لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لینوکس شریف و distrowatch
2006-08-20, 10:49 PM,
ارسال : #21

Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :
leranix نویسنده :شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید .
پس حتما ردهت هم به نرم‌افزار آزاد اعتقاد نداره که iso های Redhat Enterprise رو روی سایتش نمیذاره و قایم می‌کنه. تازه کلی هم میخاد پول براش بگیره. خیلی بده شما بعد از این همه مقاله فارسی درباره نرم‌افزار آزادی هنوز نمی‌دونی نرم‌افزار آزاد چیه.
هنوز مستند نیست ولی جالبه
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ianmurdock.com/?p=136">http://ianmurdock.com/?p=136</a><!-- m -->
این هم جالبه . اریک هم نتونسته مخالفت چندانی بکنه
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eweek.com/article2/0,1895,1601494,00.asp">http://www.eweek.com/article2/0,1895,1601494,00.asp</a><!-- m -->
2006-08-20, 11:03 PM,
ارسال : #22
محمد
Navid نویسنده :
leranix نویسنده :
بهپو نویسنده :ولی توسعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد مطمئنا هدف اصلی ماست. حتی از پول در آوردن هم برامون مهمتره.
شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید . والا این جور نرم افزار ازاد رو دیگه ندیده بودیم .

والا من هیچ کجای مجوزهای آزاد و نه در هیچ پروژه‌ی آزادی ندیدم که برای قرار دادن محصول برروی سرور وب یا اف‌تی‌پی اجباری باشه، می‌تونند بگذارند می‌تونند نگذارند. این اعتقاد بر آزادی نرم‌افزارها رو نشون نمی‌ده. درسته که یه عرف هست اما اجبار نیست.

:wink: Big Grin
اقا نوید من مثل شما در مجوز ها حرفه ای نیستم ولی این مهمان لرانیکس خیلی هم بیراه نمی گه . من الان خودم نه دفترچه می خوام نه سایورت نه ... . ولی بر طبق مفاد نرم افزار ازاد هیچ محدودیتی نباید برای بدست اوردن نرم افزار و کد ان وجود داشته باشه ولی الان این محدودیت برای این توزیع وجود داره . اگه هیچ کس این توزیع رو نمی خرید و تورنتش رو نمی داشت و من هم توانایی مالی برای خرید ان را نداشتم من محدود می شم . درسته ؟ بنابراین به نظر من این نرم افزار محدودیت داره . لطفا من را توجیه کنید .
2006-08-20, 11:33 PM,
ارسال : #23

شماره رمز کارت باشگاه لینوکس شریف را در اینجا وارد کنید.
شماره رمز کارت باشگاه لینوکس شریف را که برای عضو شدنه از کجا باید گرفت؟
2006-08-20, 11:37 PM,
ارسال : #24

بچه ها OpenBSD هم CD هاشو میقروشه و iso هایش را برای دانلود روی اینترنت نمیگذارد چون باید برای ادامه کار پول داشت واقعا بعضی ها هیچ مخی ندارند و الکی استدلال میکنند . نمیشه گفت حالا که sharif نمیاد iso هایش را توی اینترنت بگذارد پس باز متن نیست نرم افزار ازاد به معنی نرم افزار مفتی نیست sharif باید برای ادامه کار پول دربیاره و به نظر من کار خوبی میکنه که iso هایش را برای دانلود روی اینترنت نمیگذارد چون ما ایرانی ها عادت کردیم به مفت خوری اگر قرار باشد به لبنان کمک کنیم که اشکالی ندارد ولی حاضر نیستیم برای توسعه لینوکس توی کشور خودمان پول خرج کنیم ولی به نظر من باید سورس تک تک بسته ها روی سرورشان باشد مانند Redhat یا OpenBSD و اگر کسی نخواهد سی دی ان را بخرد مانند OpenBSD بتواند از روی ftp ان را نصب کند
2006-08-20, 11:38 PM,
ارسال : #25

طرز حرف زدن این مهمان اصلا درست نیست. حداقل برای این محیط درست نیست.
به نظر می رسه ایشون فقط اسم نرم افزار آزاد رو شنیدن و اطلاعی از فلسفه اون ندارن. پیشنهاد می کنم کمی مطالعه کنن و یکم بر عصبانیت خودشون غلبه کنن.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-08-21, 12:36 AM,
ارسال : #26

Anonymous نویسنده :شماره رمز کارت باشگاه لینوکس شریف را در اینجا وارد کنید.
شماره رمز کارت باشگاه لینوکس شریف را که برای عضو شدنه از کجا باید گرفت؟

عضویت در باشگاه مجانی نیست، باید یه بسته‌ی نرم‌افزاری بخرید بعد روی کارتش شماره عضویتتون رو نوشته.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-08-21, 12:45 AM,
ارسال : #27
Re: محمد
Anonymous نویسنده :اقا نوید من مثل شما در مجوز ها حرفه ای نیستم ولی این مهمان لرانیکس خیلی هم بیراه نمی گه . من الان خودم نه دفترچه می خوام نه سایورت نه ... . ولی بر طبق مفاد نرم افزار ازاد هیچ محدودیتی نباید برای بدست اوردن نرم افزار و کد ان وجود داشته باشه ولی الان این محدودیت برای این توزیع وجود داره . اگه هیچ کس این توزیع رو نمی خرید و تورنتش رو نمی داشت و من هم توانایی مالی برای خرید ان را نداشتم من محدود می شم . درسته ؟ بنابراین به نظر من این نرم افزار محدودیت داره . لطفا من را توجیه کنید .

سلام
شاید در این که محدودیت چی هست یکمی داریم اشتباه برداشت می‌کنیم، در حقیقت منظورم اینه که تعریف محدودیت رو اشتباه متوجه شدین.
ببینید من نمی‌تونم بگم خوب من الآن یه دبیان می‌خوام بیارن دم در خونمون چون نمیارن یه محدودیت در دسترسی هست پس آزاد نیست. یک نرم‌افزار آزاد نباید در برابر تکثیر محدودیت داشته باشه و در اختیار بودن رو محدود کنه،‌یعنی اگر من یه شریف لینوکس داشتم و خواستم بدم به دوستم یا به شخصی علاقه‌مند نباید مجوز شریف لینوکس جلوی من رو بگیره.
خوب مجوز شریف لینوکس هم آزاد هست و می‌شه اگر کسی اون رو داشت ازش گرفت، اما شاید خود شریف لینوکسی‌ها این‌قدر پول ندارند که بخواهند این توزیع رو روی یه سرور وب بگذارند تا ملت دانلود کنند. (ضمنا این توزیع بر اساس فدورا هست که فدورا مثل کانوتیکس یا دبیان آزاد نیست و جزو اموال بنیاد فدورا و ردهت هست و یه محصول آمریکایی هست و چون شریف لینوکس می‌خواد به زندگیش ادامه بده نمی‌شه گذاشتش توی سورس‌فورج یا جاهای دیگه که تابلو بشه و بیان گیر بدن)
اما اگر شما به این میزان تمایل به داشتن این توزیع دارید می‌تونید از دوستانی که یه نسخه از این لینوکس رو دارند یه کپی برای خودتون تهیه کنید و استفاده کنید. خواهید دید که کسی جلوی شما رو نخواهد گرفت و شما رو به کپی نکردن یا استفاده از برنامه برای خودتون محدود نمی‌کنه.
در نرم‌افزارهای آزاد، شما آزادید تا
۰. برای هر هدفی استفاده کنید.
۱.با داشتن سورس کد و مطالعه به خودتون کمک کنید.
۲. با کپی کردن اون برای دوستان و همسایگان بدون شکستن قانون به همسایتون کمک کنید.
۳.با تغییر و بهبود اون و تکثیر نسخه‌ی بهبود یافته به جامعتون کمک کنید.

باید یادآوری کنم که تمام این کارها رو باید با حفظ حقوق ایجاد کننده تحت مجوزی آزاد مانند GNU/GPL انجام دهید.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 12:49 AM,
ارسال : #28

zfarhad2000 نویسنده :طرز حرف زدن این مهمان اصلا درست نیست. حداقل برای این محیط درست نیست.
به نظر می رسه ایشون فقط اسم نرم افزار آزاد رو شنیدن و اطلاعی از فلسفه اون ندارن. پیشنهاد می کنم کمی مطالعه کنن و یکم بر عصبانیت خودشون غلبه کنن.

اول فکر کردم شما چرت نوشتی، اما حق با شماست، باید به مهمان عزیز بگم که :
اگر شما مفت خور هستی دلیل بر این نمی‌شه که ایرانی‌ها همه مفت‌خور هستند، یکمی چشمات رو بازکن تو هر شهری و دیاری که هستی ببین ملت با چه ذجری دارن شکمشون رو سیر می‌کنند. فهمیدن این موضوع نه به درک فلسفه‌ی گنو احتیاج داره نه هیچ درک تکنیکی یا علمی دیگه به یه جفت چشم باز و یه مغز که اتفاقات اطراف رو تحلیل کنه.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 07:10 AM,
ارسال : #29

Anonymous نویسنده :
leranix نویسنده :شما ها اگه واقعا به نرم افزار ازاد اعتقاد داشتید که فایل های iso تون را قایم نمی کردید .
پس حتما ردهت هم به نرم‌افزار آزاد اعتقاد نداره که iso های Redhat Enterprise رو روی سایتش نمیذاره و قایم می‌کنه. تازه کلی هم میخاد پول براش بگیره. خیلی بده شما بعد از این همه مقاله فارسی درباره نرم‌افزار آزادی هنوز نمی‌دونی نرم‌افزار آزاد چیه.

هاستی داریم که تماما فایل های غیر قانونی در آن اپلود شده اند از مترجم پارس کرک شده تا...
حاضرم آپلودش کنم!!
2006-08-21, 11:18 AM,
ارسال : #30

فکر کنم قضیه‌ی این غیر قانونی رو با اون غیر قانونی اشتباه گرفتید، اینی که ما می‌گیم اینه که یه احمقی تو آمریکا یه قانون مذخرفی وضع کرده که ایرانی‌ها از محصولات آمریکایی نمی‌تونند استفاده کنند،‌ ردهت هم توی مسائل تجازی این‌طوری هستند. (الآن که فکر می‌کنم یه نفر بیشتر توی وضع ین قانون نقش داشتند)
اونی که شما می‌گید یه مشت ابله در داخل کشور یه سری برنامه رو کرک کردند و در حقیقت یه مشت قانون شکن هستند که می‌خوام سر به تنشون نباشه.

پس .....: شریف لینوکس نه محصول دزدی هست نه کرک شده که بخواهید توی همچین سرورهای کثیفی بگذاریدش، حله؟ اگر بد گفتمبگید دوباره توضیح بدم.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 11:22 AM,
ارسال : #31
پارسیکس
نوید بی ادب نوشته:
پارسیکس هم که از بحث تجاری بیرونه و یه توزیع کاملا کامیونیتی بیس هست.

پس آرم شرکت تالار وب برای خوشگلیه؟
شما ها رو خر کردن ازتون کار میکشن به اسم کامیونیتی بیس!
پولشو تالار وب میزنه به جیب!
توزیع کامیونیتی بیس یعنی دبیان
بعدشم بی زحمت میشه اسامی کسانی(به قول شما کامیونیتی) رو که روی پارسیکس کد زدند غیر از آلن باغومیان بگید؟
شما از این حرفا شرم نمی کنید؟
2006-08-21, 11:30 AM,
ارسال : #32
شریف لینوکس
Navid نویسنده :یه احمقی تو آمریکا یه قانون مذخرفی وضع کرده که ایرانی‌ها از محصولات آمریکایی نمی‌تونند استفاده کنند،‌ ردهت هم توی مسائل تجازی این‌طوری هستند. (الآن که فکر می‌کنم یه نفر بیشتر توی وضع ین قانون نقش داشتند)
پس .....: شریف لینوکس نه محصول دزدی هست نه کرک شده که بخواهید توی همچین
سرورهای کثیفی بگذاریدش، حله؟ اگر بد گفتمبگید دوباره توضیح بدم.

پس میشه بگید چطوری شرکت خارجی رویال داچ شل آلمان داره از این توزیع استفاده می کنه و مشکل قانونی نداره؟
البته به گفته خودشون در سایتشون!
2006-08-21, 11:45 AM,
ارسال : #33
Re: پارسیکس
مهمان نویسنده :نوید بی ادب نوشته:
پارسیکس هم که از بحث تجاری بیرونه و یه توزیع کاملا کامیونیتی بیس هست.

پس آرم شرکت تالار وب برای خوشگلیه؟
شما ها رو خر کردن ازتون کار میکشن به اسم کامیونیتی بیس!
پولشو تالار وب میزنه به جیب!
توزیع کامیونیتی بیس یعنی دبیان
بعدشم بی زحمت میشه اسامی کسانی(به قول شما کامیونیتی) رو که روی پارسیکس کد زدند غیر از آلن باغومیان بگید؟
شما از این حرفا شرم نمی کنید؟

ببینم فرق بین پشتیبان و مالک رو می‌دونید؟
اووووف ، راست گفتی یادم نبود پارسیکس محصول ثبت‌شده‌ی تجاری شرکت تالاروب هست و الآن در تالار اصلی بورس شهر تهران به دلیل فروش پارسیکس به سه نهاد بزرگ دولتی سهام تالاروب ۳۰۰ واحد افزایش داشته، ای آلن مارو خر کردی فردا می‌‌خوای بری خارج؟
اگر خر کردن این‌جوریه عیبی نداره بگذار تالار وب مارو اینطوری خر کنه، شما زرنگید فهمیدید که قضیه چیه؟ خوب به پروژه کمکی نکنید.
یه سر به لیست پستی پارسیکس، کانوتیکس و کناپیکس بزن ببین کیا برای پارسیکس کد می‌زنند.
Big Grin

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 11:55 AM,
ارسال : #34
Re: شریف لینوکس
مهمان نویسنده :پس میشه بگید چطوری شرکت خارجی رویال داچ شل آلمان داره از این توزیع استفاده می کنه و مشکل قانونی نداره؟
البته به گفته خودشون در سایتشون!

۱. شما که عضو سایت هستید چرا لاگین نمی‌کنید؟
۲.الآن که IPتون رو دیدم فهمیدم چرا چشم دیدن باقی رو ندارید.
۳. محض اطلاع بگم من وکیل شرکت شل نیستم، برای اطلاعات بیشتر به وکلای شل ایران مراجعه کنید و بپرسید که اصلا باید مشکلی داشته باشه یا نه؟ اگر داره چرا اگر نداره چرا؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 12:07 PM,
ارسال : #35
Navid نویسنده :۱. شما که عضو سایت هستید چرا لاگین نمی‌کنید؟
؟

۱- من عضو این سایت نیستم و نخواهم شد
۲- یه ذره شبکه یاد بگیری می فهمی هر کسی از پشت پروکسی با IP پروکسی دیده میشه
من هم الان پشت پروکسی ام

۳- جهت اطلاعت بگم که لازم نیست شرکت حتما تو بورس باشه تا بخواد پول در بیاره
۴- تالار وب پشتیبان پارسیکسه ؟ درست! مثل canonical که پشتیبان ubuntu ـه
ولی اون پشتیبان کجا و این پشتیبان کجا؟؟؟؟
همونطور که canonical پول در میاره تالار وب هم در میاره
مفت چنگش
تا ابله در جهان است مفلس در امان است
2006-08-21, 12:10 PM,
ارسال : #36

در ضمن هر پستی که می زنم فورا screenshot ازش میگیرم که بعدا زیرش نزنید و پاکش نکنید از ترستون
2006-08-21, 12:24 PM,
ارسال : #37
مهمان نویسنده :
Navid نویسنده :۱. شما که عضو سایت هستید چرا لاگین نمی‌کنید؟
؟

۱- من عضو این سایت نیستم و نخواهم شد
۲- یه ذره شبکه یاد بگیری می فهمی هر کسی از پشت پروکسی با IP پروکسی دیده میشه
من هم الان پشت پروکسی ام
۳- جهت اطلاعت بگم که لازم نیست شرکت حتما تو بورس باشه تا بخواد پول در بیاره
۴- تالار وب پشتیبان پارسیکسه ؟ درست! مثل canonical که پشتیبان ubuntu ـه
ولی اون پشتیبان کجا و این پشتیبان کجا؟؟؟؟
همونطور که canonical پول در میاره تالار وب هم در میاره
مفت چنگش
تا ابله در جهان است مفلس در امان است

۱. **باید جوابی بدم؟**
۲. من خودم خدای شبکه هستم، حتی بلدم دوتا کامپیوتر رو با کابل شبکه به هم وصل کنم و از یکی اون یکی رو ping کنم، هرجا بخونی می‌گن ping ابزار هکر هاست. باید بیشتر از این بلد باشم تا از پشت این IP پروکسی سر در بیارم؟
۳.آخه اون طوری که شما گفتید من فکر کردم تالاروب سهامی عامی چیزی هست که شما حرس ملت رو می‌خورید یه وقت حقشون پایمال نشه.
۴. خوب دیگه این‌قدر قدرت مقایسه دارید، خودت هم یکمی فکر کنی می‌فهمی چیز مدخرفی گفتی.
خداییش با آخری موافقم، اینم اضافه کنم که تا ابله در جهان هست آدم می‌تونه صبحش رو با یه دل پر از خنده شروع کنه.
(شما هم نگران خودت باش نگران کامیونیتی نباش، در هر صورت کامیونیتی متشکل از تعدادی گوساله نیست، انسان هستند حالیشون هم می‌شه شما داری به کاربرای پارسیکس توهین می‌کنی که تعدادشون هم کم نیست)

اما به هر حال این تاپیک درباره‌ي لینوکس شریف بود نه پارسیکس.
ثانیا پارسیکس هنوز بحثی از پشتیبانی و فروش به میان نیاورده و هنوز توسط لیست پستی کاربران داره با کاربراش ارتباط برقرار می‌کنه و توزیعی هست آزاد که در حال حاضر از طرف شرکت تالاروب پشتیبانی می‌شه.
محض اطلاع بگم پشتیبانی با مالکیت بسیار متفاوت است،‌ محض اطلاعات بیشتر هم بگم الآن کسی برای دل خودش پشتیبانی چیزی رو به دست نمی‌گیره، اما در حال حاضر پارسیکس به صورت عمومی قابل دسترسی هست و می‌تونید از طریق سایتش دانلودش کنید.
پس پارسیکس علی‌رغم لینوکس شریف یا کارامد یا ایزیلوکس یه توزیع تجاری نیست.
بسوزه پدر حسادت و جهالت.... !

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 12:33 PM,
ارسال : #38

Anonymous نویسنده :در ضمن هر پستی که می زنم فورا screenshot ازش میگیرم که بعدا زیرش نزنید و پاکش نکنید از ترستون

می‌تونی صفحه رو ذخیره کنی بعد با NVU تغییرش بدی و هر حرفی که خواستی از طرف من توی صفحه بنویسی و دوباره ازش اسکرین‌شات بگیری، اون موقع همه فکر می‌کنند من اون حرف رو زدم، تازه باهوش یه چیزی رو کشف نکردی،‌میای توی تکنوتاکس آمار مراجعین میره بالا و تالاروب پول در میاره، نگذار ازت سو استفاده کنند.
(در همین اثنا:: با این پست نشون دادی نه از کامیپونیتی سر در میاری نه از تکنوتاکس اما خندوندن رو خوب بلدی)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-08-21, 12:36 PM,
ارسال : #39

نقل قول :۲.الآن که IPتون رو دیدم فهمیدم چرا چشم دیدن باقی رو ندارید.
آقای آلن یعنی چی؟!؟!؟!
تا اونجایی که من می دونم فقط مدیر سایت و ناظمهای سایت به ip کاربران دسترسی دارند
چرا آقای Navid به ip کار بران دسترسی داره؟
من که نمی بینم زیر اسم ایشون نوشته باشه moderator
اینجا هم عجب بی در و پیکر شده ها
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-08-21, 12:45 PM,
ارسال : #40

Flood جان اینجا بی در و پیکر نشده و فقط مدیران و ناظرین به IP ارسال‌ها دسترسی دارن. ممکنه ناظری وجود داشته باشه که زیر اسمش نوشته نشده باشه ناظر.

این تاپیک به بحث مزخرف و بی منطقی تبدیل شده. بنابراین قفلش می‌کنم.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان