انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
لطف بفرمایید بگین firmware را نصب کردین؟

کد :
wget http://linux.terratec.de/files/TERRATEC_S7/dvb-usb-az6027-03.fw
  sudo cp dvb-usb-az6027-03.fw /lib/firmware/dvb-usb-az6027-03.fw
نقل قول :لطف بفرمایید بگین firmware را نصب کردین؟

ممنون! مشکل همین بود و بالاخره نصب شد. فقط من کافئین رو نصب کردم و کانل‌ها رو اسکن کردم، ولی خیلی از کانال‌ها اصلا نیست توش. یک برنامه با GUI خوب برای دیدن کانل‌ها تو گنوم نداریم؟

از پاسخگویی شما خیلی متشکرم. واقعا کار بزرگی کرده‌اید.
درود

لطفا یک کارت کپچر ساپورت اچ دی و ورودی و خروجی اچ دی ام ای معرفی کنید که مشخصه های زیر رو داشته باشه

اول اینکه قیمتش مناسب باشه

حتما درایور مخصوص لینوکس داشته باشه

نرم افزار هایی مانند نیوک رو کامل پشتیبانی کنه

و در اخر حتما ورودی توس لینک داشته باشه
سلام
اول از همه از اقای حامدی راد (huxus) به خاطر مقاله خوبشون تشکر میکنم
من کارت technotrend s2-3200 دارم و اوبونتو 11.04 رو نصب کردم ایا احتیاجی به نصب درایور یا چیز اظافه برای بهتر کار کردن کارتم دارم ؟ ایا کارت من میتونه سیگنال فرکانسهای 16apsk رو دریافت کنه؟
و سوال دیگه اینکه من از اینترنت ماهواره ای استفاده میکنه ولی مثل اوپن اسکای نیست و فقط کافیه مک و پید ست بشه و یه v-p-n کانکت کنم ولی از اونجایی که من با gprs همراه اول به اینترنت کانکت میشم اونا پورت pptp رو بستن و نمیشه وصل شد و باید با l2tp وصل بشم که اونم مشکل داره و تو همون ویندوز هم بعد از 10 بار کانکت زدن یکیش وصل میشه می خواستم بدونم تو اوبونتو چطور میتونم v-p-n رو با pptp یا l2tp کانکت کنم
اقای حامدی راد عزیز ممنون میشم اگه ای دی یاهویی یا ایمیلی دارین برای من بفرستین تا بتونم مشکلاتم با کمک شما حل کنم
ممنون
اطفا نظرتونو در مورد کارت Studio MovieBoard پیناکل بفرمایید و ایا در بازار تهران پیدا میشه

ایا درایور اختصاصی لینوکس رو داره و رنگها در اون زنده وشفاف هستند ...

من از کارت توی یا کپچر خاطره خوبی ندارم .. کارت قبلی من چیپ 7134 فیلیپس بود

در لینوکس شناخته میشد با پلیر ها هم نمایش میداد ولی رنگ مرده بود و در ضبط مشکل داشت

کامپوننت رو نمیشناخت و کلی مشکل دیگه

خواهشا یک کارت کپچر خوب که حتما در لینوکس درست شناخته بشه و درایور و فریم ور و یوتیلیتی ها مخصوص

رو داشته باشه و قیمتش از 100 به بالا نزنه معرفی کنید
>>من کارت technotrend s2-3200 دارم و اوبونتو 11.04 رو نصب کردم ایا احتیاجی به نصب درایور یا چیز اظافه برای بهتر کار کردن کارتم دارم ؟

خیر

>>ایا کارت من میتونه سیگنال فرکانسهای 16apsk رو دریافت کنه؟

از نظر تئوری بله ولی فعلا هیچ ابزار رسمی برای scan فرکانسهای apsk تو لینوکس معرفی نشده تنها نرم افزاری که برای اینکار تو لینوکس سراغ دارم برنامه tvheadend میباشد
خودم فعلا کارتی ندارم که توانایی دریافت apsk داشته باشه -لطف بفرمایین امتحان کنید و نتیجه را بگین

>>می خواستم بدونم تو اوبونتو چطور میتونم v!p@n رو با p!p!t!p یا l!2!t!p کانکت کنم

شرایط را درک کنین و راجع به این مسایل در این سایت صحبت نفرمایید( نمی خواهم بخاطر این مسایل این سایت هم مسدود بشه)

>>اگه ای دی یاهویی یا ایمیلی دارین برای من بفرستین تا بتونم مشکلاتم با کمک شما حل کنم

متاسفانه مشغله من خیلی بالاست !
اگه سوالی داشتید(در محدوده قوانین سایت) بفرمایید اگه سوادشو داشتم جواب میدم و اگه نداشتم اساتید دیگه هستند!
اصلاح شد
ولی دوست عزیز همین بخش بغلی کلی سوال در مورد v-p-n پرسیده شده تازه من قصدم فقط وصل شدن به اینترنت ماهواره ای هست !!
در مورد فرکانسهای apsk یعنی szap-s2 نمی تونه رو این فرکانسها لاک کنه؟!
من تست میکنم و همینجا اعلام میکنم شما لینکی دارین که در مورد دریافت این فرکانسها در کارتهای دی وی بی صحبت کرده باشه
ممنون
>>در مورد فرکانسهای apsk یعنی szap-s2 نمی تونه رو این فرکانسها لاک کنه؟!
خیر

>>شما لینکی دارین که در مورد دریافت این فرکانسها در کارتهای دی وی بی صحبت کرده باشه

لینک
من تصویر و صدا در mplayer دارم ولی در vdr نمی دونم کجا رو اشتباه رفتم
کد :
arp@arp-System-Product-Name:~/Downloads/vdr-1.7.19$ ./vdr -c config -v video -Pxineliboutput
vdr: ./PLUGINS/lib/libvdr-xineliboutput.so.1.7.19: undefined symbol: _Z8bd_closeP6bluray
ایا در مسیر زیر دستور make installرا اجرا کردید؟
کد :
vdr-1.7.19/PLUGINS/src/xineliboutput
بهتره از اول شروع کنم با اینکه از روی مقاله جلو رفتم حتما یه جا اشتباه کردم
اون دستوری که شما گفتید رو اجرا کردم اینو داد

کد :
arp@arp-System-Product-Name:~/Downloads/vdr-1.7.19/PLUGINS/src/xineliboutput$ make install
Makefile:109: Building inside VDR source tree
make: Nothing to be done for `install'.
arp@arp-System-Product-Name:~/Downloads/vdr-1.7.19/PLUGINS/src/xineliboutput$

وقتی که میخام دوباره vdr رو نصب کنم اینو میده
کد :
Nothing to be done for `all'.
کد :
cd vdr-1.7.19/PLUGINS/src/xineliboutput
./configure
خیلی دقیق خروجی را بررسی کنید ببینید در ترمینال اگه کمو کسری باشه از شما خواسته میشه و باید حتما اونها را نصب کنید
ادامه کار..
کد :
cd ../../../
make plugins
cd PLUGINS/src/xineliboutput
make install
vdr رو بعد از remove دوباره طبق مقاله نصب کردم ولی باز همون مشکل

کد :
root@arp-System-Product-Name:/home/arp/Downloads/vdr-1.7.19/PLUGINS/src/xineliboutput# make install
Makefile:109: Building inside VDR source tree
make: Nothing to be done for `install'.
کد :
cd vdr-1.7.19/PLUGINS/src/vdr-xineliboutput
make clean
./configure
لطف بفرمایید خروجی دستور بالا قسمتی که در ان Enabled features و Disabled features را بگذارید اینجا
کد :
Enabled features:
  x11
  fb
  vdr
  libxine
  libavutil
  libjpeg
  dbus_glib_1
  xshm
  xdpms
  xinerama
  xrender
  xshape
  pthread
  dlfcn
  vdpau
  i18n
  libcap
  libbluray
Disabled features:
  libextractor
  opengl

Creating features.h ...
Creating config.mak ...
کد :
apt-get install libextractor-dev
cd vdr-1.7.19/PLUGINS/src/vdr-xineliboutput
make clean
./configure
make
sudo make install

در ضمن ایا شما کارت گرافیکی nvidia دارید؟
اگه جواب مثبت است خروجی دستور زیر را هم ببینید
کد :
lsmod | grep nvidia
nvidia              11767757  62
i2c_core               20165  7 ds3000,cx23885,nvidia,v4l2_common,videodev,i2c_piix4,tveeprom
کارت من ATI HD 3650از سایتش درایو لینوکس رو دانلود و نصب کردم البته به خاطر نصب شدن ATI Catalyst میگم نصبه
با تشکر از شما
مشکل شما بخاطر اینه که با کارت گرافیک ati سعی در استفاده از vdpau دارید(فایلهای vdpau برای کارتهای nvidia است و با کارتهای ati سازگار نیست)
فایلهای vdpau را از روی سیستم خود بردارید! استفاده از xine-lib1.2 هم برای شما ضروری نیست و میتوانید از نسخه پایدار موجود در توزیع خودتون استفاده کنید
با سلام
ایا نرم افزاری هست که بتوانم کارت دی وبی خود را تنظیم کنم منظورم نشان دا دن سیگنال هنگام تنظیم است در ویندوز از پروگ فایندر استفاده میکردم اما در اوبونتو ۱۰.۱۰چطور مینوانم سیگنال را برای نتظیم ماهواره ببینم
با تشکر