لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN در جنتو
2006-06-06, 04:46 PM,
ارسال : #1
VPN در جنتو
با سلام .....

کسی تا حالا در مورد VPN در جنتو سئوال نکرده بود من می خواستم بپرسم که ایا برای نصب VPN نیاز به نصب به اینترنت هست یا نه در این Page چون برای هر کاری خصوصا Update کردن Portage نیاز کردم ...............

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pptpclient.sourceforge.net/howto-gentoo.phtml">http://pptpclient.sourceforge.net/howto-gentoo.phtml</a><!-- m -->
یه مقدار سخته یه نموره راهنمایی ..............................
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-06-06, 05:09 PM,
ارسال : #2

سلام
باید از روی همون راهنما پیش برین. فقط دقت کنین که از Encryption استفاده می‌کنین یا نه.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-06, 07:30 PM,
ارسال : #3

این Encryption چی هست میشه توضیح بدید؟؟؟؟
2006-06-06, 08:50 PM,
ارسال : #4

سلام
خب، برای رمزگذاری روی اطلاعات استفاده میشه. شما کاری با مفومش ندارین. فقط مهم اینه که ازش استفاده میشه یا نه. یه پست در مورد VPN توی سایت هست که بحث کاملی توش شده. بگردین پیدا می‌کنین. توضیحاتش اونقدر کلی هست که به درد Gentoo هم بخوره.

2006-06-07, 09:51 AM,
ارسال : #5

آیا vpn سرور مجانی هم برای ارتباط هست ؟ کجا؟ چه جوری؟

هر چه دانایی٬ پرسان باش
2006-06-07, 10:41 AM,
ارسال : #6

این تغییرات همش روی کرنل صورت می گیره .... درسته یعنی به دستکاری کرنل و اضافه نمودن این خطوط است که
pppd

# emerge -av net-dialup/ppp

pptp

# emerge -a net-dialup/pptpclient

pptpconfig

# emerge -a net-dialup/pptpconfig

pptpconfig اضافه می شه ...... یعنی در جنتو کلا برای هر کاری باید روی کرنل کار شود .................
2006-06-14, 02:57 PM,
ارسال : #7

باسلام .......................

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pptpclient.sourceforge.net/howto-gentoo.phtml">http://pptpclient.sourceforge.net/howto-gentoo.phtml</a><!-- m -->
این لینک بالایی که دادم روش نصب pptpconfig رو در جنتو داده .خوب. این خط رو ببینید emerge -av sys-kernel/gentoo-sources
این خط می ره آخرین سورس کرنل را دانلود می کنه ........ وقبلش گفته که از کرنل 2.615 یا بالاتر استفاده نمود کرنل را من درآوردم مشخص شد که ورژن اون هست 2.6.15 هست من باید کجا برم تا دستور make menuconfig قابل اجرا باشه ............. دوم از همون کرنل نصب جنتو استفاده نکنم تا مجبور نباشم یه کرنل جدید دانلود کنم ...... و فقط ماژولهای لازم را اضافه کنم ..... بعدش ما باید بعد از تنظیم کرنل اونو کامپایل کنیم ........ من تا حالا کامپایل در جنتو رو انجام ندادم ........... من portage رو هم update کردم و فرضا می خوام بسته ای رو نصب کنه بازم از اینترنت می گیره نه از شاخه portage البته با دستور emerge این کار می کنم برای نصب بسته ها ............. میشه یه راهنمایی کنید .........
2006-06-14, 03:42 PM,
ارسال : #8

سلام
خب، فقط باید دقت کنین نسخه هسته دقیقا همونی باشه که توی راهنما نوشته. برای make menuconfig هم که باید جایی برین که هسته رو اونجا ریخته که فکر کنم usr/src/ باشه یا همچین چیزی. عزیزم شما مثل اینکه مفهوم portage رو نفهمیدی. شما فقط وقتی Portage رو به روز می‌کنین بهش میگین که گه بسته‌هایی رو از کجا بگیره وگرنه برای نصب هر بسته باید از همون اینترنت استفاده کنین.حجم کل بسته‌های موجود در Portage بیش از ۴ GB ه! اگه خواستین همونطور که گفتم بسته‌ها رو جای دیگه بگیرین و با export PKGDIR بهش معرفی کنین.

2006-06-14, 04:29 PM,
ارسال : #9

الان داره ورژن 2.6.16 را می گیره ................ پس با همن کار کنم ......می دونید منظورم چیه ........ می گم اون کرنلی که در موقع نصب از اون استفاده کردیم اون کجاست تا نیاز نباشه یه کرنل جدید دانلود کنم ................ ممنونم
2006-06-15, 10:41 AM,
ارسال : #10

با سلام ......

رفقا بعد از دستور # emerge -av sys-kernel/gentoo-sources کرنل جدید به همراه یه سری بسته دیگه در مسیر زیر قرار گرفت
/usr/portage/distfiles که سورس کرنل 2.6.16 و ppp2.4.4 قرار گرفته به همراه یه سری بسته دیگه خوب .......
در مسیر /usr/src قبلا در زمان دانلود چیزی نبود ولی بعد از دانلود یه دایرکتوری به نام linux 2.6.16-gentoo-r9 به همراه یه دایرکتوری دیگه به نام linux قرار داره ( کرنل قبلی سیستم 2.6.15-r5 بود) وقتی وارد دایرکتوری linux می شی و دستور make menuconfig را میزنه اجرا و اماده تنظیمات می شه ....... البته این دایرکتوری linux لینکی هست ...

حالا من باید روی این دایرکتوری کار کنم یا نه همون سورس کرنل جدید دانلود شده با پسوند bz2 را کپی کرده در مسیر /usr/src او تنظیمات را روی اون انجام بدم ............. ممنون می شم راهنمایم کنید.....................
2006-06-15, 02:10 PM,
ارسال : #11

با سلام به همه دوستان ....... به مشکل بر خوردم به کمکتون احتیاج دارم .....
پیرو ارسال قبلی در مسیر /usr/src من در دایرکتوری لینوکس دستور make menuconfig رو اجرا کردم بعد برای کامپایل از دستور زیر استفاده کردم
make clean modules_install bzImage به استفاده از این لینک
<!-- m --><a class="postlink" href="http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Compile_a_Kernel_Manually">http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Compile_a_Kernel_Manually</a><!-- m --> کامپایل کردم که ارور داد...... البته بگم من از کرنل دانلود شده در مسیر /usr/portagedistfiles استفاده نکردم یعنی کرنل linux 2.6.16.bz2 یعنی باید از این استفاده کنم ..... البته من بسته ها رو نصب کردم .....
pppd

# emerge -av net-dialup/ppp

pptp

# emerge -a net-dialup/pptpclient

pptpconfig

# emerge -a net-dialup/pptpconfig

gnomesu or kdesu

# emerge app-admin/gnomesu

راستی دراین مسیر زیری فایلی با همچین نامی نبود .......
/usr/share/applications/ این فایل pptpconfig.desktop
که باید این خط بهش اضافه بشه
Exec=gnomesu pptpconfig
2006-06-15, 03:36 PM,
ارسال : #12

دوستان سلام مجدد ........
<!-- m --><a class="postlink" href="http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Compile_a_Kernel_Manually#Installing_the_kernel">http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Compile_a_ ... the_kernel</a><!-- m -->
در همون پوشه لینوکس که لینکی بود تونستم کامپایل رو انجام بدم برای نصب کرنل چی... و همچنین موارد ذکر شده در بالا .......... گفته باید /boot را مونت کنیم که پیغام میده اشغاله که درست هم هست چون داریم باهاش کار می کنیم ......... یه راهنمایی در مورد نصبش بهم بگید و همین طور در مورد راستی دراین مسیر زیری فایلی با همچین نامی نبود .......
/usr/share/applications/ این فایل pptpconfig.desktop
که باید این خط بهش اضافه بشه
Exec=gnomesu pptpconfig
2006-06-15, 05:54 PM,
ارسال : #13

سلام
من متوجه نمیشم توی کدوم مرحله مشکل دارین؟ اگه مشکل هسته است که باید از روی همون راهنمای نصب هسته که در Handbook هست استفاده کنین. بقیه مراحل هم کار خاصی نداره. فقط مهم اینه که ماژولهای مورد نیاز نصب شده باشن. یه نکته مهم اینکه اگه نیاز به Encryption ندارین اصلا نیازی به تغییر هسته نیست. برای فهمیدنش ببینین کسایی که در Win از این VPN‌ استفاده میکنن گزینه Encryption رو تیک میزنن یا نه. باز هم توصیه، اگه میخواین Gentoo کار کنین اول باید انگلیسی تون رو قوی کنین بعد لینوکستون رو.

2006-06-17, 09:56 AM,
ارسال : #14

از راهنمایتون ممنون .......... چشم دارم روش کار می کنم ..... ولی خوب زمان می بره ....
1- در این لینک زیر
<!-- m --><a class="postlink" href="http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Compile_a_Kernel_Manually#Installing_the_kernel">http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Compile_a_ ... the_kernel</a><!-- m -->
خوب ......... برای نصب کرنل باید چیکار کرد .......... همین ..................... من تک تک موارد رو جلو رفتم .........
cp arch/i386/boot/bzImage /boot/linuxrocksdude
# as you can see, you may name the kernel image whatever you want Tongue
# it would be prudent, though, to append a version string as a suffix
cp System.map /boot/System.map
cp .config /boot/config
وقتی اول از همه اینها می خوام /boot رو مونت کنم می گه busy
2- این بسته رو نصب نمی کنه ..............
pptpconfig

# emerge -a net-dialup/pptpconfig این پیغامو میده ........
!!! All ebuilds that could satisfy "net-dialup/pptpconfig" have been masked.
!!! One of the following masked packages is required to complete your request:
- net-dialup/pptpconfig-20060410 (masked by: ~x86 keyword)

For more information, see MASKED PACKAGES section in the emerge man page or
refer to the Gentoo Handbook.

3- در همچین مسیری همچیین فایلی نیست ....
usr/share/applications/pptpconfig.desktop
ممنونم
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
اینو من الان دیدم ................. ببینید ....
Gentoo linux # make install
sh /usr/src/linux-2.6.16-gentoo-r9/arch/i386/boot/install.sh 2.6.16-gentoo-r9 arch/i386/boot/bzImage System.map "/boot"
In order to use the new kernel image you have just installed, you
will need to reboot the machine. First, however, you will need to
either make a bootable floppy diskette, re-run LILO, or have GRUB
installed.

Checking for ELILO...No

GRUB is installed. To automatically switch to new kernels, point your
default entry in menu.lst to /boot/arch/i386/boot/bzImage-2.6.16-gentoo-r9
Gentoo linux #
2006-06-17, 11:29 AM,
ارسال : #15

ظاهرا نسخه قبلی pptpconfig پاک شده توسط gentoo.org و نسخه آزمایشی اون اومده ........ چه طور استفاده کنم ...... نمی دونم .......
<!-- m --><a class="postlink" href="http://packages.gentoo.org/ebuilds/?pptpconfig-20060410">http://packages.gentoo.org/ebuilds/?pptpconfig-20060410</a><!-- m -->
2006-06-17, 04:23 PM,
ارسال : #16

سلام
خب، با این حساب باید این بسته رو از حالت masked خارج کنین که دو تا راه داره. یا اینکه در make.conf خودتون keyword مورد نظر یعنی x86~ رو هم وارد کنین و یا اینکه در زمان نصب بهش بگین که گیر نده. راهنمای masked packages در gentoowiki توضیحات کاملش رو داده.

2006-06-17, 04:30 PM,
ارسال : #17

سلام آقا نوید ......

در مورد دو مورد بالا چی ....

- در این لینک زیر
خوب ......... برای نصب کرنل باید چیکار کرد .......... همین ..................... من تک تک موارد رو جلو رفتم .........
# as you can see, you may name the kernel image whatever you want
cp .config /boot/config
وقتی اول از همه اینها می خوام /boot رو مونت کنم می گه busy
2- این بسته رو نصب نمی کنه ..............
pptpconfig

# emerge -a net-dialup/pptpconfig این پیغامو میده ........
!!! All ebuilds that could satisfy "net-dialup/pptpconfig" have been masked.
!!! One of the following masked packages is required to complete your request:
- net-dialup/pptpconfig-20060410 (masked by: ~x86 keyword)

For more information, see MASKED PACKAGES section in the emerge man page or
refer to the Gentoo Handbook.

3- در همچین مسیری همچیین فایلی نیست ....
usr/share/applications/pptpconfig.desktop
ممنونم
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
اینو من الان دیدم ................. ببینید ....
Gentoo linux # make install
sh /usr/src/linux-2.6.16-gentoo-r9/arch/i386/boot/install.sh 2.6.16-gentoo-r9 arch/i386/boot/bzImage System.map "/boot"
In order to use the new kernel image you have just installed, you
will need to reboot the machine. First, however, you will need to
either make a bootable floppy diskette, re-run LILO, or have GRUB
installed.

Checking for ELILO...No

GRUB is installed. To automatically switch to new kernels, point your
default entry in menu.lst to /boot/arch/i386/boot/bzImage-2.6.16-gentoo-r9
Gentoo linux #
2006-06-17, 10:55 PM,
ارسال : #18

سلام
در مورد هسته جدا نمی‌دونم چه کاری رو اشتباه انجام میدین که این خطا رو میگیره پس میریم سراغ موارد بعدی. در مورد نصب pptpconfig همونطور که خودش هم گفته باید بسته‌های رو از حالت masked در بیارین. در مورد هسته هم وقتی که هسته رو کامپایل کردین فقط باید image ایجاده شده رو در menu.lst قرار بدین.

2006-06-18, 10:04 AM,
ارسال : #19

من براساس دستورات واقع در gentoo-wiki.com پیش رفتم .........
و تماما انجام دادم ولی بازم نمی دونم چرا کار نمی کنه ......... من چطور باید این Image رو اضافه کنم .................... این gentoo-wiki که راهنماهاش خیلی عالیه ولی چیزی ازاضافه کردن در menu.lst ننوشته ................. این فایل کجاست و چطور اضافه کنم ..............
(( چون handbook خیلی زیاده من برای راحتی کار از سایت gentoo-wiki.com گهگاه استفاده می کنم ))

navidjoon : در مورد هسته هم وقتی که هسته رو کامپایل کردین فقط باید image ایجاده شده رو در menu.lst قرار بدین.

خوب باشه مگر با این دستورات در menu.lst قرار نمی گیرند .
دو راه داده شده به شرح زیر :

1- این دستورات

کد :
mount /boot
# as you can see, you may name the kernel image whatever you want :P
cp .config /boot/config

2- این دستور که راحت تره

کد :
mount /boot
make install
من همین ها رو اجرا کردم ولی بازم error میده .......... تنها کاری که من کردم این بود که در مسیر usr/src دو دایرکتوری از قبل بود یکی Linux که لینکی بود و دیگری یه همچین چیزی gentoo 2.6.16-r9 خوب من وارد دایرکتوری linux شدم و دستور make menuconfig را اجرا کردم ................... تغییرات را دادم و save کردم بعد برای compile دستور زیر را دادم ....................
کد :
make clean modules modules_install bzImage
را اجرا کردم و بعد هم همین دستورات بالا برای نصب همین ...........

می مونه تنها نکته اینه که من با دستور umane -a ورژن کرنل رو نگاه کردم همون بالای بود به جای r9 و r5 بود ............ من از سورس کرنل دانلود شده استفاده نکردم ...... که دستور زیر قرار دارد ................/usr/portage/distfiles .............. ممنونم... این راهی بود که من رفتم
2006-06-18, 04:43 PM,
ارسال : #20

دوستان منو راهنمایی .................

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان