لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفا راهنمایی کنید.
2007-04-07, 03:28 PM,
ارسال : #1
لطفا راهنمایی کنید.
با سلام خدمت دوستان.
لطفا منو راهنمایی کنید. ما یک شبکه متشکل از 4 کامپیوتر داریم که 3 تاشون از سیستم عامل ویندوز و یکی از لینوکس نسخه زوزه 9.2 استفاده می کنند. همچنین اینترنت ما از طریق یک مودم روتر به اشتراک گذاشته می شه. الان از نظر شبکه مشکلی نیست . من تو لینوکس به همه کامپیوتر های دیگه دسترسی دارم ولی کامپیوتر ها دیگه نمی تونن به این سیستم وصل شن. همچنین یک پرینتر هم روی سیستمی که از لینوکس استفاده می که دارم که می خوام اونو بین دیگر کامپیوتر ها به اشتراک بذارم. فکر کنید تازه کارم لطفا اگر زحمتی نیست موبه مو راهنماییم کنید.

پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر رو دارم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-04-25, 07:10 PM,
ارسال : #2

ای به این علت است که ویندوز با لینوکس همخوانی ندارد به نظر من باید بقیه ی کامبیوتر ها هم از لینوکس استفاده کنند
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-04-25, 11:20 PM,
ارسال : #3

سلام ماهان (نفر قبلی). در شبکه کردن هیچ فرقی بین ویندوز و لینوکس نیست و به راحتی می شه یک شبکه داشت از هر دوی سیستم عامل ها.
برای اشتراک اینترنت روش های مختلفی هست که ساده ترین اش اینه که firestarter رو نصب کنید که یک فایروال است و بعد از طریق wizard اون، به سادگی بگید که روی کدوم کارت شبکه اینترنت دارید و می خواهید با کدوم کارت شبکه به اشتراکش بگذارید.

اگر خواستی می تونی سامبا نصب کنی (samba) و هر فایل و پرینتر رو با اون به اشتراک بگذاری. یک قدم یک قدم برو جلو و سعی کن اشکالات رو برطرف کنی. اگر نشد اینجا بپرس. من دقیقا شبکه ای شبیه همین شبکه تو داشتم (با چند تا کامپیوتر بیشتر) و به راحتی نصب شد و تا ابد(!) کار کرد.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان