لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GNU/Hurd 1.0 منتشر شد
2006-06-09, 04:03 PM,
ارسال : #1
GNU/Hurd 1.0 منتشر شد
البته خبرش واسه 3 روز پیشه.ولی خوب نمیدونم چرا هیچ عکس العملی رو در بچه ها ندیدم!!!!
Big Grin

<!-- m --><a class="postlink" href="http://humorix.org/articles/2006/06/hurd/">http://humorix.org/articles/2006/06/hurd/</a><!-- m -->

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-06-09, 04:25 PM,
ارسال : #2

میخواهی دانلودش کنم؟
2006-06-09, 05:05 PM,
ارسال : #3

سلام

عجب خبر تکان دهنده ای هم هست . آخه نسبت به این جوک چه عکس العملی از بچه ها انتظار میره؟

نوشته از قول استالمن :
«ما دیدیم اگه بخوایم همونجوری به توسعه هرد ادامه بدیم تا ۲۰۱۴ هم تموم نمیشد بنابر این خیز گرفتیم و دنده دادیم به ماشین توسعه مون و کاری که باید سالها قبل میکردیم رو حالا کردیم . فکر میکنید چی؟؟
ساختن کرنل هرد بر اساس Emacs . چون ایمکس هر چیز مورد نیاز برای یک سیستم عامل را داره از جمله ویرایشگر متن کامپایلر لیسپ و وو ...

بنابر این تعطیلات آخر هفته که بیکار شده بودیم یه چند صد خط کد به کدهای ایمکس اضافه کردیم و ناغافل دیدیم کرنل هرد ازش در اومد اونم با ورژن ۱.۰ ..... »

اینم طنز های اوپن سورسی . و طعنه زدن به روند توسعه هرد .
به قولی : واقعاْ که :lol:

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-09, 05:32 PM,
ارسال : #4

کسی از کاربران نخواسته که GNU/HURD رو استفاده کنه، این یه سیستم عاملی هست برای کسانی که بهش علاقه دارند .... باید کاربر HURD باشید تا بفهمید که حرف‌هایی که RMS زده شوخی نیست یه حقیقت تلخ هست.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-09, 06:44 PM,
ارسال : #5

پروژه HURD کی میخواد آماده شه برای عموم؟
2006-06-09, 07:04 PM,
ارسال : #6

اگه هرد تازه اومده.
پس این چیه؟

<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.au.debian.org/pub/debian-cd/hurd">ftp://ftp.au.debian.org/pub/debian-cd/hurd</a><!-- m -->
2006-06-09, 07:23 PM,
ارسال : #7

من که انگلیسی ام زیاد خوب نیست ولی ان چه که از ان فهمیدم به نظر میاد جوک باشد.کسی ان را ترجمه نمیکند؟
2006-06-09, 08:33 PM,
ارسال : #8

Navid نویسنده :کسی از کاربران نخواسته که GNU/HURD رو استفاده کنه، این یه سیستم عاملی هست برای کسانی که بهش علاقه دارند .... باید کاربر HURD باشید تا بفهمید که حرف‌هایی که RMS زده شوخی نیست یه حقیقت تلخ هست.

سلام
نوید نمیخوای بگی که این قسمتی که من از اون سایت ترجمه کردم حرفای استالمن بوده ؟

؟

اگه تازگی در موردش حرفی زده من ندیده ام این طور بوده؟ یعنی در موردش جدیدا حرفی زده شده؟

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-09, 08:41 PM,
ارسال : #9

Anonymous نویسنده :من که انگلیسی ام زیاد خوب نیست ولی ان چه که از ان فهمیدم به نظر میاد جوک باشد.کسی ان را ترجمه نمیکند؟
جوک بودنش که بله . اون قسمتی که من تو پست اولم تو این تاپیک از قول استالمن نوشتم یه قسمتش بود . بعدشم گفته مردم توی slashdot و یوزنت ها از این خبر خیلی به وجد اومدن و خلاصه
حرفای یه من صنار
:lol:

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-09, 08:56 PM,
ارسال : #10

Anonymous نویسنده :پروژه HURD کی میخواد آماده شه برای عموم؟

فعلا معلوم نیست، یعنی راستش رو بخواهی دلیل خیلی خوبی برای این که تعداد زیادی روش کار کنند وجود نداره، اما درحال توسعه هست و توسعهی اون خیلی هم کند نیست. اما خوب فکرش رو بکن که یه فیلسوف مثل RMS داره یه کار عملی می‌کنه که کار یه مهندسه مثلا Linus یعنی شاید همه چیز خیلی آروم پیش بره، در حقیقت همه چیز خیلی آرمانی هست ;-)

خوب عملا همچین پروژه‌ای هم نمی‌تونه یه سقف زمانی داشته باشه، شاید فردا صبح یه HURD اومد که گوربابای Linux بود،‌شاید هرگز منتشر نشه.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-06-09, 09:06 PM,
ارسال : #11

Anonymous نویسنده :اگه هرد تازه اومده.
پس این چیه؟

<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.au.debian.org/pub/debian-cd/hurd">ftp://ftp.au.debian.org/pub/debian-cd/hurd</a><!-- m -->

منطور نسخه‌ی تازه، HURD یه هسته هست مثل Linux خوب با Debian می‌شه Debian GNU/HURD

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-06-10, 12:26 AM,
ارسال : #12

hamidnassiby نویسنده :
Anonymous نویسنده :من که انگلیسی ام زیاد خوب نیست ولی ان چه که از ان فهمیدم به نظر میاد جوک باشد.کسی ان را ترجمه نمیکند؟
جوک بودنش که بله . اون قسمتی که من تو پست اولم تو این تاپیک از قول استالمن نوشتم یه قسمتش بود . بعدشم گفته مردم توی slashdot و یوزنت ها از این خبر خیلی به وجد اومدن و خلاصه
حرفای یه من صنار

شما از FSF چی میدونید؟؟؟؟؟ فکر کردی استالمن اینقدر آدم احمقیه بیاد واسه خاطر شوخی جک بگه؟؟!! ضمنا تعجب میکنی که توی یورنت ها و slashdot همه به موجد اومدن؟؟ چند بار به slashdot میری در روز. اصلا forum های free software رو چند بار در روز چک میکنی؟؟ میدونی چقدر این hurd طرفدار داره؟میدونی کیا پشتشن؟؟ توی ایران معلومه که صداش در نمیاد.چرا چون خیلیا هنوز تفاوت free software و open source رو هم نمیدونن.فکر میکنن FSF رو لینوکس درست کرده!!!باور کنید جدی میگم. Confusedhock:

2006-06-10, 01:04 AM,
ارسال : #13

به نظرم سو تفاهم وحشتناکی رخ داده و حق با آقای نصیبی باشه. اسم سایت رو دقت کردید؟ بقیه مطالبش رو خوندید؟
علاوه بر این، اینطور که من فهمیدم آقای نصیبی گفتن اون مطلب جوک هست و منظورشون استالمن و HURD نبوده.
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2006-06-10, 01:40 AM,
ارسال : #14

newbie نویسنده :
hamidnassiby نویسنده :
حرفای یه من صنار

شما از FSF چی میدونید؟؟؟؟؟ فکر کردی استالمن اینقدر آدم احمقیه بیاد واسه خاطر شوخی جک بگه؟؟!! ضمنا تعجب میکنی که توی یورنت ها و slashdot همه به موجد اومدن؟؟ چند بار به slashdot میری در روز. اصلا forum های free software رو چند بار در روز چک میکنی؟؟ میدونی چقدر این hurd طرفدار داره؟میدونی کیا پشتشن؟؟ توی ایران معلومه که صداش در نمیاد.چرا چون خیلیا هنوز تفاوت free software و open source رو هم نمیدونن.فکر میکنن FSF رو لینوکس درست کرده!!!باور کنید جدی میگم. Confusedhock:

سلام
من هیچی . شما چی؟ نه همچین فکری نکردم .نه از به وجد اومدن مردم هم تعجب نمیکنم .سالی هفت هشت بار میرم . تکنوتاکس رو هر روز لیبرانت و دبیان هر هفته و چند جای دیگه معمولا که هفته ای یه بار سر میزنم . نه نمیدونم چقدر طرفدار داره و کیا پشتش هستن شما بگید . اما از طراحی اش تا حدی مطلعم . شما چی هستی؟ . توی ایران یا توی تکنوتاکس ؟ لااقل چند نفر رو میشناسم که بهتر از شما تفاوت این دو رو بدونن توی همین تکنوتاکس برا چی صداشو در نیاوردن ؟ هان؟ نکنه فکر میکنن لینوکس اومده fsf درست کرده؟ چشم چون شما میگید و معتبر هم میگید منم باور میکنم :lol:
حالا نوبت من باشه :

شما انگلیسی میتونی بخونی دیگه ؟: مطلب اون سایت که شما لینک دادی طنز ماننده .اونهایی که من نوشتم ترجمه ی یک قسمت از همون مطلبه که اونجا از قول استالمن گفته ( من نگفته ام فقط ترجمه شو نوشتم )

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-10, 01:45 AM,
ارسال : #15

ali88 نویسنده :به نظرم سو تفاهم وحشتناکی رخ داده و حق با آقای نصیبی باشه. اسم سایت رو دقت کردید؟ بقیه مطالبش رو خوندید؟
علاوه بر این، اینطور که من فهمیدم آقای نصیبی گفتن اون مطلب جوک هست و منظورشون استالمن و HURD نبوده.
موفق باشید

سلام علی جان

خدا خیرت بده . اقلا یکی اومد بگه که من چی میگم. وقتی توی یه سایت نوشته چند صد خط کد برنامه به ایمکس اضافه کردم آخر هفته و از توش هرد ورژن ۱ در اومد اون مطالب غیر از جوک چی میتونه باشه ؟ حالا از قول هر کی باشه .

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-10, 02:09 AM,
ارسال : #16

سلام
آقا ظاهرا باید یه دوره فشرده Anger Management برای همه بچه‌های سایت بذاریم. همه حساس شدن و بی هیچ دلیلی می‌پرن به همدیگه. جدا هیچ کسی (حتی RMS با وجود همه خدماتش) ارزش نداره دو تا هموطن به هم بپرن. ظاهرا بچه‌های ما خیلی لینوکس رو جدی گرفتن. عزیزان دل برادر، اینجا جهان Cyber ه، زندگی واقعی رو دریابید.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2006-06-10, 02:43 AM,
ارسال : #17

ali88 نویسنده :به نظرم سو تفاهم وحشتناکی رخ داده و حق با آقای نسیبی باشه. اسم سایت رو دقت کردید؟ بقیه مطالبش رو خوندید؟
علاوه بر این، اینطور که من فهمیدم آقای نسیبی گفتن اون مطلب جوک هست و منظورشون استالمن و HURD نبوده.
موفق باشید

ببخشید Big Grin من مطلبو جدی گرفته بودم.سو تفاهم شده!!!!
از آقای نسیبی هم معذرت میخوام..... :oops:

راستش فکر کردم ایشون میخوان تمام زحماتی که FSF کشیده رو زیر سوال ببرن!! اما متوجه شدم اشتباه از من بوده...
موفق باشید.

2006-06-10, 02:52 AM,
ارسال : #18

navidjoon نویسنده :سلام
آقا ظاهرا باید یه دوره فشرده Anger Management برای همه بچه‌های سایت بذاریم. همه حساس شدن و بی هیچ دلیلی می‌پرن به همدیگه. جدا هیچ کسی (حتی RMS با وجود همه خدماتش) ارزش نداره دو تا هموطن به هم بپرن. ظاهرا بچه‌های ما خیلی لینوکس رو جدی گرفتن. عزیزان دل برادر، اینجا جهان Cyber ه، زندگی واقعی رو دریابید.

سلام نوید جون گل خوبی آقا ؟

من اصلا عصبانی نبودم و جواب دادم . :lol:

جدای از بحث تاپیک این قسمت حرف نوید و کلا این منطقش رو خیلی می پسندم که واقعیت محیط زندگی را خیلی مواقع ارجح بر باقی قضایا میدونه
ممنون

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-10, 02:59 AM,
ارسال : #19

newbie نویسنده :
ali88 نویسنده :به نظرم سو تفاهم وحشتناکی رخ داده و حق با آقای نصیبی باشه. اسم سایت رو دقت کردید؟ بقیه مطالبش رو خوندید؟
علاوه بر این، اینطور که من فهمیدم آقا ی نصیبی گفتن اون مطلب جوک هست و منظورشون استالمن و HURD نبوده.
موفق باشید

ببخشید Big Grin من مطلبو جدی گرفته بودم.سو تفاهم شده!!!!
از آقای نصیبی هم معذرت میخوام..... :oops:

راستش فکر کردم ایشون میخوان تمام زحماتی که FSF کشیده رو زیر سوال ببرن!! اما متوجه شدم اشتباه از من بوده...
موفق باشید.

خواهش میکنم نفرمایید

« خرد پیک خداوند است »
2006-06-10, 02:23 PM,
ارسال : #20

خدا رو شکر سو تفاهمها برطرف شدSmile فقط این وسط بی سوادی من رو شد که آقای نصیبی رو نوشته بودم نسیبی Wink
البته سعی کردم ردی باقی نذارم اما آخرش لو رفت Smile
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان