لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا لینوکس شریف رایگان نیست
2006-06-10, 08:57 AM,
ارسال : #1
چرا لینوکس شریف رایگان نیست
مگر هر توزیع لینوکس نباید رایگان در انترنت باشد

چرا لینوکس شریف ۱۸۵۰۰ تومان است

این بود ازادی و مجانی بودن javascript:emoticon(':evil:')لینوکس
2006-06-10, 10:19 AM,
ارسال : #2

کی گفته همه توزیع‌ها باید رایگان باشن؟ اصلا رایگان بودن و نبودن چه ربطی به آزادی داره؟ ظاهرا شما مفهوم آزادی رو توی مجانی بودن می‌دونید در صورتی که اینطور نیست. شریف لینوکس یه نرم‌افزار آزاده که شما به کد منبع اون هم دسترسی دارید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-10, 10:44 AM,
ارسال : #3

شما بد عادت شدید
قرار نیست همه لینوکس ها مجانی باشند
2006-06-10, 11:32 AM,
ارسال : #4

من هم با نظر آقا آلن موافقم ولی تو این اوضاع که باید دوستان علاقه مند به لینوکس افراد را به سمت لینوکس جذب کنند. ارائه یک توزیع با این قیمت و در حالی که افراد به راحتی به ویندوز با قیمت بسیار پایین دسترسی دارند یک خورده تو ذوق میزنه. صد البته که دوستان برای تهیه این توزیع زحمت زیادی کشیدند و شاید با همین قیمت هم حق و حقوقشون داده نشه ولی با این قیمت نمیشه افراد را به لینوکس علاقه مند کرد. زمانی این قیمت قابل قبول بود که ویندوز هم به قیمت واقعی آن در ایران فروخته میشد. ولی در حال حاضر !؟!؟!؟
2006-06-10, 11:39 AM,
ارسال : #5

hadian نویسنده :من هم با نظر آقا آلن موافقم ولی تو این اوضاع که باید دوستان علاقه مند به لینوکس افراد را به سمت لینوکس جذب کنند. ارائه یک توزیع با این قیمت و در حالی که افراد به راحتی به ویندوز با قیمت بسیار پایین دسترسی دارند یک خورده تو ذوق میزنه. صد البته که دوستان برای تهیه این توزیع زحمت زیادی کشیدند و شاید با همین قیمت هم حق و حقوقشون داده نشه ولی با این قیمت نمیشه افراد را به لینوکس علاقه مند کرد. زمانی این قیمت قابل قبول بود که ویندوز هم به قیمت واقعی آن در ایران فروخته میشد. ولی در حال حاضر !؟!؟!؟
موافقم.
کاش اين ايده به عنوان نظرخواهی مطرح ميشد
2006-06-10, 11:44 AM,
ارسال : #6

من در مورد مقدار قیمت نظری ندادم. نظر من کلی بود که ممکنه یه توزیع پولی باشه. مثلا Mandriva. ولی خوب برای یه کاربر خونگی ممکنه این قیمت برای ایران یکمی تند باشه. البته فکر نکنم هدف شریف لینوکس گرفتن بازار سیستم های خونگی باشه. فکر می‌کنم سیاست اونها جذب کاربران اداری است و با همین سیاست هم محصولشون رو قیمت گذاری کردن.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2006-06-10, 11:44 AM,
ارسال : #7

البته همیشه مردم فکر می کنند که هر چیزی که گرون تره بهتره!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-10, 11:57 AM,
ارسال : #8

در ایران با این قیمت فکر نکنم بتوان جایگاه لینوکس را تقویت نمود اکثرا عادت به ویندوز 500 تومانی کرده ایم و فکر نکنم جایی برای برای لینوکس 18500 تومانی بتوان پیدا کرد

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-06-10, 12:05 PM,
ارسال : #9

hadian نویسنده :من هم با نظر آقا آلن موافقم ولی تو این اوضاع که باید دوستان علاقه مند به لینوکس افراد را به سمت لینوکس جذب کنند. ارائه یک توزیع با این قیمت و در حالی که افراد به راحتی به ویندوز با قیمت بسیار پایین دسترسی دارند یک خورده تو ذوق میزنه. صد البته که دوستان برای تهیه این توزیع زحمت زیادی کشیدند و شاید با همین قیمت هم حق و حقوقشون داده نشه ولی با این قیمت نمیشه افراد را به لینوکس علاقه مند کرد. زمانی این قیمت قابل قبول بود که ویندوز هم به قیمت واقعی آن در ایران فروخته میشد. ولی در حال حاضر !؟!؟!؟

فکر نمی‌کنم شرکت فارسی وب شریف هدفی برای تبلیغ یا ایجاد فرهنگ برنامه‌های آزاد داشته باشه که بخواد در راستای این هدفش لینوکس مجانی توزیع کنه.

یا اصلا براشون مهم نیست که کاربر خانگی چه طوری هست، این یه کار تجاری هست نه فرهنگی. به همین سادگی کاربر خانگی هم احتیاجی به شریف لینوکس نداره چون هدف این توزیع کاربر خانگی نیست.

اما برای کاربر خانگی اگر علاقه مند بودید یه نفر می‌تونه یه سی‌دی بخره و با بقیه‌ی کاربران خانگی تقسیمش کنه، یعنی به برای بقیه هم کپی کنه، این با آزادی شماره‌ی ۲ نرم‌افزارهای آزاد ممکنه، یعنی لازم نیست مثل ویندوز برای هر سیستمتون یه لینوکس بخرید، شما یه لینوکس بخرید و بین دوستانتون تقسیمش کنید. خوبه؟!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-10, 12:25 PM,
ارسال : #10

البته در مقایسه با قیمت ویندوز XP سرویس پک ۲ که در حدود ۱۴۸۵۰۰ تومانی است و توسط شرکت avajang وارد می شود و در اختیار مردم قرار می گیر د زیاد گران نیست

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-06-10, 12:32 PM,
ارسال : #11

alan نویسنده :من در مورد مقدار قیمت نظری ندادم. نظر من کلی بود که ممکنه یه توزیع پولی باشه. مثلا Mandriva. ولی خوب برای یه کاربر خونگی ممکنه این قیمت برای ایران یکمی تند باشه. البته فکر نکنم هدف شریف لینوکس گرفتن بازار سیستم های خونگی باشه. فکر می‌کنم سیاست اونها جذب کاربران اداری است و با همین سیاست هم محصولشون رو قیمت گذاری کردن.

اگه اینطوری فکر میکنن واقعا آدمای عجیبی هستن!!!!
خوب اون مدیر دولتی..... میشینه فکر میکنه آیا 18500 تومن بدم یه لینوکس تازه کار رو بگیرم یا 500 بدم یه ویندوز ُمایکروسافتُ رو؟؟ ضمنا سرمایه گذاری روی سیستم دولتی بدون توجه به جامعه اصلی (که همون کاربران هستن) ممکنه در کوتاه مدت جواب بده اما در دراز مدت چی؟ اگه آدم یه خورده عقل داشته باشه میاد یه لینوکس مثل ُ پارسیکس ُ که هم community در ایران داره هم کاملا فارسی شده رو بیس قرار میده و با هاشون قرار داد میبنده که واسش با توجه به نیازاشون تطبیقش بدن .... اگه بچه های لینوکس شریف به این سمت حرکت میکردن هم یه سری داوطلب توسعه داشتن هم دردراز مدت کارشون تضمین تر بود.

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2006-06-10, 12:41 PM,
ارسال : #12

به نظر من تا دبیان با 14 سی دی وجود داره احمقی است که از لینوکسهایی با تعداد کم برنامه مانند شریف استفاده کنیم چون الان مشکل ما سرعت کم اینترنت و دانش کم در مورد برنامه ها و نصب و پیدا کردن انها است پس بهتر است عمر خودمان را تلف نکنیم و از همان دبیان استفاده کنیم .
2006-06-10, 12:46 PM,
ارسال : #13

newbie نویسنده :خوب اون مدیر دولتی..... میشینه فکر میکنه آیا 18500 تومن بدم یه لینوکس تازه کار رو بگیرم یا 500 بدم یه ویندوز ُمایکروسافتُ رو؟؟ ضمنا سرمایه گذاری روی سیستم دولتی بدون توجه به جامعه اصلی (که همون کاربران هستن) ممکنه در کوتاه مدت جواب بده اما در دراز مدت چی؟

اولا این‌ها ابتدا مشتریشون رو داشتند یعنی شل ایران بهشون سفارش داده بوده، ثانیا مدیر ایرانی نمیاد یک عدد ۱۸۵۰۰ بخره، میره باهاشون صحبت می‌کنه می‌گه سازمان من با این وسعت چقدر تموم می‌شه؟
ثالثا مدیر ایرانی اگر اینقدر فهمیده باشه که باید از لینوکس استفاده کنه حتما هزینه‌هاش رو هم می‌‌ده، چون فقط بحث هزینه‌های سیستم عامل نیست هزار و یک جور چیز دیگه هست.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-06-10, 12:51 PM,
ارسال : #14

Anonymous نویسنده :به نظر من تا دبیان با 14 سی دی وجود داره احمقی است که از لینوکسهایی با تعداد کم برنامه مانند شریف استفاده کنیم چون الان مشکل ما سرعت کم اینترنت و دانش کم در مورد برنامه ها و نصب و پیدا کردن انها است پس بهتر است عمر خودمان را تلف نکنیم و از همان دبیان استفاده کنیم .

این نسخه‌ای هست که برای یه کاربر آشنا به سیستم پیچیده می‌شه اما برای یه سازمان گزینه‌ی خوبی نیست و باید از لینوکسی با پشتیبانی محلی و با قابلیت‌های اون حوزه براشون کار انجام بشه. حالا این لینوکس شریف همون هست یا نه من قضاوتی نمی‌کنم.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-06-10, 12:56 PM,
ارسال : #15

نقل قول :به نظر من تا دبیان با 14 سی دی وجود داره احمقی است که از لینوکسهایی با تعداد کم برنامه مانند شریف استفاده کنیم چون الان مشکل ما سرعت کم اینترنت و دانش کم در مورد برنامه ها و نصب و پیدا کردن انها است پس بهتر است عمر خودمان را تلف نکنیم و از همان دبیان استفاده کنیم .
اگر مشکل دانش کم در مورد برنامه ها و طریقه نصبشون باشه که عزیز من تو همون اول نصب دبیان گیز می کنی.... هیچ وقت خودمو یادم نمی ره که بعد از استفاده از اوبونتو و لیبرانت رفتم به سراغ دبیان و مجبور شدم که دو بار نصبش کنم... جتی با آلن هم تماس گرفتم و کلی مقاله و .. خوندم تا فهمیدم قضیه چیه. انتخاب توزیع سلیقه ایه... مثلا فدورا و زوزه با داشتن ۴ و ۵ سی دی برای یک کاربر خانگی (و حتی شبکه های کوچک اداری) کافیه... من الآن رو سیستمم اوبونتو نصبه و با اون کار می کنم و به غیر از چند تا بسته که از اینترنت گرفتم به چیز بیشتری احتیاج نداشتم.... پس این مسئله کاملا شخصی و ربطی به حماقت و... نداره.
نقل قول :خوب اون مدیر دولتی..... میشینه فکر میکنه آیا 18500 تومن بدم یه لینوکس تازه کار رو بگیرم یا 500 بدم یه ویندوز ُمایکروسافتُ رو؟؟
من چند وقت پیش با یکی از فامیلامون که مسئول سرور یک اداره دولتی هست صحبت می کردم و می گفت که برای سرورهاشون و بقیه سیستم ها مجبور شدند کلی پول بدهند و یک ویندوز اوریجینال بگیرند... چون Windows 2003 Server اگر کرک شده باشه بعد از مدتی که به اینترنت وصل بشه قفل میشه و از کار میبفته و بقیه سیستم هاشون هم باید آپدیت می شد تا مشکلات امنیتی به وجود نیاره.... بنابر این برای یک اداره دولتی با این وضعیت لینوکس خیلی به صرفه تره (چه پولی چه مجانی) چون شرکت ها و اداره ها با کاربران خانگی فرق می کنند... اونها نیاز به پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند و باید از نظر ایمنی به طور کامل مطمئن باشند.

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2006-06-10, 01:13 PM,
ارسال : #16

["quote="Navid]

اولا این‌ها ابتدا مشتریشون رو داشتند یعنی شل ایران بهشون سفارش داده بوده، ثانیا مدیر ایرانی نمیاد یک عدد ۱۸۵۰۰ بخره، میره باهاشون صحبت می‌کنه می‌گه سازمان من با این وسعت چقدر تموم می‌شه؟
ثالثا مدیر ایرانی اگر اینقدر فهمیده باشه که باید از لینوکس استفاده کنه حتما هزینه‌هاش رو هم می‌‌ده، چون فقط بحث هزینه‌های سیستم عامل نیست هزار و یک جور چیز دیگه هست.[/quote]

1- منظورم یه CD نوعی هست.وگرنه معلومه که در مقیاس سازمانی نگاه میکنه.
2- این مدیرای فهمیده زیاد نیستن.شک نکن.

2006-06-10, 01:16 PM,
ارسال : #17

Anonymous نویسنده :به نظر من تا دبیان با 14 سی دی وجود داره احمقی است که از لینوکسهایی با تعداد کم برنامه مانند شریف استفاده کنیم چون الان مشکل ما سرعت کم اینترنت و دانش کم در مورد برنامه ها و نصب و پیدا کردن انها است پس بهتر است عمر خودمان را تلف نکنیم و از همان دبیان استفاده کنیم .

دبیان واسه استفاده محلی از یه سیستم عامل سفارشی نشده.

2006-06-10, 01:52 PM,
ارسال : #18

منظورتان از این جمله چیه؟توضیح دهید لطفا.
و نکته دیکر اینکه شاید debian woody نصب سختی داشت ولی دبیان سارژ اصلا نبش سخت نیست.تازه من بار اول دبیان woody را بدون هیچ کمکی یا خواندن مطلبی نصب کردم در حالی که قبل از ان فقط redhat نصب کرده بودم که نصب راحتی داره.منظور من از دانش کم در مورد برنامه ها این است که مثلا کسی که فدورا کار میکنه باید مدتی بگذره تا بفهمه مثلا برنامه ای مانند vlc برای پخش صدا و تصویر وجود داره ولی اکه کسی بتواند دبیان را نصب کند از ان به بعد فقط کافی است با synaptic کارکنه و وقت خودش را توی اینترنت اینطرف و ان طرف تلف نکنه.
2006-06-10, 04:07 PM,
ارسال : #19

نقل قول :اما برای کاربر خانگی اگر علاقه مند بودید یه نفر می‌تونه یه سی‌دی بخره و با بقیه‌ی کاربران خانگی تقسیمش کنه، یعنی به برای بقیه هم کپی کنه، این با آزادی شماره‌ی ۲ نرم‌افزارهای آزاد ممکنه،
میخواین پول بذاریم همگی و یه نسخه بخریم؟! و همگی استفاده کنیم؟
2006-06-10, 04:15 PM,
ارسال : #20

Anonymous نویسنده :منظورتان از این جمله چیه؟توضیح دهید لطفا.

منظور اینه اگه قرار باشه یه سیستم عامل کاملا مطابق با نیازهای یه کشور باشه باید تغییراتی در اون صورت بگیره.اگه بیس اون اینطوری طراحی شده باشه و بعدا جهانی بشه(مثل سوزه) که فبها!
وگرنه باید سفارشی بشه. این فقط منحصر به سیستم عامل نیست.مثلا سیستم محتوای وب تالارو ب رو در نظر بگیرید. بیس اون postNuke هستش ولی خوب postNuke کاملا برای نیازهای یک کاربر ایرانی با امکانات کاملا فارسی طراحی نشده.بنابراین developer های تالاروب اونو کاملا فارسی کردن تا ایرانیها به راحتی بتونن ازش استفاده کنن.Smile

موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان