لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گنوم ۲.۱۰ در debian sarge
2005-08-26, 10:33 AM,
ارسال : #1
گنوم ۲.۱۰ در debian sarge
با سلام...
چند سوال در مورد نصب و کامپایل گنوم 2.10 در دبیان دارم...

۱.در کل چه مقدار بهینه سازی در گنوم 2.10.2 نسبت به گنوم 2.8.3 انجام شده(اصلا ارزش بروز رسانی رو داره؟) و چقدر باید صبر کنم تا بسته های گنوم 2.10 برای sarge منتشر شود؟

۲.در صورتی که بخواهم شخصا گنوم 2.10 را کامپایل کنم چطور می توانم بسته های سورس آن را به صورت بسته های .deb تبدیل (سورس یا باینری فرقی نمی کند) و نصب کنم تا apt-get دچار مشکل نشود؟(این سوال رو در مورد برنامه های دیکه هم داشتم .البته maint-guid رو مرور کردم ولی در کل برای کسی مناسب است که بسته ها را در اینترنت منتشر می کند ولی من برای نصب در سیستم خودم می خواهم)

۳.آیا بسته های سورس گنوم 2.10 به صورت .deb وجود دارد؟ در این صورت چطور می توانم آنها را با استفاده از apt-get نصب و کامپایل کنم؟

۴.دبیان etch(البته اگر اسمش رو درست نوشته باشم) در چه مرحله ای از توسعه قرار دارد و آیا برای نصب کردن مناسب است؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-08-26, 11:17 AM,
ارسال : #2

گنوم 2.10 برای سارژ منتشر نخواهد شد مگر اینکه کسی آنرا backport کند. شما می‌توانید با اضافه کردن خط:
[ltr]deb <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.debian.org/debian/">ftp://ftp.debian.org/debian/</a><!-- m --> unstable main contrib[/ltr]
در فایل etc/apt/sources.list/ و تایپ دستورات apt-get update و apt-get install gnome محیط Gnome خود را به 2.10.2 ارتقاء دهید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-26, 10:24 PM,
ارسال : #3

alan نویسنده :گنوم 2.10 برای سارژ منتشر نخواهد شد مگر اینکه کسی آنرا backport کند. شما می‌توانید با اضافه کردن خط:
[ltr]deb <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.debian.org/debian/">ftp://ftp.debian.org/debian/</a><!-- m --> unstable main contrib[/ltr]
در فایل etc/apt/sources.list/ و تایپ دستورات apt-get update و apt-get install gnome محیط Gnome خود را به 2.10.2 ارتقاء دهید.

خيلي زمان ميبره آلن جان؟

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-08-26, 11:43 PM,
ارسال : #4

سلام
نمی‌دونم چرا Debian در منتقل کردن بعضی چیزها اینقدر کند عمل مي‌کنه. طبق اعلام سایت رسمی خود Gnome نسخه ۲.۱۰ کاملا پایداره ولی ظاهرا بنیاد Debian از خود Gnome هم سخت‌گیر تره.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-08-27, 02:54 AM,
ارسال : #5

البته من پیشنهاد میکنم که اینکارو نکنید !
تفاوت ها اونقدر نیست که ارزش Upgrade کردن داشته باشه ! من خودم الان با Debian SID کار میکنم ولی چند روز دیگه دوباره به همون Sarge بر میگردم ! اگر بخواید خیلی از چیزای جدید استفاده کنید شاید Ubuntu گزینه مناسب تری باشه.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2005-08-27, 07:23 AM,
ارسال : #6

نویدجون وقتی که یک نسخه از دبیان منتشر می‌شه، دیگه هیچ بروز رسانی از نظر شماره نسخه برنامه‌ها توش انجام نمی‌شه. هر چی هست فقط رفع اشکالات فنی و امنیتی است و موضوع کند عمل کردن نیست.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-08-27, 12:25 PM,
ارسال : #7

سلام
خب از اونجایی که SuSE 9.3 روی خودش Gnome 2.10 رو داره و نسخه پایدار هم هست فکر کنم بشه نتیجه گرفت که Sarge وقتی منتشر شد Gnome 2.10 نسخه نهاییش مدتها بود که منتشر شده بود چون حتی شروع freeze بسته‌های Sarge هم بعد از اون بود با این وجود از نسخه 2.8 استفاده شد یا هسته منتشر شده پیش‌فرض 2.4 ه. اینها رو چرا به روز نکردن ؟ فکر کنم Debian از نظر پایداری خیلی سخت‌گیره. در مورد Woody این قابل درکه چون برای Server استفاده میشه و مهمترین چیز ثباته ولی برای Sarge که بیشتر برای Desktop استفاده میشه چیزی به نظرم نمیرسه.

2005-08-27, 04:17 PM,
ارسال : #8

دبیان سارژ هم اومده جای همون Woody رو گرفته دیگه، و قراره برای سرورها استفاده بشه.
خیلی از افراد برای Desktop از Testing یا Unstable استفاده میکنن، که به دلیل کمبود سرعت اینترنت تو ایران این موضوع رایج نیست ...
در مورد اومدن گنوم هم دبیانی ها هنوز Gnome 2.10 رو به اندازه کافی تست نکرده بودن که بگن این Stable هستش ! در کل دبیان روی Stable بودن سخت گیره و همین باعث شده که دبیان، دبیان باشه :wink:
2005-09-04, 07:29 PM,
ارسال : #9

با دستور apt-get source چطور میشه محیط گنوم رو خودم کامپایل کنم؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-09-04, 07:45 PM,
ارسال : #10

سلام
تا جایی که میدونم apt-get فقط برای بسته‌های deb ه و برای اون کار باید از چیزی مثل dselect استفاده کرد. ببخشین اگه اشتباه کفتم . من اصلا Debian کار نیستم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان