لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مودم اینترنال اینتل
2005-06-07, 10:01 AM,
ارسال : #1
مودم اینترنال اینتل
سلام
چند وقت پیش تو انجمنها چند بار خوندم که مودمهای اینترنال intel درایور لینوکس داره و در لینوکس با سرعت معمولی کار میکنه

میخواستم ببینم کدوم مدل این مودم هاست؟
در ضمن من هر چی گشتم تو سایت اینتل درایور رو پیدا نکردم :oops:
خیلی ممنون

Many fall on the road to freedom, dying on the stones.
CdeB
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-07, 11:16 AM,
ارسال : #2

سلام
درست است . من حالا با همین مودم اینتل متصل هستم . صفحه زیر راببین مدل های مختلف در بارش هست ولی فکر کنم 536ep بهتر باشه به دلیل تکیه ی بیشتر عمل بر سخت افزار:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.intel.com/design/modems">http://www.intel.com/design/modems</a><!-- m -->

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-07, 11:30 AM,
ارسال : #3

خیلی ممنون
این مودمی که شما دارید قیمتش چنده؟
تو بازار میشه راحت پیداش کرد؟
مرسی

CdeB
2005-06-07, 03:32 PM,
ارسال : #4

منم سه ساله که از مودم اینتل در RH9 FC1,FC3استفاده میکنم وراضی هستم قیمتشم بین ۱۰تا ۱۲هزارتمن
است

<!-- m --><a class="postlink" href="http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=977&OSFullName=All+Operating+Systems&lang=eng&strOSs=All&submit=Go%21">http://downloadfinder.intel.com/scripts ... bmit=Go%21</a><!-- m -->
2005-06-07, 06:05 PM,
ارسال : #5

خیلی حیلی ممنون ............

CdeB
2005-06-07, 09:49 PM,
ارسال : #6

مودو CNet مدل CN5614CH دارای چیپ ست Intel 536ep هست و من هم از همین مودو دو سال هست که استفاده میکنم. مودم بسیار خوبیه و قیمت مناسبی هم داره فقط مثل اینکه درایوری که اینتل داده (آخرین درایوری که موجوده)، با کرنل 2.6.10 به بعد مشکل داره. البته امیدوارم این مشکل در درایورهای جدیدی که اینتل میده برطرف بشه... به هر حال، من در Ubuntu 5.04 که از کرنل 2.6.10 استفاده میکنه، با استفاده از یک patch که خود سایت ubuntu با همکاری linmodems.org منتشر کرده بود، تونستم این مودم را به کار بندازم... ولی در مورد سایر توزیعها مطمئن نیستم...

محسن
2005-06-08, 08:02 PM,
ارسال : #7

باسلام

بطور کلی برای پارتیشن بندی برای لینوکس :
فضای swap : چقدر باشد ؟
فضای boot/: چقدر ؟
فضای /: چقدر ؟

باتشکر
2005-06-08, 08:14 PM,
ارسال : #8

سلام
عزیزم این سوال شما خیلی کلیه و کاملا بستگی به نوع استفاده شما داره ولی برای یه کاربرد شخصی میشه گفت برای Swap بهتره دو برابر مقدار RAM رو اختصاص بدین ، برای boot دیگه خیلی زیاد بذاری ۳۰MB بسه. برای / هم کاملا بستگی به میزان استفاده شما داره ضمن اینکه بد نیست که home/ رو هم جدا کنین.
راستی این سوال رو بهتر بود توی یه پست دیگه می‌پرسیدین که با موضوع هم مرتبط باشه یا یه ارسال جدید باز می‌کردین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-09, 04:16 AM,
ارسال : #9

چون مودم اینتل 536EPبا کرنلهای بالاتر 2.6.9مثل اینکه مشکل داره من طبق
فایل readmeش برای این problem به <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> ای میل زدم
جواب ذیل را فرستاد پس فعلا منتظر باشید
I am working currently on FC3 537 driver. The 536 driver works, is under test, and will be posted soon.

Prashant

2005-06-09, 09:35 AM,
ارسال : #10

سلام
درسته مشکل داره . ولی من فعلا دارم با کرنل ۲.۶.۱۱ باهاش کار میکنم و دام این پست را مینویسم . راهش اینه که یه وصله از linmodems.org بگیرید و اعمال کنید تا اینجا ی کار با ۲.۶.۱۰ مشکل حل است اما برای ۲.۶.۱۱ من رفتم توی فایل coredrv.c درایور اینتل و سه خط را به صورت کامنت در آوردم البته میشود پاکش کرد چون توی این کرنل هیچ کاربردی ندارد . بعد کامپایلش کردم و حالا هم که هیچ مشکلی نیست .

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-09, 10:33 AM,
ارسال : #11

پس لطفا بگوید کدام سه خط با تشکر
البته من خودم فعلا با همون کرنل 2.6.9 در FC3دارم استفاده میکنم و منتظر میشم تا اینتل درایور
جدیدشو داخل سایت بزاره فقط برای اگاهی میخواستم
2005-06-09, 11:26 AM,
ارسال : #12

سلام آقای نصیبی
من الان SUSE 9.3 را نصب کردم و مودم intel 536EP را می‌خوام در آن نصب کنم.
من قبلا این کار را در Ubuntu 5.04 با کرنل 2.6.10 انجام داده بودم و طبق این دستورالعمل عمل کردم و patch را که شما گفتید انجام دادم و الان همه چیز در ubuntu به خوبی کار میکنه... این همون دستورالعملیه که گفتم:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ubuntulinux.org/wiki/IntelFiveThreeSixEPModemHowto">http://www.ubuntulinux.org/wiki/IntelFi ... ModemHowto</a><!-- m -->

امروز سعی کردم درایوری را که خود suse 9.3 برای مودم نصب کرده بردارم و درایور سایت intel را با همون patch نصب کنم. کارهایی که انجام دادم به این صورت بود:
۱- طبق چیزی که در دستورالعمل بالا آمده بود، کدهای مربوط به وصله را در فایل intel536.diff ذخیره کردم.
۲-کدهای زیر را طبق دستورالعمل وارد کردم:
کد :
tar xzf intel-536ep-4.69.1.tgz
cd intel-536EP-2.56.76.1

۳- کد زیر را وارد کردم تا وصله اعمال شود:
کد :
patch -l -p1 < ~/intel536.diff
و جواب زیر را گرفتم که ظاهرا نشان میداد وصله به درستی اعمال شده:
کد :
patching file coredrv/softserial.h
patching file coredrv/softserial_io.c

۴-حالا طبق دسترالعمل اصلی در فایل readme همراه درایور مودم که از اینتل گرفتم، دستورات زیر را وارد کردم و ظاهرا همه چیز به خوبی انجام شد:
کد :
make clean
make 536
su
make install

ولی وقتی که میخواهم در kppp به اینترنت وصل بشم، کل سیستم freeze میکنه و همینطور قسمت query modem هم فقط مشخصات سفید میده. با kinternet هم که اصلا مودم را نمی شناسه. البته در kppp مسیر مودم را /dev/modem انتخاب کردم.

حالا سوال اینجاست که آیا اصولا این راهی که من برای patch انجام دادم و مودم را نصب کردم درسته؟
اگر patch مطابق اون چیزی که در سایت بالا داده شده (و در linmodems.org هم همین بود) اشتباهه، به من بگید کدوم سه خط را از چه فایلی باید پاک کنم و فرایند patch و نصب این مودم بعد از patch کردن به چه شکلی هست؟

با تشکر
محسن
2005-06-09, 01:47 PM,
ارسال : #13

با سلام
محسن عزیز قبل از جواب به سوالتون باید بگم که : نمیدونم دلیل شما برای استفاده نکردن از درایور همراه با خود زوزه چه بوده چون راحت می شده با فرمان modprobe Intel536 ماجول درایور مودم را لود کرد و بعد هم به دلخواه میشده با دستور & hamregistry برنامه ی رجیستری اینتل را اجرا کرد .بعد از این مراحل مودم شما در آدرس dev/536ep/ یا dev/536ep0/ موجود بوده است وبعد از اجرای دستور
ln -s /dev/536ep /dev/modem
می توانسته اید توسط kppp یا kinternet به مودمتان دسترسی داشته باشید (تمام دستورات با مجوز کاربر root).البته من با زوزه ۹.۳ تجربه ندارم ولی در زوزه ۹.۲ روند کار این گونه بود .
اما در جواب سوالتان باید عرض کنم راهی که برای patch کردن و نصب طی کرده اید درست است . اما این که اشکال از کجاست ؟ بهتر است بعد از این که سیستم بوت شد با اجرای دستور
dmesg ببینید کرنل در مورد لود کردن ماجول درایور اینتل هشدار خاصی داده است اگر هست متن هشدار یا خطا را اینجا بنویسید تا ادامه بدهیم . البته به نظرم باز هم بهتر باشد که از درایور خود زوزه استفاده کنید اگر با مراحلی که بالا عرض کردم به کار افتاد .
اما سوال دومتان : patch اشتباه نیست اما درایور اینتل از یکی از توابع power management کرنل استفاده میکند که در ۲.۶.۱۱ معتبر نیست ( در مورد ۲.۶.۱۰ نمیدانم چون این نسخه را ندارم) و در نتیجه در لود ماجول درایور خطا رخ میدهد . ( البته این در صورتی است که در کامپایل کرنل گزینه power management انتخاب شده باشد .)
برای حل این مشکل در دایرکتوری که درایور را extract کردید وارد شاخه ی coredrv شوید و فایل cordrv.c را با ویرایشگر دلخواهتان باز کنید و سه خط ۸۶۰و۸۶۱و ۸۶۲ را به صورت کامنت در آورید ( با قرار دادن // در ابتدای هر خط) .حال با فرض این که قبلا patch را هم اعمال کرده اید درایور را با دستورا تی که در readme همراه با درایور مودم اینتل هست کامپایل و نصب کنید .
من با انجام این مراحل با کرنل ۲.۶.۱۱ و در توزیع Slackware10.1 دارم با این مودم کار میکنم .
اگر باز مشکلی بود اگر بتوانم کمکی بکنم در خدمتم .

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-09, 04:50 PM,
ارسال : #14

سلام آقای نصیبی
من کارهایی را که گفتید انجام دادم و خلاصه اون ها را براتون میگم:
اول از همه روش کامپایل با patch:
۱- وصله موجود در سایت ubuntu یا linmodems.org را طبق روش بالا اعمال کردم.
۲- خطوط ۸۶۰ و ۸۶۱ و ۸۶۲ را از فایل cordrv.c به صورت کامنت درآوردم. که عبارت بودند از:

//#ifdef CONFIG_PM
// pm_access(power_dev);
//#endif

۳- به ترتیب دستورات make clean , make 536 , su make install را اجرا کردم که بدون هیچ خطایی انجام شد.
۴- در تنظیمات kppp مسیر/dev/modem را انتخاب کردم و باز در قسمت query modem هیچ اطلاعاتی راجع به مودم نمیده. به هر حال گزینه connect را زدم و مودم نوشت modem is ready و بعد Initializing modem ... و بعد دیگه هیچ اتفاقی نیفتاد و نتونست کانکت بشه...
۵- سیستم را ریبوت کردم و بعد که بالا اومد دستور dmesg را تایپ کردم... هیچ خطایی راجع به لود ماژول مودم نداد. و باز هم مودم نتونست کانکت بشه...
لازمه بگم من همه این کاره را در login مربوط به root انجام دادم.

و اما روش دوم استفاده از ماژولهای همراه زوسه:
۱- ابتدا درایور قبلی را با make uninstall حذف کردم و به ترتیب دستورات زیر را وارد کردم:

modprobe Intel536
hamregistry & (این مشابه همون دستور خودتون که اون بالا گفتید بود ولی اینجا درست تایپ نمیشه)

و باز هم نتونستم در kppp یا kinternet کانکنت بشم... یعنی در هردو حالت اصلا dial نمیکنه چه برسه به وصل شدن
البته این روش دوم را تقریبا میدونستم جواب نمیده چون که خود زوسه مودم را شناخته و یه درایور برای نصب اون داره ولی این درایور روی suse 9.3 جواب نمیده..همونطور که چند نفر در سایت linmodems.org همین مشکل را عنوان کردند و البته گویا یکی از اونها تونسته با یه ترفندی مودم را تحت زوسه به کار بیندازه.... به هر حال خود زوسه از این درایور پشتیبانی نمیکنه چون به صورت باینری هست...

نمی دونم اطلاعاتی که دادم کافی بود یا نه
حالا اگه راه حلی به نظرتون میرسه بگید تا من اینجا امتحان کنم و نتیجه اش را پست کنم...
در ضمن Suse 9.3 از کرنل 2.6.11 استفاده میکنه بنابراین این مشکل در نسخه 9.2 نبوده و در نسخه 9.3 این مشکل به وجود اومده
راستی اینم بگم که یه نفر هم تونسته این مودم را تحت Mandrake 10.2 که از همین کرنل استفاده میکنه، راه بندازه....

منتظر جواب شما هستم...
ممنون از راهنمایی تون
محسن
2005-06-09, 07:07 PM,
ارسال : #15

سلام
خب یه کار حالا به نظرم رسید شاید ماجول ها با هم نا همساز هستند .پس اول وارد yast شوید در قسمت add/remove software (البته نمیدونم دقیقا همین اسم باشه) درایور مودم اینتل خود زوزه را پیدا و پاکش کنید . فکر کنم با اسم intel جستجو کنید پیداش میکنید .خب وقتی که از پاک شدنش مطمئن شدید ، همون روش اول ( استفاده از patch و کامنت کردن سه خط ) را عیناً تکرار کنید .بعد با مجوز کاربر ریشه :
rm /dev/modem
و بعد
خب حالا توی kppp ببینید query بهتون جواب میدهد یا نه. دیگه فکر کنم به احتمال زیاد مشکلی نباشه ولی خب چون زوزه ۹.۳ دم دست ندارم قابل پیش بینی نیست .
اگر نشد باز هم بگویید و در ضمن در خروجی dmesg هم دنبال سر نخ بگردید با این دستور راحت تر خواهید بود :
grep Intel /var/log/dmesg
یا
grep Intel /var/log/messages

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-09, 08:12 PM,
ارسال : #16

آقای نصیبی دست شما درد نکنه
بالاخره مودم راه افتاد... هم query میده و هم کانکت میشه.... فقط یه مشکل نسبتا بزرگ وجود داره... من در login خودم نمی تونم به اینترنت وصل بشم چون مودم شماره گیری میکنه ولی وقتی به چک کردن نام کاربری و اسم رمز میرسه نمی تونه هیچ کاری انجام بده و بعد از حدود یک دقیقه قطع میشه... در حالیکه در login مربوط به کاربر ریشه این مشکل وجود نداره و من این پست را دارم از اونجا میفرستم... البته با استفاده از kppp و نه kinternet... به هر حال مشکل هرچی هست مربوط به سطح دسترسی میشه... جالب اینجاست که من وقتی میخوام در login مربوط به خودم از kppp استفاده کنم، مشکل سطح دسترسی از من میگیره و فقط میتونم از kinternet استفاده کنم که اونم توضیح دادم به چه مشکلی بر میخوره.... یعنی هم در کاربر خودم و هم در کاربر ریشه، مشکل استفاده از kinternet وجود داره (هنگام چک کردن username , password به حالت کما وارد میشه و بعد از یک دقیقه از این حالت قطع میشه)... به عبارت دیگه تنها راه ارتباط من با اینترنت در حال حاضر، استفاده از kppp اونم در login مربوط به ریشه است...

به نظر نمیاد مشکل خیلی بزرگی باشه ولی برای کسی مثل من که تازه لینوکس را شروع کرده یه کم عجیبه و نمی دونم باید چیکار کرد...
اگه لطف کنید و تو این قدم آخر هم منو راهنمایی کنید تا بتونم در زوسه از اینترنت استفاده کنم، بسیار ممنون میشم...
بازم ممنون از راهنمایی تون...
منتظر جوابتون هستم... محسن

راستی اگه ان شاء ا... بتونم با موفقیت در زوسه به اینترنت وصل بشم، سعی میکنم یه راهنمای دوزبانه شبیه چیزی که برای ubuntu دیدین تهیه کنم تا همه بتونن ازش استفاده کنن.. چون چند نفری هم تو سایت linmodems.org همین مشکل منو داشتن...
2005-06-10, 09:26 AM,
ارسال : #17

راستی فراموش کردم بگم که یه مشکل بزرگتری هم وجود داره و اون اینکه وقتی سیستم را ریبوت میکنم، زوسه دیگه مودم را نمی شناسه و اگه بخوام از مودم استفاده کنم باید دوباره تمام مراحل کامپایل و patch کردن درایور را انجام بدم.... البته جالبه که من این مشکل را با ubuntu 4.10 (و نه ubuntu 5.04) هم داشتم.... میشه راهنمایی کنید چطوری میتونم این مشکل و مشکل در پست بالا را رفع کنم؟
با تشکر
محسن
2005-06-10, 09:32 AM,
ارسال : #18

سلام
سر شما درد نکنه .
اما اول بگویید بالاخره چه طوری مودمتون به راه افتاد تا من بدونم و بتونم به بقیه با مشکل مشابه شما کمک کنم .
دوم اینکه در زوزه kppp فقط قابل اجرا با مجوز ریشه است .البته با setuid برنامه ی kppp میتوان آن را در حالت کاربر عادی هم اجرا کرد اما زوزه بعد از چند بار ریبوت شدن باز دو باره کار خودش را میکنه و مجوز را از کاربر معمولی میگیره . توی زوزه بهتره از همون kinternet استفاده کنید که پوسته ای برای wvdial است و کیفیت خوبی هم دارد .

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-10, 09:39 AM,
ارسال : #19

سلام مجدد
پست دوم شما را حالا دیدم.
فکر کنم نیازی به کامپایل مجدد نباشد فقط :
modprobe Intel536
& hamregistry
را با مجوز کاربر ریشه اجرا کنید کافی است . اگر با این روش توانستید می توانید در فایل های init.d این کار ها را اضافه کنید تا سیستم به طور خود کار در هر بار استارت شدن انجام دهد . ببینید میشود یا نه؟

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-10, 12:10 PM,
ارسال : #20

سلام من تمام کارهایی که بالا گفته شد را انجام دادم ولی وقتی می خواستم که درایور را نصب کنم make clean زدم وبعد make 536 را که می زدم پیغام خطا می داد که :
کد :
linux:/home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1 # make 536
   Module precompile check
   Current running kernel is: 2.6.11.4-20a-default
   /lib/modules...   autoconf.h exists
diff: /boot/vmlinuz.autoconf.h: No such file or directory
   autoconf.h matches running kernel
diff: /boot/vmlinuz.version.h: No such file or directory
   version.h matches running kernel
uname -r|grep "2.6" && \
cd coredrv && make 536core_26 && \
cp Intel536.ko .. && cd .. && \
strip --strip-debug Intel536.ko && \
exit; \
ls Intel536.ko >/dev/null 2>&1 ||  uname -r | grep "2.6" && echo "Failed to build driver" && exit; \
if [  ]; then \
cd coredrv; make TARGET=TARGET_SELAH KERNEL_SOURCE_PATH= "PSTN_DEF=-DTARGET_SELAH -DTARGET_LINUX -DLINUX" 536core; \
else \
cd coredrv; make TARGET=TARGET_SELAH KERNEL_INCLUDES=/lib/modules/`uname -r`/build/include \
       "PSTN_DEF=-DTARGET_SELAH -DTARGET_LINUX -DLINUX" 536core; \
        fi ; \
cp Intel536.o .. ; \
if [ -a /boot/vmlinuz.version.h ]; then \
        cp /boot/vmlinuz.version.h /lib/modules/`uname -r`/build/include/linux/version.h;\
        fi
2.6.11.4-20a-default
make[1]: Entering directory `/home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1/coredrv'
make -C /lib/modules/2.6.11.4-20a-default/build SUBDIRS=/home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1/coredrv modules
make[2]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.11.4-20a-obj/i386/default'
make -C ../../../linux-2.6.11.4-20a O=../linux-2.6.11.4-20a-obj/i386/default modules
make[4]: gcc: Command not found
/usr/src/linux-2.6.11.4-20a/scripts/gcc-version.sh: line 11: gcc: command not found
/usr/src/linux-2.6.11.4-20a/scripts/gcc-version.sh: line 12: gcc: command not found
  CC [M]  /home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1/coredrv/coredrv.o
/bin/sh: gcc: command not found
make[5]: *** [/home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1/coredrv/coredrv.o] Error 127
make[4]: *** [_module_/home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1/coredrv] Error 2
make[3]: *** [modules] Error 2
make[2]: *** [modules] Error 2
make[2]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.11.4-20a-obj/i386/default'
make[1]: *** [536core_26] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/Angel/intel-536EP-2.56.76.1/coredrv'