لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوید جون بیا که مقصر تویی
2005-06-05, 10:03 AM,
ارسال : #21

سلام
عزیزم چندان جالب نیست آدم ضعف خودش رو به حساب نرم افزار بذاره. اولا که Gentoo یه Metadistribution ه و شما برای هر مرحله چندین انتخاب داری در نتیجه این نصب خودکار GRUB چندان جالب نیست. مساله بعدی اینکه شما به هیچ وجه نمیتونین سطح کاربری Gentoo رو با توزیعی مثل Debian مقایسه کنین. البته استثنا وجود داره ولی در حالت کلی شما میتونین مطمئن باشین که یه کاربر Gentoo از یه admin توزیعهای دیگه باسوادتره چون خود نصبش یه پا administration ه.
در مورد سرعت نصب هم مسلما سرعت نصب مشخصه بارز Gentoo نیست ولی سرعت اون پس از نصب بی نظیره. بی دلیل نیست که توزیعی مثل Yoper چنین سرعتی داره چون مبتنی بر Gentoo ه. سرعت Debian در مقایسه با Gentoo جدا خسته کننده است ولی در مورد اون نکته مدیریت بسته ها هم معلومه شما خیلی با این سیستم کار کردین چون این سیستم اسمش Portage ه و emerge تنها یه دستوره که توی Portage استفاده میشه. در مورد سرعت Portage همونطور که icehess هم اشاره کرد چون شما با source code کار کردین اینجور بوده وگرنه به عنوان مثال خود بسته های روی Packages CD که از نوع Binary هستن سرعت نصبشون از Apt بیشتره که کمتر نیست. بعد هم که APT برای هر معماری باید یه بار بسته رو بگیره در حالیکه در Portage شما وقتی یه بار بسته منبع رو گرفتین میتونین روی هر معماری ای که خواستین نصبش کنین. اگه مشکلتون با Portage هم فقط نداشتن ظاهر گرافیکی یه یکی از Front end های موجود رو روش نصب کنین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-05, 10:46 AM,
ارسال : #22

usepkgonly-- و -k- هم استفاده کردم .مشکلم حل نشد. صد بار از این سوئیچ ها استفاده کردم که جواب نداد
ولی صد و یکمین بار جواب داد!! که گنوم نصب شد. شاید هم مشکل از پکیج سی دی بوده.

Saeed
2005-06-15, 02:53 PM,
ارسال : #23

navidjoon نویسنده :سلام
اگه اشتباه نکنم باید در فایل تنظمات device رو تغییر بدی و بکنی /dev/input/mouse0. فکر کنم زیاد دقت نمی‌کنی. این رو در همون راهنما توضیح داده. برای فعال کردن Scroll هم عبارت ZAxisMapping رو اضافه کن.

من این عبارت ZAxisMapping رو هم اضافه کردم ولی scroll کار نمیکنه . به نظر شما مشکل از کجاست ؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-15, 11:57 PM,
ارسال : #24

اون خط دوم زیر رو اضافه کن شاید کار کنه:
[ltr] Option "ZAxisMapping" "4 5"
Option "SendCoreEvents" "true"[/ltr]
2005-06-16, 01:44 PM,
ارسال : #25

اون خط رو که اضافه کردم محیط X بالا نمیاد.
2005-06-16, 05:28 PM,
ارسال : #26

پیغام خطاش چیه؟
2005-06-16, 05:41 PM,
ارسال : #27

سلام
شاید من اشتباه نوشته باشم. یه نگاهی به Gentoo Xorg Configuration بنداز.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-16, 08:25 PM,
ارسال : #28

نوید جون تو اشتباه نوشته باشی، من ننوشتم Wink
2005-06-17, 12:06 PM,
ارسال : #29

شما درست نوشتید مشکل از جای دیگه بود . اول Protocol رو PS/2 با حروف بزرگ نوشته بودم. اون با حروف کوچک نوشتم درست شد. Big Grin
راستی یه سوال دیگه هم داشتم . اول باید mplayer رو نصب کنم بعد codec ها رو نصب کنم یا برعکس؟
2005-06-17, 02:55 PM,
ارسال : #30

اول باید codec ها رو نصب کنی
2005-06-17, 04:17 PM,
ارسال : #31

یعنی حالا که mplayer نصبه اول باید اون رو حذفش کنم و بعد از نصب codec دوباره نصبش کنم؟
در ضمن codec ها رو در چه مسیری باید قرار بدم؟
2005-06-18, 11:23 PM,
ارسال : #32

اگه از جنتو ۳۲ بیتی استفاده میکنید به احتمال زیاد موقع نصب KDE به صورت باینری از روی سی دی دوم یه سری codec خودش براتون نصب میکنه. برای codec بیشتر مثلا libdvdread یا libdvdcss یا libdvdnav و libdvdplay و همچنین win32codecs و چندتای دیگه اول اونها رو نصب کنید. اگر mplayer کار کنه مشکلی نیست(به احتمال زیاد کار میکنه) ولی در مورد dvd زیاد مطمئن نیستم.
2005-06-19, 11:36 AM,
ارسال : #33

من win32codecs رو نصب کردم ولی mplayer اون رو نمیشناسه. در ضمن من codec ها رو تو هر سه مسیری که تو readme خود codec بود قرار دادم و مجدد mplayer رو نصب کردم ولی باز هم کار نکرد.
2005-06-19, 12:18 PM,
ارسال : #34

win32codecs رو به use flags اضافه کردم و بعدش هم سیستم رو update کردم و بعد هم همه چیز عالی کار میکنه. :lol:

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان