لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فونت فارسي در لينوكس (Tahoma)
2006-09-23, 07:10 AM,
ارسال : #1
فونت فارسي در لينوكس (Tahoma)
با سلام .
چرا فونت Tahoma كه ترو تايپ هم هست در لينوكس مثل ويندوز به صورت شارپ نشون داده نمي شه ؟ چطور مي تونم اين مشكل رو حل كنم . واقعاً قيافه لينو كس رو زشت كرده . :?:
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-09-23, 03:00 PM,
ارسال : #2

از FreeFarsi استفاده کن که آزاده

[عکس : banner.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-09-23, 07:05 PM,
ارسال : #3

حتما شما antialiasing رو روی میزکارتون فعال نکردید یا فعال بوده و غیر فعالش کردید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2006-09-24, 06:35 PM,
ارسال : #4

اگر از گنوم استفاده می کنی برو توی system و بعد Prefrences و بعد Fonts. از اونجا می تونی سه چهار مدل render فونت رو انتخاب کنی.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2006-10-02, 10:12 PM,
ارسال : #5

من نیز مشکل با نمایش فونت توی محیطهای گنوم و یا KDE دارم و اون اینه که چرا لینوکس نمیتونه نوشته ها رو همانقدر واضح که ویندوز نشون میده نمایش بده. بخصوص در مرورگرهای فایرفاکس یا موزیلا و ... هر کار میکنم سایز نوشته ها کوچک و تار هستند؟!
آیا من باید تغییری در تنظیمات میز کارم بدهم یا برای همه همینطوره؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-02, 10:41 PM,
ارسال : #6

نقل قول :من نیز مشکل با نمایش فونت توی محیطهای گنوم و یا KDE دارم
از LCD استفاده میکنید؟
2006-10-03, 11:27 PM,
ارسال : #7

فرقي نميكنه، توي هر دو مدل مونيتور با رزولوشنها و RefreshRate هاي مختلف امتحان كردم.
2006-10-04, 02:23 AM,
ارسال : #8

بویژه اینکه در برنامه هایی مثل موزیلا تاندربرد فونت شکسته است یعنی در هنگام نمایش فونت فارسی حروفتناسب نداشته و جدا هم هستند چرا؟
2006-10-04, 12:37 PM,
ارسال : #9

میشه یه Screenshot بذارید
2006-10-04, 07:09 PM,
ارسال : #10

برادر من شما یک حرف خیلی خده دار زدید اون هم در مورد کیفیت فونتهادر لینوکس نسبت به ویندوز بود اولا باید بگم که زیبایی فونتهای لینوکس به هیچ وجه قابل مقایسه با فونتهای حال گیر ویندوز نیست دوما اگه فونتها تو ی لینوکس مشکل داره خوب ویندوزکه نیست شمادر لینوکس از کنترل سنتر میتونید هر فونت دلخواه با اندازه دلخواه با افکت دلخواه برای هر قسمتی از سیستم تعیین کنید
دیگه هم از توهین ها به لینوکس نکنید
در ضمن یکی از نقاط قوت لینوکس فونتهای فوق و العادشه که از تکنولوژی کمیتهای برداری استفاده میکنه یعنی هر چقدر بزرگ یا کوچکشان کنیم هیچ تغییری در کیفیت آن رخ نمیدهد
موفق باشید
وحید
2006-10-04, 07:19 PM,
ارسال : #11

میهمان دوم عزیز!: با حرفهای قلنبه سلنبه نمیشه مشکلی را حل یا دهان کسی را بست.
میهمان اول گرامی!: الان در محلی هستم که متاسفانه فقط سیستم عامل ویندوز داره، امشب اگر فرصت کنم از خونه یک ScreenShot قرار میدم.
2006-10-07, 03:29 AM,
ارسال : #12

منم ابتدا مشکل فونت داشتم که آر پی ام فونتهای تروتایپ میکروسافت درستش کرد (پکیجی بود برای فدورا۵). البته مشکل فقط گسستگی و عدم یکسانی حروف خاصی در حالت فارسی بود. دقیقا حروف گچ پژ و ی که نوع فارسیش با عربی فرق داره.
وگرنه کیفیت فونتها خوبه. البته نمیتونم بگم میکروسافت بهتره یا لینوکس ولی واقعا فکر نمیکنم تفاوت ذاتی ای وجود داشته باشه. شاید کمی کار هنری باشه! از نظر تکنیکی تفاوت خاصی ندیدم. بعضی جاها میکروسافت بهتر بنظر میاد و در بعضی شرایط هم فونتها لینوکس رو حتی خواناتر دیدم. اما میگم مقداری کار هنری هست که اینجا دیگه سلیقه ای هم هست تاحدودی. بستگی داره چه انتظاری داشته باشید.
در زمینهء فونت فارسی مشکل داریم فکر میکنم چون ایرانیها خودشون باید فونتش رو درست میکردن. نه؟
البته بعدا فهمیدم که ایرانیها فونت آزاد زدن خواستم دانلود کنم ولی کار نمیکرد! میشه یه لینک مستقیم بدید اینجا؟
راستی آر پی ام هم میزدید براش آقای alan بهتر نبود؟ فقط پکیج دبیان رو زدید! نصبش جز کپی کردن فونتها در دایرکتوری فونت کار دیگری لازم نداره؟
راستی فونتشون هم تروتایپ هست اونطور که در سایت گفته. البته از نظر قابل استفاده بودن هم در ویندوز و هم در لینوکس مزیت خوبی هست. ولی نمیدونم فرمت اپن تایپ چطور هست و آیا نمیشه روی لینوکس جایگزینش کرد با تروتایپ؟

ببخشید زیاد سوال میکنم. همه رو یجا پرسیدم. بالاخره شما صاحب نظر و دست اندر کار و مستقیما مطلع هستید و نه ما!

با تشکر - Folaani
2006-10-07, 02:00 PM,
ارسال : #13

فونت های ttf یا همان TrueType بر روی لینوکس و ویندوز کار می کنه
ولی در مورد کیفیت پایین لینوکس:
نه ، این کیفیت پایین بخاطر این هست که مدت زیادی پشت ویندوز بودن آدم رو عادت می ده به شکل و ظاهر فونت های ویندوز حالا وقتی فونت tahoma یک دفعه برای شما Sans نشون بده برای شما سخته
حالا اگرم شما دو - سه ماه پشت لینوکس باشید بعد برید پشت ویندوز ، بازم سختتون هست که با ویندوز کار کنید
دروغ گفتم ؟

حمایت از افرادی که به GNU/GPL علاقه دارند با ارزش تر از خود GNU/GPL است
2006-10-07, 06:44 PM,
ارسال : #14

این چیزی که گفتی فکر کنم تاحدی صحت داره؛ چون منم بعد از مدت زیادی رفتم توی ویندوز قیافهء فونتهاش بنظرم بیریخت تر شده بود!!

Folaani
2006-10-27, 03:22 PM,
ارسال : #15

نمیدونم شاید درست بگید. البته درسته که تازه کارم (با لینوکس) ولی همینجوریش هم الان دو سه سالی هست که با لینوکس کار میکنم.
2006-10-27, 03:26 PM,
ارسال : #16

Anonymous نویسنده :نمیدونم شاید درست بگید. البته درسته که تازه کارم (با لینوکس) ولی همینجوریش هم الان دو سه سالی هست که با لینوکس کار میکنم.
اهه ! چرا پیغام قبلی با امضای میهمان اومد؟! منکه لاگین بودم!
در هر حال من Nachaft هستم!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان