD خیلی تو ایران تحویل گرفته نمی شه ؟"
اول باید بگم این سایت بیشتر به لینوکس و در کل گنو اختصاص داره تا کل اوپن سورس البته اینو از بنر های تکنوتاکس متوجه شدم( مگر این که آقا آلن چیز دیگه ایبفرمایند که مؤسس ایشون هستند!)
گذشته از اون درباره ی ایران به دلیل یه سری مسائل باتوجه به این که ما تو ایران به استفاده از ویندوز عادت کردیم و FreeBSD یه سیستم عامل جور دیگه هست اکثرا این کار رو که برن و چند ماه رو صرف یاد گیری یه سیستم عامل دیگه بکنند غیر ضروری می دونند(و اون هایی هم که می خوان منبع ندارن ،منظورم کلاس یا کتاب به زبان فارسی هست یا تو دانشگاه ها !) و از طرفی FreeBSD همون طور که می دونید بیشتر مناسب سرویس دهی های شبکه است و یه عده ای به نام مشاور IT راه افتادن و به مردم حتی شرکت ها ی بزرگ ویندوز رو غالب می کنند چرا که کار باهاش رو چند سال تجربه کردن و دیدن خیلی راحت می شه باهاش یه شبکه ساخت و به مشتری انداخت و از اون جایی که دلال به پول فکر می کنه نه کیفیت فعلا این ویندوز کارها دارن ملت رو چپاول می کنند. به این دلیل هست که لینوکس و فری خیلی تو ایران استفاده نمی شه .
یه نکته هم باید بگم که هر چیزی برای رواج به آموزش و متتخصص احتیاج داره و تو ایران خیلی FreeBSDکار خوب نداریم که استاد باشه و اون هایی هم که هستن خیلی کمند وپر مشغله و البته یه عده ای هم ادعای این رو دارند که فری کارند و لی نیستند !!!خجالت آورتر که نمی دونم چرا ولی ظاهرا فری کارکردن یه جور کلاس شده!! بعضی ها حتی تو سایتشون می نویسن با فری بی اس دی طراحی کردن ولی وقتی از نزدیک می بینید متوجه می شین که از ویندوز و در بهترن حالت از لینوکس بهره می برند و خوب این می تونه به این دلیل باشه که به غلط تصور شده که هر کی با FreeBSD کار می کنه آخر کامپوتر و امنیت و این حرف هاست در صورتی که .... ====>>خلاصه :::‌این که تو این چند خط بالا نظرم رو درباره ی دلیل انزوای FreeBSD و همین طور لینوکس نوشتم و گفتم که فری کار کردن یا حتی لینوکس کار کردن کلاس نیست اون هایی که واسه این دنبالشن به نا کجاآباد هم نمی رسند.
+++++++++ا++++++++++++++++++++++++++

خوب ببخشید که طولانی شد امیدوارم بتونم از این به بعد یه کاری تو سایت انجام بدم که من هم کاربر مفیدی حساب بشم.
خوش باشید. :lol:

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-03, 07:39 AM,
ارسال : #2

نوید جان اول از همه لازم می‌دونم که ورود مجددت رو به سایت خوش‌امد بگم و امیدوارم که یکی دوماه دیگه شیرینی بخوریم (!) Smile واقعا جای شما خیلی توی سایت خالی بود.... امیدوارم همیشه موفق باشید و با کمک شما و سایر دوستان سایتی هر روز پربارتر داشته باشیم...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-07-03, 11:21 AM,
ارسال : #3

نوید جان خوش آمدی :wink:

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-07-03, 11:38 AM,
ارسال : #4

نويد جان
با اون حرفي که راجع به FreeBSD زدي کاملا موافقم Big Grin
آقا ديگه از دست کنکور خلاص شدي ها...انشاا... يک دانشگاه خوب قبول بشي..(انشاا... صنعت شريف) Big Grin

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-07-03, 01:35 PM,
ارسال : #5

سلام نوید جان
بازگشت دوباره شما را تبریک می گویم .منتظر شما بودیم Smile
در مورد بخش شبکه هم امید وارم با کمک هم بتوانیم بخش مفیدی را ایجاد کنیم.

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-03, 01:47 PM,
ارسال : #6

:lol: خوب من هم دوباره تبریک میگم! :mrgreen:

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-03, 01:55 PM,
ارسال : #7

welcome to your site

[ltr]
Smashing all Kernel 2.x
[/ltr]
2004-07-03, 03:09 PM,
ارسال : #8

از همه ی دوستان ممنونم :oops: :oops: ... فعلا به خاطر دور بودن از لینوکس یه چیز هایی رو فراموش کردم که دارم خودم رو جمع و جور می کنم ... بابت شیرنی هم حتما ! چه دانشگاه برم چه نرم... !
بازم از همه ی دوستانی که نسبت به من لطف دارن ممنونم .

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-07-08, 11:57 AM,
ارسال : #9

به‌به... Navid خان...

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
2004-07-08, 03:27 PM,
ارسال : #10

نیستی آقای blix؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-07-08, 10:17 PM,
ارسال : #11

در گوشه‌های تاریک جهان وب سرگردانم ... 8)
2004-07-09, 03:38 PM,
ارسال : #12

وا! مگه وب گوشه ی تاریک هم داره!!
اما وقت کردی به ماهم یه سری بزن

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2005-05-22, 01:10 PM,
ارسال : #13

hamon windows ke migi khode microsoft vase host az freebsd estfade mikona
2005-05-22, 02:11 PM,
ارسال : #14

سلام.
من هم تبریک میگم. انشاا... شاهد رونق گرفتن اون یکی سایت هم بشیم.

موفق باشید
2005-05-22, 05:22 PM,
ارسال : #15

منم خوبه یه مدت برم و نیام اینجا تا بعدش که اومدم همه بهم تبریک بگن... حالی میده ها Big Grin
اسمشم میزاریم اربابان لینوکس - بازگشت شازده! Tongue
در کل میخواستم بگم که بسی خوشحالیدیم از دیدار دوباره...
2005-05-22, 05:30 PM,
ارسال : #16

خوندن تاریخ سایر پستهای این تاپیک خالی از لطف نیست!! :wink:
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2005-05-22, 05:43 PM,
ارسال : #17

:lol:
2005-05-22, 06:21 PM,
ارسال : #18

نوید که اومد یعنی شیطنت اومد!
2005-05-22, 06:48 PM,