لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لینوکس شریف و distrowatch
2006-08-19, 10:49 PM,
ارسال : #1
لینوکس شریف و distrowatch
چرا لینوکس شریف در distrowatch نیست؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-08-19, 10:59 PM,
ارسال : #2

باید ببینی که دیستروواچ چه توزیع‌هایی رو وارد سایتش می‌کنه.
ضمنا چرا شما‌ها اینقدر خودتون رو اذیت می‌کنید،‌بابا هدف این‌ها نه گرفتن جای ویندوز هست نه توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد و نه اون چیزهایی که ما از خیلی توزیع‌های دیگه انتطار داریم. بگذارین زندگیشون رو بکنند.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-08-20, 12:32 AM,
ارسال : #3

نوید جان، هدف اصلی ما گرفتن جای ویندوز نیست هرچند که بسیار خوشحال می‌شویم که این اتفاق بیفتد، ولی توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد مطمئنا هدف اصلی ماست. حتی از پول در آوردن هم برامون مهمتره.

با تشکر، بهنام پورنادر، شرکت فارسی‌وب شریف
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
2006-08-20, 03:03 AM,
ارسال : #4

نقل قول :ولی توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد مطمئنا هدف اصلی ماست. حتی از پول در آوردن هم برامون مهمتره.

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-08-20, 02:40 PM,
ارسال : #5

بهپو نویسنده :ولی توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد مطمئنا هدف اصلی ماست. حتی از پول در آوردن هم برامون مهمتره.
شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید . والا این جور نرم افزار ازاد رو دیگه ندیده بودیم . فدورای ازاد رو می گیرن یه کم این ور اون ورش می کنن بعد قایم می کنن تا 18 تومن به ملت قالب کنن بعد که گیر می افتن که ازاد بودنش رو چه طور توجیه کنن می گن برین از رو دست هم کپی کنید اشکال نداره . تو دلتون می گین سگ خورد بذار چند نفر هم کپی کنن ما که داریم پولمون رو در می اریم . فردا هم که کپی رایت اومد تو مملکت خوب می دونیم چه طور پدر شون رو دراریم . واقعا ریچارد استالمن باید بیاد پیشتون لنگ بندازه . با این کار های شما داریم به داده پردازی امیدوار می شیم . حداقل اونا نامردی نکردن و فایل هاشون رو release کردن .
من هم با نوید موافقم . دنیا پر از مسایل بی ارزش است که اگه بخوای بهش فکر کنی دیگه عمری برات باقی نمی مونه . بگذارید این بندگان خدا هم به نوایی برسند . بالاخره تو مملکت ادم هایی پیدا می شن که بیان برای هیچ 18 تومن پول بدن .
2006-08-20, 03:35 PM,
ارسال : #6

دوست عزیز،
ما بارها گفته‌ایم که این ۱۸۵۰۰ تومان پول بسته، سی‌دی ها، دفترچهٔ داخل بسته، پشتیبانی و سود توزیع کننده‌ها (پخش و مغازه‌دار) است و لینوکس ما نرم‌افزار آزاد است. ما به شدت استقبال می‌کنیم که هر شخصی این لینوکسها رو به هر طریقی تکثیر کند (روی وب بگذارد و ... ) تا دیگران به راحتی از آن استفاده کنند. یا این که هاست با قیمت پایین در داخل ایران در اختیار ما قرار دهد تا خودمان آن را منتشر کنیم.
در بخش سوالات معمول سایت <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.farsiweb.ir">www.farsiweb.ir</a><!-- w --> موضوع را به طور کامل شرح داده‌ایم.

با احترام، بهنام پورنادر، شرکت فارسی‌وب شریف
2006-08-20, 04:10 PM,
ارسال : #7

یعنی میشه در قسمت فروش همین سایت هم قرار بگیره؟
و باقیمتی مثل توزیعهای دیگه به فروش برسه؟ :lol:
2006-08-20, 05:15 PM,
ارسال : #8

توی همین سایت یکی فایل ایزوی لینوکس شریف رو تورنت کرده بود و لینک داده بود. اگه می‌خواید استفاده کنید با یه جستجوی ساده تو سایت پیدا میشه.
تکنوتاکس هم هرگز لینوکس شریف رو نخواهد فروخت چون این توزیع خودش توریع کننده داره. اگه کسی یه کپی داره می‌تونه به دیگرانی که ندارن و می‌خوان داشته باشن هدیه بده.

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
2006-08-20, 05:59 PM,
ارسال : #9

بهپو نویسنده :ما بارها گفته‌ایم که این ۱۸۵۰۰ تومان پول بسته، سی‌دی ها، دفترچهٔ داخل بسته، پشتیبانی و سود توزیع کننده‌ها (پخش و مغازه‌دار) است
ببینید بحث ما بر سر نرم افزار است یعنی بخشی از دانش بشری که در نرم افزار ازاد می گوییم بایستی ازاد باشد . حالا من نمی دونم بسته و سی دی و دفترچه و پشتیبانی و سود افراد چه ربطی به دانش بشری دارند . من الان دارم از بیرون به پروژه شما نگاه می کنم و محصول ازادی که بدون هیچ محدودیتی بتوان ان را بدست اورد نمی بینم .
بهپو نویسنده :لینوکس ما نرم‌افزار آزاد است
بنده که جسارت نکردم . گفتم نرم افزار شما ازاد است که قایم شده یا شاید هم غیر ازاد است که مجوزش ماست مالی شده !!!
بهپو نویسنده :ما به شدت استقبال می‌کنیم که هر شخصی این لینوکسها رو به هر طریقی تکثیر کند (روی وب بگذارد و ... ) تا دیگران به راحتی از آن استفاده کنند.
برای همینه که هیچ کس روی وب نمی ذاره ؟ خداییش چقدر استقبال شد ؟ چند نفر خر شدن و ازتون خریدن ؟ چند روز پیش دوست من از طریق torrent فایل های iso رو گرفت و پس از نصب وقتی با یه فدورای تقریبا لخت مواجه شد بلافاصله لینوکس و فایل های iso رو پاک کرد . تا حالا اون رو این جوری قاطع ندیده بودم .
بهپو نویسنده :یا این که هاست با قیمت پایین در داخل ایران در اختیار ما قرار دهد تا خودمان آن را منتشر کنیم.
انتظار داری باور کنیم که اسم هیچ کدام از این سرور های free project hosting رو نشنیده ای ؟ یعنی تا حالا اسم sourceforge.net یا berlios.de یا ... را نشنیده ای ؟ خوب اشکال نداره کم کم یاد می گیری !!! من یه پیشنهاد بهت دارم . شما ها که مایه دارید کافیه دو سه تا از اون به قول خودتون 18500 ها رو خرج کنید یه هاست خوب برا یه سال می تونید بگیرید . بالاخره سر کیسه رو یه کم باید شل کنید دیگه . نمیشه که ادم تو زندگی همش دست بگیر داشته باشه . تا سال بعد هم خدا کریمه .
بهپو نویسنده :در بخش سوالات معمول سایت <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.farsiweb.ir">www.farsiweb.ir</a><!-- w --> موضوع را به طور کامل شرح داده‌ایم.
در بخش مربوطه که گشتم همش به عبارت <!-- e --><a href="mailtoConfused[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> برخورد کردم . من میگم اصلا سردر سایت این عبارت رو بزنید که ملت اول برن سر اصل کاری و وقت شما رو تلف نکنن .

باز هم می گم دنیا پر از مسایل بی ارزش است که اگه بخوای بهش فکر کنی دیگه عمری برات باقی نمی مونه . شما هم با این لینوکس تون خوش باشید . اصلا قابش کنید بزنید دیوار . باهاش عکس یادگاری بگیرید ولی این رو بدونید که ادم ها می فهمند. خوب هم می فهمند و درست رو از نادرست تشخیص می دن . من هم دیگه نظری ندارم
2006-08-20, 06:25 PM,
ارسال : #10

مهمون عزیز حالا تو چرا اینقدر اونجات میسوزه؟ میتونی نخری. مجبورت که نکردن. تو هم میتونی یه فدورا بگیر و لختش کن و بفروش ۲۸۰۰۰ تومان!
2006-08-20, 06:25 PM,
ارسال : #11

به نظر من جنک سر به دست گیری اینده لینوکس توی کشوره بین karamad و sharif و parsix و غیره هر کدومشون یک جوری جلو میرن بچه ها خودتون را خسته نکنید به ما زیاد ربطی نداره اگه همشون پولی هم بشن باز debian هستش
2006-08-20, 06:38 PM,
ارسال : #12

دوست عزیز، لرانیکس، نوشته‌ای که:

انتظار داری باور کنیم که اسم هیچ کدام از این سرور های free project hosting رو نشنیده ای ؟ یعنی تا حالا اسم sourceforge.net یا berlios.de یا ... را نشنیده ای ؟ خوب اشکال نداره کم کم یاد می گیری !!!

اگه همونجایی که گفتم می‌خوندی، این حرف رو نمی‌زدی. استفاده از شریف لینوکس در خارج از ایران به احتمال زیاد مشکل قانونی داره. و هاست کردن آن هم در خارج از ایران مشکل قانونی داره. اگر یه هاست ایرانی رایگان یا ارزان پیدا کردی، منو بی‌خبر نذار. خیلی ممنون
2006-08-20, 07:04 PM,
ارسال : #13

leranix نویسنده :شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید .
پس حتما ردهت هم به نرم‌افزار آزاد اعتقاد نداره که iso های Redhat Enterprise رو روی سایتش نمیذاره و قایم می‌کنه. تازه کلی هم میخاد پول براش بگیره. خیلی بده شما بعد از این همه مقاله فارسی درباره نرم‌افزار آزادی هنوز نمی‌دونی نرم‌افزار آزاد چیه.
2006-08-20, 09:02 PM,
ارسال : #14

روند صحبت در اين موضوع ،خيلي بد است. يعني نمي‌شه به شكل بهتري اينها را گفت؟

اگر من صلاحیت نداشته باشم تا در کار دیگران موشکافی کنم، به همین دلیل صلاحیت نخواهم داشت تا عیب آنها را بگویم.
2006-08-20, 09:58 PM,
ارسال : #15

Anonymous نویسنده :
leranix نویسنده :شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید .
پس حتما ردهت هم به نرم‌افزار آزاد اعتقاد نداره که iso های Redhat Enterprise رو روی سایتش نمیذاره و قایم می‌کنه. تازه کلی هم میخاد پول براش بگیره. خیلی بده شما بعد از این همه مقاله فارسی درباره نرم‌افزار آزادی هنوز نمی‌دونی نرم‌افزار آزاد چیه.
هنوز مستند نیست ولی جالبه
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ianmurdock.com/?p=136">http://ianmurdock.com/?p=136</a><!-- m -->
2006-08-20, 10:14 PM,
ارسال : #16

بهپو نویسنده :دوست عزیز، لرانیکس، نوشته‌ای که:

انتظار داری باور کنیم که اسم هیچ کدام از این سرور های free project hosting رو نشنیده ای ؟ یعنی تا حالا اسم sourceforge.net یا berlios.de یا ... را نشنیده ای ؟ خوب اشکال نداره کم کم یاد می گیری !!!

اگه همونجایی که گفتم می‌خوندی، این حرف رو نمی‌زدی. استفاده از شریف لینوکس در خارج از ایران به احتمال زیاد مشکل قانونی داره. و هاست کردن آن هم در خارج از ایران مشکل قانونی داره. اگر یه هاست ایرانی رایگان یا ارزان پیدا کردی، منو بی‌خبر نذار. خیلی ممنون
مگه این توزیع چه مشکلی داره که نمی تونین در سطح دنیا منتشر کنید؟ بعد چرا احتمالا ؟ یعنی خودتون هم نمی دونید که مشکل داره یا نه ؟ هاست ایرانی چه فرقی با هاست غیر ایرانی داره ؟ وقتی بره رو اینترنت دیگه همه بهش دسترسی دارن دیگه .

همون مهمان قبلی
2006-08-20, 10:40 PM,
ارسال : #17

بهپو نویسنده :نوید جان، هدف اصلی ما گرفتن جای ویندوز نیست هرچند که بسیار خوشحال می‌شویم که این اتفاق بیفتد، ولی توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد مطمئنا هدف اصلی ماست. حتی از پول در آوردن هم برامون مهمتره.

والا من که نمی‌دونم، اما اگر این‌طوره امیدوارم در رسیدن به هدفتون همیشه موفق باشید چرا که هدف دست کم خود من هم همینه.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-20, 10:42 PM,
ارسال : #18

leranix نویسنده :
بهپو نویسنده :ولی توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد مطمئنا هدف اصلی ماست. حتی از پول در آوردن هم برامون مهمتره.
شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید . والا این جور نرم افزار ازاد رو دیگه ندیده بودیم .

والا من هیچ کجای مجوزهای آزاد و نه در هیچ پروژه‌ی آزادی ندیدم که برای قرار دادن محصول برروی سرور وب یا اف‌تی‌پی اجباری باشه، می‌تونند بگذارند می‌تونند نگذارند. این اعتقاد بر آزادی نرم‌افزارها رو نشون نمی‌ده. درسته که یه عرف هست اما اجبار نیست.

اون ۱۸۵۰۰ تومن هم به نظر من هم خیلی زیاده برای همین از پارسیکس که مجانی هست استفاده می‌کنم!! هر کسی پولشو داشت استفاده کنه هرکی نداشت از چیزهای مجانی خوب دیگه استفاده کنه :wink: Big Grin

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-20, 10:44 PM,
ارسال : #19

Flood نویسنده :یعنی میشه در قسمت فروش همین سایت هم قرار بگیره؟
و باقیمتی مثل توزیعهای دیگه به فروش برسه؟ :lol:

از نظر شدنی می‌شه اما به دلایل بسیاری نه کسی علاقه‌ای به این کار نداره، نیازی به این کار هم نیست.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-20, 10:47 PM,
ارسال : #20

Anonymous نویسنده :به نظر من جنک سر به دست گیری اینده لینوکس توی کشوره بین karamad و sharif و parsix و غیره هر کدومشون یک جوری جلو میرن بچه ها خودتون را خسته نکنید به ما زیاد ربطی نداره اگه همشون پولی هم بشن باز debian هستش

لینوکس نه ویندوزه نه یه محصول انحصاری که بخوان سرش جنگ کنند،‌شرکت‌هایی مثل داده‌پردازی یا ایزایران و .. هم الآن دیدند این تازه هست می‌خوان یه دشتی از این نظر بکنند، پارسیکس هم که از بحث تجاری بیرونه و یه توزیع کاملا کامیونیتی بیس هست.
از اونجایی که لینوکس به اجتماع لینوکس کارها وابسته هست حتی شرکت‌های بزرگی مثل ردهت هم نتونستند آینده‌ی اون رو یکباره جابجا کنند چه رسد به چهارتا شرکت ذپرتی مثل داده‌پردازی یا ایزایران ....

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان