لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرفه اي ها به مبتدي ها توضيح بدن كه ....
2004-05-29, 05:50 AM,
ارسال : #1
حرفه اي ها به مبتدي ها توضيح بدن ك
سلام
من Es5 تازه عضو سايت شدم..تا ديروز هم با ويندوز كار ميكردم(Xp) ...اما الان تازه ميخوام لينوكس رو نصب كنم(خداحافظي باويندوز) ...

مشكل شماره 1: من يه هارد 160 دارم كه آخرين پارتيشن اون NTFS .و بقيه FAT 32 .
حالا هركار ميكنم كه اونو FAT كنم نمي شه
FDISK هم اون درايو رو نميشناسه....چيكار كنم ؟يا ولش كنم خودش (لينوكس) درست كنه

يعني ميشه؟ :?:
مشكل شماره 2: من نمي دونم چه جوري بايد لينوكس رو نصب كنم
يعني مثل ويندوز بوت ميخواد؟

مشكل شماره 3 كه مشكل نيست :از هر عزيزي كه كتاب الكترونيكي يا لينكي در مورد چگونگي نصب لينوكس داره محبت كنه ازش ممنون ميشم...
آدرس:[email protected]
راستي من از كافي نت تماس ميگيرم
چون ويندوز ندارم يكي توضيح بده بعد از نصب لينوكس چه جوري بايد به اينترنت وصل شم

مثلا براي ويندوز: Control Panel/Network Connetcion/.....
Internet Explore....
از مدير سايت و بروبچه هاي سايت ممنون ....
قربون همگي :oops:
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-05-29, 07:08 AM,
ارسال : #2

اول از همه ورودت رو به جمع لينوکس کارها خوش آمد می گم.
منم تازه کارم اما فکر می کنم بتونم جوابتو بدم.
1-البته تا جايي که من اطلاع دارم نميشه NTFS رو به FAT تبديل کرد و در FDISK هم نشون نمی ده اما شما می تونين از طريق برنامه Partition Magic پارتيشن هاتون رو بسازيد.
2-بوت که حتما می خواد مثلا بوت از رو CD يا فلاپی. اما اينکه چطور نصبش کنين بهتره به قسمت مقالات آموزشی همين سايت مراجعه کنيد.
3-مقالات همين سايت.
4-اگر مودمت رو شناخت از ابزارهايي مثل Kppp برای ساخت connection استفاده کن و تمام.
2004-05-29, 08:34 AM,
ارسال : #3

البته شما می‌تونید هنگام نصب لینوکس پارتیشن ntfs رو پاک کنید و پارتیشن‌های لینوکس رو ایجاد کنید. شما چه نوع لینوکسی رو می‌خواهید نصب کنید؟ نصب اکثر توزیع‌ها در سایت بصورت مقاله وجود داره.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-05-30, 01:46 AM,
ارسال : #4

با سلام :
1 : معمولا لینوکس در هنگام نصب همه هارد را نشان میدهد فقط اول باید مقاله ای که در مورد نحوه نامگذاری پارتیشنها در لینوکس در همین سایت هست رابخوانی (مفاهیم پایه ) اگر هم نتوانستی خودت آخرین پارتیشن را انتخاب کن fat32 = vfat و ntfs هم که خودشه در ضمن ممکنه ntfs را به صورت پارتیشن بندی نشده نشان دهد که از روی میزان فضا خودت تشخیص میدهی خلاص اگه آخری آخری رو انتخاب کن.
2 : اول من به تو توصیه میکنم suse نصب کنی مقالش تو سایت هم هست ( نصب و پیکر بندی لینوکس ) دوم اگه مقاله نمیخونی هنگام نصب فقط cd رو بزار بعد از انتخاب گزینه install همه صفحات رو next بزن لینوکس کارش درست تر از همه حرف هاست توجه توجه توجه فقط صفحه ای که باید پارتیشن انتخاب کنی هیچ گزینه outomatic ای رو انتخاب نکن من یه بار 30G اطلاعات رو فرمت کردم خودت پارتیشن آخر رو انتخاب کن خیلی مهمه ها بعد اشکت در نیاد.
3 : مقالات این سایت بیشتر ازاونی هست که همش رو بخواهی.
4 :امید وارم مودمت اینترنال (داخلی ) نباشه که حالا حالا ها با هاش کار داری ولی بعد از نصب با توجه به توزیع استفاده شده ات میگوییم .معمولان از kppp استفاده میکنن ( Alt+f2 پنجره Run باز میکنه اونجا بنویس kppp بعد Enter رو بزن )
موفق باشی
2004-05-30, 02:03 AM,
ارسال : #5

اگه تا حالا توزیعهای لینوکس نخریدی من توصیه میکنم از قسمت (لیست توزیع های موجود همون لینک سمت چپ ) suse بگیری البته توزیعهای دیگه هم هست ولی این یکی یه چیز دیگس. بازم میگم بپا کل هارد فرمت نکنی خودت پارتیشن انتخاب کن لینوکس خودش ntfs روبه پارتیشن لینوکس تبدیل میکنه.در ضمن fdisk پارتیشن ntfs رو بصورت پارتیشن بندی نشده نشون میده. هنگام نصب نمیخواد چیزی تنظیم کنی فقط next بزنی 99% کارهات راه افتاده.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان