لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معایب لینوکس
2006-09-11, 11:43 AM,
ارسال : #1
معایب لینوکس
آیا لینوکس معایبی هم داره اگه داره لطفا بگید.
مثلا من یکجا میخوندم اگه لینوکس رو زیاد ری استارت کنی فایل سیستم هاش آسیب میبینه.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-09-11, 12:03 PM,
ارسال : #2

آسیب دیدن فایل سیستم در اثر ریست فراوان در همه سیستم عامل ها وجوددارد ولی فکر نکنم هیچ کدام به ویندوز برسد برای خودم تجربه شده است در اثر یک ریست بی موقع سیستم عامل کلا پریده است مثلا اگر در هنگام بالا آمدن ویندوز 2000 به خصوص در ابتدای صفحه ای قرار است چند لحظه بعد user name , password را وارد کنی سیستم ریست شود سیستم عامل می پرد مخصوصا اگر سیستم عامل دارای عمر زیادی باشد

در لینوکس به آن شدتی که برای شما گفته اند همچین چیزی نداریم

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-09-11, 01:28 PM,
ارسال : #3
Re: معایب لینوکس
mahdic5d80 نویسنده :آیا لینوکس معایبی هم داره اگه داره لطفا بگید.
مثلا من یکجا میخوندم اگه لینوکس رو زیاد ری استارت کنی فایل سیستم هاش آسیب میبینه.

هر ساخته بشری معایبی داره ، این چیزی که شما میفرماید جزو معایب فایل سیستم است نه هسته سیستم عامل .

Wish you Were here ...
2006-09-11, 01:40 PM,
ارسال : #4

در هر سیستم عاملی معایبی وجود دارد و این موضوع در مورد لینوکس هم صدق مینه
به نظر من یکی از معایب مهمش پشتیبانی نکردن از کارت های گرافیکی pci-expres هست چون بیشتر مادر بورد های جدید از این فن اوری استفاده میکنن ولی یه مزیت خیلی عالی داره اون هم راجع به سرور های لینوکسی هست که در بیشتر موارد از از ویندوز جلوتر هست
2006-09-11, 03:05 PM,
ارسال : #5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.openkaramad.org/modules/news/article.php?storyid=55">http://www.openkaramad.org/modules/news ... storyid=55</a><!-- m -->
2006-09-11, 03:52 PM,
ارسال : #6

alindows نویسنده :در هر سیستم عاملی معایبی وجود دارد و این موضوع در مورد لینوکس هم صدق مینه
به نظر من یکی از معایب مهمش پشتیبانی نکردن از کارت های گرافیکی pci-expres هست چون بیشتر مادر بورد های جدید از این فن اوری استفاده میکنن ولی یه مزیت خیلی عالی داره اون هم راجع به سرور های لینوکسی هست که در بیشتر موارد از از ویندوز جلوتر هست

ubuntu به راحتی از PCI-express پشتیبانی می کند

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-09-11, 06:37 PM,
ارسال : #7

alindows نویسنده :در هر سیستم عاملی معایبی وجود دارد و این موضوع در مورد لینوکس هم صدق مینه

دست کم پارسیکس، زوزه، اوبونتو، فدوراکور، دامن اسمال، و یه دوجین لینوکس دیگه رو روی سیستمم نصب کردم و سیستم من اصلا PCI نداره و همش PCI Express هست. آلن یا علی پوریان هم همین تجربه رو دارند(چون سیستمشون مثل همینه ;-))

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-09-12, 12:20 AM,
ارسال : #8

یه مشکلی که منi تازه کار دارم اینه که وقتی تو kde نرم افزاری قفل می کنه راهی جز صبر یا ریست ندارم ولی در ایکس پی (ورژن های قبلی که آخر خرابی :-)) بودن)
با کنترل آلت دیلیت راحت میشد این برنامه ها رو بست
که توی لینوکس واسه kiil کردن پروسس ها هیچ میانبری من نیافتم
2006-09-12, 01:52 AM,
ارسال : #9

zee نویسنده :یه مشکلی که منi تازه کار دارم اینه که وقتی تو kde نرم افزاری قفل می کنه راهی جز صبر یا ریست ندارم ولی در ایکس پی (ورژن های قبلی که آخر خرابی :-)) بودن)
کلید کاربری برای kiil کردن پراسس ها در محیط x کلید esc+ctrl است دوست عزیز .
2006-09-12, 02:11 AM,
ارسال : #10

میشه برای من دلیل علاقتون رو به اوبنتو رو بیان کنید
من اوبنتو کار نکردم
میخوام بدونم چرا این همه از اوبنتو دم میزنند
ایا مزایایی نسبت به لینوکس های دیگه داره یا نه ؟
2006-09-12, 02:17 AM,
ارسال : #11

دبیان رو تمیز کن، بسته هاش رو بروز کن و یکم برای میزکار آماده کنش میشه اوبونتو.

[عکس : banner.png]
2006-09-12, 08:58 AM,
ارسال : #12

اگر می‌خواهید معایب لینوکس رو کامل بدونید یکی از راه‌ها سر زدن به لیست‌های پستی و اخبار انتشار برنامه‌های مختلف هست، مثلا عضو شدن در لیست‌های پستی Security Focus برای فهمیدن معایب امنیتی لینوکس و دیدن Changelog های برنامه‌های مختلف برای این که بدونید چه معایبی داشته یا داره هنوز.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-09-12, 09:33 AM,
ارسال : #13

zee نویسنده :یه مشکلی که منi تازه کار دارم اینه که وقتی تو kde نرم افزاری قفل می کنه راهی جز صبر یا ریست ندارم ولی در ایکس پی (ورژن های قبلی که آخر خرابی :-)) بودن)
خودت یه میانبر به برنامه xkill بساز . در ضمن این xkill خیلی قوی‌تر از ویندوز عمل می‌کنه.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2006-09-12, 03:25 PM,
ارسال : #14

چرا اینقدر راه این بنده خدا رو دور می کنید. برای kill کردن هر برنامه ای در KDE فقط ترکیب کلیدهای Alt+Ctrl+Esc یه نشانگر death (به قول بچه ها کله پاچه پذی ممنوع) میاره و روی هر برنامه‌ای که کلیک کنید کارش تمومه.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
2006-09-12, 03:31 PM,
ارسال : #15

از معایب سیستم‌ها ی گنو/لینوکس یکیش هم xine هست. هر کلیکی بشود، زاین صدا رو نویز می‌اندازه. در realplayer این طوری نیست.
ضمنا ubuntu خیلی سیستم بدی هست. خیلی زود مشکل دار می‌شود. ضمنا پشت سرش و درآمدش می‌رود جیب یک کاپیتالیست آفریقایی(جنوبی).
از debian که مال عموم هست استفاده کنید.
-------------------------------------------
کارگران جهان، متحد شوید!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://redmeadee.blogspot.com">http://redmeadee.blogspot.com</a><!-- m -->
2006-09-12, 04:03 PM,
ارسال : #16

سلام
در مقایسه دو یا چند چیز همیشه باید دوعامل کیفیت و کمیت را نیز در نظر گرفت
شاید هنوز برای کاربران عادی ویندوز از نظر کمی البته در امور خانگی و برای کاربران مبتدی جلوتر و کاربر پسند تر از لینوکس باشد اما...............
در بحث امنیت در دو مقوله کمیت و کیفیت سر تر از رقیبان فعلی خود می باشد
و باز در دو مقوله در نزد کاربران متوسط و حرفه ای لینوکس گوی سبقت را ربوده

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2006-09-13, 05:13 AM,
ارسال : #17

ببخشید از خودم تعریف میکنم! ولی برای یک حرفه ای مثل من از همون اول روشن شد که حتی دسکتاپ لینوکس هم قویتر از ویندوزه. امکانات گسترده و خیلی بدردبخوری داره.
کافیه فقط کانکوئرور رو کاستومایز کنید تا ببینید چقدر قابلیت داره. واقعا یکی از برجسته ترین نرم افزارهای دسکتاپ لینوکس هست.
البته گاهی هنگ و اینها در کار هست که یکی دوبار ریستارت کردم. سیستم پنجره های ایکس ویندو از کار می افتاد و نمیدونستم چطور یک نمونهء دیگه ازش ران کنم!
ادر ویندوز مثلا فرمان explorer بود فکر کنم. در KDE فرمان kwin هست. ضمنا اگر وارد باشید فکر میکنم بیشتر وقتها جایی برای صادر کردن این فرمان پیدا میکنید!
مثلا ترمینال امولیتور خود کانکوئرور یا با زدن آلت و اف۲ و پنجرهء ران.
البته کمی با تنظیمات ور رفتم و مشکل هنگ کردن پنجره ها تازگیها دیگه یادم نمیاید پیش اومده باشه. کاربر باید حرفه ای باشه و حدس بزنه که مشکلات ممکنه از کدوم بخش باشن و اون رو دستکاری بکنه.
اون روش کیل کردن ممکنه بخشهایی از پراسس رو متوقف و حافظه رو آزاد نکنه! کاری که خیلی خوب و فوری انجام میده پنجره و نمود ظاهری اون برنامه رو دخلش رو میاره!! بهتره قبلش فرستادن سیگنال به پراسسهای مشکل ساز بررسی بشه. با زدن کنترل و اسکیپ پراسس تیبل رو باز کنید.
ببخشید من کاربر تازه کار لینوکس هستم. هرچند در ویندوز نسبتا یک کهنه کار. بنابراین اینا نظرات و تجربیات همین چند مدت اخیر خودم بود که بیان کردم و استادان بزرگوار لطف میکنن اگر اشکالهاش رو نذارن مخفی بمونه و راههای صحیحتری رو که فکر میکنن وجود داره اشاره بکنن.
نمیدونم منظور دوست عزیزمون از مشکلش همین حدودها بوده یا نه. مشکل من ناپدید شده قسمتهای خارجی پنجره ها و پنلها و منو بود. ولی منوبار آخرین پنجره کار میکرد و دسترسی به ترمینال امولیتور و اینها داشتم. البته این مشکلات بعد از کاستومایز کردن مفصل KDE و کانکوئرور پیش اومد. کلی دکمه رو چپوندم داخل تولبارش و فونتش رو حسابی کوچیک کردم تا جا بشه Big Grin
2006-09-13, 05:55 PM,
ارسال : #18

ببخشید. وظیفهء خودم دیدم بخاطر اینکه اطلاعات ناقص و یا خدای نکرده غلط به کسی نداده باشم این مطلب رو در بیارم و اینجا درج کنم. فکر کنم توضیحش مختصر و در عین حال روشن و نسبتا کامل باشه برای کاربرهای پیشرفته:

[ltr]
Though KDE is a very stable desktop environment, programs may occasionally freeze or crash, particularly if you are running the development version of a program, or a program made by a third-party. In this case, you can forcibly kill the program if need be.
Pressing Ctrl+Alt+Esc will bring up the skull-and-crossbones cursor, and once you click on a window with it the program will be automatically killed. Note, however, that this is an untidy way of shutting down the program which may result in data being lost, and some partner processes may still remain running. This should only be used as a last resort.
[/ltr]

منبع: ktip
2006-09-13, 10:41 PM,
ارسال : #19

من فقط 4 روز زوزه 10.0 رو نصب کردم یه بار که سیستم رو یکی اشتباهی ریست کرده بود
دیگه سیتم درست بالا نمیاد فقط میشه با روت و در خط فرمان وارد شد
2006-09-14, 02:25 AM,
ارسال : #20

zee نویسنده :من فقط 4 روز زوزه 10.0 رو نصب کردم یه بار که سیستم رو یکی اشتباهی ریست کرده بود
دیگه سیتم درست بالا نمیاد فقط میشه با روت و در خط فرمان وارد شد

این مشکل شما ربطی به لینوکس نداره، شما باید دانشتون از لینوکس رو بیشتر کنید با fsck می‌تونید این مشکل رو حل کنید. (حداکثر ۷۰ثانیه)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان