انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
در مورد مشکل در کام‍پایل ایا بسته libdvb-devرا نصب کرده اید؟
ضمنا بسیاری از خطاها در کامپایل ماجولهای هسته به دلیل حضور نداشتن سورس کرنل در شاخهusr/src/ میباشد

برای فرمان دادن به هر سخت افزاری باید مسیر ان در شاخه dev/ موجود باشد
متاسفانه بدون درایور این مسیر در دسترس نیست(وقتی درایور کارت نصب شد مسیر سخت افزار شماdev/dvb/ خواهد بود
کار نوشتن راه انداز سخت افزار شما هم شروع شده فقط کمی صبر لازم است
با تشکر

مهمان

Anonymous نویسنده :سلام

فایل pdf دانلود نمی شود
لطفا یررسی نمایید
سلام دوستان
من از کافئین استفاده می کنم
قبلا در کافئین ۸.۵ گزینه ای وجود داشت برای اینکه تصویر رو با فرمتهای مختلف (mpg-m2t) می تونستیم ظبط کنیم
ولی متاسفانه در ورژن جدید (۸.۶) ظاهرا این گزینه برداشته شده و فقط با فرمت ناشناخته m2t ظبط می کنه
آیا راهی داره که همون موقع ظبط کردن با فرمت mp2 ظبط کنه؟
کسی می دونه چرا این امکان خوب رو برداشتن؟
حالا چه فرقی داره M2t باشه یا MPEG!تازه M2t از MPEG بهتر هم هست!حالا اگر واقعا از m2t بدتون میاد،‌کافیه پسوند رو به MPEG تغییر بدینSmile

مهمان

نموه فایل m2t چه مشکلی داره؟ همه برنامه ها پخشش میکنن avidemux هم میتونه اونو به فرمتهای مختلف و برای دستگاههای مختلف تبدیل کنه مانند dvd و svcd و vcd برنامه avidemux برای ویندوز و mac هم هستش.توی ویندوز برای پخش فقط از vlc و smplayer استفاده کنید. برنامه های اصالتآ ویندوزی را بندازید توس سطل اشغال ویندوز چون به درد نمیخورن.
مشکل من هم همینه که وقتی می خوام به صورت دی وی دی رایتش کنم باید کلی وقت و انرژی بزارم تا تبدیلشون کنم
۲ تا فیلم ۲ گیگی ۲ ساعت و نیم با avidemux تبدیل بشه
تازه از همه مهمتر اینکه بعد از تبدیل کیفیتش میاد پایین
با avidemux تبدیل کردم و با برنامه mandvd به صورت dvd درستش کردم صدا و تصویر با هم یکی نبود و کلی دردسر دیگه
بخاطر اینا می گم
بنظرتون downgrade کنم به ورژن 8.5 بهتر نیست؟ چون changelog نسخه جدید رو که دیدم فرق زیادی نداشت فقط می ترسم ورژن جدید kaffeine-sc رو 8.5 نصب نشه
اصلا چرا شما اول فایلهای m2t را توسط avidemux تبدیل می‌کنید؟اصلا لازم نیست!کافیه فایل تصویری که با پسوند m2t دارید رو با همون ManDVD باز کرده و الی آخر!خودش تبدیل و هر کار دیگری رو که بخواد انجام می‌ده!من خودم از این برنامه بسیار خوب استفاده می‌کنم و بدون هیچ مشکلی،‌فایلی تصویری ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه‌ای با پسوند m2t را توسط این برنامه به DVD تبدیل کرده و همه چیز به خوبی کار کرد!نه کیفیتش مشکل داشت و نه صدا!Smile
سلام
آقای کارگر عزیز این mandvd فایلهای با پسوند m2t رو به عنوان ورودی قبول نمی کنه
این عکس رو ببین:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://i31.tinypic.com/egqxdc.png">http://i31.tinypic.com/egqxdc.png</a><!-- m -->
توی این پوشه من کلی فایل m2t دارم که mandvd اصلا نشونشون نمی ده
بصورت پیش‌فرض که ۱۰۰٪ نشون نمی‌ده!کافیه که در قسمت File name،‌~ رو پاک کنید و *.* رو نوشته و Inter رو بزنید!بعدش هم فایل m2t مورد نظرتون رو انتخاب کنید!به همین راحتیSmile

مهمان

با سلام خدمت اساتید
منss2 دارم ولی رو ویندوز شناخته نمی شه (باید بخاطر قدیمی بودن مادربردم باشه)
رو لینوکس با روشی که شما گفتید امتحان کردم (نصب فایل sh ودانلود برنامه برای تست) وقتی که دستور "./snaz –c ……" رو اجرا میکنم می گه " no such device " البته الان دسترسی به دیش ندارم و کارت رو بدون دیش snaz کردم! حالا می خوام ببینم آیا اون خطا بخاطر نشناختن کارته یا نبودن دیش؟
چون الان برام سخته دیش ردیف کنم و آخره سر هم مثل ویندوز جواب نگیرم و .....
اگه کسی با این روش روی لینوکس ss2 نصب کرده میشه لطف کنه و یک بار کابل دیش رو از پشت کارت دربیاره و اونرو بدون دیش snaz کنه و بنویسه که چه خطایی می گیره؟؟؟
خیلی خیلی ممنون میشم

مهمان

برنامه kaffeine نصب کن بدون هیچ دردسری کارت dvb شما را میشناسه.
Flood نویسنده :... فقط می ترسم ورژن جدید kaffeine-sc رو 8.5 نصب نشه
آيا اين kaffeine-sc كه شما بهش اشاره كرده‌ايد مشابه پلاگين S o * f t C * m در vdr است و مي‌تواند كانالهاي كارتي را كه در ويندوز با vPlug باز ميكنيم، باز نمايد؟ و پرسش ديگر اينكه الان روي چه توزيعي با چه دسكتاپي (KDE يا Gnome) كافيين و sc آنرا را نصب كرده‌ايد؟

مهمان

نقل قول :مشکل من هم همینه که وقتی می خوام به صورت دی وی دی رایتش کنم باید کلی وقت و انرژی بزارم تا تبدیلشون کنم
۲ تا فیلم ۲ گیگی ۲ ساعت و نیم با avidemux تبدیل بشه
تازه از همه مهمتر اینکه بعد از تبدیل کیفیتش میاد پایین
با avidemux تبدیل کردم و با برنامه mandvd به صورت dvd درستش کردم صدا و تصویر با هم یکی نبود و کلی دردسر دیگه
بخاطر اینا می گم
بنظرتون downgrade کنم به ورژن 8.5 بهتر نیست؟ چون changelog نسخه جدید رو که دیدم فرق زیادی نداشت فقط می ترسم ورژن جدید kaffeine-sc رو 8.5 نصب نشه
بهتره از دستور زیر یا مشابه دستور زیر برای تبدیل و قطع فیلمها استفاده کنید
[ltr]
ffmpeg -i VH1-1-20080620-105223-Vh1\ Music.m2t -ss 00:00:32 -t 00:02:08 -qscale 4 -ab 192k Flood.avi
[/ltr]
برنامه ffmpeg بهترینه.
توی این دستور میگه فیلم را از ثانیه ۳۲ به بعد تبدیل کن و ۲ دقیقه و ۸ ثانیه به بدیل ادامه بده یعنی در کل تا زمان ۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه فیلم را تبدیل میکنه

مهمان

مشکل avidemux اینه که فایل ظبط شده از kaffeine را نمیتونه زمان دقیقش را تشخیص بده و به همین خاطر صدا و تصویر تولیدی همزمان نیستند ولی اگر بعد از تبدیل فیلم به وسیله ffmpeg فایل جدید را به avidemux بدهیم کارش خوبه و مشکلی نداره کارهای زیادی میشه با avidemux کرم مثلا زیر نویس به فیلم اضافه کنیم ثبلیفات نواری شبکه هایی مثل GEM را با یه نوار سیاه بپوشانیم یا ارم شبکه ها را پاک کنیم و خیلی کارهای دیگه

مهمان

راستی یه نکته با هال دیگه فرض کنید شما از شبکه GEM یه فیلم ظبط کرده اید و میخواهید در اخر سر فیلم را یکپارچه و بدون تبلیغات داشته باشید فر کنید فیلم به ۱۰ تکه GEM1.avi و GEM2.avi و GEM3.avi و ... تبدیل شده در اخر سر میتوانید با دستور
زیر تمام تکه ها را به هم بچسپانید و یه فیلم یه تکه داشته باشید.
[ltr]
cat GEM1.avi GEM2.avi GEM3.avi GEM4.avi ,........ > GEM-kol.avi
[/ltr]

در اخر هم میتوانید ان را به VCD تبدیل کنید و به دوستانتان بدهید.
[ltr]
ffmpeg -i GEM-kol.avi -target pal-vcd GEM-vcd.mpg
[/ltr]
بعد هم میتوانید در اخر سر فیلم را با k3b رایت کنید

مهمان

اینها یعنی چی؟؟؟

یعنی باید در ترمینال نوشت؟؟؟ ولی چطوری ؟؟؟

نقل قول :Device Drivers --->
Generic Driver Options --->
[ ] Select only drivers that don't need compile-time external firmware
[*] Prevent firmware from being built

Device Drivers --->
Input device support --->
<Event>
Character devices --->
<M> Enhanced Real Time Clock Support

Device Drivers --->
Graphics support --->
<M> Support for frame buffer devices

Device Drivers --->
Graphics support --->
Console display driver support --->
--- VGA text console
[*] Video mode selection support
<M> Framebuffer Console support

<M> nVidia Framebuffer Support
[*] Enable DDC Support

#if your VGA uses ATI chip use this module
<M> ATI Radeon display support
[*] DDC/I2C for ATI Radeon support

Device Drivers --->
I2C support --->
<M> I2C support
<M> I2C device interface
I2C Algorithms --->
<M> I2C bit-banging interfaces

Device Drivers --->
Multimedia devices --->
Digital Video Broadcasting Devices --->
[ ] DVB For Linux
[ ] Video For Linux
نه عزیزم
وقتی میخوای کرنل را برای کامپایل کانفیگ کنی این تنظیمات را باید انجام بدی
سلام، مفهوم خروجی زیر چه چیزی است ؟ آیا توانستم درایور DVB رُ با موفقیت نصب کنم ؟
کارت من StarSky 2.8 می‌باشد.

کد :
mohammad@desktop:~$ dmesg |grep DVB
[   37.689549] DVB: registering new adapter (FlexCop Digital TV device)
[   40.511099] DVB: Unable to find symbol cx24113_attach()
[   41.679312] DVB: registering frontend 0 (Conexant CX24123/CX24109)...
[   41.679454] b2c2-flexcop: initialization of 'Sky2PC/SkyStar 2 DVB-S rev 2.8' at the 'PCI' bus controlled by a 'FlexCopIIb' complete
خوب مبآرکه
درایور نسخه2.8 اماده شده البته ممکنه اشکالاتی داشته باشه
چون خودم این کارت راندارم نمیتوانم اظهار نظری بکنم
driver
huxus نویسنده :خوب مبآرکه
درایور نسخه2.8 اماده شده البته ممکنه اشکالاتی داشته باشه
چون خودم این کارت راندارم نمیتوانم اظهار نظری بکنم
driver

من یه چیزایی نصب کردم... اون خروجی dmesg که گذاشتم آیا نشان می‌ده که نصبه یا نه ؟ من الان به LNB متصل‌ش نکردم که از نصبش مطمئن بشم لطفا یه راهی به من بگو که ببینم نصب است یا خیر...

ممنونم !