لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یادگیری شبکه در لینوکس با استفاده از مجازی سازها
2007-02-03, 04:58 PM,
ارسال : #1
یادگیری شبکه در لینوکس با استفاد
سلام دوستان من میخواهم که شبکه های کامپیوتری را یاد بگیریم ولی می خواستم که از نرم افزار های شبیه ساز شبکه برای این منظور استفاده که( البته باید متن باز باشد) آیا نرم افزار خوب و یا راه بهتری برای یادگیری شبکه سراغ دارید(البته غیر از خریدن یک سیستم جدید :wink: )
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-02-03, 06:00 PM,
ارسال : #2

VirtualBox

[عکس : python-logo.gif]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-02-03, 08:12 PM,
ارسال : #3

qemu بهتره
2007-02-03, 08:35 PM,
ارسال : #4

اگر در ویندوز هستید و می خواهید لینوکس را اجرا کنید از coLinux استفاده کنید. مقاله آن را در سایت برنامه نویس قرار داده ام. (دو مقاله جداگانه)

اگر در لینوکس هستید و می خواهید یک سیستم عامل دیگر را به صورت مجازی اجرا کرده شبکه را یاد بگیرید از qemu استفاده کنید. البته برای ساخت تونل باید دستورات زیر را قبل از اجرای qemu بکار ببندید:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://compsoc.dur.ac.uk/~djw/qemu.html">http://compsoc.dur.ac.uk/~djw/qemu.html</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-02-03, 10:30 PM,
ارسال : #5

vmware
البته پولي ولي يه نسخه متن باز هم مثله اينكه داره

<a>بالجمله تمام مردم شهر/در بحر گناه می‌تپیدند
در‌های بهشت بسته می‌شد/مردم همه می‌جهنمیدند</a>
2007-02-04, 01:34 AM,
ارسال : #6

راستش اتفاده از VirtualBox برای شبیه سازی شبکه یا Qemu یا VMware خیلی ناکارامد هست.
شما چطور توی این ابزارها یه روتر رو شبیه سازی می‌کنید؟ یا ۵تا سابنت توی یه سازمان که قراره توی Campousهای مختلف فعالیت کنند و با Router به هم متصل هستند؟
در اصل باید از برنامه‌هایی که برای شبیه سازی شبکه طراحی شدند استفاده کنید. توی ویندوز برنامه‌هایی مثل Nesim ریخته اما توی لینوکس من فقطایـــن تاپیک یادم میاد که اون هم Cnet رو پیشنهاد کرده بودم که نصب و راه اندازیش یه طرف باقی داستان یه طرف دیگه، به خصوص که توی پارسیکس به دلیل نصب اشتباه من یا مشکلات برنامه پی در پی کرش می‌کرد!

در کل با شبیه سازی نمی‌تونی تمام شبکه رو یاد بگیری، مثلا اگر بخواهی یه Sniffer رو درست تجربه کنی یا با MRTG کار کنی یا SNMP یا .... جدا به شبکه‌ی فیزیکی که در حال کار و فعالیت هست نیاز خواهی داشت.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2008-03-26, 06:24 PM,
ارسال : #7

پیشنهاد من ns-2 هست البته اگر بخوای قضیه رو به صورت حرفه ای دنبال کنی میتونی پروتوکل های جدید تعریف کنی و ...

ولی باید با اسکریپت نویسی OTcl آآشنا بشی و اگر می خوای پروتوکول و امکانات جدید به اون اضافه کنی باید با ++C آشنایی داشته باشی ...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان