لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسلاکور ۱۰
2004-07-09, 12:14 AM,
ارسال : #1
اسلاکور ۱۰
با سلام
اولا از آقا آلن بخاطر سی دی های اسلاکور ۱۰ متشکرم.
راستش من به عنوان یک کاربر کنجکاو توزیعهای زیادی رو امتحان کردم. متاسفانه هیچکدامشون نتونستند کار من رو راه بیندازند و هرکدوم یک جاشون میلنگید.
اما این اسلاکور یک چیز دیگه است. خیلی روان و سریع کار میکنه و پایداری خوبی هم داره. خلاصه این که یکسیستم عامل قرص و محکم به نظر میرسه.
برای اولین بار هم تونستم به خوبی و با سرعت کامل به اینترنت وصل شم واین نامه را هم با اون مینویسم.
فقط چند سوال:
۱- چطور میشه موقع startx بجای kde محیط gnome را فعال کرد؟
۲- چطور میشه بعد از logout سیستم را خاموش کرد؟
۳- چرا پارتیشنهای ویندوز با اینکه مانت هستند ولی اجازه دسترسی ندارند در حالی که در محیط ترمینال و با روت میشه محتویاتشون رو دید؟
متشکر از جوابتون
امین
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-09, 12:24 AM,
ارسال : #2

من بهتون تبریک می‌گم! Smile

۱) کافیه فایل xsession. را ویرایش کنید و بجای دستور startkde دستور gnome-session را وارد نمایید.
۲) با دستور halt
۳) باید مجوزهای دسترسی‌شون رو تنظیم کنید. از بچه‌های Slackware کار می‌خواهم که برای آقای امین توضیح بدن...

موفق باشید...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-09, 12:40 AM,
ارسال : #3

سلام دوست عزیز...
ورود شمارو به slackware تبریک میگم. و اما جواب سوال های شما:
1. یا به gdm بروید یعنی به run level 4 با زدن دستور init 4 با کاربر ریشه یا تنظیم initab برای سطح کاربری 4. ولی اگر قصد دارید کلا Gnome محیط پیشفرض شما باشه با کاربر ریشه از xwmconfig استفاده کنید و به Gnome تغییر بدید.
2. منظور شما بعد از دستور shutdown هست؟ باید از کرنل bareicpi استفاده کنید و که در آن ACPI فعال هست یا کلا نرنل رو کامپایل کنید همراه ACPI
3. فرض کنیم که اولین پارتیشن شما برای ویندوز هست و می خواهید در mnt/c/ اون رو mount کنید. در فایل fstab خود واقع در etc/fstab/ عبارت زیر رو وارد کنید:

[ltr]
کد :
/dev/hda1        /mnt/c           ntfs        ro,users,umask=000              1   0
[/ltr]

با فرض اینکه پارتیشن شما NTFS هست.

موفق باشید...
2004-07-09, 08:54 AM,
ارسال : #4

نقل قول :. فرض کنیم که اولین پارتیشن شما برای ویندوز هست و می خواهید در mnt/c/ اون رو mount کنید. در فایل fstab خود واقع در etc/fstab/ عبارت زیر رو وارد کنید:

کد:
کد :
/dev/hda1        /mnt/c           ntfs        ro,users,umask=000               1   0
فکر می‌کنم برای اینکه userها هم اجازه تغییر دادن و نوشتن تو این پارتیشنها رو داشته باشند باید rw,users باشه، نه؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-09, 09:43 AM,
ارسال : #5

بله حرف شما کاملا درست هست ولی به خاطر داشته باشید که نوشتن در پارتیشن های NTFS محدودیت هایی هم دارد. راستی من در نوشته قبلی umask=000 رو اشتباها ۴ تا صفر گذاشته بودم که اصلاح کردم. (وقتی آدم چشمش آلبالو گیلاس بچینه٬ ۳ تارو ۴ تا میبینه!)

[ltr]"We all know Linux is great...it does infinite loops in 5 seconds" :mrgreen:
--Linux Torvalds
Superiority of Linux[/ltr]
2004-07-09, 10:06 AM,
ارسال : #6

از دوستان عزیز بخاطر راهنمایی هاشون ممنونم.
ولی من هنوز نفهمیدم چطور باید سیستم رو خاموش کنم. بعد از اینکه از kde خارج شدم (logout) ، به محیط متنی برمیگرده.و هیچکدام از دستورهای shutdown یا halt رو هم قبول نمیکنه و پیغام خطا میده. فقط با فشردن ctrl+alt+del سیستم reboot میشه. دستور exit هم که باعث logout میشه و سیستم دوباره برای login پیغام میده.
ممنونم
امین
2004-07-09, 10:44 AM,
ارسال : #7

منم تعداد صفرها رو اصلاح کردم. اگه بحث سر NTFSه که من شرمنده‌ام چون متاسفانه یا خوشبختانه هیچ پارتیشن NTFSی رو سیستمم ندارم.
اگه دستور halt مشکل داره و error میده اینجا بنویسید errorاش چیه شاید بشه کاری کرد.
2004-07-09, 11:18 AM,
ارسال : #8

امین جان٬ چون بصورت پیشفرض فقط کاربر ریشه میتونه سیستم رو با دستور های halt و shutdown خاموش کنه.

[ltr]"We all know Linux is great...it does infinite loops in 5 seconds" :mrgreen:
--Linux Torvalds
Superiority of Linux[/ltr]
2004-07-09, 04:53 PM,
ارسال : #9

خدا عوضتون بده پست قبلیم رو یکم بیحال شده...

آقا آلان مشکل مودم برا یوزر حل شده کانتک میشه ولی اینترنت رو براوزر برام نمیاد..رفتم detail Kppp رو دیدم ای پی من رو لوکال نشون میداد..بجای آی پی آی اس پی..(192.168.0.3) فکر کنم مشکل از عدم Share Internet ولی اینو من تو اسلاکویر موندم...
[ltr]
Continue Solve Problem KPPP to other user
make file /etc/kppp.allow

and insert user list
[/ltr]
به منم کمک کنید خدا عوضتون بده
2004-07-11, 12:22 AM,
ارسال : #10

سلام تا حدودی مشکلات حل شد...یه منبع کامل برا تنظیمات مودم فایل Options میخواستم دوم اینکه چرا سر دی اسلاکویر رو کامل دریافت نمی کنینمگه ۴ تا سی دی نیست...

تو این وتا سیدی فایل کمکش که نبود...کلی سوال برا م پیش اومده که فقط این رفرنس میتونه کمکم کنه..
بعد از نظر امنیتی من این اسلاکویر رو در سطح بالایی دیدم..خیلی برام جالب بود که درایور mysqld به این راحتی اجرا نمیشه و.......

خواهشا اگه میشه سیدی های اونو کامل بزارید...
2004-07-11, 12:29 AM,
ارسال : #11

نقل قول :قا آلان مشکل مودم برا یوزر حل شده کانتک میشه ولی اینترنت رو براوزر برام نمیاد

سلام دوست عزیز
آیا شما تنظیمات پروکسی را هم چک کردید اگه روی high است روی medium قرار دهید .
موفق باشید

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-07-11, 12:42 AM,
ارسال : #12

bl2k نویسنده :خدا عوضتون بده پست قبلیم رو یکم بیحال شده...

آقا آلان مشکل مودم برا یوزر حل شده کانتک میشه ولی اینترنت رو براوزر برام نمیاد..رفتم detail Kppp رو دیدم ای پی من رو لوکال نشون میداد..بجای آی پی آی اس پی..(192.168.0.3) فکر کنم مشکل از عدم Share Internet ولی اینو من تو اسلاکویر موندم...
[ltr]
Continue Solve Problem KPPP to other user
make file /etc/kppp.allow

and insert user list
[/ltr]
به منم کمک کنید خدا عوضتون بده

[ltr]

so create /etc/kppp.allow and insert user list Smile

#/etc/kppp.allow
user1
user2
yaroo
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-11, 12:43 AM,
ارسال : #13

whitehat نویسنده :
نقل قول :قا آلان مشکل مودم برا یوزر حل شده کانتک میشه ولی اینترنت رو براوزر برام نمیاد

سلام دوست عزیز
آیا شما تنظیمات پروکسی را هم چک کردید اگه روی high است روی medium قرار دهید .
موفق باشید
[ltr]
there is no built-in firewall or proxy server on slackware Smile
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-11, 12:52 AM,
ارسال : #14

نقل قول :there is no built-in firewall or proxy server on slackware
[ltr] :oops:
Opps Sorry.
Thanks Mr. Zouup
[/ltr]

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-07-11, 01:43 AM,
ارسال : #15

جناب zouup بوزر هارو دادم... کانکت میشه...detail Connection Kppp رو میبینم IP Me and Remot IP اونام درست.....
Ping IP remote ham javab mide...

ولی موزیلا و و همه وب براوزر ها می پره زود میگه نمیشه....

یه چیزی جلوی کارو میگیره...

من به تنظیمات فایل etc/pppd/options

مشکوکم... یکی از سروران که با اسلاکویر به اینترنت وصل میشه این فایل رو برام اینجا بزاره...

بعد یه سوال Share Internet to Other user

یکم بیشتر بکین.. چه چیزایی باید رعایت بشه...
2004-07-11, 09:58 AM,
ارسال : #16

bl2k نویسنده :جناب zouup بوزر هارو دادم... کانکت میشه...detail Connection Kppp رو میبینم IP Me and Remot IP اونام درست.....
Ping IP remote ham javab mide...

ولی موزیلا و و همه وب براوزر ها می پره زود میگه نمیشه....

یه چیزی جلوی کارو میگیره...

من به تنظیمات فایل etc/pppd/options

مشکوکم... یکی از سروران که با اسلاکویر به اینترنت وصل میشه این فایل رو برام اینجا بزاره...

بعد یه سوال Share Internet to Other user

یکم بیشتر بکین.. چه چیزایی باید رعایت بشه...
[ltr]
i guess nothing is related to /etc/pppd/options about this issue *if* you are able to ping other server , check your /etc/resolv.conf Smile
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-11, 11:27 AM,
ارسال : #17

جناب zouup من فقط میتونم ریموت آی پی خودمو پینگ کنم...مثلا اگه بخوام یه آی پی دیگه از همون ISP رو پینگ کنم نمیشه... در حالی که تو زوز میشه....
چشم اونم می بینم..

خواهشا اگه لینکی یه کتاب و رفرنش کامل.. تاکیید میکنم کامل... به صورت pdf محبت کنید ممنون میشم..
2004-07-11, 11:36 AM,
ارسال : #18

هی یادم میره login کنم...
این یکیش...ببینید این کامله یکیشک از قسمت freeBSD دیدم اونم دارم بر میدارم..
<!-- m --><a class="postlink" href="http://gus-br.linuxmag.com.br/pt/book/Slackware_Linux_Essentials.pdf">http://gus-br.linuxmag.com.br/pt/book/S ... ntials.pdf</a><!-- m -->

bl2k
2004-07-11, 12:11 PM,
ارسال : #19

Anonymous نویسنده :هی یادم میره login کنم...
این یکیش...ببینید این کامله یکیشک از قسمت freeBSD دیدم اونم دارم بر میدارم..
<!-- m --><a class="postlink" href="http://gus-br.linuxmag.com.br/pt/book/Slackware_Linux_Essentials.pdf">http://gus-br.linuxmag.com.br/pt/book/S ... ntials.pdf</a><!-- m -->

bl2k

[ltr]
maybe you have to change flow control section ( crtscts ) to none of software ...
that make this kind of problem sometimes!
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-11, 10:19 PM,
ارسال : #20

بازم ممنون چشم اينم برم چک منم...ممنون وقت ميزاري به سوالاي نا تمومه من جواب ميدين..
آلن جان چرا مهندس نمي گي چرا 2 تا از سي دي هاي آسلاکوير هميشه کمه..؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان