لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین ساخت توزیع لینوکس
2005-07-06, 09:30 AM,
ارسال : #1
قوانین ساخت توزیع لینوکس
سلام
من وقت ندارم قوانین GNU / Linux رو بخونم, قوانینی رو نیاز دارم برای ساخت یه توزیع زنده لینوکس, اگر کسی هست که قوانین رو می شناسه, وقت همکاری رو داره + علاقه همکاری اعلام کنه :wink: چون واقعا نیاز دارم...

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.masterintellect.com">www.masterintellect.com</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-06, 11:17 AM,
ارسال : #2

شما که وقت کافی برای خواندن قوانین گنو/لینوکس ندارید چطور میخواهید توزیع بسازید؟
حال اینکه حتی ریمستر کردن یک توزیع هم وقت زیادی می خواهد
Smile
2005-07-06, 11:32 AM,
ارسال : #3

من میگم حالا که انقدر وقتت کمه بیا بشین Kernel بنویس تا بقیه بیان از روش Linux درست کنن و تو فرد مفیدی برای جامعه OpenSource بشی...
2005-07-06, 01:48 PM,
ارسال : #4

سلام
فکر نکنم هیچ کدوم از اعضا جامعه متن باز راضی باشن شما با این ضیق وقت و مشغله های فراوان زحمت بکشین :wink:

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-06, 01:50 PM,
ارسال : #5

نه که بخوام به مستر جان بی احترامی کرده باشم ولی مهمان هم حرفش خنده دار بود
2005-07-06, 02:29 PM,
ارسال : #6

به نظر من خواندن قوانین از همه چیز حتی ساختن یه توزیع هم واجب‌تر هست. Tongue
2005-07-06, 04:05 PM,
ارسال : #7

آقا Alan اگه میشه ban بکن ولی این پست رو ویرایش نکن...
خیلی ممنون از کمک ها تون... چه توزیع رو بسازم چه نسازم این کمک های شما رو از یاد نخواهم برد حتی دم مرگ, واقعا متشکرم!!!! :wink:
راستی شما فکر کردین من احمق هستم که چنین تصمیمی می گیرم و کارم رو با guide , tutorial ها و Help ها پیش می برم؟؟! که مسخره می کنید(پخ) Idea

منظورم از کمبود زمان این نیست که بخوام با روزی 3 دقیقه توزیع زنده بسازم(زکی خیال باطل)!!!! اگه شما ها روزی 20 دقیقه رو صرف یادگیری کار با برنامه خاصی می کردین متوجه می شدین منظور از کمبود وقت برای... چیه.

نقل قول :من میگم حالا که انقدر وقتت کمه بیا بشین Kernel بنویس تا بقیه بیان از روش Linux درست کنن و تو فرد مفیدی برای جامعه OpenSource بشی...
حالا که شما اینو می فرمایی مهمان جان من یه چیز دیگه بهت می گم, نوشتن برای کرنل به چندین سال سابقه برنامه نویسی(حرفه ای) نیاز هست و کمی **** که ما ایرانی ها از اون بهره مند نیستیم! حد اقل تا حالا که نشدیم. :arrow: ایرانی هایی که روی جلد توزیع Knoppix 3.7 توزیع شده توسط شرکت Emperor علامت بین المللی ویندوز Designed for Microsoft Windows Xp می زنند و فقط حرف از فرهنگش می زنند.

اولا من این کار رو به خاطره علاقه شخصی انجام می دم, نه به خاطر چیز دیگه ثانیا امیدوارم با دیدن اولین نسخه از توزیع من نظرتون برگرده. قوانین رو نخونده حق سازنده اصلی نرم افزار ها رو رعایت می کنم... . به هر حال من باید به دنبال انجمن های انگلیسی GNU/Linux باشم تا به نتیجه برسم, همونطر که قبلا تجربه کرده بودم "سایت های ایرانی برای گذروندنه وقته نه برای انجام کار مثبت" :?: :arrow:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.masterintellect.com">www.masterintellect.com</a><!-- w -->
2005-07-06, 04:53 PM,
ارسال : #8

سلام
عزیزم ظاهرا شما هم مثل همه ایرانیها ید طولانی‌ای در آسیب‌شناسی‌های جامعه ایرانی داری. خوشبختانه ما هر جا مشکلی پیش میاد سریع یه : ایرانیها فلان و ایرانیها بهمان چاشنی می‌کنیم و از منطق فرار می‌کنیم. خب ، شما چندین و چندین مورد درباره remaster کردن سوالاتی کردین و بچه‌ها هم جوابهایی دادن که اگه شما جدا نیاز به راهنمایی داشتین از همونها می‌تونستین استفاده کنین. چیزی که من دیدم شما تا حالا حتی یه roadmap هم برای کارتون ارائه نکردین. یعنی پروژه شما اینقدر سری‌یه ؟ چرا انتظار دارین بچه‌ها بعد از چندین و چند سری سوالات شما و ندیدن هیچگونه خروجی‌ای باز هم جواب سوالهاتون رو بدن. ؟ بخصوص این سوال آخر که خیلی جالبه. خیلی دوست دارم این سوال رو در یه انجمن خارجی مثل LinuxForums یا LinuxQuestions بپرسین. لطفا جوابها رو یا لینک اون سوال رو بذارین اینجا تا ما هم بفهمیم که چنین سوالی رو چه جوری باید جواب داد.
اگر شما جدا اینقدر مصمم هستین اول کارنامه خودتون رو بیارین بعد کل فعالیتهای یه سایت رو ببرین زیر سوال. من خودم اصلا هیچی نیستم ولی اینجا افرادی هستن که همه فقط به خاطر احساس وظیفه سعی می‌کنن به بقیه کمک کنن و به همین دلیل ناراحت میشن وقتی چیزهایی رو می‌بینن.

2005-07-06, 05:15 PM,
ارسال : #9

به نام خدا

سلام دوستان از من ناراحت نشيد ها!!!!!

ولي خوب وقتي يكي يه سسوالي ميپرسه منتظر جواب هست نه اين كه بياد وشما سولش را بررسي كنيد.

اگه جواب اون را بلديد ودوست هم داريد كه بديد خوب بديد براي چي اين كار ها را مي كنيد؟

هركي دوست داره بياد جواب بده اگر هم دوست نداره ديگه نگاه هم به اون پست نكنه.

منظوري نداشتم .از من نرنجي ما باهم دوستيم ويك هدف را دنبال ميكنيم.

سربلند باشيد.

اي كاش ((عظمت )) در نگاه تو باشد نه در چيزي كه به آن مينگري.
2005-07-06, 07:30 PM,
ارسال : #10

من با navidjoon کاملا موافقم ... این سوال رو به همین ترتیب تو هر forum خارجی هم که بپرسید همین جوابا رو میگیرید (البته اگه نگید که ایرونی هستید)...
ای کاش این شوقی که بین بچه ها افتاده برای ساخت توزیع در یه جهت هدف دار و بدرد بخور هدایت میشد...
جدا دوستانی که میخوان Kernel بنویسن یا Linux بسازن یا remaster کنن٬ شده که Parsix یا Shabdix یا Farlix رو نصب کنن و سرویس های مختلف رو روشون تست کنن و اگه میتونن debug کنن و کمک کنن به هرچه غنی تر شدن توزیع های ایرونی که الان وجود دارن...
من این گله رو از همه دوستانی که به فکر ساخت توزیع هستن دارم...

من خیلی دلخورم که اینقدر کم به Parsix توجه میکنید... انقدر کم راجع بهش سوال میشه و دربارش صحبت میشه و راجع بهش پیشنهاد داده میشه... من اگر تو ذهنم feature هایی وجود میداشت که من رو به فکر ساخت یا remaster کردن Linux مینداخت حتما اونارو به آلن پیشنهاد میدادم تا Parsix غنی تر بشه....
2005-07-06, 07:34 PM,
ارسال : #11

مهمان بالایی من بودم...

[ltr]/* Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace. ~Saadi (persian poet) -1258 */
[/ltr]
2005-07-06, 09:25 PM,
ارسال : #12

سلام
امیدوارم تو هم از من ناراحت نشی alans ولی احساس می‌کنم این هم تو مایه‌های همون قضیه لینکهای download بود که میگفتی پیدا نمیشه و وجود نداره. اینجا کسی از جواب دادن خسته نمیشه ولی سوالات تکراری از هر سوهان روحی بدترن.

2005-07-06, 09:45 PM,
ارسال : #13

سلام
راستی یه مطلب دیگه. اینکه شما گفتین نوشتن هسته احتیاج به عواملی داره که در ایرانیها وجود نداره باید عرض کنم Zoup عزیز تا جایی که من می‌دونم کاملا ایرانی هستن ولی توزیع Zool Linux رو ایجاد کردن که اگه در sf.net بگردین پیداش می‌کنین. یه توزیع کامل که همه اجزا ( بخصوص اون هسته رو که شما روش تاکید داشتین ) خودشون نوشتن. پس فکر خودتون رو به حساب همه ایرانیها نذارین.

2005-07-07, 08:40 AM,
ارسال : #14

در جواب صحبت های navidjoon
نوید جان(خان) شما و بیشتر اعضای این سایت که این همه ادعای کار درستیتون میاد متاسفم... شما این همه راجبه لینوکس,gnu و بقیه صحبت می کنید, نظراتی نا مشخص می دین, ایراد می گیرین, ریشخند می کنید, کارشناسی می کنید و به قول خودتون "لینوکس یه سیستم عامل نیست, یک فرهنگ است" رو ترویج می دین به آمار سایت نگاه کنید, به جای جست و جو در اینترنت برای سازندگان ایرانی هسته لینوکس و پوز مالیدن من!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/modules.php?op=modload&name=Stats&file=index">http://www.technotux.org/html/modules.p ... file=index</a><!-- m -->
تا به امروز 65.16% از بازدید کنندگان این سایت با سیستم عامل ویندوز کار کردند!!!!! و فقط 18.65% از اعضا از GNU/Linux استفاده می کنند. همین ثابت می کنه که این ها همش حرفه!! فکر نکنم تا حالا 100 نفر تو ایران parsix رو نصب کرده باشن و ازش استفاده کنن. به احتمال زیاد 80% ایرانی نباشند.
نظرات جالبی برای توزیع خودم دارم که جالب هستند و جالب اجرا خواهند شد. اما در جواب اقا Alans بگم:
من در کاری که ازم نخواند شرکت نمی کنم و تمایل دارم تا توزیع خودم رو بسازم, همچنین فکر نکنم آقا Alan راضی باشن که در Parsix شریکی داشته باشند.

در پایان می گم منظور من توهین به ایرانی های با شعور نیست. منظور من با عده ای نادان هست که همه چیز رو به مسخره می گیرن.

2005-07-07, 08:53 AM,
ارسال : #15

مستر جون یکمی داری تند میری.اول اینکه فکر نمی کنم اینجا کسی ادعایی داشته باشه، فقط همه سعی دارن به بقیه کمک کنن.
در مورد آمار سایت هم اصلا اینجا کارایی نپاره.بسیاری ار بازدید کننده ها می خوان که با لینوکس کار کنن و میان اینجا که یاد بگیرن چطوری باید نصبش کنن و...
خیلی ها نصبش کردن اما به علت مشکلاتی که در نصب برنامه دارن باهاش نمی تونن وصل بشن و بسیاری هم بازدید های اتفاقی وجود داره.
برای ترویج استفاده از پارسیکس هم زمان لازمه تا بجای ۱۰۰ نفر، ۱۰۰ ها نفر ازش استفاده کنن.
نقل قول :من در کاری که ازم نخواند شرکت نمی کنم و تمایل دارم تا توزیع خودم رو بسازم
حرفت یکمی خنده داره....مثلا میگی پروژه ای مثلا مثل زوپس بیاد به همه کسایی که PHP کار می کنن دعوتنامه بفرسته؟؟؟

[عکس : banner.png]
2005-07-07, 08:58 AM,
ارسال : #16

اضافه می کنم من تا به حالا از roadmap هایی که در سایت های ایرانی مطرح کردم نتیجه ای نگرفتم بجز شکست هایی متعدد و تکراری, مدتی پیش هم نزدیک بود game engine ساخته شده یکی از دوستانم(که با کمی دروغ تونست حفظش کنه) ازش بگیرن. البته game engine اش در حد doom3 نبود پس مجددا این بحث مورد ریشخند قرار ندید.
فقط در مورد توزیع ام می تونم بگم 60% بر گرافیک تکیه می کنم و 40% بر برنامه نویسی, به نظر من اکثر توزیع ها 90% از نظر برنامه نویسی و نرم افزار ها مناسب اند. برنامه اصلی من در این کار جذب کاربران ویندوز به لینوکس هست, در این توزیع قابلیت های لینوکس رو هرچه بیشتر به نمایش خواهم گذاشت و اون رو در حد ویندوز98 نشون نمی دم.

2005-07-07, 09:05 AM,
ارسال : #17

master عزیز
کمی آرام باشید و با حسن نیت توضیحات نوید را دوباره بخوانید. مطمئن باشید که هیچ چیزی الا دلسوزیهای دوستانه ی یک دوست در آن نخواهید یافت

روزبه و پیروز باشيد - کولي
2005-07-07, 09:59 AM,
ارسال : #18

نقل قول :
نقل قول :من در کاری که ازم نخواند شرکت نمی کنم و تمایل دارم تا توزیع خودم رو بسازم
حرفت یکمی خنده داره....مثلا میگی پروژه ای مثلا مثل زوپس بیاد به همه کسایی که PHP کار می کنن دعوتنامه بفرسته؟؟؟
شما عزر بدتر از گناه نیار دوست من!! حرف شما یه طرف بحث هست, اگه پروژه ای مثل Xoops نیاز به کمک داشته باشه, فردی رو در نظر نداشته باشه فقط با درج یک خبر در سایتش و اعلام پذرش همکاری 1 یا 2 نفر از دیگران می خواد که اگه تمایل دارند همکاری کنند. در ضمن در بعضی موارد که اعلام آمادگی کردم(البته اعلام آمادگی از نوعی که شما می فرمایید) افراد با جواب هایی غیر منطقی پاسخ داند و من هم تمایل به این کار رو ندارم.

نقل قول :master عزیز
کمی آرام باشید و با حسن نیت توضیحات نوید را دوباره بخوانید. مطمئن باشید که هیچ چیزی الا دلسوزیهای دوستانه ی یک دوست در آن نخواهید یافت
حتی اگه به حسن navidjoon توجه کنم چیزی جز کمی ریشنخد نمی بینم!

2005-07-07, 10:08 AM,
ارسال : #19

نقل قول :در مورد آمار سایت هم اصلا اینجا کارایی نپاره.بسیاری ار بازدید کننده ها می خوان که با لینوکس کار کنن و میان اینجا که یاد بگیرن چطوری باید نصبش کنن و...
خیلی ها نصبش کردن اما به علت مشکلاتی که در نصب برنامه دارن باهاش نمی تونن وصل بشن و بسیاری هم بازدید های اتفاقی وجود داره
این حرف شما رو تا حدودی قبول دارم. اما شما 20% از بازدید ها رو تصادفی تصور کنید, 20% دیگه هم برای مشکلات نصب و راه اندازی!!! 40% هنوز یک سوم دیگه موندن!! یعنی ملت حاضرند برای نصب نا قابل ویندوز 6000تومان بپردازند ولی نمی تونند همون مبلغ رو بابت نصب لینوکس بدن؟

2005-07-07, 10:15 AM,
ارسال : #20

سلام
والا فکر نکنم ادامه این بحث کاری از پیش ببره چون شما با حالت خصمانه جواب میدی master جان. خب ، من بارها گفتم که هیچ ادعایی در هیچ زمینه‌ ای ندارم اگه هم در هر جایی ادعا کردم خوشحال میشم بگین کجا بوده. در مورد شعار و این حرفها ممکنه از نظر شما شعار باشه ولی برای خود من قضیه خیلی جدیه و تا حالا هم کم برای همین قضیه هزینه نکردم. به هر حال خوندن کتاب اصل و استفاده از نرم‌افزارهای آزاد و غیر crack در ایران هزینه خاص خودش رو داره.
در مورد آمار سایت باید بگم کاملا درسته ، ما هم که ادعا نکردیم همه ایران لینوکس کار می‌کنن. ما فقط سعی‌مون در اینه که همه به سمت لینوکس بیان. در مورد Parsix هم بهتره چیزی نگم. جدا alan باید چه احساسی داشته باشه وقتی کاری رو که شما فقط فکرش رو داری اینجوری کامل انجام داده و چنین استقبال گرمی از کارش میشه ؟
به هر حال من دیگه این بحث رو ادامه نمیدم.
موفق باشین

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان