لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب ADSL در ubuntu
2006-03-07, 11:56 PM,
ارسال : #1
نصب ADSL در ubuntu
سلام
من جديدا لينوكس ubuntu رو نصب كردم بد تا حالا مودم ADSL خودم رو در لينوكس راه ننداختم ميشه براي پيكر بنديش كمكم كنيد؟؟؟
ممنون ميشم Smile
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-03-08, 12:09 PM,
ارسال : #2

مودم DSL رو به کارت شبکه کامپیوترتون وصل کنید و دستور pppoeconf رو با کاربر root اجرا کنید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-03-08, 10:06 PM,
ارسال : #3

مودم من external هستش و جز يك عدد ورودي ADSL و يك خروجي phone كه هر دو از نوع RJ-11 هستند چيزه ديگه اي نداره چطوري به كارت شبكم وصلش كنم؟؟ Smile
2006-03-08, 10:49 PM,
ارسال : #4

دوست عزیز مودمت را چطور به کامپیوترت وصل میکنی usb یا کارت شبکه اگه توی ویندوز ازش استفاده میکنی احتمالا از کابل USB برای وصل ان به کامپیوتر استفاده میکنی خب توی لینوکس مودمت را به کارت شبکه کامپیوترت وصل کن اگر مودمت پورت کارت شبکه نداره خب یکی دیگه بخر که کارت شبکه داشته باشه مودمهای ADSL معمولا امانی هستند برای تعویض ان نباید مشکلی داشته باشی.
2006-03-09, 11:13 AM,
ارسال : #5

می بخشید می پرسم وسط در دبیان و یا هر توزیع دیگر هم همین طوره .........
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-03-09, 12:06 PM,
ارسال : #6

من جدیدا ADSL گرفتم توی لینوکس های بر اساس دبیان pppoeconf را اجرا میکنیم بعد از تنظیمات هر بار که خواستیم به اینترنت وصل شویم pon dsl-provider را میزنیم توی فدورا باید adsl-setup را اجرا کنیم بعد sbin/ifup ppp0/ را اجرا میکنیم البته در هر دو نمونه از لینوکس باید مودم به کارت شبکه وصل شود مودم من siemens ADSL C-110 است قیمتش هم 30 هزار تومان.
2006-03-09, 01:34 PM,
ارسال : #7

خوب وصل شدن مودم به کارت شبکه که کاملا طبیعی است!
مودم شما از نوع Ethernetای هست.(لااقل به این اسم معروف هستند) خوب این رو گفتم تا دوستمون Jason بدونند چه باید کرد.
مودم شما یا USB هیت یا با کابل شبکه وصل می‌شه، حالا کدومه؟!
2006-03-09, 09:01 PM,
ارسال : #8

مودم من symphony از نوع USB هستش . يعني راهي جز اتصال به كارت شبكه ندارم؟؟ كه بشه مستقيم از USB استفاده كرد؟ :?:
2006-03-09, 09:33 PM,
ارسال : #9

مودمت را پس بده ویک مودم siemens ADSL C-110 بخر که از مودم usb خودت ۱۵ هزار تومان هم ارزانتر است ودیگه مثل مودمهای معمولی وقت خودت را صرف پیدا کردن درایور نکن اگر هم مودمت را پس نمیگرند ان را با مودم ۷۵ هزارتومانی symphony عوض کن که هم پورت شبکه داره هم usb فکر کنم چون باید پول بیشتری بدی ازت قبول کنند که مودمت را عوض کنی چوض اوضاع اوضاع پوله.
2006-03-10, 06:19 PM,
ارسال : #10

تو ubuntu يه قسمت داره device manager توش كه ميرم تو قسمت پورتهاي USB مودم منو شناخته و نوشته ADSL MODEM اين ميتونه كمكي واسم باشه؟ ابزاري هست كه بشه از طريق USB از مودم استفاده كرد؟
2006-03-10, 07:31 PM,
ارسال : #11

فکر نمی کنم، تون فقط اطلاعات رو نشون میده...

[عکس : banner.png]
2006-03-10, 08:44 PM,
ارسال : #12

Jason عزیز، لینوکس شما این ابزار USB رو شناخته اما نمی‌تونه باهاش کار کنه، به ایندلیل که مودم‌های USB حالا ADSL یا ISDN یا ... نیاز به نصب درایورهایی توی سیستم عامل دارند. فکر کنم توی ویندوز هم همین کار رو می‌کنید.
باید یه مودم ethernetای بخرید که ۲۰تا۵۰ هزار تومن از USB گرون‌تر هست.(بسته به مودم داره)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-03-11, 01:08 AM,
ارسال : #13

اين مشكل تو همه ي توزيع ها هستش؟ يا فقط تو ubuntu اين طوريه؟
2006-03-11, 02:13 AM,
ارسال : #14

همه جا همین اش است و همین کاسه
2006-03-11, 05:18 AM,
ارسال : #15

Jason نویسنده :مودم من symphony از نوع USB هستش . يعني راهي جز اتصال به كارت شبكه ندارم؟؟ كه بشه مستقيم از USB استفاده كرد؟ :?:

سلام
مودمت از این سفیدها هست فقط هم usb داره از این 40 تومنی ها هستش
از اون مشکی ها که 75 تومن هست بگیر که هم usb داره هم Ethernet وقتی هم وصل شد موقع بالا اومدن لینوکس خودش میشناسه و بدونه تنظیم وصل میشی.
2007-05-09, 09:09 PM,
ارسال : #16

درایور USB مودم siemens ADSL C-110 را از کجا دانلود کنم ؟ تشکر
2007-05-10, 12:39 AM,
ارسال : #17

من امتحان نکردم. ممکنه بعضی از درایورها با ndiswarper کار کنه!
2007-05-11, 02:52 PM,
ارسال : #18

در مورد مودم symphony من یکی از پارس آنلاین گرفتم که هم پورت USB داره و هم شبکه و به من ۴۹ هزار تومن فروختند. مدل مودم من SY800C است.
2007-05-11, 11:02 PM,
ارسال : #19

من هم از symphony استفاده می‌کنم (البته اصلش asus است) و با پورت شبکه‌اش کار می‌کنم. من هم ۴۹ تومن دادم برای مودم. و مشکلی ندارم.
2007-05-20, 05:01 AM,
ارسال : #20

من یه مشکلی دارم. تا هفته پیش از ubuntu 6.06 استفاده می کردم. برای وصل شدن به اینترنت با ADSL مشکلی نداشتم. الان ubuntu 7.04 دارم. با همون pppoeconf دوباره connection ساختم. اول مشکلی نداشتم. ولی وقتی restart کردم وصل نمی شد. مجبور شدم دوباره همون کارا رو با pppoeconf انجام بدم. 2 روز اینطوری بود. ولی جالب اینه که الان دیگه کلا وصل نمیشه. حتا اگه باز از pppoeconf استفاده کنم. کسی میدونه مشکل چیه؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان