لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی set کردن IP در لینوکس slackware
2005-10-10, 09:22 PM,
ارسال : #1
چگونگی set کردن IP در لینوکس slackware
سلام دوستان

بنده لینوکس slackware رو نصب کردم. همونطور که میدونید در slackware بیشتر و تقریبا همه کارا با استفاده از کامند ها و فرمان ها و یا بهتر بگم به صورت دستی انجام میشه.

من خودم شخصا این توزیع لینوکس رو انتخاب کردم که مجبورم کنه که این سیستم عامل رو به صورت خوب یاد بگیرم و به قول معروف با فوت و فنش آشنا شم.

من الان دو تا سیستم دارم در منزل که بر روی یکی ویندوزه و بر روی دیگری لینوکس slackware خوب در اولی که ویندوزه ست کردن آیپی و subnet که میدونید کاری نداره. اما من میخوام در این یکی سیستمم که لینوکس slackware بر روش نصبه اینکارو انجام بدم و آیپی و subnet رو ست کنم. تا بتونم یک شبکه دو کامپیوتریو به وجود بیارم.
واقعا نمیدونم چطوری میتونم آیپی و subnet رو ست کنم. خواهشا کمک کنید.
بعد یک سوال دیگه که شاید بهتر بود ابتدا میپرسیدم اینه که من مطمئن نیسم که کارت شبکم نصبه یا نه؟ چطور میتونم بفهمم؟
من وقتی دستور /sbin/ifconfig -a رو در ترمینال میزنم مشخصات eth0 و lo که همون loopback باشه رو بهم میده و من به خاطر همین eth0 فکر میکنم که کارت شبکم نصبه چرا که مک آدرسی رو هم وارد کرده و فکر میکنم مربوط به کارت شبکه باشه.
خلاصه برای دیدن مشخصات دقیق کارت شبکه آیا دستوری وجود داره؟ که مطمئن بشم کارت شبکم نصبه یا نه؟
ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.
فعلا یا علی و منتظرم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان