لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرید مودم adsl مناسب
2006-10-13, 07:20 PM,
ارسال : #1
خرید مودم adsl مناسب
سلام
من suse دارم و می خواهم مودم adsl بگیرم، از کجا بدونم که با usb می تونم توی لینوکس راه بندازمش؟ (در انتخاب مودم به من کمک کنید)
البته دستگاه من کارت شبکه onboard داره ولی اون طور که فهمیدم توی suse نصب نشده، راهی برای تستش هست؟
ولی کلا ترجیح می دم که با usb به اینترنت وصل بشم. شاید بخوام به شبکم سرویس اینترنت بدم.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-10-13, 10:27 PM,
ارسال : #2

سلام
بهترین کار این است که با USB وصل نشین و یک مودم بگیرید که کار روتر را هم انجام می ده و شما می تونید با استفاده از کارت شبکه خودتون وصل بشید.

DSL-Modem, Router / LAN-Ports: 1 x RJ45
البته LAN-Port چهار تای خیلی بهتر خواهد بود. انواع مختلف اون در بازار است.

برای اینکه به شبکه هم سرویس بدید از یک کارت شبکه دیگه استفاده کنید.
احتمال زیاد کارت شبکه شما نصب است، چرا که SuSE خیلی از کارت ها را می شناسه و مشکلی نیست.
خروجی دستور
sudo ifconfig -a
چیست ؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-14, 01:01 AM,
ارسال : #3

مودم usb نگیر، به حرف kiat گوش کن! هیچ چیز بدتر از این نیست که بخوای سخت افزار اولیت را بعد از نصب هر سیستم عامل (لینوکس) دوباره بالا بیاری.

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2008-06-26, 12:41 PM,
ارسال : #4

مودم Asus M602 هم کار روتر را انجام می‌ده و هم پورت Lan داره و هم USB ...
هم توی ویندوز می‌تونید ازش استفاده کنید و هم توی لینوکس (با هر ۲ تا پورت !!!)
قیمتش هم مناسبه .. حدود ۴۶ تا ۵۰ هزار تومان هست .

موفق باشید .

برای آنکس که ایمان دارد ، نا ممکن وجود ندارد .
All things are possible to him that BELIVETH.
انجمن عمومی خراسان شمالی
2008-06-26, 10:00 PM,
ارسال : #5

مودم d-link مدل DSL-520T توی لینوکس ساپورت میشه ؟
2008-06-26, 11:03 PM,
ارسال : #6

Anonymous نویسنده :مودم d-link مدل DSL-520T توی لینوکس ساپورت میشه ؟
قطعا مشکلی نخواهد داشت
بارها گفته شده لینوکس با مودم ADSL مشکلی که نداره هیچ با هیچ مودمی به واقع مشکل نداره این سارنده های سخت افزار هستند که در برخی موارد از جمله برای win-modems درایور های لازم را منتشر نمیکنند Smile بنابراین با مودم های سخت افزاری ( اکسترنال ) خیالتان آسوده باشد

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2008-06-27, 10:50 AM,
ارسال : #7

منم یه مودم مدل TP-LINK TD-8811 دارم که ۴۰ تومن خریدم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.

-Of course, a lot of us just find it great fun. -About Debian
2008-07-01, 07:36 AM,
ارسال : #8

سلام
مودم D-Link DSL 200 دارم که فقط USB داره ( لن نداره ) با لینوکس مشکل داره؟
2008-07-01, 08:15 AM,
ارسال : #9

ساسان نویسنده :سلام
مودم D-Link DSL 200 دارم که فقط USB داره ( لن نداره ) با لینوکس مشکل داره؟
به سه پاسخ اول در همین تاپیک توجه نمایید و همینطور اینجا را مطالعه کنید. با نصب درایور مودم شما راه اندازی می شود . با این حال اگر امکان تهیه و تعویض با یک مودم روتر وجود دارد ، کار برای شما کمی ساده تر می شود

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2008-08-25, 05:53 PM,
ارسال : #10

سلام دوستان.
من می‌خوام یه مودم adsl بخرم و 50 تومن دارم اما نمیدونم چه مودمی بخرم، چون هنوز یه سوال برام باقی هست: برای من که کارت شبکه ندارم، مودم‌هایی که (غیر از usb) روتر هم دارن(همون پورت lan) مزیتی دارن نسبت به موردم‌هایی که فقط usb دارن؟ یعنی برای استفاده از پورت lan حتماً باید کارت شبکه داشته باشیم؟ یا اصلاً این مودم‌هایی که روتر دارن، با پورت usb شون هم میشه بدون نصب درایور کانکت شد؟
شما تا سقف 50 تومن چه مودمی رو بهم پیشنهاد می‌کنید که نیازی به نصب درایور نداشته باشه؟ مثلا از بین این مودم‌ها.(در ضمن کارت شبکه هم ندارم.)
اگه دوستان کمک کنن همین فردا صبح میرم می‌خرم.
ممنون.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2008-08-25, 07:01 PM,
ارسال : #11

ilius نویسنده :سلام دوستان.
من می‌خوام یه مودم adsl بخرم و 50 تومن دارم اما نمیدونم چه مودمی بخرم، چون هنوز یه سوال برام باقی هست: برای من که کارت شبکه ندارم، مودم‌هایی که (غیر از usb) روتر هم دارن(همون پورت lan) مزیتی دارن نسبت به موردم‌هایی که فقط usb دارن؟ یعنی برای استفاده از پورت lan حتماً باید کارت شبکه داشته باشیم؟ یا اصلاً این مودم‌هایی که روتر دارن، با پورت usb شون هم میشه بدون نصب درایور کانکت شد؟
شما تا سقف 50 تومن چه مودمی رو بهم پیشنهاد می‌کنید که نیازی به نصب درایور نداشته باشه؟ مثلا از بین این مودم‌ها.(در ضمن کارت شبکه هم ندارم.)
اگه دوستان کمک کنن همین فردا صبح میرم می‌خرم.
ممنون.
با 50-55 می تونی مودم (with usb &Lan port) بگیری و با بقیه اش یه NIC !
2008-08-26, 01:21 AM,
ارسال : #12

ممنون.
ولی من اون همه سوال کردم! در ضمن منظورتون از NIC همون کارت شبکه‌س؟ آیا کارت شبکه لازمه؟

2008-08-26, 06:47 AM,
ارسال : #13

ilius جان کارت شبکه مزایایی داره ولی اگر شما از امکانات شبکه مثلا share اینترنت استفاده نمی‌کنید حتما نیاز نیست که مودم LAN دار بگیرید که کنارش یه کارت شبکه هم مجبور بشید بخرید . همان‌طور که گفتم می‌تونید AsusM602 یا یک مدل از Dlink هست که هم Lan داره و هم USB . قیمت‌شون هم ۴۵-۵۰ تومان هست . هر زمان هم که نیاز به کارت شبکه داشتین می تونید یکی تهیه کنید و از اون استفاده کنید بدون اینکه اختلالی در اینترنت‌تون ایجاد بشه .

موفق باشید .
2008-08-26, 06:59 AM,
ارسال : #14

ilius نویسنده :ممنون.
ولی من اون همه سوال کردم! در ضمن منظورتون از NIC همون کارت شبکه‌س؟ آیا کارت شبکه لازمه؟
برای استفاده از پورت Lan یا Ethernet یا RJ45 باید کارت شبکه داشته باشید طبیعتا!
اگه نخواهید از قابلیت Router استفاده کنید مسلما مزیتی نخواهد داشت.
مودم مثل اکثر سخت افزارهای دیگه بعد اتصال به پورت USB برای اینکه به عنوان External Device شناسانده بشود به سیستم! معمولا نیاز به درایور دارد.
-
برای اینکه نگران نصب درایور در گنو/لینوکس نباشید:
می تونید با قبول پیشنهاد ،از مودم و کارت شبکه (NIC) به همراه پورت LAN لذت ببرید!
2008-08-26, 09:57 AM,
ارسال : #15

خیلی خیلی ممنون جناب inil
کارت شبکه‌ها همشون توی لینوکس شناخته میشن؟ حتی نوع اینترنالش مثل D-LINK - DFE-530TX+ که 8000 تومن هست؟

2008-08-26, 03:51 PM,
ارسال : #16

ilius نویسنده :خیلی خیلی ممنون جناب inil
کارت شبکه‌ها همشون توی لینوکس شناخته میشن؟ حتی نوع اینترنالش مثل D-LINK - DFE-530TX+ که 8000 تومن هست؟
آره ...اکثرا بدون مشکل کار می کنند؛ در واقع هنوز ندیدم NIC ای که کار نکنه!
-
NIC اکسترنال هم ندیدم!
2008-08-27, 04:32 AM,
ارسال : #17

خیلی ممنون. رفتم پایتخت و یه مودم
PLANET ADE-3400 ADSL 2/2+Router
خریدم با قیمت 38 تومن. و یه کارت شبکه D-Link DFE-520TX PCI با قیمت 6 تومن. کلاً خیلی خوب گیرم اومد. هر جفتش رو از یه جا خریدم. طرف خیلی ارزون میداد.
فقط من پورت usb برای مودم نمی‌بینم. البته همین lan که هست کافیه دیگه. حالا هنوز اکانت نگرفتم، هر وقت گرفتم امتحان می‌کنم. توی تکنوتاکس گشتم چند تا تاپیک در مورد نحوهٔ اتصال به اینترنت adsl بود، ولی مطالب خیلی پراکنده بود و اصلاً منسجم نبود. کاش یه مقالهٔ کامل و درست و حسابی بود برای تنظیم کارت شبکه و مودم و کانکت شدن با adsl . من که اصلاً به شبکه وارد نیستم.

به هر حال از راهنمایی دوستان خیلی ممنونم.

2008-08-31, 04:36 AM,
ارسال : #18

نقل قول :قطعا مشکلی نخواهد داشت
بارها گفته شده لینوکس با مودم ADSL مشکلی که نداره هیچ با هیچ مودمی به واقع مشکل نداره این سارنده های سخت افزار هستند که در برخی موارد از جمله برای win-modems درایور های لازم را منتشر نمیکنند بنابراین با مودم های سخت افزاری ( اکسترنال ) خیالتان آسوده باشد

چگونه lucent/agereModem را برای 11opensuse تعریف کنم تا بتوان به اینترنت متصل شد ؟
در ضمن مودم را اسکن کردم اطلاعات زیر بدست آمد :
NAME="Communication controller: Agere Systems 56k WinModem "
PCIDEV=11c1:0440
SUBSYS=11c1:0440
IRQ=10
HDA=
CodecDiagnosed=
slamrTest=
CodecClass=
IDENT=Agere.DSP
SLMODEMD_DEVICE=
OPTS=
Driver=
CLASS=0780

در ضمن کدوم مودمهای adsl زیر را برای کار در opensuse11 ، debian ، ubuntu ، parsix پیشنهاد میدین ؟

PLANET ADE-3410A

D-LINK DSL-520T

D-LINK DSL-522T

D-LINK DSL-322T

Asus M602

US Robotics - USR819112
2008-12-07, 04:31 PM,
ارسال : #19

سلام .
كسي نيست به اين سوال دوستمون جواب بده؟
کدوم مودمهای adsl زیر را برای کار در opensuse11 ، debian ، ubuntu ، parsix پیشنهاد میدین ؟

PLANET ADE-3410A

D-LINK DSL-520T

D-LINK DSL-522T

D-LINK DSL-322T

Asus M602

US Robotics - USR819112
2011-03-10, 10:59 AM,
ارسال : #20

دوستان عزیز، برندهای D-LINK و TP-LINK را برای مودم ADSL به شما توصیه میکنم. مدل های زیر پیشنهاد می شود:

D-LINK DSL-2540U بقیمت 45000 تومان

TP-LINK TD-8840 بقیمت 45000 تومان

{Adroitp}

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان