لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفا راهنمایی کنید
2004-05-18, 03:43 AM,
ارسال : #1
لطفا راهنمایی کنید
با سلام:
من لینوکس رااتفاقی با مقالات این سایت شروع کردم سپس ردهت بعد زوزه بعد لیبرانت بعد slax و حالا freebsd و freesbie ادامه دادم اما تمام کارهای من در آزمون و خطا خلاصه میشه یعنی فقط یافتن قابلیتها و تنظیم لینوکس از روی مقالات و استفاده به عنوان دیسکتاپ در کنار ویندوز تا بخواهید مقالات ومطالب سایتهای مختلف را خوانده و save کرده ام اما هیچ وقت نتوانستم برنامه ای کمپایل یا ستاپ بکنم یا درست از محیط شل استفاده کنم درست که انگلیسی نمیدونم و فقط مطالب فارسی استفاده میکنم اما مقالات و کتابهای فارسی هم کم نیستن و من هم کم نخوندم اما باز زیر صفر.
بعضی وقتها یعنی بیشتر وقتها که مثل همیشه گیر میکنم فقط دکمه reset کیس میزنم خلاص با ویندوز کارهام تموم میکنم حالا گیر کردم نه این میتونم ول کنم نه سراغ اون برم لطفا از رو منبر بیایید پایین من موعضه نمیخوام یکی فقط یکی درست بگه چکارکنم مثل بقیه آدما لینوکس کار کنم همین نه شبکه دارم نه مودم لینوکس فقط میخوام مثل بچه آدم میز کارم باشه .
با تشکر
یعقوبی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-05-18, 07:53 AM,
ارسال : #2

خوب این مشکل شما طبیعیه! Smile
من چند توصیه به شما می‌کنم که امیدوارم با انجام اونها بتونید لینوکس رو ادامه بدید:
۱) یکی از توزیع‌ها رو به عنوان پایه یادگیری خودتون قرار بدید و دائم توزیع خودتونو عوض نکنید. من همون لیبرانت رو توصیه می‌کنم.
۲) عادت کردن کامل به لینوکس مدتی زمان می‌بره. بنابراین توصیه می‌کنم که در این راه باید صبر و تحمل تون زیاد باشه.
۳) عمل یادگیری‌تون رو مرحله به مرحله انجام بدید. یعنی یکهو انتظار نداشته باشید بتونید کارهایی مثل کامپایل برنامه‌ها و کرنل رو انجام بدید.
۴) اول از جایگزین کردن نرم‌افزارهای کاربردی‌تون که توی ویندوز از اونها استفاده می‌کنید شروع کنید قدم به قدم. مثلا به جای استفاده از Word شروع کنید به استفاده و OpenOffice و یادگیری اون. Gimp به جای فتوشاپ، K3B به جای Nero و به همین ترتیب.
۵) همیشه به یاد داشته باشید که پشتکار خوب راه حل مشکلات است نه کلید ریست.
۶) همیشه سوال کنید. هر جا مشکل داشتید در سوال کردن شک نکنید.
۷) پس از اینکه روی ابزارهای گرافیکی مسلط شدید، کم کم شروع کنید روی خط فرمان مانور کردن. از همون راهنمای کتاب من هم شروع کنید.
۸) موفق باشید. Big Grin

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-05-18, 09:27 AM,
ارسال : #3

yaghoby جان :lol:
آقا شما به لينوکس علاقه داري و اين خودش بسه Smile پس تا ميتونيد پشتکار به خرج بديد و لينوکس رو استادش کن :wink: کتاب Alan جان هم عاليه Confusedhock:

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-05-18, 11:51 AM,
ارسال : #4

یعقوبی عزیز ٬
حتما از این توصیه ها ی آلن جان استفاده کنید. به خصوص با این لیبرانت خیلی موافقم. من قبل از این سایت یه کم با ردهت ۹ کار کرده بودم ٬ که به نسبت سیستم پایدار و خوبی . اما این لیبرانت که معرفی شد یه چیز دیگه هست.
این سایت + لیرانت => جذب لینوکس شدن
یکی یکی داره کارها خود به خود به لینوکس منتقل میشه. این خیلی برای من مهم بود ٬ برای بقیه هم خواهد بود. من هر چی یاد گرفتم (نه فقط در لینوکس) ٬ برای رسیدن به یک هدف و برای انجام کاری بوده.
یواش یواش دارم اطمینان پیدا می کنم که اگر ویندوز هم نباشه ... فکر کنم با این موجی که لینوکس به سمت کاربران عادی آمده ٬ مثل یک نسیم بدون اینکه کسی با مشکلی روبرو شود به راحتی لینوکس جای خود را حتی در یک کشور مایکروسافتی باز کند. به خصوص وقتی که قرار باشد بهای حقیقی آن را بپردازیم. امیدوارم هر چه زودتر این کار در ایران انجام شود و در جهت مخالف به دنبال کیفیت و انجام هر چه بهتر کار باشیم .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-05-18, 07:13 PM,
ارسال : #5

آقای یعقوبی من هم مثل شما می خواستم یه شبه راه صد ساله برم. ولی دیدم به هیچ چی نرسیدم . دقیقا مثل گفته های آقا آلن از محیط گرافیکی شروع کردم و کم کم یه چیزای خیلی کمی داره حالیم میشه!!!

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان