انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام

برنامه kaffeine0.8.7 با kde3 کار میکنه

شما یک فایل متنی با نام w3ایجاد کرده و در شاخه زیر قرار دهید
home/your-user-name/.kde/share/apps/kaffeine/dvb-s/

با بررسی فایلهای متنی اون شاخه متوجه میشید داخل اون فایل متنیw3 چی باید بنویسید
سلام huxus جان
از اینکه جواب منو دادین خیلی سپاسگزارو ممنونم
huxus جان من اگه بخوام برنامه xine را تبدیل به منوی vdr کنم راهی هست
و راهی هست که من لیست کانالها را update کنم بدون پاک کردن اونها چون
خیلی برای مرتب کردنشون زحمت کشیدم
بازم به خاطر همه چیز ممنونم
با سلام

>>من اگه بخوام برنامه xine را تبدیل به منوی vdr کنم راهی هست؟

پلاگین xineliboutput دقیقا همنون کار را داره انجام میده-اون پنجرن localvdr در اصل برنامه xine است

>> راهی هست که من لیست کانالها را update کنم بدون پاک کردن اونها؟

نمیدونم راهی باشه یا نه من اصلا خودم را برای این کارا اذیت نمیکنم-هر موقع بخواهم لیست کانالها اپدیت بشه یه اسکن کلی میزنم و لیست قبلی را پاک میکنم-کانالها رو هم اصلا مرتب نمیکنم!
وقتی تو لیست کانالها هستید یکبار کلید 0 را بزنید متوجه منظورم میشوید
بهرحال سلیقه ها متفاوته!!!!

مهمان

سلام ...
لطف میکنین کمی در مورد خرید فایندر کمک کنین ؟
من نمیدونم چی مدلیش بهتره . آنالوگ یا دیجیتالی ؟ در ضمن قیمت ها حدودا چقدر هست؟
به چه خصوصیاتش باید توجه کرد ...

ممنون
zuzo1990

مهمان

یه چیز دیگه میشه nss6 رو با هاتب رد روی یک دیش با قیجی گرفت یا نه ( کدوم ln b باید مرکز باشه)
هاتب رد با astra 1 چطور میشه یا نه ؟
سلام huxus جان
ابونتو ی من کلا به هم ریخت به همین دلیل اونرا دوباره از نو نصب کردم حالا میخوام
vdr نصب کنم تو قسمت make plugins ارور میده حجم دانلود پکیجها هم برای دانلود
خیلیه اگه حجم vdr کامپایل شده شما کم , لطف میکنید vdr خودتون را برام بگذارید
ممنون و متشکر
سلام huxus جان

اگه زحمتی نیست و اطلاعاتی هم که در مورد قیمت کارتهای dvb موجود توی بازار
دارید اون ها را هم بگید و از این لحاظ اونها را مقایسه کنید ؟!
البته می دونم که توی این بازار هیچی قیمت مشخص نداره !!!!!!!!!!!!

باز هم ممنون
سلام huxus جان
ببخشید دوباره مزاحم میشم من vdr را دوباره نصب کردم خواستم بگم که دیگه تو زحمت نیفتید
ممنون
سلام huxus جان
من از اون پوشه vdr که یه کپی گرفتم همین کافیه که اگه دوباره مشکلی پیش امد
اونرا برگردونم یا برای بکاپ گرفتن باید کار دیگه ای انجام بدم
با تشکر
با سلام

>>لطف میکنین کمی در مورد خرید فایندر کمک کنین ؟
من نمیدونم چی مدلیش بهتره . آنالوگ یا دیجیتالی ؟ در ضمن قیمت ها حدودا چقدر هست؟
به چه خصوصیاتش باید توجه کرد ...

اگه برای کاربرد خانگی میخواهید همون نمونه های عقربه ای کارتون را راه میندازه قیمتش هم 10ای 15 تومان است ضمنا از انواع چراقدار هم استفاده نکنید

نمونه های دیجیتالی هم دو نوع است نمونه هایی که تغذیه اونها از تیونر گیرنده اصلی است-این نمونه ها ارزش زیادی ندارند قیمت اونها 30الی 40 تومان است
نوع دوم اونها داری تغذیه سرخود و تیونر هستند-در اینحالت شما نیازی به گیرنده اصلی نداشته و با همان فایندر انتن را تنظیم میکنید تمام این دستگاهها توانایی اندازه گیره str وsnr را دارند انواع خوب اونها توانایی اندازهگیری ber و unc را داشته و با استفاده از انها میتوان یک تنظیم بی نقص را انجام داد-قیمت اونها تابعی از توانایی اونها است و از 200 ببالاست انواع مرغوب انها توانایی شناسایی سیگنالهای dvb-s2 با مدولاسیون8psk -16apsk-32apsk را داشته و قیمت بسیار بالایی دارد

>>یه چیز دیگه میشه nss6 رو با هاتب رد روی یک دیش با قیجی گرفت یا نه ( کدوم ln b باید مرکز باشه)

این دو جهت تقریبا با هم 180 درجه اختلاف دارند استفاده از قیچی غیر ممکن است

>>هاتب رد با astra 1 چطور میشه یا نه ؟

باز هم نمیشه چون astra1 سیگنال ضعیفی دارد اگر هم موفق بشید نتیجه اصلا بدرد نمیخوره

یک نکته در مورد قیچی بهتون بگم اگه دیش شما قطاعی از کره است (دیش گرد) استفاده از قیچی باعث ایجاد خطای ber در lnb غیر مرکز میشود که با بلندترشدن قیچی این خطا بطور تصاعدی بالا میرود-ولی در مورد دیشهای افست نتیجه قابل تحملتر است
بطور کل اگر قصد دریافت دیتا دارید بیخیال قیچی بشید

>>اگه زحمتی نیست و اطلاعاتی هم که در مورد قیمت کارتهای dvb موجود توی بازار
دارید اون ها را هم بگید و از این لحاظ اونها را مقایسه کنید ؟!

1-کارتهای نسل اول
این دسته از کارتها توانایی دریافت و شناسایی سیگنالهایی با مدولاسیون فقط 8psk را دارندکه شامل:
[ltr]tbs8920(pci)>105
prof7300(pci)>105
tbs6920(pci-e)>130
tbs6980(dual-tuner..pcie)>230
skystar-HD2(pci)>120
SkyStar S2 pci>95
skystar-usb2-hdci>210
dvbworld-pci-e(2005)>?
tevii-s650>?[/ltr]
نقص این کارتها اینه که در حالت اسکنdvb-s2 توانایی شناسایی مقدار fec بصورت اتوماتیک را ندارند

2-نقص کارتای نسل اول در اینددسته برطرف شده ولی باز نمیتوان اونها را کارتهای کاملی دانست چرا که توانایی دریافت سیگنالهایی با مدولاسیون16apskو 32apsk را ندارند
[ltr]prof7301(pci)>120
prof7500(usb)>125
tevii-s660(usb)>145
dvbword-pci-e(2006)>?[/ltr]

3-این دسته از کارتهاکه توانایی دریافت سیگنالهایی با مدولاسیون8psk-16apsk-32apskرا دارند هنوز در بازار ایران وارد نشده اند از معروفتریت اونها میتوان کارت netup-dualtuner را نام برد که بنظر نمیرسد کسی بخواهد انرا وارد کند ولی شرکت چینی tbsdtv در سایت خود اعلام کرده قصد تولید چنین کارتی را دارد که بزودی در سطح جهانی توزیع خواهد شد نام این کارتtbs6925 است و بعلت ارزان بودن باحتمال زیاد به کشور ماهم وارد خواهد شد

>>من از اون پوشه vdr که یه کپی گرفتم همین کافیه که اگه دوباره مشکلی پیش امد
اونرا برگردونم یا برای بکاپ گرفتن باید کار دیگه ای انجام بدم

یکار دیگه هم باید انجام بدید
دو تا فایل باینری در شاخه vdr/plugins/src/xineliboutput هست با نام vdr-fbfeو vdr-sxfe که باید در شاخه usr/bin/ کپی بشوند
Huxus جان ممنونم از پاسختون

مهمان

با سلام
من از کافیین و دو ماهواره استفاده میکنم . و کانالهای هر دو ماهواره در یک لیست قرار میگیره . میخواستم بدونم راهی هست کانالهای هر ماهواره را در لیستی مجزا قرار داد ؟
متشکرم
با سلام
در حالت معمولی که بنظر من راهی نداره ولی میتونین سر برنامه کلاه بگذارین منظورم اینه که دو تا لیست کانال داشته باشین و از هر کدوم که خواستین استفاده کنین دارای نام لیست کانال اصلی و اون یکی یه اسم دیگه داشته باشه!
ولی چرا شما میخواهید اینکار رو بکنید؟؟
ضمنا برنامه vdr برای اینجور کارا که خیلی مناسبتره!!من 8 تا دیش و دو تا کارت دارم ولی باز جلوی vdr کم میارم!!

مهمان

سلام آقای huxus
من یک لپ تاپ مدل HP dv6-1127 دارم و روش ابونتو ۱۰.۰۴ را نصب کردم آیا کارت DVB اکسترنالی هست که آنرا تهیه کنم و بدون مشکل با ابونتو با آن کار کنم.تشکر از شما
با سلام

بله-این مدلها در لینوکس پشتیبانی میشوند(همگیusbهستند)
tevii-s650
tevii-s660
prof7500
tbs-qboxs2

مهمان

با سلام تشکر از شما آقای huxus
tevii-s650
tevii-s660
prof7500
tbs-qboxs2
از این مدل ها که معرفی کردید کدوم را پیشنهاد میکنید؟ من هیچ اطلاعاتی ندارم .تشکر از لطف شما
tevii-s660
سلام
huxus جان ببخشید من دیر به دیر میام اینجا و یه سوالات عجیب می پرسم! هر چند که فعلا dvb ندارم. ولی خیلی دوست دارم که یکی داشته باشم.به همین خاطر می خوام یه خورده اطلاعاتم را بالا ببرم.در مورد استفاده و کاربرد کارتهای dvb.
خب سوالم اینه :
آیا میشه اینترنتی که از dvb بگیریم(دریافت با دیش و ارسال با دیال آپ) را با چند کامپیوتر که با هم شبکه هستند به اشتراک گذاشت؟؟؟؟؟

با تشکر
سلام huxus جان
من دوباره اوبونتو را از نو نصب کردم و بک اپ vdr را که برمیگردونم واون دو تا فایل هم که
شما گفته بودید را در /usr/bin کپی کردم
حالا برنامه را که اجرا میکنم برای یک لحظه برنامه باز میشود و بعد از بسته شدن این ارور :
کد :
.
.
.
enabled in xine config) (4.1-channel not enabled in xine config) (5-channel not enabled in xine config) (5.1-channel not enabled in xine config) (a/52 and DTS pass-through not enabled in xine config)
xine: cannot find input plugin for MRL [xvdr://#nocache]
Segmentation fault
به نظر شما مشکل از کجاست
با تشکر
با سلام

>>آیا میشه اینترنتی که از dvb بگیریم(دریافت با دیش و ارسال با دیال آپ) را با چند کامپیوتر که با هم شبکه هستند به اشتراک گذاشت؟؟؟؟؟
بله بطور حتم باید بشه -ولی خودم شخصا سعی نکردم اینکار را انجام بدم-الان هم اکانت ندارم!

>>حالا برنامه را که اجرا میکنم برای یک لحظه برنامه باز میشود و بعد از بسته شدن این ارور :
کاملا مشخصه که برنامه xine توسط خودتون کامپایل نشده -در نمونه های از پیش کامپایل شده محدودیت هایی اعمال میشه که در پیغام خطا کاملا مشخصه