لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
create VCD by K3B
2004-05-25, 12:45 PM,
ارسال : #1
create VCD by K3B
با اجازه مي خواهم يک راهنمايي‌درباره k3b بکنم:
[عکس : k3b.png]
خيلي از شما ممکنه روي ديسک سختتون چند تا فايل ويديويي داشته و دوست دارين اونها رو ببرين روي cd , شما براحتي ميتونين با نرم افزار K3B که واقعا نرم افزار قدرتمندي هست نسبت به nero ,یک VCD بسازيد.
براي اين کار از منوي File ,گزينه New Project ,سپس New VCD Project رو انتخاب ميکنيم که خطا ميده و ميگه بايد بسته VCD Imager نسب باشه ,شما به راحتي ميتونید روي لينک زير کليک کنيد و مستقيما آخرين نسخه اون رو دانلود کنيد:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vcdimager.org/pub/vcdimager/vcdimager-0.7_UNSTABLE/vcdimager-0.7.20.tar.gz">http://www.vcdimager.org/pub/vcdimager/ ... .20.tar.gz</a><!-- m -->
وقتي اون رو دانلود کردين بايد کامپايل کنيد( بادستور configure/.) که پس از چند ثانيه کامپايل شدن, Error ميده و ميگه که بايد اول بسته libcdio-0.68 رو کامپايل کنيد,شما ميتونید به اون لينکي که خودش داده بريد و آخرين نسخه libcdio-0.68 رو با حجم 1.24mb دانلودش کنيد و بعد از اينکه دانلودش کردين, کامپايلش کنيد و بعدش هم VCDImager رو کامپايل کنيد.
خوب حالا شما به راحتي ميتونيد دوباره به منوي File>>New Project>>New VCD Project بريد و فالهايي‌رو که دوست داريد با اونها VCD بسازيد رو انتخاب و رايت کنيد...
ضمنا فقط از MPEG1 و MPEG2 پشتيباني ميکنه... :wink:

ديگه اگه بد بود ببخشيد...

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-05-25, 01:11 PM,
ارسال : #2

ممنون mkargar جان برای همه راهنمایی هاتون .
برای redhat هم k3b هست یا فقط برای suse هست.
ضمنا یک پیشنهاد برای آقا Irix اینها را می توانید در یک بخش مجزا قرار بدهید.
با تشکر

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-05-25, 01:48 PM,
ارسال : #3

وايت هت جان Big Grin
بله ,شما ميتوني کد منبع يا بسته rpm رو هم از سايتش دريافت کنيد:http://www.k3b.org در ضمن آخرين نسخه اون هم ديروز امده که من هم دانلودش کردم11.10 Tongue :wink:

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-05-25, 02:55 PM,
ارسال : #4

whitehat جان چشم. فقط اجازه بدین من یه هماهنگی هایی با آقا آلن انجام بدم. بعدا. :wink:

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-05-25, 03:03 PM,
ارسال : #5

امکان دریافت بسته دبیان اون هم هست. Smile

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-05-29, 04:10 PM,
ارسال : #6

پ mkargar جان این بسته را که شا گفتید من download کردم ولی هیچ فایلی برای install نداره! و نه فاییل install داره نه readme!
و makefile های اون هم پسوند am و in داره و با make کامپایل نمی شه !
شما چه جوری آنرا کامپایل کردید؟
با تشکر

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-05-29, 04:20 PM,
ارسال : #7

whitehat جان
شما چه بسته اي رو دانلود کردين؟ VCD Imager را؟(هر دوتا فايلي رو که گفتم Redme و Install داره) Tongue
(اول بايد libcdio-0.68 رو دانلود و کامپايل کنيد ها) :o

2004-05-29, 04:33 PM,
ارسال : #8

ممنون از اینکه جواب دادید
من بسته k3b-0.10.11.tar.bz2 را دان لود کردم. برای نصب این پکیج کلا به چه بسته هایی نیاز دارم؟

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-05-29, 04:43 PM,
ارسال : #9

وايت هت جان
شما براي کامپايل K3B به هيچ بسته اي نياز نداريد و ميتوني با دستور configure/. و make و make install اون رو کامپايل کنيد.
بعدش اگه دلت خواست ميتونی براي ساخت VCD با استفاده از فايلهاي 1 MPEG و MPEG2 ,اون بسته هايي‌ رو که توی پست اولي گفتم رو نصب کني.

2004-05-30, 11:26 AM,
ارسال : #10

سلام mkargar جان
من بسته libcdio-0.68 را نصب دارم .ولی دقیاقا نمی دونم کدام بسته را باید داشته باشم ؟
جون من دو بسته را دانلود کردم k3b-0.11.10 که اصلا فایل makefile نداره و k3b-i18n-0.11 که وقتی می خواهم configure کنم error زیر را می دهد.
checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!
از کلیه راهنمایی های شما ممنونم

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-05-30, 11:41 AM,
ارسال : #11

whitehat جان Big Grin
آقا غير ممکنه که makefile نداشته باشه Confusedhock: ،شما مگه کد منبع K3B رو دانلود نکردين؟(يک ساعت ديگه لينک دانلود کد منبع و فايل اجرايي رو براتون ميزارم) Tongue
راستي شما از چه توزيعي استفاده ميکنيد؟

2004-05-30, 11:44 AM,
ارسال : #12

ممنون هم ولایتی :wink:
من از redhat 8.0 استفاده می کنم.

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-05-30, 12:46 PM,
ارسال : #13

whitehat جان Big Grin
آقا اين هم لينک دانلود کد منبع براي K3B 0.11.10 (لطفا سريعتر دانلود کنيد که ممکنه اين لينک هم کار نکنه)کامپايلش هم که بلدين. Tongue
<!-- m --><a class="postlink" href="http://belnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/k3b/k3b-0.11.10.tar.bz2">http://belnet.dl.sourceforge.net/source ... 10.tar.bz2</a><!-- m -->

در ضمن بسته rpm براي ردهت 8 بود اما نسخه اون قديمي بود(آقا براي چي از توزيعهاي جديد تر استفاده نميکنيد،همين Aurox مبتني بر ردهت هست ولي با بسته هاي بروز و کلي برنامه مثل Xine) Big Grin

2004-05-30, 01:51 PM,
ارسال : #14

اول Moderator شدن شما را تبریک می گویم
ممنون از لینکی که دادید. من این را دوباره download کردم ولی همان \یغام بالا را می دهد مشکل از بسته نیست! اگه می توانید من را راهنمایی کنید.
از پیشنهاد شما هم متشکرم .راستش من حدود یک ماه بیشتر نیست که با لینوکس کار می کنم برای همین زیاد برام جا نیافتاده . می خواهم بعد از یک کم که کار کردم بعد حتما این نسخه را عوض می کنم.
مرسی

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-05-30, 02:07 PM,
ارسال : #15

whitehat جان Big Grin
خواهش ميکنم،ما که عددي نيستيم Tongue

بعد از اينکه از حالت فشرده درش آوردين بريد،با دستورات configure/. و make و make install اون رو کاپمايل کنيد :mrgreen:
(باز هم ميگم،اگه توزيعتون رو جديد تر کنيد ديگه همچين مشکلي نخواهيد داشت،من به راحتي اون رو توي ليبرانت کامپايل کردم) :lol:
رفقا کمک کنند...

:roll:

2004-05-30, 02:54 PM,
ارسال : #16

آقا من امروز می خواستم k3b رو کامپایل کنم . بعد از دستور configure/. دقیقا error وایت هت رو داد:
[ltr]checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add e correct paths![/ltr]

مشکل از کجاست ؟ کسی می دونه ؟
راستی من بسته k3b-0.11.8.tar.bz2 رو دارم که قبلا تو ردهت نصب کرده بودم. نوید هم همین بسته رو تو زوزه نصب کرده بود.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-05-30, 03:04 PM,
ارسال : #17

بسته‌های Development مربوط به X را نیز باید کاملا نصب کنید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان