لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشخيص تغيير اندازه ترمينال در ncurses
2005-08-21, 04:01 PM,
ارسال : #1
تشخيص تغيير اندازه ترمينال در ncurs
سلام،
من يه برنامه با ncurses دارم مي نويسم و همه چي داره خوب پيش مي ره الا اينكه وقتي ترمينال رو Maximize مي كنم، سمت راست و پايين پنجره Maximize شده خالي مي مونه و برنامه من هم به همون اندازه كه بوده باقي مي مونه. راستش اول من فكر مي كردم كه وقتي ترمينال رو تغيير اندازه مي ديم، بايد ماتريس كاراكتري اون ثابت بمونه و هر درايه اون كوچك يا بزرگ بشه، اما ظاهرا تعداد درايه ها در عرض و ارتفاع زياد مي شه. حالا من Midnight Commander رو ديدم كه با تغيير اندازه ترمينال، خودش رو تنظيم مي كنه. چه طوري مي شه تو برنامه فهميد كه اندازه ترمينال تغيير كرده؟ سيگنالي چيزي توليد مي شه؟
البته يه راه اينه كه برم سورس MC رو ببينم، ولي اين كار يه قرن طول مي كشه.
يه سوال ديگه هم دارم. محتواي يه پنجره رو تو ncurses چه طوري مي شه scroll كرد؟ من تو اينترنت هم چيز زيادي در اين مورد پيدا نكردم. در مورد سوال اول هم همينطور. الان كاري كه من در نظر دارم انجام بدم (و البته هنوز امتحان نكردم) اينه كه به ازاي هر سطر يا ستون scroll شدن، كل محتواي پنجره رو دوباره ترسيم كنم. اما به گمانم اين كار از نظر سرعت خيلي مصيبت بار باشه. همينطور هم از نظر حجم كد نويسي. راه بهتري واسه اينكار نيست؟

ممنون مي شم اگه كسي راهنمايي كنه.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-08-21, 11:45 PM,
ارسال : #2

بابا دیگه IOSSD راه اندازی شد تو technotux عزیز سوال برنامه نویسی نگذارید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-22, 09:20 AM,
ارسال : #3

Confusedhock:
يعني ديگه كاملا تصويب شد؟ از اين به بعد سوالاي برنامه نويسي تو IOSSD و سوالاي كاربري تو Technotux؟
2005-08-22, 02:53 PM,
ارسال : #4

هنوز تصویب نشده ولی اکثر مدیران سایت ها با این ایده موافق هستند(از جمله آلن و نوید)
به احتمال زیاد ۱۰ شهریور در این مورد یک جلسه داشته باشیم (جلسه میان مدیران سایتها) و نتیجه را در تمامی سایتهای لینوکسی اعلام خواهیم کرد.

IOSSD = Iranian Open Source Software Developers
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iossd.org">http://www.iossd.org</a><!-- m -->
2005-08-22, 03:00 PM,
ارسال : #5

بی زحمت پس قسمت های غیر برنامه نویسی را از اآنجا حذف کنید.
مقالات برنامه نویسی را زیاد کنید 1 مقاله برای سایت خیلی کم است !
سایر مقالات را به آینجا منتقل کنید.
سوال این دوستمان را هم جواب دهید Smile
2005-08-22, 03:29 PM,
ارسال : #6

در جواب سئوال: بله دقیقا همین کار انجام خواهد و سایتها با هم متحد خواهند شد.
در مورد انتقال ها هم بله حتما این کار انجام خواهد شد، ولی نیاز به جلسه برای چگونگی این کار ها لازم و ضروری هست پس لطفا بگذارید تا کارها مانند قبل پیش برود تا ۱۰ شهریور. از آن به بعد تمامی تغییرات به مرور انجام خواهد شد.(چون خود شما هم میدانید که کار زمان بری هست)
لطفا اگر ممکن هست با نام کاربری خودتان پست ها را ارسال کنید.

با تشکر از آلن عزیز ممنون میشم که در پیرو این تاپیک، حمایت خودشو از این طرح تعیین روند سایتها اعلام کنه.

با تشکر از همه مدیران

IOSSD = Iranian Open Source Software Developers
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iossd.org">http://www.iossd.org</a><!-- m -->
2005-08-22, 08:42 PM,
ارسال : #7

الان نه عدد HOW-TO در مورد برنامه نویسی برای iossd در حال نوشتنه :

1.makefile

2.KDE/QT

3.GTK

4.GDB

5.MySQL with C
6.PostgreSQL with C

7.ncurses library
8.libxml library
9.یادم نمی یاد که نهمیش چی بود چون الا ن باید برم و DC کنم حوصله ندارم برم نگاه کنم.(سرعت پایین)
و مطمن باشید که چیز های خوبی در مورد برنامه نویسی در سایت می گذاریم.اینکه تا الان مطالب غیر برنامه نویسی رو بر نداشتیم مربوط میشه به نتیجه جلسه مدیران . و بعد از اون ما حتما بر می داریم.
2005-11-06, 02:03 AM,
ارسال : #8

امیدوارم که این جواب خیلی دیر نشده باشه . در مورد سوال اولت باید بگم که در محیط ترمینال همه چیز کاراکتر است بنابراین سیگنال معنی نداره . وقتی صفحه ات resize میشه باید خودت طرز نمایش پنجره ات رو update کنی .
در مورد scrolling هم اول باید با scrollok این قابلیت رو فعال کنی . بعد سطر هات رو که در این جا سطر فیزیکی نیست بلکه سطر logicly می باشد رو insert می کنی و در نهایت با توابعی مثل scroll یا wscrl می تونی scroll رو انجام بدی . در مورد هر دو سوالت فکر کنم تو خود کد ncurses راهنماهایی باشه .
2005-11-06, 03:16 PM,
ارسال : #9

این پست خیلی قدیمیه.
ولی باید بگم هفته پیش توسط ۴ سایت زیر تصویب شد:
۱.تکنوتاکس
۲.لینوکس ایران
۳.گنوایران
۴.IOSSD