لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرد توزیع ها؟
2006-05-09, 12:10 PM,
ارسال : #1
کاربرد توزیع ها؟
سلام.
دوستان، با توجه به اینکه لینوکس تعداد بسیار زیادی توزیع دارد. لطفا بگویید توزیع های مختلف آن برای چه کاری بهتر است(البته منظورم توزیعای رایجتر مانند Fedora,Suse,Debian,Mandrake,Slackware,Knoppix است).

2- چه توزیعی برای برنامه نویسی بانک اطلاعاتی تحت وب و بانکهای اطلاعاتی قدرتمند مانند Oracle مناسب است

3- کدام توزیع برای سرورهای وب و کدام توزیع برای سرورهای Lan مناسب است.

4- کدام توزیع برای برنامه نویسی PLCها و... مناسبت دارد.

5- کدام توزیع در عین سادگی فهم آن، ویزگی های Advace نیز دارد
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-05-09, 12:17 PM,
ارسال : #2

2- چه توزیعی برای برنامه نویسی بانک اطلاعاتی تحت وب و بانکهای اطلاعاتی قدرتمند مانند Oracle مناسب است ?
3- کدام توزیع برای سرورهای وب و کدام توزیع برای سرورهای Lan مناسب است.

به نظر من red hat یا fedora مناسب هستش
2006-05-09, 01:12 PM,
ارسال : #3

سلام
فکر کنم اینکه بگیم کدوم یکی مناسبه معنی خاصی نداشته باشه چون من دیدم که با اکثر توزیعها میشه این کارها رو انجام داد. بستگی داره به اینکه با کدوم توزیع تجربه دارین و از اون مهمتر اینکه کدوم توزیع یه community فعال در مورد بحث مورد نظر شما داره مثلا در مورد Server مسلما RH یا FC خیلی خوبه ولی مسلما Debian و SuSE هم دست کمی ندارن.
2006-05-09, 04:56 PM,
ارسال : #4

با بخشی از نظر نویدجون موافقم. (من نویدم!)

ببینید شما اگر لینوکس کار باشید با هر توزیعی می‌ةونید این کارها رو بکنید. اما توزیع RedHat به دلیل این که یه توزیع تجاری با پشتیبانی مالی بود یه مدتی در آمریکا از طرف شرکت‌های تجاری زیاد استفاده شده، ینه که به نظر میاد توزیع خوبی برای سرور هست. اما اگر شما از پشتیبانی ردهت استفاده نکنید مسلما مثل باقی توزیع‌ها هست. بستگی به نوع نرش و نوع کار شما می‌ةنید از توزیع‌هایی که پشتیبانی بیشتری ز سوی اجتماع لینوکس یا Community دارند استفاده کنید. Community Suport به معنی انجن‌ها، ویکی‌ها و کانال‌های چت برای توزیع‌هاست. خوب توزیع‌های خوبی مثل Debian هستند که کارایی خدشون رو در سرویس‌دهی پروژ‌ههای بزرگ نشون دادند و نسخه‌های بسیار کاملی نیز هستند.

۱.برای Oracle ظاهرا Oracle یه نسخه برای RedHat EnterPrise داده و یه نسخه‌ی دیگه برای SuSE Linux Profesional که استفاده از هر کدوماین توزیع‌ها حداق ۶۰ دلار هزینه خواهد داشت. (منهای هزینه‌ی اوراکل )

۲.برای وب سرور Debian رو پیشنهاد می‌کنم. برای LAN هم همون دبیان رو. (پیشنهاد هست و نه اجبار یا تکلیف، این نظر نه)
۳. .... تجربه‌ای ندارم ...
۴. سادگی یادگیری SuSE و Advance در کنار یادگیری در حدمتوسط Debian GNU/Linux البته Debian سخت نیست بلکه متوسط هست یادگیریش ام بعد از یادگیریدیگه معتادش می‌شید ;-)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان