لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهاجرت همیشگی من به گنوم
2006-05-31, 05:47 PM,
ارسال : #1
مهاجرت همیشگی من به گنوم
سلام به همهSmile
راستش میخواستم دلیل مهاجرت خودم رو به گنوم برای همیشه ذکرکنم.چرا؟زیاد شایدمهم نباشه!اما من به عنوان یه طرفدار دو آتشه KDEخوب جالبه مهاجرتم.به هر حال این تغییر برای من فقط یه ُمهاجرت سادهُ نیست.چون من از قضا در ابتدای شروع یه پروژه ++Cبودم!اولش میخواستم از kdevelopeاستفاده کنم.اما وقتی دیدم محیط گنوم چقدر عالی شده تصمیم گرفتم از کتابخونه های مشتق از gtkاستفاده کنمSmile
اما دلیل: راستش اینقدر شنیده بودم Ubuntuکه منم تصمیم گرفتم ببینم این ubuntu چیه که اینقدر میکن؟اعتراف میکنم که میخواستم از توزیع مبتنی بر kde اون یعنی kubuntuاستفاده کنم.اما وقتی دیدم gccوخیلی از بسته ها رو نداره منصرف شدم!اما ubuntu...اولش بگم اگه parsixنبود من هیچوقت گنوم رو حتی نگاه هم نمیکردم چه برسه به استفاده!آخرین باری که از گنوم استفاده کردم برمیگرده به زمانی که تازه ردهت7.2 اومده بود.کلی باگ داست.مرتب crashمیکرد.وخلاصه ناراضی کننده بود.بعدها که دیدم واسه باز کردن هر فایل یه پنجره جدید باز میکنه (که اگه زیاد بشه خودتون حدس بزنید چه اتفاقی میفته؟!)به خودم گفتم حتی اگه مجبور بشم تا آخر عمر تو کونسل تایپ کنم طرف گنوم نمیرم!!! اما هر وقت به جلسات لینوکس میومدم و یه نسخه از parsix رو میگرفتم به صورت liveمیدیدم که گنوم داره بد جوری پیشرفت میکنه وحتی سرعت و کیفیتش داره از kdeهم بهتر میشه! تا اینکه ubuntuرو دیروز از آلن گرفتم.Hoam6.05رو هم که بسته های بروز اون هست گرفتم(با تشکر از تیم هما خصوصا آفای مهدی حسن پور.کار بسیار تمیزی رو درست کردید.مرسی!)و نصب کردم.تنها مشکل این بود که soundcardرو نمیشناخت .ولی چون همین مشکلو تو دبیان هم داشتم میدونستم که درایورش چیه.خلاصه درایور رو لود کردم به etc/modules/اونو اضافه کردم و تمام...یه سیستم عامل کاملا قشنگ-سفارشی-با تمام امکانات فارسی-دارای محیط runtimeجاوا و .... و خلاصه یه محیط سبک و زیبا برای اظافه کردن چند تا IDEقشنگ مثل StaniواسهpythonوeclipseوNetBeansواسه جاواSmileخوب زندگی زیباست!!!! اما واقعا این گنوم زیباتره.مخصوصا سرعتش بسیار دل انگیزه...یکی از مشکلات Kdeسرعت پایینتر اونه(البته با توجه به حجمش حق هم داره).ولی وفتی بخواید یه برنامه مثلا جاوا رو runکنید یا بخواید یه برنامه کاربردی سریع رو بنویسید قاعدتا بهتره سعی کنید از محیطی استفاده کنید که سرعت ُذاتیُ بالاتری داشته باشه! تجربه عملی این مساله رو من از نزدیک دیدم [به لینک پاپین مراجعه کنید] .این تجربه عملی دوست من باعث شد متوجه شم حتی اگه شما بخواید از سیستم های real-Timeهم استفاده کنید دیگه مساله مرگ و زتدگی میشه!!! خوب چه بهتر از حالا با گنوم کار کنید Smile
در باره لینک:این لینک آدرس یه روبات ساخته دوست منه که از الف تا ی بوسیله خودش طراحی شده.اسمش هم آریان هستش.این رفیق ما اینقدر از به برنامه نویسی تو لینوکس علافه داست که مغز سیستم رو با لینوکس طراحی و برنامه نویسی کرد.الآن هم دانشگاه ایلینویز(آمریکا)داره دکترا میگیره.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cs.uiuc.edu/homes/hmobahi2/aryan/">http://www.cs.uiuc.edu/homes/hmobahi2/aryan/</a><!-- m -->

این هم مغز روبات:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cs.uiuc.edu/homes/hmobahi2/aryan/brain.html">http://www.cs.uiuc.edu/homes/hmobahi2/aryan/brain.html</a><!-- m -->

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-05-31, 07:21 PM,
ارسال : #2

شما تصاویر Ubuntu 6.06 رو دیدید ؟ واقعا خیلی روش کار شده و حتما 6.06 از قبلیا خیلی بهتر خواهد بود
2006-05-31, 08:33 PM,
ارسال : #3

تاکنون دو تن از کاربران دو آتیشه KDE به جمع کاربران Gnome پیوستند. به امید روزی که افراد بیشتری اغفال شوند :lol:

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-05-31, 09:48 PM,
ارسال : #4

آخرش برمي گردي دوباره! نگران نباش!

It is said that this is testing
I'm wondering, What would be the stable one
Ahmad Molaie
2006-05-31, 10:15 PM,
ارسال : #5

باید یه جورایی از بنیاد ubuntu ممنون باشی که خلاصه هوای گنومی ها رو داشته برای همین انقدر سریع داره پیشرفت می کنه Smile
جدا از همه اینها با گنوم آدم بیشتر حس لینوکسی داره . یعنی می فهمی داری با یه سیستم عامل متفاوت کار مکنی

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
2006-05-31, 10:55 PM,
ارسال : #6

a2mn نویسنده :آخرش برمي گردي دوباره! نگران نباش!

?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Confusedhock:

2006-06-01, 03:36 AM,
ارسال : #7

من هم پارسال تابستون از KDE رو آوردم به GNOME.
گویا این یه سیر که برتری GNOME به KDE رو نشون میده.
دلیلش هم واضح است.اگر بخواهم باز کنم به کسانی مثل DPI بر می‌خوره.پس بی‌خیال.
2006-06-01, 05:31 AM,
ارسال : #8

tolstoy نویسنده :باید یه جورایی از بنیاد ubuntu ممنون باشی که خلاصه هوای گنومی ها رو داشته برای همین انقدر سریع داره پیشرفت می کنه Smile
جدا از همه اینها با گنوم آدم بیشتر حس لینوکسی داره . یعنی می فهمی داری با یه سیستم عامل متفاوت کار مي‌کنی
اين نکته ي مهمي است
2006-06-01, 01:00 PM,
ارسال : #9

m_pahlevanzadeh نویسنده :گویا این یه سیر که برتری GNOME به KDE رو نشون میده.
دلیلش هم واضح است.اگر بخواهم باز کنم به کسانی مثل DPI بر می‌خوره.پس بی‌خیال.

خوب پس این دلیل برتری GNOME بر KDE نیست، این مشکل تو با اون DPI هست که باعث رفتنت به GNOME شده!

اما روی آوردن حتی نصف بیشتر کاربرای ایرانی به GNOME دلیل برتری گنوم نیست. هر دو میز کار چیزهای خیلی زیادی دارند، احتمالا گنوم برای بعضی از کاربران ایرانی مناسب‌تر بوده. من خودم لینوکسو روی kDE یاد گرفتم اما الآن روی GNOME هستم و از محیطش لذت ی‌برم اما این به دلیل این نیست که GNOME برتر هست، در حقیقت اگر Window Maker یه Maximize داشت احتمال استفاده از اون دو برابر گنوم بود.
در نهایت لطفا بحث‌هایی مثل این توزیع بهتره از توزیع تو هست این میزکار بهتره و من چون گنوم‌کار حرفه‌ای ترم و ... رو نه شروع کنید و نه خودتون بهش فکر کنید. کسی که بیشتر زحمت بکشه و مطالعه کنه و با سیستم آشنا بشه برتر هست نه میزکار....

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-01, 04:43 PM,
ارسال : #10

خیر نوید جان.
من می‌تونم باهات در این ۴شنبه بحث فنی کنم که چرا گنوم به kde برتری داره.حتما هم این مناظره رو میگذارم.
2006-06-01, 07:00 PM,
ارسال : #11

البته مهمان عزیز برای من در این موقعیت هیچ اهمیتی نداره که از نظر فنی کدوم بهتر هستند گفتم من حداقل چهارماه با WM کار کردم که از نطر فنی خیلی ضعیف تر از هر دوی این‌هاست، چیزی که برای من مهم هست اینه که کاربرای لینوکس بجای بحث‌های احمقانه‌ای مثل این به چیزی فکر کنند که برای آینده حرکت نرم‌افزارهای آزاد مهم هست. مطمئنا با این دعواهای بی خود سر توزیع و میزکار و برنامه‌های مورد استفاده باعث خواهید شد که هم کاربران ویندوزی هم کاربرای تازه‌کار دید بدی به این جامعه پیدا کنند. اینجا دنیای لینوکسه نه ویندوز که بگید Winamp خیلی بهتر از Jukebox هست.... ما لینوکس کاریم نه دختر بچه‌ی دبستانی که با شکلاتن و جامدادی بهم پز بدیم.
من ترجیح می‌دم این چهار شنبه بجای این که وقتم رو با مناظره تلف کنم یه چیزی به دیگران یاد بدم تا هم من از وقتم استفاده کرده باشم هم اون‌ها.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-01, 07:11 PM,
ارسال : #12

موافقم. شدیدا.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2006-06-01, 07:57 PM,
ارسال : #13

منظور من مطلقا این نبود که گنوم بر KDE برتری تکنیکی یا ... داره !چون اولا اینقدر سوادشو ندارم که بخوام اظهار نظر کنم و ثانیا این دو تا رقیب نیستن که!!!! دو پروژه openSource با دو جامعه متفاوت هستن که هر کدوم هکر های خودشونو دارن...منم با نظر Navid موافقم که نمی خواد وقتشو با این کارا تلف کنه...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان