لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میخوای ویندوز نصب کنم اما نمیشه کمک ...
2007-04-28, 02:33 PM,
ارسال : #1
میخوای ویندوز نصب کنم اما نمیشه ک
سلام ...
سیستمم با سی دی ویندوز بوت نمیشه اما با سی دی های دیگه بوت میشه با سی دی ویندوز بوت نمیشه که نصبش کنم لازم دارم ویندوز البته در کنار لینوکس ! طریقه ترمیم گرابو بلدم !!!

با سی دی لایو gparted دو تا درایو fat32 ساختم اما اصلا با سی دی ویندوز بوت نمیشه که نصبش کنم

اساتید لینوکس کار یاری بفرمایید .. Confusedhock:
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-04-28, 02:54 PM,
ارسال : #2

از چه توضيعي استفاده ميكني .

Debian GNU/Linux System Administrator
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-04-28, 02:57 PM,
ارسال : #3

در قذم اول سی دی خوتون رو عوض کنید
در قدم بعدی باید به همون پارتیشن بندی تون مشکوک شد
2007-04-28, 03:23 PM,
ارسال : #4

سي دي ويندوز بوت نميشه يا بوت ميشه اما اون صفحه ابي رنگ نصب نمياد ؟
2007-04-28, 04:03 PM,
ارسال : #5

من فقط اینو بگم که پارتیشن بندی دیسک ربطی به بوت شدن یا نشدن سی دی نداره. بود و نبود دیسک یا نقص اون بعداً تو برنامه نصب OS چک می شه. مشکل جای دیگه ست. شاید سی دی ویندوز خراب باشه...
2007-04-28, 05:40 PM,
ارسال : #6

دوباره سلام دوستان

سی دی ویندوز من سالمه

توزیع من opensuse10.2 هستش

وقتی که قراره سیستم با سی دی ویندوز بوت بشه چند ثانیه رو سی دی فکر میکنه !! بعد طبق مراحل عادی بوت سیستم میره تو گراب و از اونجا هم تو خود زوزه ( تاکید میکنم سی دی ویندوز کاملا سالمه و هر روز باهاش دارم رو سیستم ملت ویندوز میریزم )

منم با روشن موافقم بوت شدن یا نشدن سیستم ربطی به ئارتیشن بندی نداره چه بسا یه هارد نو با همون سی دی بوت میشه و بعد ئارتیشن بندی

قطعا اطلاعاتی درباره نحوه بوت شدن در جایی ذخیره شده و چون من تا الان فقط لینوکس رو سیستم داشتم اوئن اطلاعات مخصوص لینوکسه و یه جوری باید تغییر کنه اون اطلاعات در سطح بوت سیستم اما کجا و چطوری نمیدونم ( این تئوری من بود )

یه کاردرست بیاد کمکمون کنه

( شک ندارم یه جای دیگه هم تو این سایت این سوال پرسیده شده و جواب هم داده شده اما به اون قسمت دست رسی نارم جستجوهام هم ناموفق بود !! )

با تشکر
2007-04-28, 05:44 PM,
ارسال : #7

گزینه‌های بوت رو چک کنید.
موقع بوت CD های ویندوز باید یه کلیک رو فشار بدید و اگر نه بوت نمی‌کنه! خودش می‌گه چه زمانی در حقیقت یه Prompt می‌ده.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-04-28, 05:51 PM,
ارسال : #8

بله درسته یک کلیک باید باشه تا لود بشه اما به اون قسمت prompt که شما مطرح نمودید نمیرسه و یک راست میره تو گراب
گزینه های بوت هم رو سی دی و در نهایت هارد تنظیم شده !!
2007-04-28, 06:38 PM,
ارسال : #9

سلام،
اگه نصب ویندوز اینقد واست مهمه، می تونی وارد لینوکست بشی و از اونجا grub رو حذف کنی، بعد ببینی که از سی دی ویندوز بوت می شه یا نه، می گم شاید تقصیر boot loader باشه، البته اگه برات مشکلی نیست که بعداٌ چه جوری لینوکستو برگردونی... rescue mode و...
2007-04-28, 06:47 PM,
ارسال : #10

درسته !
رفتار بوت به همان صورت بود که من انتظار داشتم .
پارتیشن boot/ مانع بوت شدن سیدی ویندوز میشه . البته شاید هم به خاطر grub باشه .

باید یک جوری boot/ رو از سر را برداری : میتونی اونو پاک کنی یا یک جوری که من نمیدونم Disable کنی .

2007-04-28, 07:41 PM,
ارسال : #11

من میدونم چرا نمیاد بالا
هنگام نصب سوزه شما پارتیشن بوت را 100 مگ یا کتر و شاید چیزی که خود سوزه در نظر گرفته گذاشتی که اینکار اشتباست
الان که میخاد ویندوز لود بشه 100 مگا بایت خیلی کمه و برا همین صفحه آبی نمیاد
اگه ویندوز داری باید از روی اون نصب کنی
بعد لینوکست میپره
و بوت ویندوز هم درست میشه
مشکل اینجاست بعد که لینوکس پرید و ویندوز نصب شد اگه خواستی لینوکس نصب کنی به احتمال زیاد لینوکس نمیتونه پارتیشن بسازه
و میخاد کل هارد را یه پارتیشن بکنه

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-04-28, 08:47 PM,
ارسال : #12

سلام
برای نصب Win باید یه پارتیشن خالی از نوع primary داشته باشین .اگه ندارین هم باید خالی کنین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-04-28, 09:07 PM,
ارسال : #13

آقا من هم همین مشکل شما رو حدود یک ماه پیش داشتم و تنها راه فرمت کردن هارده فقط و فقط و هیچ راه دیگه نداره.البته چون الان به پارتیشن هات دسترسی داری میتونی از اطلاعاتت بک آپ بگیری میکردم و لینک پست قبلی رو پیدا میکنم برات میزارم.
2007-04-28, 09:14 PM,
ارسال : #14

این هم آدرس
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10845">http://www.technotux.org/html/index.php ... ic&t=10845</a><!-- m -->
2007-04-28, 09:24 PM,
ارسال : #15

دقیقا
پس موقع نصب لینوکس یا پارتیشن بوت را حذف کنید و فضاشو به روت اختصاص بدید
یا اگه ساختید کمتر از حجم یک سی دی نباشه (روند 1 گیگ)
وگرنه بعد مجبور میشید بخاطر نصب لینوکس کل هارد را فرمت کنید
به احتمال زیاد برنامه پارتیشن مجیک دیگه کار نمیده این موقع

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-04-29, 01:12 PM,
ارسال : #16

من مشکل رو داشتم
فقط کافیه mbr رو درست کنید یعنی فرمت کنید الان ویندوز نمیتونه mbr رو بخونه
دستورش توی انجمن بود یه چیزی با dd
2007-04-29, 02:17 PM,
ارسال : #17

من همون مهمون 3 تا بالاتر م که قبلا این مشکلو داشتم و فرمت کردن mbr برای من فایده نداشت ولی پاک کردن mbr توی اینجا مشخص شده
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10845">http://www.technotux.org/html/index.php ... ic&t=10845</a><!-- m -->
و البته این جوریه
dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=512 count=1
2007-04-29, 02:19 PM,
ارسال : #18

من همون مهمون 3 تا بالاتر م که قبلا این مشکلو داشتم و فرمت کردن mbr برای من فایده نداشت ولی پاک کردن mbr توی اینجا مشخص شده
و البته این جوریه
dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=512 count=1
2007-04-29, 02:46 PM,
ارسال : #19

یه جوری لینوکس باید پاک کنی
یه جوری پارتیشن های لینوکس را کاملا باید حذف کنی
اگه ویندوز داری -نصب ویندوز را اونجا از روی اون انجام بده و در محیط نصب ویندوز صفحه آبی که بعد از ریست شدن میاد پارتیشن ویندوزی که میخای عوض کنی و تمام پارتیشن های لینوکس را فرمت کن
و بعد از نصب ویندوز برای نصب لینوکس بیشتر دقت کن
دوست عزیز لطفا در سایت ثبت نام کنید و بصورت مهمان پیغام نگذارید تا دوستان بیشتری جواب شما را بدهند

2007-04-29, 03:45 PM,
ارسال : #20

اين كارو نكني !

فقط boot/ رو پاك كن بعد ويندوز رو نصب كن و بعد از نصب ويندوز boot Grub رو از دوباره نصب كن .

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان