انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
درود

در لینوکس چطوری میتونم کدک های صوتی تصویری رو مدیریت کنم

و چطوری میشه به کانال دستور داد از چه کدکی برای پخش استفاده کنه

و ایا استاد این درست است که در لینوکس شفافیت و تنوع و زندگی رنگها کمتر از ویندوز و مخصوصا ویندوز سون است
سلام
مشکلات قبلی برطرف شد.
من vdr-1.7.24 را نصب کردم و تمام مراحل در صفحه ۵۵ را انجام دادم ولی جواب زیر حاصل میشود :
کد :
/vdr-1.7.24# ./vdr -c config -v video -Psc  -Pxvdr
vdr: ./PLUGINS/lib/libvdr-sc.so.1.7.24: cannot open shared object file: No such file or directory
با سلام
وقتی اسکاینت رو اجرا می کنم این اروور ها رو مدام می زنه از چیه؟
کد :
invalid tcp header len
hserv_thread: bind error
و فایل های فرکانس
کد :
tuner=10769640 H 15731300 A
بریده بریده می شه یعنی داخل HEX فایل قسمتی خالی می گذاره مشکل این رو هم بگید
من از SKYNET 1B23 استفاده می کنم
دوستان با سلام و عرض ارادت
دوستان کارت من پروف 8000 با اوبونتو linux 3.0.0.19-generic
#lspci
03:00.0 Multimedia video controller: Conexant Systems, Inc. CX23885 PCI Video and Audio Decoder (rev 02)
#dmesg | grep dvb این دستور بدون نتیجه
و شاخه dev/dvb موجود نیست
دوستان محبت کنین راهنمایی بفرمایید نحوه نصبش( خواهشا توضیحات به زبان ساده باشه چرا که من مبتدیم!)
درور
دوستان لینک دانلود مقاله خراب است اگر ممکنه لینک جدید بزارید و یک توضیح در مورد نصب کارت پروف اکسترنال در توزیع ابونتو
با تشکر
سلام
blue-sky جان با راهنمایی شما کارت نصب کردم.tbs 8920 , Prof 7500
تصویر از هر دو کارت گرفتم
مشکلی که الان دارم با اینترنت ماهواره ای هست.طبق دستورات جلو رفتم ولی پینگ ندارم.با مقاله به طور کامل پیش رفتم.همین طور توضیحاتی که صحفه 20 داده بودید
این مشکل خیلی ها داران.اگه ممکن توضیحات تکمیل تری بدید(اگه مشکل حل نشه باز باید برگردیم سر خانه اول)
با تشکر فراوان
babak_kish38 نویسنده :درور
دوستان لینک دانلود مقاله خراب است اگر ممکنه لینک جدید بزارید و یک توضیح در مورد نصب کارت پروف اکسترنال در توزیع ابونتو
با تشکر
سلام
مقاله :
کد :
http://www.zanjanlug.org/wp-content/uploads/2009/11/dvb-in-linux.pdf
دوست عزیز firmware prof 7500 دانلود کن
کد :
http://www.mediafire.com/?r045604l9of56wd
بذارش توی Home بعد کپی کن توی شاخه
کد :
cp dvb-usb-p7500.fw /lib/firmware/
f
بعد reboot
sudo reboot
بعد این دستور بزن ببین خروجی چی هست
کد :
dmesg | grep -i dvb
منم مبتدی هستم .با همین روش کارت نصب کردم
من به هنگام szap کردن روی یک channel این خطا رو دریافت می کنم:
کد :
root@deniz-PC:~# szap -H -c /home/deniz/data w3
reading channels from file '/home/deniz/data'
zapping to 1 'w3':
sat 0, frequency = 3814000 MHz H, symbolrate 4213000, vpid = 0x1fff, apid = 0x1fff sid = 0x0000
using '/dev/dvb/adapter0/frontend0' and '/dev/dvb/adapter0/demux0'
FE_SET_FRONTEND failed: Invalid argument
status 03 | signal  47% | snr  44% | ber 65398 | unc -2 |
status 03 | signal  49% | snr  43% | ber 44528 | unc -2 |
status 03 | signal  49% | snr  43% | ber 44427 | unc -2 |
status 03 | signal  50% | snr  44% | ber 44412 | unc -2 |
status 03 | signal  49% | snr  44% | ber 44415 | unc -2 |
status 03 | signal  49% | snr  44% | ber 44436 | unc -2 |
status 03 | signal  49% | snr  43% | ber 44415 | unc -2 |
status 03 | signal  49% | snr  44% | ber 44415 | unc -2 |
status 03 | signal  48% | snr  44% | ber 44418 | unc -2 |
من فقط می خوام روی این کانال lock کنم اما هر کاری می کنم نمی شه!
علاوه بر خطای اولیه مقادیر ber و unc هم صفر نمی شوند! مشکل کجاست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید..
مشکل خطای FE_SET_FRONTEND failed: Invalid argument برام حل شد! مثل اینکه نحوه فرمت نوشتن کانال ایراد داشت اما مشکل ber و unc هنوز پابرجا هستند! و صفر نیستند!
من LNB رو هم چک کردم باز مقادیر ber و unc تغییر چندانی نکردند! کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟؟
با سلام
huxus جان و blue-sky عزیز
من یه ss2 دارم که باهاش مشکل داشتم. الان می خوام یه کارت DVB-S2 بخرم موندم USB بگیرم یا PCIe! نظر شما در مورد کارت های سری tbs چیه؟ ممنون از راهنمایی شما 8)
عملکرد کارتهای 8920 و 6920 صرفنظر از محدودیتهای غیر قابل قبولی که دارند بسیار عالی است - در مورد سایر مدلهای tbs بعلت قحطی فعلی نمیتونم نظر بدم!!!
فقط از خرید کارتهای prof تمای مدلها و tevii سری s660 , s470, s464 خودداری کنید که مشکل دارند
اگه میتونید یکی دو ماهی هم صبر کنید چون مدلهای جدید در راه ورود به بازار داخلی هستند مثل 6922 و6925 و5922و 5925
درود

لطفا کمی بیشتر در مورد مشکلات کارتهای اشاره شده توضیح دهید و منابع استناد ده رو نیز بفرمایید

خاطرم هست که در مقاله اخرینی که اپلود فرمودید از کارت tevi استفاده کرده بودید

ایا نرم فزار ی وجود دارد تا در لینوکس دمودتاتور کارتهای دیوبی رو مانیتور کرد
درود

مطلبی رو که مینویسم شاید خیلی از دوستان خوششون نیاد

بیشتر استفاده من از سیستم عامل مدیا است و تماشای فیلم توسط کارت دیوبی

در ویندوز سون تصاویر بنصبت لینوکس کیفیت بمراتب بالاتری دارند و با کدکی مانند ARCSOFT میتونید تصاویر رو با شفافیت بالا و فشار باری کم روی سیستم اجرا کنم

در لینوکس انواع کدک ها رو نصب کردم درایور انویدیا رو از سایتش گرفتم و نصب کردم .تنظیمات رو چند بار چک کردم ولی در ویندوز سون تصاویر بهتر هستند

لطفا بهترین کدک اچ دی و اس دی رو در لینوکس معرفی کنید و در لینوکس برای رندر تصویر چه گزینه هایی وجوئد دارد
blue-sky نویسنده :عملکرد کارتهای 8920 و 6920 صرفنظر از محدودیتهای غیر قابل قبولی که دارند بسیار عالی است
lمیشه لطف کنی و محدودیت های مورد نظرت رو یه کوجولو اشاره کنی؟

نقل قول :فقط از خرید کارتهای prof تمای مدلها و tevii سری s660 , s470, s464 خودداری کنید که مشکل دارند
اگه میتونید یکی دو ماهی هم صبر کنید چون مدلهای جدید در راه ورود به بازار داخلی هستند مثل 6922 و6925 و5922و 5925
خدا رو شکر که سوال پرسیدم الان هرجا میری همه میگن پروف بگیر ! Tongue مد نظر من کارت های USB هست برای laptop چون PCI یه ss2 دارم و فکر میکنم برام کافی باشه!
>>مطلبی رو که مینویسم شاید خیلی از دوستان خوششون نیاد
من از انتقادات بجا ناراحت نمیشم ,ولی در اینجابطور قطع شما دارید جایی اشتباه میکنید

>>تنظیمات رو چند بار چک کردم ولی در ویندوز سون تصاویر بهتر هستند

اگه واقعا تصویر تو ویندوز بهتر باشه یه پخش کننده ویندوزی هم تو بازار پیدا میشد
بهترین و گرانترین رسیورها و بطور کلی مدیا پلیر ها سیستم عامل لینوکس دارند
راستش رو بخواهید اکثر دوستان من که ویندوز کار هم هستند وقتی میان پیش من و یک ویدیو براشون میذارم دچار سکوت معنا داری میشند!!!

>>بهترین کدک اچ دی و اس دی رو در لینوکس معرفی کنید
vdpau

>>در لینوکس برای رندر تصویر چه گزینه هایی وجوئد دارد
بهترین اونهاvdpauو vaapi هستند البته اینها کدک نبستند بلکه امکانات سخت افزاری کارتهای گرافیک nvidia و اینتل هستند

>>لطف کنی و محدودیت های مورد نظرت رو یه کوجولو اشاره کنی؟
1-محدودیت sr در dvb-s2 که بین 10000 تا 30000 میباشد
2-هنگ کردن کرنل هنکام shutdown که برای جلوگیری از اینکار قبل از خاموش کردن سیستم باید ماجول cx88 را از کرنل بکشید بیرون

اکثر کارتهای موجود در بازار فعلی اشغالهایی هست که در دوران وفور نعمت نمیشد رد کرد!
blue-sky جان نظرت در مورد کارت DVB مدل SkyStar USB HD چیه؟ آیا مدلی مناسبتر سراغ داری؟ ممنونم
کارت خوبیه رقیب جدی اونtbs5922 است
تنها ایراد اون نسبت به 5922 اینه که نسبت به اون بیشتر گرم میشه
اگه کارت قویتری نیاز داریدtbs5925 که خرید اونرو فعلا توصیه نمیکنم بدلیل قیمت بسیار بالا و عدم پشتیبانی کامل در لینوکس
اپلود مقاله قدیمی باعث گمراهی خوانندگان خواهد شد بنابراین باید مقله مورد تجدید نظر قرار بگیره
نگارش مقاله جدید نیاز به سخت افزار جدید داره که متاسفانه در بازار نیست پس صبور باشید :|
امکان داره ریسیور رو به کامپیوتر متصل نمود و کانالها رو روی کامپیوتر مشاهده کنیم؟ وسایل لازم و راه کار؟