لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در اپن آفیس
2005-10-13, 02:30 PM,
ارسال : #1
مشکل در اپن آفیس
من در دبیان وقتی فارسی تایپ می کنم بین حروف کلمات - می افتد مثلا اینطوری : سل-ام گ-فت چیکار باید بکنم در ضمن من از فونت های اپن سرس استفاده می کنم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-10-13, 02:46 PM,
ارسال : #2

شما احتمالا تنظیمات مربوط به فایل XF86 config را به درستی انجام نداده اید سعی کنید از true type فونت ها استفاده کنید
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-10-13, 03:05 PM,
ارسال : #3

میشه با جزییات توضیح بدین و در ضمن من از true type استفاده می کنم
2005-10-13, 03:06 PM,
ارسال : #4

سلام
این مشکلی هست که توی دبیان گاهی نمود پیدا می‌کنه! شما اگر View رو بگذارید روی مثلا ۱۵۰درصد یا هر درصدی یکمی بزرگتر از اون چه که هست می‌بینید این خط فاصله‌ها دیگه نمایش داده نمیشه، همین طور موقع Print یا پیش نمایش چاپ هم این خطوط دیده نمی‌شوند Wink

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-10-13, 03:23 PM,
ارسال : #5

هنوز مشکل پا بر جاست!!!
2005-10-13, 03:23 PM,
ارسال : #6

اگر به سایت ubuntu فارسی مراجعه کنید یک قسمت دارد به نام نصب extra font که آن قسمت را به دقت بخوانید و دستور های لازم را اجرا کنید مشکل حل می شود
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2005-10-26, 01:31 AM,
ارسال : #7

من با دبیان کار نکردم اما در suse با اپن آفیس 2و 1.1.4با چنین مشکای برخورد کردم. شما باید از منوی format وارد character شده و از آنجا در قسمت CTL زبان عربی را در منوی آبشاری Language انتخاب کنید. البته اگر CTL را ندارید باید ایتدا از منوی Tools وارد Options شده و در قسمت Language چک باکس CTL را انتخاب کنید ..امیدوارم مشکلتان را حل کند
2005-10-26, 10:56 AM,
ارسال : #8

ظاهرا مشکل از فونته. فونتی مانند Tahoma ی ویندوز را نصب کنید ببینید درست می‌شه؟ (یه شاخه به اسم fonts. توی دایرکتوری خونگی‌تون دست کنید و X رو یکبار restart کنید فونت نصب می‌شه)

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-10-26, 06:36 PM,
ارسال : #9

alan نویسنده :ظاهرا مشکل از فونته. فونتی مانند Tahoma ی ویندوز را نصب کنید ببینید درست می‌شه؟ (یه شاخه به اسم fonts. توی دایرکتوری خونگی‌تون دست کنید و X رو یکبار restart کنید فونت نصب می‌شه)
وای چه حرفها از فونت ویندوز استفاده بکنه؟ من نمی دونم آیا این حرف بر خلاف مقررات سایت نیست. وای به روزی که بگندد نمک! البت بی احترامی نشه انتقاد بید.
2005-10-27, 12:19 PM,
ارسال : #10

مهمان عزیز استفاده کردن از فونت tahoma چه ربطی به قوانین سایت دارد مگر tahoma فقط مخصوص ویندوز خلق شده است یا مگر خانواده ویندوز این فونت را به وجود آورده اند که انحصاری باشد و دیگران استفاده نکنند خیلی چیزه ها را دیگران به وجود اوردند ولی به نام ویندوز ختم شد و ویندوز آن را تصاحب کرد

اگر قرار باشد کسی جواب گو باشد باید میکروسافت باشد که خیلی از برنامه ها را تصاحب کرد و به نام خود ختم کرد
خواهشا لحن صحبت و کلامتان را درست کنید این درست نیست که از اصطلاحات دون مایه استفاده کنیم./
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

So FreeBSD is great
2005-10-27, 03:16 PM,
ارسال : #11

دوست مهمان عزیز
از اینکه روحیه انتقاد دهی دارید ممنون
اما هر کلامی جایی و هر نکته مکانی دارد.
استفاده از یک نوع فونت فکر نمی کنم ارتباطی به قانون و یا ... داشته باشد این فونت را به راحتی در اینترنت هم می توانید بیابید و بدون هیچ مشکلی قانونی از لحاظ استفاده و یا کپی.
استفاده از حسن های یک سیستم عامل و یا برنامه و یا .... هیچ ارتباطی به کل مجموعه نداره بعنوان مثال :
دستورات نتورک و شبکه و ... سیستم عامل ویندوز را در نظر بگیرید........ همگی همان دستورات یونیکس و لینوکس هستند.
ایا به نظر شما پس دیگر نباید از ویندوز استفاده کرد؟
علی

linux is a way to be free. i
2005-10-27, 04:11 PM,
ارسال : #12

دوست عزیز نمی‌خوام فکر کنی که حالا همه یه نفر پیدا کردند که بهش بتوپندها! نه این‌ها مسئلی هست که خیلی وقت‌ها سوال خیلی‌ها هست اما جرات ندارند بگن. اما شما این جرات رو کردید و دارید انتقاد می‌کنید.
در حقیقت ما فونت Tahoma رو پیشنها می‌کنیم نه MS Tahoma رو. خود Tahoma بر اساس استانداردهای Adobe ایجاد شده یعنی True Type و میکروسافت هم یه نسخه از اون رو برای خودش ایجاد کرده. در حقیقت این تکنولوژی مایکروسافتی نیست. اما کاربرای لینوکس حق انتخاب دارند که اگر خواستند از فونت فارسی آزادی مثل Free Persian Font استفاده کنند.

فونت‌های ویندوز رو !!! و یا فونت‌های True Typeدیگر رو هم می‌تونید از سایت‌های مختلفی به صورت رایگان (بدون نقض هیچ مجوزی) دریافت و استفاده بکنید.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-10-27, 05:29 PM,
ارسال : #13

يك مهمون ديگه: ولي من فكر مي‌كنم اين فونت رو بايد خريد چون بخش عربي اون متعلق به مونوتايپ است و خوب مونوتايپ هم فونتها رو مي‌فروشد خريداران ويندوز هم با خريد ويندوز آن فونت را مي‌خرند. در ضمن اين فونت فارسي مجاني هم هنوز مشكلات زيادي دارد. من به طراح فونت ايميل زدم و اشكالات را گفتم اما ايشان چند روز بعد پاسخ داد كه وقت ندارد.
كلاً طراحي فونت با كاراكترهاي انگليسي كار چندان سختي نيست. اما اگر مي‌خواهيم فونت كامل با كاراكترهاي فارسي و امكانات opentype طراحي كنيم بايد با برنامه fontlab فونت را طراحي كرد و هنوز برنامه كامل رقيب در اپن سورس بوجود نيامده است مثل خيلي برنامه‌هاي تجاري و خاص ديگر. مثلاً‌ امكانات طراحي براي چاپ و مد CMYK در gimp نيست و فقط با فوتوشاپ مي‌شود اين كارها را انجام داد.
نكته ديگر اين كه True Type متغلق به apple است و type 1 متعلق به adobe است

اين هم قسمت توضيح مشخصات تاهما كه در خود فونت قرار دارد
Tahoma is one of Microsoft's new sans serif typeface families.
The Latin, Greek and Cyrillic characters were designed by world renowned type designer Matthew Carter, and hand-instructed by leading hinting expert, Monotype's Tom Rickner. The Arabic, Hebrew and Thai characters were designed by the Monotype Drawing Office to complement Carter's initial designs.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان