لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا لینوکس شریف رایگان نیست
2006-06-11, 06:26 PM,
ارسال : #41

چیزی که توی صفحه پشتیبانی Ubuntu نوشته Case limit هست با عدد ۱۰ که من میل زدم بپرسم چیه. اگه اون صفحه رو ببینید، متوجه می‌شید که پشتیبانی تلفنی و ایمیلی هم داره و Upgrade اون هم Free هست. من اون پنج سال پشتیبانی رو روی سایت مایکروسافت (که به طرز وحشتناکی کنده) ندیدم. می‌شه لینک بدید؟ مایکروسافت برای Upgrade هم پول می‌گیره و تا اونجا هم که یادم هست پشتیبانی تلفنی و email هم نداشت. لینک بدید لطفا.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-11, 07:07 PM,
ارسال : #42

خبر دارید ویندوز کاملا فارسی شده یا نه؟ پس وقت بی ارزشتون را صرف لینوکس شریف وب نکنید جیگرها!!!
110
2006-06-11, 07:31 PM,
ارسال : #43

درود
راستش این 5 سال پشتیبانی رو تو یکی از کتابهای Training Kit مایکروسافت دیده بودم ولی معمولا پشتیبانی بیشتر از 5 سال میشود.
ویندوز 98 و ویندوز Me تا همین اواخر هم پشتیبانی امنیتی هم میشدند.

July 11, 2006 will bring a close to Extended Support for Windows 98, Windows 98 Second Edition, and Windows Me as part of the
Microsoft Lifecycle Policy. Microsoft will retire public and technical support, including security updates, by this date

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.microsoft.com/windows/support/endofsupport.mspx">http://www.microsoft.com/windows/suppor ... pport.mspx</a><!-- m -->
از لحاظ پشتیبانی تلفنی و ایمیل
2support request(s) submitted online or
by a phone call are included at no charge. Unlimited installation support is available by
phone at no charge

All additional support requests are $35.00 US per request or use an existing Software Assurance Agreement or contract. Some support issues may not be covered under the listed charge.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://support.microsoft.com/oas/default.aspx?ln=en-us&x=16&y=19&prid=3518&gprid=185522">http://support.microsoft.com/oas/defaul ... rid=185522</a><!-- m -->

از لحاظ پشتیبانی فارسی هم که جدیدا انجام شده.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&displaylang=fa">http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=fa</a><!-- m -->

Saeed
2006-06-11, 08:32 PM,
ارسال : #44

بچه ‌ها میگن نره شما می‌گویید بدوش؟؟؟
خدا رحمت کند ویندوز را......
2006-06-11, 08:44 PM,
ارسال : #45

خوب اینو من دیدم. با خرید بسته ۳۰۰ دلاری، شما ۲ تا ایمیل و ۲ تا تلفن مجانی می‌تونید به مایکروسافت بزنید. پشتیبانی تلفنی در مورد نصب هم رایگانه (البته طبق تجره بیشتر کاربرها بعد از نصب مشکل دارن نه موقع نصب!) بعد از اون برای هر Email و هر تلفن باید ۳۵ دلار بدید. یعنی ۱۰ تا ایمیل یا ۱۰ تا تلفن می‌شه ۳۵۰ دلار. :-) کجاش ارزونتر شد؟

2006-06-11, 08:56 PM,
ارسال : #46

چرا اين قدر پر حرفي مي كنيد شما قيمتش خيلي هم خوب است!مگر نه؟
2006-06-11, 09:52 PM,
ارسال : #47

قیمت چی خوبه ؟ win یا Linux
2006-06-11, 10:52 PM,
ارسال : #48

درود
نقل قول :یعنی ۱۰ تا ایمیل یا ۱۰ تا تلفن می‌شه ۳۵۰ دلار. کجاش ارزونتر شد؟
در عوض شما حداقل 5 سال ساپورت امنیتی میشد در مقایسه با یکسال Canonical
نسخه home edition هم هست که ارزونتره واسه کاربرای خانگی

در مقایسه با Mac OS X Tiger هم قیمتهای Canonical گرونه!

Mac OS X 10.4.6
(Single User)
$129.00

Family Pack
(5 license)
$199.00

از لحاظ اینکه Mac OS X Tiger چند سال ساپورت میشه ali88 باید جوابگو باشند!

Saeed
2006-06-11, 11:31 PM,
ارسال : #49

اوبونتو هم سه سال برای دسکتاپ و ۵ سال برای سرور پشتیبانی امنیتی رایگان داره. منتظر جواب اوبونتو هستم ببینم چی میگن.

2006-06-12, 12:51 AM,
ارسال : #50

Anonymous نویسنده :درود
نقل قول :یعنی ۱۰ تا ایمیل یا ۱۰ تا تلفن می‌شه ۳۵۰ دلار. کجاش ارزونتر شد؟
در عوض شما حداقل 5 سال ساپورت امنیتی میشد در مقایسه با یکسال Canonical
نسخه home edition هم هست که ارزونتره واسه کاربرای خانگی

در مقایسه با Mac OS X Tiger هم قیمتهای Canonical گرونه!

Mac OS X 10.4.6
(Single User)
$129.00

Family Pack
(5 license)
$199.00

از لحاظ اینکه Mac OS X Tiger چند سال ساپورت میشه ali88 باید جوابگو باشند!

Saeed

ساپورت امنیتی؟؟؟؟!!!!!! مثل اینکه شما در مریخ زندگی میکنید. اینهمه تبلیغات واسه ویستا(که میگفتن آخرشه) و پیدا کردن ضعف امنیتی اون در کمتر از یه روز خجالت آور نیست؟تو رو خدا هر چی میخوای بگو فقط نگو ساپورت امنیتی مایکروسافت.در مورد آدم یه فکرایی میکنن Big Grin

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-12, 01:41 AM,
ارسال : #51

در مورد اون لینوکس شریف باید بگم که
با این وضعیت کامیونیتی لینوکس توی ایران
من به عنوان یک کاربر هیچ علاقه ای ندارم که ازش استفاده کنم
حتی اگه مجانی باشه
چون الان پارسیکس رو داریم که خیلی خوبه
و اگه قرار باشه به یک توزیع ایرانی مهاجرت کنم اون پارسیکس هست
2006-06-12, 02:07 AM,
ارسال : #52

آز آلن ميپرسم و ميخوام که جوابم رو صريح بدن: آيا شما از پشتيبانی کاربران، گزارش و همراهيشون در پيشبرد پارسيکس راضي بودين؟ متوجهيد که منظوزم چيه. اگر چه منظورم رو بد بيان کرده باشم.
آيا کاربراني که منم يکيشونم مشارکتی را که بايد ميداشتيم در توسعه پارسيکس و از عهدمون برميومده و شما توقع داشتين، انجام داديم؟
ممنونم آلن
2006-06-12, 10:10 AM,
ارسال : #53

خوب ما تازه داریم کار کردن با Community رو یاد می‌گیریم. چیزی که جالبه این هست که روز به روز داره کمک کاربرها در مورد پارسیکس بیشتر میشه. شاید به طور قطع بگم حدود ۸۰ درصد اشکالات رو کاربرها گزارش کردن. خوب این خودش خیلی ارزشمند هست و یا پیشنهاداتی که مطرح شده. با این حال هنوز خیلی جای کار برای کاربران هست تا برسیم به خارجی ها. یواش یواش انشاا... اون هم درست می‌شه. به طور کلی من توی این مقطع از همکاری Community کاملا راضیم.

2006-06-12, 03:37 PM,
ارسال : #54

Anonymous نویسنده :درود
راستش این 5 سال پشتیبانی رو تو یکی از کتابهای Training Kit مایکروسافت دیده بودم ولی معمولا پشتیبانی بیشتر از 5 سال میشود.
ویندوز 98 و ویندوز Me تا همین اواخر هم پشتیبانی امنیتی هم میشدند.

Saeed

اون ۹۸ یه چیز دیگه هست، وقتی شما یه محصولی تولید می‌کنید می‌گید خوب من تا ۵ سال پشتیبانی دارم، بعد از ۵ سال اگر خواست می‌تونه دوباره پشتیبانی رو به اضای پولی از مشتری تمدید کنه، این اواخر دیده براش صرف نداره گفته که دیگه گارانتی نمی‌کنه یعنی اگر کسی ۱۵ سال از به اصطلاح گارانتی مایکروسافت استفاده می‌کرده مثلا سه تا بازه‌ی ۵ ساله به بیلی پول داده. اونی که شما یکمی با این اشتباه گرفتید پشتیبانی مادام‌العمر هست که کم برنامه‌آی این طوری هست.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-12, 03:40 PM,
ارسال : #55

Anonymous نویسنده :آز آلن ميپرسم و ميخوام که جوابم رو صريح بدن: آيا شما از پشتيبانی کاربران، گزارش و همراهيشون در پيشبرد پارسيکس راضي بودين؟ متوجهيد که منظوزم چيه. اگر چه منظورم رو بد بيان کرده باشم.
آيا کاربراني که منم يکيشونم مشارکتی را که بايد ميداشتيم در توسعه پارسيکس و از عهدمون برميومده و شما توقع داشتين، انجام داديم؟
ممنونم آلن

من آلن نیستم ... اما یه چیزی رو به تمام کاربران باید یادآوری کنم، شما حق ندارید از Community انتظار داشته باشید، چون اون‌ها اکثریت هستند .... به همین سادگی.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-06-12, 03:48 PM,
ارسال : #56

m_pahlevanzadeh
فارسی وب هیچ کاره خلافی انجام نداده که بخواهید بجنگید.ولی موضوع اینه GPL نداده بیرون و اونهم دلش خواسته.
اگر دوست داشتن جامعه پیشرفت کنه GPL می‌دادند بیرون.

اگر می‌خواست چیزی جز GPL باشه که اصلا حق نداشت از لینوکس استفاده کنه.

شما می‌تونید این لینوکس رو بخرید و ازشون سورس رو بخواهید.
می‌‌تونید کپی کنید و به تمام دوستانتون هدیه بدید.
می‌تونید تغییرش بدید و تحت شرایط GPL با یه نام جدید بفروشیدش.
می‌تونید از هر قسمتش توی کار خودتون استفاده کنید.

خوب همه‌ی این‌ها رو می‌تونید، اگر یه روزی شما یه شریف لینوکس خریدید و ۱۰۰۰۰ تا کپی گرفتید و به تمام دانشجوهای تهرانی دادید و شریف لینوکس گفت چرا؟!! این یعنی non-free و می‌ةونید ازشون بازخواست کنید.
اما الآن می‌تونید ISOش رو بگذارید روی وب تا دگیران دانلودش کنند و هرکی دانلودش کرد سورس کدش رو هم بخواد، اون‌ّا هم چیزی نخواهند گفت چون این یه GNU/Linux هست و یه Free Software حساب می‌شه.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-06-12, 04:55 PM,
ارسال : #57

نقل قول :من آلن نیستم ... اما یه چیزی رو به تمام کاربران باید یادآوری کنم، شما حق ندارید از Community انتظار داشته باشید، چون اون‌ها اکثریت هستند .... به همین سادگی.

اين که ضخيمش کردم يعنی چی نويد؟
2006-06-12, 08:06 PM,
ارسال : #58

و اما پشتیبانی Mac OS X، من Mac OS X Tiger رو جداگانه نخریدم، همراه کامپیوترم بود. دفترچه License Agreement رو که نگاه مختصری انداختم ۹۰ روز پشتیبانی داشت. کلا محصولات اپل تا جایی که من هرکدومو خبر دارم ۹۰ روز پشتیبانی و یکسال Warranty دارن. این مقدار رو با پرداخت مبلغ اضافه میشه تا ۳ سال افزایش داد، اصطلاحا AppleCare میگن:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apple.com/support/products/">http://www.apple.com/support/products/</a><!-- m -->
اینو اول بگم که Mac OS X نسخه عادی(client) اصلا شماره سریال و Activation نداره. برای همین AppleCare ظاهرا فقط وقتی برای Mac OS X قابل ارتقا است که کلا برای دستگاهت (که شماره سریال مشخص داره) ارتقا بدی و در حقیقت ناخواسته باید برای پشتیبانی سخت افزار هم پول بدید.
اما اگر کسی پشتیبانی تلفنی و در کل AppleCare نخواست چطور؟
شما بدون AppleCare با نسخه قانونی و غیر قانونی Mac OS X، از کشورهای تحریم شده و نشده، با سیستمهای مکینتاش واقعی یا سیستم شبیه سازی شده با PearPC ، به بروزرسانیهای نرم افزاری و راهنماهای مکتوب اپل دسترسی دارید. مثلا برای Tiger:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apple.com/support/tiger/">http://www.apple.com/support/tiger/</a><!-- m -->
در همون صفحه لینک برای نسخه‌های قدیمی هم هست.
اما این خدمات شامل چی میشه؟ از Mac cheat sheet که یک فایل PDF ساده اما نجاتبخش برای کاربران بی دقته گرفته تا بروزرسانیهای Bugfix و امنیتی نرم ‌افزاری، مقالات آموزشی و رفع اشکال سایت اپل، Forum و... .
هنوز اگر موردی پیش بیاد بروزرسانی برای Mac OS X 10.2(Jaguar) منتشر میشه اما تاکید روی Tiger و Panther هست. تقریبا تمام نرم افزارهای جدید اپل روی هردوی Tiger و Panther نصب میشن اما برخی ویژگیها فقط در Tiger عمل می‌کنه. در کل اپل خیلی زودتر از توسعه‌دهنده‌های متفرقه سازگاری نرم افزارهای جدید با سیستم عاملهای قبلیش رو قطع می کنه! اما نه از روی بدجنسی و تشویق کاربران به خرید نسخه جدید، به خاطر تغییرات زیربنایی زیادی که در هر نسخه Mac OS X انجام میشه. یادمه جایی خوندم چند سال پیش استیو جابز گفته بوده خوبی Pixar اینه که حداقل لازم نیست فیلم جدیدی که میسازه با فیلم قبلی Backward compatible باشه Big Grin
این بود انشای من درمورد پشتیبانی اپل!
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2006-06-12, 09:37 PM,
ارسال : #59

خوب اوبونتو هم جواب داد:
[ltr]
The "Case Limit" is the number of problems for which you can request
support. This can be to your advantage because we commit to solving
problems no matter how much time it will take.

Thanks for considering Ubuntu support!

--
Marc Tardif
Senior Ubuntu System Support Analyst
Canonical, Ltd.
[/ltr]

2006-06-13, 12:13 AM,
ارسال : #60

Anonymous نویسنده :
نقل قول :من آلن نیستم ... اما یه چیزی رو به تمام کاربران باید یادآوری کنم، شما حق ندارید از Community انتظار داشته باشید، چون اون‌ها اکثریت هستند .... به همین سادگی.

اين که ضخيمش کردم يعنی چی نويد؟

یعنی Community نصبت به شما اکثریت هست به اقلیت.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 3 مهمان