لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یادگیری c++ در لینوکس
2006-07-06, 04:43 PM,
ارسال : #1
یادگیری c++ در لینوکس
با سلام

من خودم تا یه مقدار کمی با این زبان آشنایی دارم. اما میخوام اون رو تحت لینوکس یاد بگیرم. خوب در هر صورت c++ مثل جاوا کاملا مولتی پلتفرم نیست که!!!!! کار کردن با اون در لینوکس یه سری فوت و فن های مخصوص به خودش رو داره.
می خوام از اساتید این کار بپرسم کسی tutorial یا ebook خاصی رو میشناسه که این زبان رو تحت لینوکس یا یونیکس یاد بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-07-06, 06:40 PM,
ارسال : #2

سلام دوست عزیز
من که تا الان چیزی به نام C از نوع لینوکس نشنیدم
فقط این رو بگم که همون C که اونو خوندین و تا حدودی به اون آشنا هستید ادامه بدید چون با همون تو لینوکس هم کار میکنید
که اگر به یک سطحی رسیدید که خودتون رو برنامه نویس C حس کردید اون موقع هم میفهمید که زبان C در لینوکس چه تفاوتهایی داره
البته اینو گفته باشم که سینتکس همون هست
فقط اسم بعضی از کتابخونه ها فرق میکنن
که اونم بعد از خوندن حسابی C میتونید بفهمید که من چی میگم
راستی یه هو نرین از کتبهای این ...قمی بخونی ها
یکی از کتابهای خوب میتونه thinkink in C باشه

بگردی پیدا میکنی : گوگل رو میگم
بعد هم اگر از سی خوشت اومد برو QT ببین چه اوضاعیه اونجا
البته من GTK رو بیشتر دوست دارم

شرا

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-07-07, 01:07 AM,
ارسال : #3

دوست عزیز سلام . اصولا C و ++C خیلی به پلتفرم وابسته نیستند . این به استثنای برنامه های سیستمی یا device driver هاست که مستقیما از API سیستم عامل استفاده میشه . اگه شما کد C استاندارد بزنید در همه پلتفرم ها قابل کامپایل است . و اما کتاب در مورد برنامه سازی در گنو/لینکس . بهترین کتابی که در عمرم خوندم Advanced Linux Programming است که می تونید از سایتش <!-- m --><a class="postlink" href="http://advancedlinuxprogramming.com">http://advancedlinuxprogramming.com</a><!-- m --> بگیرید .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-07-07, 01:44 AM,
ارسال : #4

سلام دوستان عزیز برنامه نویس:
اگر اجازه بدید از این فرصت استفاده کنم و یک سوال بپرسم...
در مورد برنامه نویسی ویژوال خوب QT تقریبا واضحه : کتابخانه هاش و و رابط های گرافیکی اش
ولی در مورد GTK یک مقدار گیج شدم از بس که با اصطلاحات مختلفی مثل WXGTK , WXwindows , GTK++, WXwiget , ...... مواجه شدم.
البته تا اینجا متوجه شدم که GLADE , یا gtkmm رابط های گرافیکی اون هستن ولی اگر میشه یک توضیح کامل در مورد تفاوت ها و کتابخانه های اونها بدید ممنون میشم و در ضمن اگر لطف کنید نحوه استفاده از کتابخانه های GTK و QT بصورتی که کاملا برنامه با کدنویسی توسعه پیدا کنه و نحوه کامپایل اونها توضیح بدید ممنون میشم ...
از صبرو حوصلتون ممنونم.
Big Grin
2006-07-07, 01:56 AM,
ارسال : #5

QT غیره ساخت اینترفیس یک یک فریم ورک هم هست (Frame Work)
ولی GTK سازنده اینترفیس هست و فریم ورک نیست .

[عکس : python-logo.gif]
2006-07-07, 06:05 AM,
ارسال : #6

برای شروع کار با GTK میتونی <!-- m --><a class="postlink" href="http://writelinux.com/glade">http://writelinux.com/glade</a><!-- m --> رو بخونی - خیلی ابتدایی ولی یه چیزایی دستت میاد.
2006-08-15, 11:59 AM,
ارسال : #7

دوستان عزيز مي خواستم بدونم بهتر است آدم برنامه نويسي تحت ويندوز ياد بگيره يا لينوكس و اگه تو لينوكس ياد بگيره توي ويندوز هم به دردش مي خوره يا نه البته برنامه نويسي با C++ ?
2006-08-15, 12:16 PM,
ارسال : #8

به نام خدا
تو لينوكس كامپايلري به نام gcc وجود داره كه تغريبا براي تمام پلت فرم ها چه 16 بيتي يا 32 بيتي يا 64 بيتي و .. برنامه كامپايل ميكنه شما برنامه هاي qt را مي توانيد براي ويندوزهم كامپايل كنيد ولي از ويندوز فقط براي ويندوز!!
2006-08-16, 02:04 AM,
ارسال : #9

وقتی ++C یاد بگیری دیگه خیلی فرق نمی کنه تو وینوز باشه یا لینوکس .
البته API هاشون فرق میکنه ولی دیگه اونقدرا سخت نیست که بخوای فقط یکیشون رو یاد بگیری

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان