لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب kdeدر پارسیکس توسط کوبونتو
2006-11-13, 11:41 PM,
ارسال : #21

alan نویسنده :چرا Ubuntu با وجود GNOME به توزیع به این محبوبی تبدیل شده؟
فقط بخاطر shipit هست
چیز خاصی نداره
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-11-14, 12:06 AM,
ارسال : #22

من که میگم لینوس جو گیر شد !‌
الان ولی فکر نکنم این حرف رو بزنه !‌
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mail.gnome.org/archives/usability/2005-December/msg00021.html">http://mail.gnome.org/archives/usabilit ... 00021.html</a><!-- m -->

[عکس : python-logo.gif]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-11-14, 12:07 AM,
ارسال : #23

نه من یه دلیل دیگش رو هم می دونم:
بدلیل اینکه بیشتر قطعات کامپیوتر رو به راحتی می شناسه و اصلا احتیاجی به درایور ندارد!
البته به نطز من پارسیکس قدرت بیشتری داره ولی چون مردم جهان باهاش آشنایی کمی دارند و....
2006-11-14, 12:20 AM,
ارسال : #24

Anonymous نویسنده :
alan نویسنده :چرا Ubuntu با وجود GNOME به توزیع به این محبوبی تبدیل شده؟
فقط بخاطر shipit هست
چیز خاصی نداره
نه
من تو اوبونتو احساس راحتی میکنم ... چون نه مثل SUSE همهچی خودکار هست . نه مثل Fedora همه چی دستی .......

[عکس : python-logo.gif]
2006-11-14, 01:23 AM,
ارسال : #25

نقل قول :فقط بخاطر shipit هست
چیز خاصی نداره

خب پس چرا Kubuntu محبوب نشد ؟ اون هم shipti داره !
2006-11-14, 01:52 AM,
ارسال : #26

navidjoon نویسنده :سلام
موافقم mkargarجان ولی مشکل اینجاست که تیم توسعه‌دهنده در حقیقت یعنی ألن که وقت کافی برای چنین کاری نداره Smile

درسته نويدجان،ولي خوب بالاخره يک تیم هستند!البته هر چند که واقعا کار دشواري است،ولي خوب علاقه مندان پارسيکس و KDE کم نيستند،بنظر من و خيلی از علاقه مندان KDE،‌اگر يکبار يک نسخه از پارسيکس با KDE بيرون داده بشه،معلوم ميشه چقدر از کاربران(مخصوصا در ايران) از اين نسخه استقبال ميکنند Smile شرکت توسعه دهنده Ubuntu هم در ابتدا اين توزيع رو با ميزکار Gnome منتشر کرد(و ميکنه)،ولي خوب بعضي از علاقه مندان به ميزکار KDE،‌درخواستهايي دادند تا بالاخره شرکت توسعه دهنده Ubuntu،يک توزيع ديگه رو بصورت جداگانه و با نام Kubuntu بيرون داد Tongue

باز هم بر ميگرده به نظر تيم توسعه دهنده پارسيکس!بالاخره نظرات کاربران توي دنياي بازمتن،مهم و سازنده است!نميشه پيشنهادات و انتقادات اونها رو ناديده گرفت 8)

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-11-14, 02:03 AM,
ارسال : #27

به شخصه ترجیح میدهم از GNOME استفاده کنم ولی با نظرات این مهندس موزیلا
شدیدا موافقم.

[ltr]This is why I fear for Linux.

For all of this talk about taking Linux to the desktop, the Linux desktops (KDE and Gnome) aren't doing enough to get there. Does the average desktop user really need an entire "control panel" for picking an OS splash screen? C'mon. [/ltr]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://weblogs.mozillazine.org/asa/archives/2004/09/follow_our_lead.html">http://weblogs.mozillazine.org/asa/arch ... _lead.html</a><!-- m -->

تصويري از مرکز کنترل KDE
http://osdir.com/screenshots/kde3.3/34.gif
2006-11-14, 09:37 AM,
ارسال : #28

خلاصه کادی ای کجا و گنوم کجا
کادی ای در عرش و گنوم و نمیگم
2006-11-14, 06:53 PM,
ارسال : #29

نقل قول :فکر نکنم تعداد کاربر منطق مناسبی باشه برای بررسی از نظر فنی. یعنی Winodws حدود ۹۰ درصد سهم بازار رومیزی رو داره از نظر فنی اینقدر از بقیه رقبا سره؟
اتفاقا منطق مناسبی هست ! کسی مجبورشون نکرده که از ویندوز استفاده کنند. حداقل برای user ها سره که استفاده میکنند.
در مورد KDE وقتی شما وارد تنظیمات مثلا Konquerer میشید چه احساسی به شما دست میدهد؟ آیا اصلا این همه Customizable بودن و این همه شلوغ کاری لازمه User friendly بودنه ؟! چند در صد کاربر ها نیاز به این همه تغییرات دارند؟ ولی محیط ویندوز و GNOME محیطی است که حداقل یک مغز متفکر داشته ! محیط simple برای اکثر کاربران و در صورت نیاز به Customize کردن استفاده از رجیستری برای کاربران ویندوز و Gconf-editor برای GNOME

ُSaeed
2006-11-14, 11:47 PM,
ارسال : #30

دوست عزیز، حرفت منطقی نیست!کنترل پنل KDE بسیار خوب و کاربردی طراحی شده.(تازه اگر خوشت نمیاد، تو کانکرر بزن settings:/ و کنترل پنل رو ساده تر ببین)
جدا شدن تنظیمات Shortcut ها و Plugin ها و Notification ها در برنامه ها باعث شده هر تنظیماتی به سادگی قابل انجام بشه.
در KDE همه اعتقاد دارند هیچ چیز نباید به کاربران اجبار بشه.یعنی یکی از امکاناتی که جزو پر طرفدار ترین امکانات خواسته شده در bugs.kde.org فعلا قبول نشده، چون در رابط کاربری نمیشه اون رو غیر فعال کرد (Smooth Scrolling)
ویندوز رو به تنظیماتش کاری ندارید، چون هر چند وقت یک بار مجبور به پاک کردن و... هستید.اما در لینوکس، به مرور زمان شما همه چیز را تغییر خواهید داد.من اکثر تنظیمات داخل کانکرر رو دیدم، چیز اضافی وجود نداره)
در مورد نتیجه گیری از تعداد کاربران هم به نظر من بحث فقط تبلیغات هست.هیچ تبلیغ درستی از گنو/لینوکس نشده.
اون قضیه تنظیم کردن Splash Screen هم، خوب همه چیز قابل تنظیمه، از Splash Screen، تا fstab

[عکس : banner.png]
2006-11-15, 02:56 AM,
ارسال : #31

Anonymous نویسنده :
نقل قول :فکر نکنم تعداد کاربر منطق مناسبی باشه برای بررسی از نظر فنی. یعنی Winodws حدود ۹۰ درصد سهم بازار رومیزی رو داره از نظر فنی اینقدر از بقیه رقبا سره؟
اتفاقا منطق مناسبی هست ! کسی مجبورشون نکرده که از ویندوز استفاده کنند. حداقل برای user ها سره که استفاده میکنند.
در مورد KDE وقتی شما وارد تنظیمات مثلا Konquerer میشید چه احساسی به شما دست میدهد؟ آیا اصلا این همه Customizable بودن و این همه شلوغ کاری لازمه User friendly بودنه ؟! چند در صد کاربر ها نیاز به این همه تغییرات دارند؟ ولی محیط ویندوز و GNOME محیطی است که حداقل یک مغز متفکر داشته ! محیط simple برای اکثر کاربران و در صورت نیاز به Customize کردن استفاده از رجیستری برای کاربران ویندوز و Gconf-editor برای GNOME

ُSaeed

سلام
فکر کنم این هم به نوعی سلیقه شما باشه سعیدجان. من بالشخصه دوست دارم بتونم کوچکترین جزئیات رو هم تغییر بدم. در ضمن اگه بنا به آمار استفاده‌کننده‌های محیط KDE باشه باید بگم بد نیست یه نگاهی به مسابقه سالانه linuxquestion و linuxforums و ... بندازین که ۴ سال متوالیه KDE اول میشه و Konqueror به همچنین. ولی کلا فکر نکنم این بحث به جایی بکشه چون usablity در محیط رومیزی لینوکس در مقایسه با محیطی مثل Mac OS X یه بحث مسخره است (این هم به خاطر گل روی ali88 :winkSmile

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2006-11-15, 03:02 AM,
ارسال : #32

نقل قول : اون قضیه تنظیم کردن Splash Screen هم، خوب همه چیز قابل تنظیمه، از Splash Screen، تا fstab

فکر کنم بهترین جواب اینه
Does the average desktop user really need an entire "control panel" for picking an OS splash screen
2006-11-15, 04:19 AM,
ارسال : #33

منم با emilsedgh و navidjoon موافقم. آزادی همینه که بتونی هر تنظیمی رو انجام بدی.
اگه فکر می کنید نباید اینجوری باشه چطوره هنگام نصب یه step اضافه کنیم و بپرسیم:

:Installation Level
1) beginner
2) average
3) advanced

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان