لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی شبکه با یوزر و پسورد در لینوکس
2006-10-25, 10:39 AM,
ارسال : #1
راه اندازی شبکه با یوزر و پسورد د
کافی نت دانشگاه شبکه lan داره و همه به سرور با gateway مشترک متصل هستن /و یه کانکشن دیگه ایجاد شده که اجراش میکنی و یوز و پسورد میدی تا بتونی از اینترنت
استفاده کنی/این چه جور شبکه ای هست؟؟
----------
تو لینوکس چطور همچنین کاری مشه کرد؟
----------
اگه من با یه Live cd برم کافی نت و سیستم رو از رو اون بالا بیارم/تنظیمات شبکه رو میدم
Ip/gateway/netmask , ... /اینها رو وارد میکنم/gateway رو ping میکنه ولی اینترنت ندارم.
---------
چطور با live cd اینترنت داشته باشم /یعنی جایی که user&pass رو بزنم و بتونم از اینترنت استفاده کنم؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-10-25, 12:18 PM,
ارسال : #2

احتمالا یه اتصال VPN استفاده کردند.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-25, 08:25 PM,
ارسال : #3

چيزي كه شما ميگي proxy سرور LAN شماست كه با authentication از شما اجازه گرفتن سرويس اينترنت رو ميده كه ميتونه ISA يا Squid باشه ...شايد هم يك HW device !!!

Try to BROADCAST your knowledge, Instead of install a FIREWALL for it.....Good luck
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-25, 09:10 PM,
ارسال : #4

می‌تونید یه Socks سرور راه بیاندازی و به دیگران بگید برای دستیابی به شبکه توی مرورگر آدرس این Socks سرور رو وارد کنند. البته مرورگرهاشون باید Socks5 رو پشتیبانی کنه چون Socks 4 از Authentication پشتیبانی نمی‌کنه.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-10-26, 01:00 AM,
ارسال : #5

VPN

< جز کانکت شدن راهی نداری مگر اینکه ادمین شبکه تو تنضیماتش سوتی داده باشه

نرم افزار مانیتورینگ شبکه اختصاصی شده به همراه تقویم شمسی و ...
2006-10-26, 01:57 AM,
ارسال : #6

از حرفهای بالا اینو فهمیدم که یه vpn است/خوب همه سیستم ها ویندوز هستن و با همون کانکشن که گفتم درست شده
یوزر و پسورد میدن و اینترنت دارن/
---
من با لینوکس چطور اینکار رو بکنم؟/یعنی یوزر و پس رو کجا بدم؟/باید پراکسی تعریف کنم با آدرس gateway و یوزر پسورد؟
---
من یه کاربر هستم که وارد کافی نت میشم و میخوام یه سیستم رو لینوکس نصب کنن یا live cd ببرم و کانکت بشم
و اونها میگن سیستم ها به این ترتیب (که بالا گفتم) کار میکنن/شما لینوکس را راه بنداز و با یوز و نیم و پس خودت کانکت شو/
حالا من چیکار کنم؟
---
تنظیمات شبکه دست من نیست/فقط آی پی شبکه و gateway رو دارم/منظورم اینه که من مسول شبکه نیستم و نمیخوام
همچین چیزی رو تو شبکه راه اندازی کنم/فقط میخوام از همچین شبکه ای تو لینوکس استفاده کنم/چطوری؟؟؟
2006-10-26, 03:33 AM,
ارسال : #7

فکر میکنم به pptp client نیاز داشته باشی. یک نگاهی به اینجا بنداز.

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2006-11-19, 04:25 PM,
ارسال : #8

نقل قول :کافی نت دانشگاه شبکه lan داره و همه به سرور با gateway مشترک متصل هستن /و یه کانکشن دیگه ایجاد شده که اجراش میکنی و یوز و پسورد میدی تا بتونی از اینترنت
احتمالا یه اتصال VPN استفاده کردند.

جناي آقاي S.Dawood
لطفا اگر لينك كاملي درمورد اين نوع شبكه دارين بگذاريد يا يك توضيح مختصري بدين كه چه جوري مي شه اينكار رو انجام داد اين مشكل خيلي ها ست - نصيري اردكان

مدتي اين مثنوي تاخير شد - صبر مي بايد كه تا خون شير شد
2006-11-19, 08:00 PM,
ارسال : #9

برای Squid که توی سایت خودش یعنی <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.squid-cache.org">www.squid-cache.org</a><!-- w --> همه چیز هست.
یا اینجا

برای VPN هم توی <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tldp.org">www.tldp.org</a><!-- w --> و گوگل مقالات فراوان هستند.
حتی می‌تونی با SSH هم تونل بزنی (اگر کلاینت‌ها ویندوزی هستند نمی‌تونی از این روش به سادگی استفاده کنی)
اگر روتر Cisco یا Junipet دارید می‌تونید VPN رو از اون طریق راه بیاندازید.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-11-19, 08:31 PM,
ارسال : #10

اگی ویدونی چه کاوپیوتری با چه ip توی شبکه gateway است میتوانم کمکت کنم لینوکس live شما چیه؟
2006-11-21, 09:50 AM,
ارسال : #11

لينوكس من live نيست بلكه فدورا كر 4 است
از ادرس هاي بالا هم چيزي گيرم نيومد و هنوز تو شبكه كردن اينترنت دريافتي مشكل دارم - مي خواهم به ديگر افراد توي شبكه اكانت بدهم

مدتي اين مثنوي تاخير شد - صبر مي بايد كه تا خون شير شد
2006-12-06, 03:15 PM,
ارسال : #12

من باید شبکه vpn را روی لینوکس WHITE BOX نصب کنم کسی میدونه از کجا باید فایل رو دانلود کنم؟
2006-12-07, 12:38 AM,
ارسال : #13
Re: راه اندازی شبکه با یوزر و پسورد
مهمان نویسنده :کافی نت دانشگاه شبکه lan داره و همه به سرور با gateway مشترک متصل هستن /و یه کانکشن دیگه ایجاد شده که اجراش میکنی و یوز و پسورد میدی تا بتونی از اینترنت
----------
تو لینوکس چطور همچنین کاری مشه کرد؟
----------
اگه من با یه Live cd برم کافی نت و سیستم رو از رو اون بالا بیارم/تنظیمات شبکه رو میدم
Ip/gateway/netmask , ... /اینها رو وارد میکنم/gateway رو ping میکنه ولی اینترنت ندارم.
---------
چطور با live cd اینترنت داشته باشم /یعنی جایی که user&pass رو بزنم و بتونم از اینترنت استفاده کنم؟

می تونی تشخیص بدی که آیا به یک ssh server لاگین می کنی؟ اگر این طور بود روش های قدیمی برای ورود و تایید در سرور.
2006-12-17, 12:37 PM,
ارسال : #14

من مي خوام يك شبكه با سرور لينوكس راه بندازم .چه تنظيم هايي بايد انجام بدم؟
2007-01-09, 08:49 AM,
ارسال : #15

/من سوال اول رو پرسیدم/شبکه راه اندازی شده/ و من میخوام live cd رو بزارم و کانکت بشم/parsix or knoppix or .. /
فرقی نمیکنه/میخوام بدونم چطور میشه استفاده کرد/بقیه تو ویندوز یوزر نیم و پسورد دارن و با کانکشن ایجاد شده کانکت میشن
من هم یوزر نیم رو دارم و پسورد رو/و تنظیمات شبکه رو /ولی چطور کانکشن واسه vpn درست کنم؟
یا اگه proxy باشه /چیکار کنم؟
2007-01-09, 10:12 AM,
ارسال : #16

از ادمینتون بپرس اگر VPN هست و بر اساس VPN خود مایکروسافت از پارسیکس استفاده کن که pptp Client داره . تو منوی Application/Internet هست.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان