انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
>>ایا سیستم انگیما 2 استفاده شده در ریسیورهای لینوکسی مشکلی با کد اچ دی دارند

من stb باز نیستم! (اطلاعات من در مورد stb بدرد نمیخوره !)ولی اون موقع که dm-800 اومده بود شرکت dreambox اعلام کرده بود که dm-800 نسخه سبکتر dm-8000 میباشد و کسانی که نیاز به 1080p داشته و طالب یک high end stb میباشند باید بفکر dm-8000 باشند
هم اکنون خیلی از دستگاههای لینوکسی با 1080p مشکلی ندارند
بنظر من مشکل داشتن dm-800 با فرمت 1080p بخاطر سخت افزار ضعیف اون میباشد :wink:

اکثر کانالهای hd با فرمت 1080i برنامه پخش میکنند من تا بحال کانال ماهواره ی ندیدم (حداقل کانال ازاد) که با فرمت 1080p برنامه پخش کنه اگر شما همچین چیزی سراغ دارید بفرمایید! Confusedhock: Confusedhock:

>>من برنامه xine را نصب کرده ام تنضیمات آن برای دیدن ماهواره چگونه است

اول باید با برنامه scan مطابق مقاله یک لیست کانال با فرمت zap تهیه کنید
کد :
scan -s 2 -o zap  /usr/share/dvb/dvb-s/Hotbird-13.0E > channels.conf
حالا باید لیست کانال را در محل صحیح قرار دهید
اگر از xine-lib1.1.x استفاده میکنید
کد :
cp channels.conf /home/user-name/.xine
اگر از xine-lib-1.2 استفاده میکنید
کد :
cp channels.conf /home/username/.config/xine/
با سلام من این دستور را انجام دادم scan -s 2 -o zap /usr/share/dvb/dvb-s/Hotbird-13.0E > channels.conf و از کانالهای هاتبرد لیست گرفت ولی من میخواستم از ماهواره بدر لیست بگیرم چون دیش من در جهت ماهواره بدر است و هاتبرد را ندارم ومن طبق دستور بالا بجای هاتبرد badr-26E قرار دادم اما چیزی پیدا نکرد
scan -s 2 -o zap /usr/share/dvb/dvb-s/badr-26E > channels.conf آیا دستور را شتباه نوشته ام با تشکر mosave1
>>من میخواستم از ماهواره بدر لیست بگیرم
شما یک پوشه بساز بنام دلخواه مثلا sat بعد توی اون پوشه یک فایل متنی بساز بنام دلخواه مثلا badr و خطوط زیر را توش کپی کن

کد :
S 11727000 H 27500000 AUTO

مثلا من این پوشه را توی home خودم ساختم و دیش badr من رو پورت 2 سوییچ قرار داره
اول با ترمینال میرم توی اون پوشه sat
کد :
cd /home/blue-sky/sat
scan -s 1 badr > channels.conf
شما اگه سوییچ نداری اینطوری بزن
کد :
scan  badr > channels.conf
با سلام من طبق دستورات شما از ماهواره بدر لیست کانال گرفتم و حالا روی کانال میرود ولی صدا و تصویر ندارد و اخطار نداشتن یا نشناختن پلاگین را میدهد منتظر راهنمایی شما هستم با تشکر mosave1
با سلام چرا در برنامه kaffeine هر چیزی را که ظبط می کنم با دی وی دی خانگی نمیتوانم ببینم اما در ویندوز با برنامه دی وی بی دریم با
فرمت mpg ظبط میکنم ودر دی وی دی خانگی قابل مشاهده است آ یا کنورتوری باید در لینوکس نصب کنم یا می شود در موقع ظبط در برنامه kaffeine فرمت آن را تغییر داد با تشکر
بخاطر محدودیت هایی که در مورد موضوع پلاگین SC در این سایت عنوان کردید

در صورت امکان اموزش کاملی را در مورد این پلاگین و نحوه نصب ان در جایی دیگر اپلود نمایید

واقعا نصب کارت دیوبی بدون sc لطفی نداره چون اکثر شبکه های اچ دی کارتی هستند

و بفرمایید در حال حاظر بهترین کارت دیوبی از نظر شما چه مدلی و مربوط به کدام شرکت میباشد

من فعلا از کارت اسکای استار اچ 2 استفاده میکنم ...ولی برای دریافت سیگنالهای 16ایپسکی

سر در گم هستم از یک ترف نوشته شما که کارت توی را دارای قابلیت دریافت 16 ایپسکی در

اینده میدانید و قیمت به نسبه پایین ان و از یک ترف کارت 6925 تی بی اس با قابلیت از پیش تعریف

شده 16 و 32 ایپسکی ....ولی قیمت بالای ان در حد یک گیرنده متوست اچ دی لینوکسی

لتفا شما یکی از این کارتها رو با دلیل به من پیشنهاد کنید
>>با سلام من طبق دستورات شما از ماهواره بدر لیست کانال گرفتم و حالا روی کانال میرود ولی صدا و تصویر ندارد و اخطار نداشتن یا نشناختن پلاگین را میدهد منتظر راهنمایی شما هستم

بنظر میرسه xine-lib در سیستم شما بدون پشتیبانی از dvb کامپایل شده بنابراین باید اون را خودتون کامپایل کنید
ولی توجه داشته باشید بدلایل نامعلومی توسعه این برنامه مدتی است متوقف شده و کامپایل این برنامه ارزش زیادی نداره
از انجا که بسیاری از برنامه های پخش کننده dvb از این موتور استفاده میکنند انها هم دچار مشکل شده اند البته هنوز حال vdr خوب است(با کارت گرافیک nvidia)
اگه تعداد کانالهای مورد نظر شما کمتر از 20 تا است mplayer کار شما را راه میندازه
با vlc تا 50 کانال هم جا داره ولی اگه همه کانالها را میخواهید به چیزی جز vdr فکر نکنید!

>>آ یا کنورتوری باید در لینوکس نصب کنم یا می شود در موقع ظبط در برنامه kaffeine فرمت آن را تغییر داد
همچین برنامه را سراغ ندارم

>>بفرمایید در حال حاظر بهترین کارت دیوبی از نظر شما چه مدلی و مربوط به کدام شرکت میباشد
این بستگی به کار شما داره
اگه میخواهید اونرا به tv وصل کنید بنظر من s2-6400 خوبه ولی اگه برای pc میخواهید همون s470 و s480 خوب و خوش قیمته
ولی در مورد tbs6925 یکسری مسایلی هست که بهش توجه بفرمایید
این کارت اولین کارتی هست که با برد low profile عرضه میشه و هنوز رقیبی براش پیدا نشده
شرکت tbs با زیرکی خاصی نقاط ضعف کارت را پشت نقاط قوت کارت مخفی کرده:
نقاط قوت کارت
1-پشتیبانی از 16apsk , 32apsk
2- پشتیبانی از acm , vcm
3-قابلیت قفل شدن روی فرکانسهایی با symbolrate بسیار پایین تا حدود 300 ( در مورد سایر کارتها این مقدار حدود 2000 هست ) که واقعا عالی است!

نقاط ضعف ( احتمالی)
1-استفاده از حرارت گیر بر روی تیونر نشاندهنده حرارت بالای تیونر است که اگر این حرارت بدرستی دفع نشه در طولانی مدت باعث ضعف تیونر میشه(دارندگان کارتهای skystar ver2.6 میدونند من چی میگم!)
2-استفاداه از تیونر جدا نشاندهنده اینه که طراح کارت نخواسته وقت زیادی را برای طراحی بهتر کارت تلف کنه!
3-پورت loop بر روی تیونر کاملا غیر ضروری بوده و بسیاری از کاربران به اشتباه انرا کارتی دو تیونره در نظر میگیرند!
4-محدودیت symbol rate در مدولاسیونهای 16,32apsk توسط شرکت سازنده مشخص نگردیده است که به احتمال زیاد اصلا قابل قبول نبست!

بطور معمول در دنیای کامپیوتر وقتی قطعه ای با قابلیت جدید معرفی میشه اولا بسیار گران بوده دوما خیلی زود با اومدن محصولات رقیب که ارزانتر و کیفیت و قابلیت بیشتر دارند از چشم میافتند!
بنابراین اگر قصد خرید کارتی با قابلیت tbs6925 را دارید صبر کنید یک کارت رقیب دیگه هم بیاد بازار
حتی اگه این کارت را هم بخرید حداقل در لینوکس نمیتوانید از قابلیتهای پیشرفته اون استفاده کنید ( برای دریافت 16,32apsk هنوز برنامه ای در لینوکس نوشته نشده)
حتی اگر چنین برنامهای موجود هم بود شما با این کارت صاحب کانال خاصی نمیشدید
چون برنامه تلویزیونی خاصی روی این مدولاسیون پخش نمیشه حتی اگر هم باشه همون کانالها با مدولاسیون دیگه ای که کارتهای ارزونتر بتونن اونرا دریافت کنن پخش میشه

برای اینترنت افلاین ممکنه خبرهایی باشه خبر ندارم!
فرکانسهایی با symbolrate بسیار پایین هم چیز خاصی ندارند و در مورد فرکانسهای دیتا هم بدرد دانلود افلاین نمیخورند
میبینی این کارت با این قیمت 250 دلاری فعلا ارزش خریدن را نداره
با خرید s470 هم چیز خاصی را بدست نمی اید ( تقریبا تمام فرکانسهای 8psk با symbolrate بالای 20000 پخش میشوند) هنوز firmware جدیدی (برای دریافت apsk)هم براش نوشته نشده-شاید هیچوقت هم نوشته نشه!
بنابراین از همون کارت خودنون استفاده کنین و پول خودتون را الکی دور نریزین! :wink:
با سلام و تشکر از پاسخ شما اگر بخواهم vdr نصب کنم چه کارهایی باید انجام دهم آیا باید برنامه xine را پاک کنم و برای نصب vdr باید از مخازن اوبونتو ۱۰.۱۰ که دارم استفاده کنم یا از طریق انترنت باید نصب کنم اگر ممکن است راهنمایی لازم را بکنید که چه فایل هایی را باید بترتیب نصب کنم و روش نصب آن با تشکر mosave1
درود

استاد من بدنبال ساخت یک HTPC هستم

از مقاله شما کمک بسیاری گرفتم در ضمینه VDR-XBMC

در فروم ابونتوی انگلیسی و پورتال وی دی ار و پورتال XBMC

هم متالبی رو جمع کردم ..

سوال من از شما در مورد خرید مادربرد با سی پی یو اتم و چیپ گرافیک انویدیا میباشد

حتما هم میخوام که برقش توسط ادابتور تامین بشه ...گیگا بایت چند مدل داره که برقش

با ادابتور هست و سی پی یو اتم ولی چیپ گرافیک اینتل هست و به کار نمی یاد

لتفا با شناختی که شما در این ضمینه دارید مائر بوردی رو به من معرفی کنید که این

خصوصیات رو داشته باشد

سپاس
>>اگر بخواهم vdr نصب کنم چه کارهایی باید انجام دهم
مطابق مقاله عمل کن اگه جایی مفهوم نبود بفرمایین در خدمتیم!

>>آیا باید برنامه xine را پاک کنم
خیر

>>سوال من از شما در مورد خرید مادربرد با سی پی یو اتم و چیپ گرافیک انویدیا میباشد

ببینید اینچطوره؟
درود
استاد این مین برد کامله فقط اصل گار رو نداره

فاقد درگاه مینی پی سی ای یا پی سی ای ایکس وان است

مدل گیگا مینی پی سی ای و پی سی ای ایکس وان داره چیپ گرافیک

اینتل هست ...

سپاس
>>فاقد درگاه مینی پی سی ای یا پی سی ای ایکس وان است
مادر برد را با دقت بررسی کردید؟

درگاه minipci
اون کارت شبکه بیسیم به چی وصله؟

درگاه pcie-1x
درگاههای pcie1x , pcie4x,pcie8x,pcix16x با هم سازگارند-خبر نداشتید ?
تو مقاله که نوشته بودم!!! :wink:
درود

استاد در سایت کارت تکنوترند دیکودینگ همه کارتها رو زده SW و فقط مدل 6400

رو زده HW ...لطفا در مورد این دو واژه . کاربرد و تفاوت انها توضیح دهید

سپاس
hw=hardware
sw=software
در کارتهای ارزان قیمت سیگنال بعد از ورود به تیونر و دمودوله شدن توسط دمودولاتور توسط چیپ رابط ‍پورت به کامپیوتر تحویل میشود تا عملیات مربوط به پردازش تصاویر توسط نرام افزارهای نصب شده در سیستم که اکثرا با عنوان موتور مولتیمدیا شناخته میشوند انجام گردد بنابراین در این دسته از کارتها دیکودینگ توسط نرم افزار (sw) انجام میگردد
ولی در کارتهایی که دیکودینگ سخت افزاری دارند تمام عملیات فوق توسط سخت افزار مخصوصی که روی کارت در نظر گرفته شده انجام میگردد و نیازی به نرم افزار نیست
این دسته از کارتها در هنگام کار هیچ فشاری به سیستم وارد نمیکنند و میزان فشار وارد شده به سیستم شما توسط ان بیش از کارت صدای شما نخواهد بود
این کارتها برای ساخت یک htpc بسیار مناسبند چون تصویر خروجی ان از روی پورت hdmi کارت انجام میگردد نه کارت گرافیک!
در این حالت یک نسخه لینوکس بسیار سبک در حد arch linux که فاقد x میباشد کاملا کافی بوده که این برابر است با پایداری بسیار بالای htpc شما 8)
درود

استاد با تشکر از پاسخ های قبلیتون

سایتی رو من پیدا کردم که در مورد فیشینگ پرووایدر های برودکست ماهواره بود

و برنامه هاشو گذاشته بود .لطفا یک سری شما هم به این سایت بزنید و توضیحی در این مورد بفرمایید

ای ادرس سایت <!-- m --><a class="postlink" href="http://viaccessfree.biz/forum/showthread.php?t=25550">http://viaccessfree.biz/forum/showthread.php?t=25550</a><!-- m -->

و این مقدمه سایت در این مورد

Introduction

Many moons than broadcast television and radio are also used for transmission of Internet traffic. If you do not know how it works on the sites of satellite Internet providers have detailed explanations of what it takes to receive and to pay Here we discuss informally the satellite Internet, the so-called "grabbing" or "fishing".
It's no secret that the vast majority of providers do not use encryption. Generally speaking, encryption is possible, and this is not as difficult as it may seem. However, it will be inconvenient for the user. Well, if you use someone's services is inconvenient - well, that can determine the choice of supplier of most services.
This suggests a reasonable question - if the stream is not encrypted, can from this thread (and in fact there are hundreds or even thousands of users) to get the files they download? Yes you can. But with some restrictions.
The first and perhaps the most unpleasant thing is that the names of uploaded files is not known. The protocol http file name (or rather the full file path) is transmitted to the server. Back from the server (in our case, the information just goes through the channel) in the http response is sent header'e its media type, date modified, and several other less interesting fields.
The second limitation is that if a user, for some reason do not reach some of the packages, they will perezaprosheny. More correct to say that they will be re-transferred to the server, if the car users do not have confirmation of receipt. If the package will lose your car, no you can not help. You may need a lot of patience and persistence to get everything working perfectly.
And third, users are behaving badly. They undercharge files, upload them several times, just check on the spot whether their files or upload a few kilobytes of multi-megabyte file, and then add to the load balance in a week ... But what is worse: instead of really useful and interesting things they are loaded trash and debris
You will probably wonder how users react to the fact that their injection can be intercepted? For every reaction. But usually even the opponents of this outrageous even for the sake of the time attached to it, to see what it is. How are providers? Like any business organization - if it does not hurt their interests, they do nothing. It seems from this loss, they do not carry. Probably quite the opposite, in fact simple modemschiki companion tried to speed themselves often are connected to satellite internet.
بحث در مورد skynet (دانلود افلاین) و پیکربندی ان میباشد که در مقاله بطور کامل توضیح داده شده است (اینترنت فقرا!!!) Big Grin
درود

استاد

اسکای استار اچ 2 بعد از مدتی قدرت تیونرش کاهش پیدا میکند و ضعیف تر میشود

یک سوال دیگه هم دارم

از بین کارتهای

تکنوترند 1600

اسکای استار اچ2
کیوباکس 6920
و این کارت توی که در مقاله اورده شده براس تماشای کانال و دانلود افلاین کدام رو پیشنهاد میفرمایید

سپاس
>>اسکای استار اچ 2 بعد از مدتی قدرت تیونرش کاهش پیدا میکند و ضعیف تر میشود؟

اگه با استفتده از هیتسینک و فن ;دمودولاتور و تیونر خنک شود این اتفاق نمیافتد

از بین کارتهای تکنوترند 1600 اسکای استار اچ2 کیوباکس 6920 این کارت توی که در مقاله اورده شده براس تماشای کانال و دانلود افلاین کدام رو پیشنهاد میفرمایید؟

در بین تمام کارتهای که نام بردیدs470 tevii از همشون بهتره دلایل اون در مقاله ذکر شده البته دلایل دیگه ای هم هست که اگر وقتی اونرا خریدید متوجه میشید
تنها ایراد s470 اینه که چیپ رابط پورت cx23885 داغ میکنه -البته من تا بحال هیچ کارتی ندیدم که چبپ رابط پورتش داغ نشه
البته این حرارت باعث ضعف تدریجی تیونر نمیشه(این چیپ خود تیونر نیست و کارش ارتباط دادن تیونر به کامپیوتر است)-ولی بهر حال من این حرارت را با یک هبتسینک کوچک و فن بغل کیس کاملا حل کردم!کارت بسیار خوب و بی دردسریه تو لینوکس
با هر کرنلی کار میکنه کافیه بعد ار نصب لینوکس firmware را در شاخه lib/firmware ک‍پی کنید و از کارت استفاده کنید! 8)
این کارت امتحان خود را در مجله telesatellite هم بخوبی پس داده است
استاد خواهشا در مورد VDR-SC بیشتر راهنمایی بفرمایید

اگر لطف بفرمایید در جایی دیگه بصورت ورد یا پی دی اف اپلود بفرمایید

کانالهای ماهواره ای ازاد دارای جزابیت زیاد نیستند مخصوصا کانالهای اچ دی

و اکثریت از سرورهای دیکد کننده کانال استفاده میکنند

خواهشا این لطف بزرگ رو انجام دهید

سپاس
فايل مقاله چند روزي هست از دسترس خارج شده . لطفا دوباره اپلود كنيد.