لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جایگاه FOSS در ایران
2005-06-29, 09:33 AM,
ارسال : #1
جایگاه FOSS در ایران
سلام به همه دوستان
شاید برای شما هم جالب باشه تا بخواهید بدونید که سهم کشور ما در زمینه Free/Open Source Software چقدر است. اگر بخواهیم با آخرین نمایشگاه الکامپ که چند روز پیش تمام شد، جواب سوال رو بدهیم که تقریبا میشه 1% در مقیاس با نرم افزارهای Patent .
کافیه که به سایت <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.asiaosc.org">www.asiaosc.org</a><!-- w --> که مخفف Asian Open Source Center هست رفته باشید، می بینید که حتی از خیلی از کشورهای آسیایی دیگر هم مانند فیلیپین، بنگلادش و سری لانکا هم عقب تریم در حالی که آن کشورها حتی مشکل تحریم از شرکت های آمریکایی مانند مایکروسافت رو هم ندارند!
واقعا برای آینده، با این بضاعت کم و شرکتهایی که افتخار استفاده از نرم افزارهای کرک شده مایکروسافت را می کنند باید شاهد باشیم که کشورهایی مثل مالدیو و مغولستان نیز تا سال آینده از ما جلو بزنند.
امیدوارم شاهد بیشتر و بیشتر شدن شرکتهای بازمتنی مانند تالار وب و چاپارشبدیز باشیم تا ما هم در جامعه Open Source حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشیم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-29, 09:35 AM,
ارسال : #2

مهمان من بودم Wink

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-29, 01:47 PM,
ارسال : #3

سلام
به قول شاعر اگر دردم یکی بودی چه بودی. متاسفانه ما هنوز مصرف‌کننده‌های خوبی هم نیستیم چه برسه به تولید کننده. جایی که هر کسی هر کاری بخواد بکنه دست تنهاست و هیچ کسی حتی حاضر نیست نرم‌افزار رو تست کنه با ببینه خوبه یا بده و اشکال‌گیری کنه دیگه چه گلایه‌ای از برنامه‌نویسهایی که برای این کارها برنامه نمی‌نویسن ؟ همه فقط انتظار دارن ولی فکر نمی‌کنن که خودشون هم در قبال بقیه مسوولیتهایی دارن. ببخشین ء پرحرفی شد. اینها رو هم که گفتم همش در مورد خودم بود وگرنه بقیه همه گلن ، نازن ، گوگورین ، مگورین ... :wink:

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-30, 07:27 AM,
ارسال : #4

نویدجون خودت هم گلی، نازی و گوگوری Wink
تا حدودی هم با حرفهاتون موافقم ولی مطمئنم که با دست رو دست گذاشتن و نقد کردن هم نمیشه به پیشرفت "باز متن" در ایران کمکی کرد. هر کس بنا به بضاعتش میتونه کمکی به این "جنبش" کنه، هر چند کم ...

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان