انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
برای reset کردن کارت به احتمال خیلی زیاد ماٰژول مربوطه b2c2_flexcop_pci میباشد یک تستی بکنید
کد :
rmmod b2c2_flexcop_pci
modprobe b2c2_flexcop_pci
>>ن این دستور را مینویسم چیزی پیدا نمیکنه

این دستور باید از درون پوشه اون vdr که کامپایل کردین اجرا بشه

>> این xine صبح کار میداد حالا دوباره کانالا رو scan کردم حسابی ریخته به هم
>>هم جدیدا یه مشکل دیگه پیدا کرده صدا داره ولی تصویر نداره یعنی وقتی کانال صدا داره
kaffeine شیشه ای میشه و دسکتاپ از داخلش پیداس البته جدیدا که میگم از وقتی که ubuntu 10.04 amd64

تمام مشکلاتی که میفرمایید بعلت نصب نبودن کارت گرافیک شماست البته من تجربه ای با کارتهای گرافیک intel ندارم توی انجمن جستجو بکنید ببینید راهی پیدا میکنید یا نه؟
سلام huxus جان
ببخشید که این همه سوال میکنم
من بالاخره تونستم برم داخل vdr ولی تصویر وصدا ندارم ایا باید لیست کانالها را داخل vdr
هم کپی کنم البته این کار را کردم ولی مثل اینکه vdr خودش یه لیست داره
بعد اون chanman را با چه دستوری فعال کنم
ممنون از زحمات شما
با سلام

>>بخشید که این همه سوال میکنم

هر چقدر دوست دارید سوال بفرمایید-وظیفه ما جواب دادن است البته تا جایی که سوادمون برسه!

>>من بالاخره تونستم برم داخل vdr ولی تصویر وصدا ندارم ایا باید لیست کانالها را داخل vdr
هم کپی کنم البته این کار را کردم ولی مثل اینکه vdr خودش یه لیست داره

اون لیست کانالها بدرد شما نمیخوره شما باید از اونی که خودتون ساختید استفاده کنید

>>بعد اون chanman را با چه دستوری فعال کنم

وقتی دارید vdr را اجرا میکنید یک سوییچ chanman هم اضافه کنید مثلا من اونرا بشکل زیر اجرا میکنم
کد :
./vdr -c config -v video -Pxineliboutput -Pfemon -Pchanman
سلام huxus عزیز
من لیست خودم را در vdr جایگزین کردم ولی بعد از امدن لیست جدید کماکان نه صدایی
هست ونه تصویری و نه helpی ونه هیچ چیز دیگه ای مثل این میمونه که تو بیابان کالاهاری
گیر کرده باشی واینجاست که دوباره لازم میشه یادی از به قول شما زندان و اسارت و مایکروسافت
عزیز کنیم
huxus جان من فکر می کنم مشکل مربوط به سوییچ lnb میشه چون hutbird من روی پورت
2 قرار داره حالا شما برای شناساندن سوییچ به vdr و همچنین xine چه دستوری میدید و اون دستور برای chanman هم جواب نداد
و لطفا از من ناراحت نشید که در مورد لینوکس همچین نظری دارم اخه لینوکس پیش خودش چه فکری میکنه که برای پیش پا افتاده ترین کارها در سیستم عامل اینقدر دنگ و فنگ گذاشته
و علت اصلی عدم استقبال کاربران از این سیستم عامل فقط همینه شما به خودت نگاه نکن
همه که نمیخوان متخصص کامپیوتر باشن اتفاقا اکثر مردم می خوان با کامپیوتر و سیستم عامل
کاراشون راحتتر انجام بشه نه اینکه خود سیستم عامل و کار با اون براشون بشه یه معظل و یه
سر و کله زدن همیشگی ببخشید از اینکه پر حرفی کردم اخه دلم از این سیستم عامل لا مذهب
خون, البته میدونم شما این حرفارو قبول ندارید چون دیدم لینوکس کارا یه تعصب خاص و خشک
روی به قول شما عشقشون دارن
بازم شرمنده که زیاد مصدع اوقات شما عزیز دلم میشم
امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم
سلام huxus عزیز
من لیست خودم را در vdr جایگزین کردم ولی بعد از امدن لیست جدید کماکان نه صدایی
هست ونه تصویری و نه helpی ونه هیچ چیز دیگه ای مثل این میمونه که تو بیابان کالاهاری
گیر کرده باشی واینجاست که دوباره لازم میشه یادی از به قول شما زندان و اسارت و مایکروسافت
عزیز کنیم
huxus جان من فکر می کنم مشکل مربوط به سوییچ lnb میشه چون hutbird من روی پورت
2 قرار داره حالا شما برای شناساندن سوییچ به vdr و همچنین xine چه دستوری میدید و اون دستور برای chanman هم جواب نداد
و لطفا از من ناراحت نشید که در مورد لینوکس همچین نظری دارم اخه لینوکس پیش خودش چه فکری میکنه که برای پیش پا افتاده ترین کارها در سیستم عامل اینقدر دنگ و فنگ گذاشته
و علت اصلی عدم استقبال کاربران از این سیستم عامل فقط همینه شما به خودت نگاه نکن
همه که نمیخوان متخصص کامپیوتر باشن اتفاقا اکثر مردم می خوان با کامپیوتر و سیستم عامل
کاراشون راحتتر انجام بشه نه اینکه خود سیستم عامل و کار با اون براشون بشه یه معظل و یه
سر و کله زدن همیشگی ببخشید از اینکه پر حرفی کردم اخه دلم از این سیستم عامل لا مذهب
خون, البته میدونم شما این حرفارو قبول ندارید چون دیدم لینوکس کارا یه تعصب خاص و خشک
روی به قول شما عشقشون دارن
بازم شرمنده که زیاد مصدع اوقات شما عزیز دلم میشم
امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم

مهمان

نقل قول :مدل SkyStar USB 2 HD CI پشتیبانی میشه توی لینوکس؟
این صفحه‌ی مشخصاتش: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technisat.com/indexdb3d.html?nav=PC_products,en,76-228">http://www.technisat.com/indexdb3d.html ... ,en,76-228</a><!-- m --> هست.

huxus نویسنده :با سلام
پشتیبانی مقدماتی لینوکس از این سخت افزار برقرار است یعنی درایور ناپایدار است
در صورت تمایل برای نصب جدیدترین نسخه درایور را مطابق مقاله نصب کنید
برای firmwareهم میتوانید از این لینک استفاده نموده و بعد از باز کردن در شاخه lib/firmware/ کپی کنید

میشه بفرمایید من باید کرنل رو کامپایل کنم یا با نصب مخازن Medibuntu هم میشه. چون مخازن medibuntu رو نصب کردم ولی پکیج‌های که نوشتید خیلی‌هاش نیست تو مخازن.
با سلام
>>اون لیست خودم را در vdr جایگزین کردم ولی بعد از امدن لیست جدید کماکان نه صدایی
گیر کرده باشی

لطف بفرمایین این فایل را بعد دانلود و باز کردن از حالت فشرده داخل پوشه vdr که کامپایل کردید قرار بدین بعد با دستور زیر برنامه را اجرا کنید ببین گیاهی داخل اون بیابون کالاهاری شما پ‍یدا میشه یا نه
کد :
cd vdr-1.7.14
mkdir video
./vdr -c config -v video -Pxineliboutput
-راهنمایی:کلید m روی کیبورد برای ورود به منو و چهار کلید رنگی بترتیب-f5-f6-f7-f8 میباشد
با سلام
>>میشه بفرمایید من باید کرنل رو کامپایل کنم یا با نصب مخازن Medibuntu هم میشه. چون مخازن medibuntu رو نصب کردم ولی پکیج‌های که نوشتید خیلی‌هاش نیست تو مخازن.

در اوبونتو نسخه 10.04نیازی به کامپایل کرنل جدید نیست-فکر نمیکنم اون mediubuntu هم فرقی بکنه
با چندتا دستور زیر اکثر بسته های مورد نیاز نصب میشه نصب میشه بعد موقع کامپایل اگه با پیغام خطایی مبنی بر نبودن بسته خاصی برخورد کردید اون را براحتی نصب کنید
کد :
apt-get build-dep vdr
apt-get build-dep mplayer
apt-get build-dep xine-lib
apt-get install xorg-dev

با ارزوی موفقیت شما
سلام huxus جان
بالاخره بعد از این همه مزاحم شما شدن و این همه تلاش vdr راضی شد کار کنه اما هنوز
chanman کار نمیکنه xine هم همینطور اخه ماهواره بدون favorite و بدون کلیدهای کنترل
که ماهواره نمیشه اگه لطف کنید در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
با تشکر
huxsus جان
من یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که صفحه دسکتاپ من بزرگتر از کادر مانیتور شده
یعنی قسمت سمت راست دسکتاپ من ۱۰ سانت بیرون از کادر و پیدا نیست به نظر شما این
مشکل هم مربوط به نصب نبودن کارت گرافیک میشه
و در مورد نصب کارت گرافیک من هم شما پیشنهادی ندارید
البته اون موردی که من درباره kaffeine گفتم در مورد سایر برنامه های تصویری وجود نداشت
>>جدیدا یه مشکل دیگه پیدا کرده صدا داره ولی تصویر نداره یعنی وقتی کانال صدا داره
kaffeine شیشه ای میشه و دسکتاپ از داخلش پیداس البته جدیدا که میگم از وقتی که ubuntu 10.04 amd64
با تشکر
huxus نویسنده :با سلام
>>میشه بفرمایید من باید کرنل رو کامپایل کنم یا با نصب مخازن Medibuntu هم میشه. چون مخازن medibuntu رو نصب کردم ولی پکیج‌های که نوشتید خیلی‌هاش نیست تو مخازن.

در اوبونتو نسخه 10.04نیازی به کامپایل کرنل جدید نیست-فکر نمیکنم اون mediubuntu هم فرقی بکنه
با چندتا دستور زیر اکثر بسته های مورد نیاز نصب میشه نصب میشه بعد موقع کامپایل اگه با پیغام خطایی مبنی بر نبودن بسته خاصی برخورد کردید اون را براحتی نصب کنید
کد :
apt-get build-dep vdr
apt-get build-dep mplayer
apt-get build-dep xine-lib
apt-get install xorg-dev

با ارزوی موفقیت شما

ممنون جناب huxus. تمام بسته‌هایی که گفتید رو نصب کردم. ولی هنوز شاخه‌ای به اسم /dev/dvb ندارم و خروجی dmesg | grep dvb هیچی هست! هر چند کارت در خروجی دستور lsusb -v که پایین آوردن دیده میشه ولی کار نمیکنه

کد :
Bus 002 Device 002: ID 14f7:0002  
Device Descriptor:
  bLength                18
  bDescriptorType         1
  bcdUSB               2.00
  bDeviceClass            0 (Defined at Interface level)
  bDeviceSubClass         0
  bDeviceProtocol         0
  bMaxPacketSize0        64
  idVendor           0x14f7
  idProduct          0x0002
  bcdDevice            0.03
  iManufacturer           1 TechniSat Digital S.A <------------------------------
  iProduct                2 SkyStar USB 2 HD CI <------------------------------
  iSerial                 3 0008C9F0268A
  bNumConfigurations      1
  Configuration Descriptor:
    bLength                 9
    bDescriptorType         2
    wTotalLength           32
    bNumInterfaces          1
    bConfigurationValue     1
    iConfiguration          0
    bmAttributes         0xc0
      Self Powered
    MaxPower              100mA
    Interface Descriptor:
      bLength                 9
      bDescriptorType         4
      bInterfaceNumber        0
      bAlternateSetting       0
      bNumEndpoints           2
      bInterfaceClass       255 Vendor Specific Class
      bInterfaceSubClass      0
      bInterfaceProtocol      0
      iInterface              0
      Endpoint Descriptor:
        bLength                 7
        bDescriptorType         5
        bEndpointAddress     0x81  EP 1 IN
        bmAttributes            2
          Transfer Type            Bulk
          Synch Type               None
          Usage Type               Data
        wMaxPacketSize     0x0200  1x 512 bytes
        bInterval             100
      Endpoint Descriptor:
        bLength                 7
        bDescriptorType         5
        bEndpointAddress     0x82  EP 2 IN
        bmAttributes            2
          Transfer Type            Bulk
          Synch Type               None
          Usage Type               Data
        wMaxPacketSize     0x0200  1x 512 bytes
        bInterval               1
Device Qualifier (for other device speed):
  bLength                10
  bDescriptorType         6
  bcdUSB               2.00
  bDeviceClass            0 (Defined at Interface level)
  bDeviceSubClass         0
  bDeviceProtocol         0
  bMaxPacketSize0        64
  bNumConfigurations      1
Device Status:     0x0001
  Self Powered
با سلام
روش استفاده از پلاگینchanman بشکل زیر است
کد :
cd vdr-1.7.14/PLUGINS/src
wget http://www.messinalug.org/vdr-chanman/download//vdr-chanman-0.0.6.tgz
tar -xf vdr-chanman-0.0.6.tgz
ln -s chanman-0.0.6 chanman
cd ../..
make plugins
./vdr -c config -v video -Pxineliboutput -Pchanman

>>مام بسته‌هایی که گفتید رو نصب کردم. ولی هنوز شاخه‌ای به اسم /dev/dvb ندارم و خروجی dmesg | grep dvb هیچی هست!

ایا شما firmware را در شاخهlib/firmware/ کپی کردید؟
نقل قول :>>تمام بسته‌هایی که گفتید رو نصب کردم. ولی هنوز شاخه‌ای به اسم /dev/dvb ندارم و خروجی dmesg | grep dvb هیچی هست!

ایا شما firmware را در شاخهlib/firmware/ کپی کردید؟

من فایل dvb-usb-az6027-03.fw رو از به شاخه lib/firmware/ کپی کردم ولی اتفاقی نمیافته. پوشه AZ6027_Linux_Driver که همراه با این فایل بود رو هم یکجا ریختم (هرچند که فکر میکنم لازم نبود) ولی بازم اتفاقی نیفتاد و خبری از شاخه dev/dvb/ نیست. ضمنا من از سیستم ۶۴ بیتی استفاده میکنم نمیدونم شاید این فریم‌ور برای ۳۲ بیت باشه؟
سلام huxus جان
من با این vdr حتی نمیتونم لیست کانالها را ببینم اون chanman هم نه با دکمهای کار میکنه
نه ایکونی نه چیز دیگهای
اگه میشه لطف کنید یه لینک معرفی کنید در مورد نحوه کار کردن با vdr xine وchanman
اخه از این تلگرافی گفتن شما چیزی دستگیر من نمیشه ناراحت نشید شما واقعا یه طوری
راهنمایی میکنید که همون چیزی هم که بلدیم را فراموش می کنیم
اگه خواستید زحمت لینک را بکشید یه لینک باشه بدرد ما تازه کارا بخوره انگلیسی یا فارسی
فرقی نمیکنه
ممنون
سلام مجدد
huxus جان به نظر شما این ارور چیه
کد :
m@m:~$ kaffeine
m@m:~$ QInotifyFileSystemWatcherEngine::addPaths: inotify_add_watch failed: No such file or directory
QFileSystemWatcher: failed to add paths: /home/m/.config/ibus/bus
Bus::open: Can not get ibus-daemon's address.
IBusInputContext::createInputContext: no connection to ibus-daemon
با سلام

>>من فایل dvb-usb-az6027-03.fw رو از به شاخه lib/firmware/ کپی کردم ولی اتفاقی نمیافته. پوشه AZ6027_Linux_Driver که همراه با این فایل بود رو هم یکجا ریختم (هرچند که فکر میکنم لازم نبود) ولی بازم اتفاقی نیفتاد و خبری از شاخه dev/dvb/ نیست. ضمنا من از سیستم ۶۴ بیتی استفاده میکنم نمیدونم شاید این فریم‌ور برای ۳۲ بیت باشه؟

فریمویر در هردو معماری32 و 64 بیتی کار میکنه
برای اگاهی بیشتر از نحوه راهاندازی به این لینک توجه بفرمایین-ضمنا کرنل شما باید2.6.30 ببالا باشه

>>من با این vdr حتی نمیتونم لیست کانالها را ببینم اون chanman هم نه با دکمهای کار میکنه
نه ایکونی نه چیز دیگهای

اگه شما با زدن کلید m روی کیبورد منو برنامهvdrرا مشاهده نمیکنید معنیش اینه که کارت گرافیک شما نصب نیست

>>اگه میشه لطف کنید یه لینک معرفی کنید در مورد نحوه کار کردن با vdr xine وchanman
اخه از این تلگرافی گفتن شما چیزی دستگیر من نمیشه ناراحت نشید شما واقعا یه طوری
راهنمایی میکنید که همون چیزی هم که بلدیم را فراموش می کنیم

اتفاقا خیلی ساده دارم توضیح میدم دوست گرامی از طرفی هم حق باشماست چون شرکت اینتل ‍پشتیبانی قابل قبولی از کارتهای گرافیکش تو لینوکس نداره شما اینطوری داری اذیت میشی
اگه میتونی یه گرافیک 8400gs انویدیا بگیر از نوعی که تو مقاله گفتم تا بفهمی چقدر هم ساده دارم توضیح میدم-فکر نمیکنم قیمتش هم 30 ببالا باشه
با سلام خدمت شما استاد گرامی
من m را که میزنم منو را میبینم ولی منوها کار نمیکنند البتهf5,f6,f7,f8 کار میکنند ولی
لیست کانالها وfavorite را ندارم
huxus جان این ارور به نظر شما چیه؟
کد :
m@m:~$ kaffeine
m@m:~$ QInotifyFileSystemWatcherEngine::addPaths: inotify_add_watch failed: No such file or directory
QFileSystemWatcher: failed to add paths: /home/m/.config/ibus/bus
Bus::open: Can not get ibus-daemon's address.
IBusInputContext::createInputContext: no connection to ibus-daemon
با سلام

>>من m را که میزنم منو را میبینم ولی منوها کار نمیکنند البتهf5,f6,f7,f8 کار میکنند ولی
لیست کانالها وfavorite را ندارم

برای کار با منو از کیبورد باید استفاده کنید نه ماوس
کلیدهای arrow-keys و اعداد وpageup-pagedownو enterو +و- از موارد مهم هستند
برای favorite هم که روش کامپایل پلاگین مربوطه را گفتم

>>این ارور به نظر شما چیه؟
قبل از اینکه کافیین را راه اندازی کنید دایمن ibus را بشکل زیر صدا کنید
کد :
/usr/bin/ibus-daemon
سلام huxus جان
>>برای کار با منو از کیبورد باید استفاده کنید نه ماوس
من m را که میزنم لیست میاد ولی بعد از اون دیگه هیچ دکمه ای روی کیبرد کار نمیکنه
البته کلید بالا و پایین روی منو حرکت میکنه ولی انتخاب نمیشه با اینتر یا کلید دیگه,
chanman را هم همونجوری که گفته بودین کامپایل کردم ولی اونم اصلا کار نمیکنه
دیگه حسابی ریختم بهم عقلم هم به جایی قد نمیده
اون xine لا مذهب هم که دیگه نگو ونپرس ,kaffeine هم که صداش هست و خودش
نیست.................... اینم از حال وروز ما
huxus جان حالا شما میگید من چیکار کنم
با سلام
نقل قول :اون xine لا مذهب هم که دیگه نگو ونپرس ,kaffeine هم که صداش هست و خودش
نیست
شما اصلا میتونید با استفاده از xine یا kaffeine یک فایل ویدیویی تماشا کنید؟(البته با رزولوشن در حد dvd)