لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل login کردن با suse 10.1
2006-08-16, 03:12 PM,
ارسال : #1
مشکل login کردن با suse 10.1
با سلام

برای یکی از دوستانم مشکل جالبی پیش اومده ، اونم اینکه وقتی میخواد تو محیط گرافیکی login کنه نمیتونه بعد از وارد کردن user pass مجددا به محیط login برمیگرده . این مشکل از جایی شروع شد که ابتدا فقط با root این مشکل رو داشت ولی بعد از یک بار restart دیگه با هیچ userای نمیتونه login کنه ولی در محیط text با همه اون user ها میتونه Login کنه به نظر شما مشکل از کجاست ؟

با تشکر
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-08-16, 03:25 PM,
ارسال : #2

هنگامی که به محیط login دوباره وارد می شود پیامی دیده نمی شود

در راه لینوکس موفق باشید
فیدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-08-16, 04:05 PM,
ارسال : #3

نه هیچ error یا پیامی نمیده
2006-08-16, 04:17 PM,
ارسال : #4

خروجی دستور زیر را اینجا بگذارید:
df -h

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-08-16, 07:16 PM,
ارسال : #5

شما احتمالا پارتیشن بندی را درست انجام ندا ده اید و یا فضای کافی برای اجرای X را ندارید

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-09-24, 01:16 AM,
ارسال : #6

این مشکل مال من هم هستش. بعد از یه مدت که چندین بار وارد لینوکس میشم، موقع log in یوزر و پسورد میخواد ولی وارد سیستم نمیشه، اما وقتی با ریشه وارد میشم مشکلی نیست و میتونم اون حساب رو حذف کنم و یکی دیگه درست کنم اما بالاخره بعد یه مدت اون حساب و نهایتا روت هم قفل میشه. چند بار هم به اینجا مراجعه کردم و یه راهنماییهایی گرفتم ولی بی نتیجه بود. در ضمن بگم که کاری با پارتیشن بندی ندارم، مال خود لینوکسه و من تغییرش نمی دم. اینو هم اضافه کنم که این مشکل فقط برای بعضی کامپیوترها هست (از یه کپی لینوکس سوسه 10.0 روی دو تا دستگاه با سخت افزارای مختلف نصب کردیم، رو یکی بی ایراد بود ولی رو اون یکی این مشکل وجود داشت) ولی اصولا باید یه راه حلی داشته باشه دیگه.

فقط ممنون میشم اگه یه کم سطح پایین توضیح بدین D: چون حرفه ای نیستم.

In a world that has no fences or walls, who needs GATES or WINDOWS?
2006-09-24, 03:44 PM,
ارسال : #7

در ubuntu براي من هم چنين اتفاقي افتاده بود، البته بعد از نصب چند برنامه بود ، حالا نمي دونم واسه اون برنامه ها بود يا نه
2006-09-25, 02:51 AM,
ارسال : #8

والا من برنامه اینا هم نصب نکردم، فقط همون بسته هایی که موقع نصب os نصبشون می کنیم. این اتفاق تا حالا 5و 6 بار برا من افتاده و هر بار آخرش مجبور شدم دوباره نصبش کنم لینوکسمو! این مشکل مشکلیه که از خیلیا شندیم و هیچکودومشون راه حلی ندارن براش، اما من احساس می کنم مشکل سخت افزاریه و برمی گرده به کارت گرافیک. چون کارت گرافیک منم بعضا مشکل پیدا میکنه با لینوکس و اون افراد دیگه هم همینطور... .

In a world that has no fences or walls, who needs GATES or WINDOWS?
2006-09-25, 11:50 AM,
ارسال : #9

سلام
من یک موضوعی متوجه شدم زوزه تنها روی یک سیستم بهتر کار میکنه تا در کنار ویندوز زمانی که از 9.1 استفاده میکردم فهمیدم بعدش سر 9.2 برام یقین شد یعد از 9.3 به بعد دیگه ویندوز فرمت کردم از اون موقع دیگه پاک پاکم موضوع دیگه موقعه نصب زوزه باید با حوصله کار کرد خیال نکنید چون نصاب گرافیکی داره کار آسونه کانفیگ سخت افزار خیلی مهمه
در مورد مشکل لاگین این مسئله میتونه خیلی علت داشته باشه تنظیم نبودن Home Directory یا Expiration Date بهتره یک نگاهی به user management بیاندازید
در مورد مشکل کارت گرافیک خب ببینید بعد از نصب درایور باز همون مشکل دارید امیدوارم که از ati استفاده نکنید
2007-09-07, 03:07 PM,
ارسال : #10

سلام.. واقعا چرا اینجوریه؟؟؟
این که خیلی بده.. منم این مشکل را دارم ..... یعنی تو این همه آدم که اینجا میاند کسی نتونسته این مشکلو حل کنه
هر فرومی هم تو گوگل زدم چیزی نتونستم پیدا کنم
توزیع من اوبنتو ۷.۰۴ هست
فعلا از طریق خط فرمان دارم محیط x را با اون user اجرا میکنم

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-09-07, 03:38 PM,
ارسال : #11

موقع نصب با انتخاب همه برنامه ها يه تعداد به دليل تداخل هايي كه بينشون مياد زوز اخطار حذفشون رو ميده كه با دقت دونه دونه اونارو از ليست نصب برداريد ، حتي بعد نصب ممكنه با نصب برنامه اي جديد كتابخانه هاي اصلي زوز اسيب ببينه و تداخل پيش بياد اين تداخل در پنجره نصب برنامه ها به رنگ قرمز نشون داده ميشن . بايد اونا رو حذف كنيد يا برنامه اي اصلي رو جايگزين كنيد . اگه محيط X اجرا ميشه كه از منو قابل دسترسي خواهد بود در غير اين صورت با قرار دادن سي دي 1 و انتخاب گزينه Recovary ميتونيد نسبت رفع مشكل از فايلهاي اصلي سيستم كه خرابي در اونا مشاهده شده به صورت اتوماتيك اقدام كنيد ، بعد نسخه Opensuse خالي از اشكال نيست از نسخه Enterprise با پرداخت كمي هزينه ( كشورهاي همسايه پكيج كامل همراه با كتاب و حق عضويت در كلوپ هاي حرفه اي براشون امكان پذيره ولي در كشور ما كه مدعي ابداع و اختراعيم ! شركتي مثل ناول ( حتي زوز ) محل س .... ام نميزان !

خلاصه مشكل از خودمونه Smile

مريم
2007-09-07, 04:20 PM,
ارسال : #12

کاش قبل از اینکه شروع به نوشتن این همه خط میکردید دقیقا میخوندید .. من اوبنتو دارم نه سوزه... من مشکلی نداشتم قبلا و الان نمیتونم وارد بشم ولی فکر نمیکنم دلیلی که ذکر کردید چندان درست باشه؟؟ (یه نفر هم انگار در پست های بالا بعد از نصب نرم افزار چنین مشکلی پیدا کرده اونم نه از تو لیست سوزه و نه هنگام نصب سوزه) یه سوال شما قبلا این مشکل را داشتید و به این روش حل کردید؟
یه حدس هایی زدم که این مشکل مربوط به چیه .. کافیه تستش کنم و احتمال میدم از همون باشه... ولی چون مطمئن نیستم فعلا نمیگم
کاشکی بجای نوشتن اسم مریم اون پایین لاگین میشدید

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-09-07, 08:02 PM,
ارسال : #13

دوست عزيز ، سيستم عامل زوز اين امكان رو به كاربرش ميده كه تداخل موجود رو بتونه ببينه ! ولي كاربران توزيع هاي ديگه از اين امكان بي بهره ان ! جواب من كلي بود و همه توزيع ها رو شامل ميشه فقط رو زوز تمركز شد تا امكان رفعش ام نشون داده بشه !

لابلاي حرفهاي من مطالبي هست كه دوست دارم اونايي كه زوز رو برا كاربران مبتدي پيشنهاد ميكنن بدونن ! ( خدايي خود زوز برام اصلا مهم نيست ! )

بهتره قبل از قضاوت چند بار مطالب ارسالي منو بخونيد ! ( دوست ام نداري مجبور نيستي ! )

بعد لوگين بكنم يا نكنم در اصل جريان تفاوتي به وجود نمياد

مريم
2007-09-08, 01:27 AM,
ارسال : #14

همانطور که گفتم کاملا اشتباه میکردید و حدسم درست از آب در اومد
یه سوال؟؟ چرا با دلایل واهی کابران را گمراه میکنید.... چرا مشکلی را که قبلا از تجربه نکردید براش دلایل منطقی عنوان میکنید.... به نظر میریسه خیلی به خودتون مطمئنید (مجبور به جواب دادن نیستید ! )

علت این مشکل: در پنجره login window در قسمت security گزینه هست که در حالت پیش فرض انتخاب هست
کد :
only allow login if user's home directory premission are secure
و من موقعی این مشکل را پیدا کردم که دایرکتوری خانگی را مجوزهاش را کامل تغییر دادم (برای چندتا کپی دایرکتوری تنظیمات) کل این دایرکتوری را مجوزهاش را آزاد کردم یعنی ۰۷۷۷ که از نظر لینوکس این یک اشتباه امنیتی (ولی برای سیستم خانگی من مشکلی نداره) و این اجازه لاگین نمیده
دوستانی هم که برنامه نصب کردند (که البته یه نفر بود اونم مطمئن نبود) یه جوری بعضی از دایرکتوری های مهم خانه را مجوزهاش عوض شدند که نباید میشدند... و این باعث لاگین نشدن میشد
یه کابر دیگه ساختم و همین بلا را سرش آوردم و عینا همین مشکل تکرار شد...
(نکته: از هیچ منبعی برای فهمیدن این موضوع استفاده نکردم چونکه اصلا چیزی پیدا نکردم )

2007-09-08, 01:56 AM,
ارسال : #15

به اندازه موهاي سرتون علت برا ايجاد ايم خطا وجود داره !

<!-- m --><a class="postlink" href="http://linuxfud.wordpress.com/2006/09/29/ubuntu-crashes-on-start-and-returns-to-the-login-screen/">http://linuxfud.wordpress.com/2006/09/2 ... in-screen/</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=86133">http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=86133</a><!-- m -->

..
..

iگفتم كه مجبور نيستي نوشته هاي منو بخوني ! ( بازم سوالات و جواب هارو 1000 بار از روش بنويس شايد توفيقي حاصل شد Smile )

مريم
2007-09-08, 03:08 AM,
ارسال : #16

نقل قول :به اندازه موهاي سرتون علت برا ايجاد ايم خطا وجود داره !
یه بار دیگه هم گفتم شما زیاد به علم و دانش خودتون مطمئنید.. و این نه تنها برای خودتون مشکل درست میکنه بلکه با پاسخ های شما برای دیگران هم مشکل درست میکنه
لاگین نشدن داریم تا لاگین نشدن و میبینم که خوشبختانه شما هیچ کودوم از این لاگین شدن ها را هم تجربه نکردید...
اون لینک هایی که گذاشتید ماله موقعی هست که نام کاربری و کلمه عبور را وارد میکنید و در حال وارد شدن هستید که یه پیغام میاد و میگه شما کمتر از ۱۰ ثانیه لاگین بودید و با کلیک شما دوباره میره صفحه اول لاگین که این مشکل به شاخه tmp مربوط میشه که مجوز های دسترسی اون خراب شده یا اصلا وجود نداره این شاخه یا پارتیشن پر شده که قادر به ایجاد فایل های گنوم توش نیست

ولی مشکلی که من قبلا و سایر دوستان داشتند این بود که به محض وارد کردن پسورد مجددا فیلد نام کاربری ظاهر میشد بدون هیچ اررو یا پردازشی در صورتی که از طریق خط فرمان قارد به لاگین شدند بودند....

ما که ادعایی نداریم ... چیزی بلدیم وولی وقتی چیزی را واقعا بلد نیستیم خودمونا مستلزم به جواب دادن نمیدونیم و بی خود طرف را گمراه نمیکنیم .... من حتم دارم اون تداخل برنامه هایی گفتی ربطی به این موضوع نخواهد داشت .. من چندماهی سوزه را هم کار کردم

2007-09-08, 03:39 AM,
ارسال : #17

مهم يادگرفتن از مطالب هم ديگس ، مثلا من امروز ياد گرفتم برم مجوز دسترسي شاخه هامو براي كپي كردن به 0777 تغيير بدم بعد يهو گرفتار كه شدم حرف شما يادم بياد ، ديگه از اين كارا بدون اطلاع قبلي انجام ندم ، گرفتار امنيت لينوكس نشم.

مرسي دعوا كه نداريم داريم ؟ !

مريم
2007-09-08, 04:13 AM,
ارسال : #18

من هم به این مشکل چندین بار برخوردم و همه هم با توزیع های مختلف ابنتو بوده هم 64 بیتی هم 32 بیتی
بعد از نصب و اولین لاگین و وارد کردن نام کاربری و پسورد هیچ اتفاقی نمی افتاد.

هر که شد محرم دل در حرم یار بماند *** وانکه این کار ندانست در انکار بماند
2007-09-08, 06:32 AM,
ارسال : #19

خواهش میکنم مریم خانم...

مشکل حل نشد؟؟؟ آقای فرید...؟؟؟ فعلا قطعی ترین راهش اینه با ctrl+alt+F1 برید و با روت وارد بشید. بعد کامل شاخه tmp را پاک کنید و دوباره اونا ایجاد کنید... و مجوز ۰۷۷۷ بدید بعد برگردید به user قبلی تو خط فرمان (از کاربر ریشه خارج بشید) و بعد startx را بزنید
در واقع در dektop‌ اول محیط x را راه اندازی میکنید... بعد که وارد شدید سایر مشکلات را درست کنید

2007-09-08, 03:33 PM,
ارسال : #20

ميگم نكنه وقتي از رو سي دي نصب ميشه خاصيت Read only شاخه ها همين شكلي ميمونه و وقتي ميخواد لوگين كنه چون نميتونه مثلا در tmp چيزي بنويسه و يا هر شاخه مهم ديگه ، بدون هيچ عكس العملي به پنجره خودش بر ميگرده ؟

من يه بار home خودمو كه از سي دي ميخواستم بزنم سر جاش اين شكلي شد . از اين به بعد هر چي رو بخوام از home خودم بزنم رو سي دي اول .tar.gz اش ميكنم بعد رو سي دي ميزنم .

مريم

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان