انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

با سلام huxus جان اونقدر از برگشتنت خوشحال شدم كه يه ساعته مقالتو خوندم بايد ازت تشكر كنم وآرزوي موفقيت برات دارم من علاقه زيادي به ساخت htpc دارم توي فرومهاي ويندوزي خيلي گشتم ديدم همه چيز به نصب سخت افزار قوي و چندتا نرم افزار خلاصه ميشه واصلا اون چيزي نيست كه بهش گفت htpc براي همين لينوكس رو انتخاب كردم و اميدوارم از قدرت اون در زمينه مولتي مديا استفاده كنم و واقعا چيزي كامل و با ارفاق قابل رقابت با سيستمهاي ديگه بسازم اگر بخشي رو هم به ساخت htpc اختصاص بدي عالي ميشه بازم از بابت مقاله متشكرم

مهمان

سلام huxus جان خبر برگشتنت بهترین عیدی امسالم بود مقاله را دانلود کردم اما نتونستم بخونمش اخه روی گوشیم باز نشد راستی لینک دانلودش توی پست اول هست دیگه البته مثل همیشه مقاله باید کامل و عالی باشه
سلام huxus جان از برگشتنت به فروم خوشحالم واز اینکه هنوز مقاله را اپدیت میکنی تشکر میکنم

مهمان

سلام
فکر کنم لینک مقاله مشکل داره چندبار دانلود کردم ولی وسط کار قطع میشه
ممنون از بروزرسانی مقالتون
بسیار ممنون از لطف شما-
:oops: :oops: :oops:

>>فکر کنم لینک مقاله مشکل داره چندبار دانلود کردم ولی وسط کار قطع میشه

همین الان امتحان کردم-لینک مشکلی نداره-حجم فایل 31.6 مگ
استاد خوش امدید
سلام

دوستان کسی میتونه اون فایل، لیست کانالهای hotbrid خودش رو برای برنامه های smplayer و vlc و kaffeine اینجا بزاره تا ازشون استفاده کنیم.

با تشکر
>>دوستان کسی میتونه اون فایل، لیست کانالهای hotbrid خودش رو برای برنامه های smplayer و vlc و kaffeine اینجا بزاره تا ازشون استفاده کنیم

در این لیستهای کانال مشخصات پورت سوییچ کسی که اسکن کرده هم ذخیره میشود بنابراین به احتمال زیاد بدرد شما نخواهد خورد
ممنون از پاسختون جناب huxus جان
راستش من که قاطی کردم نمیدونم چیکار کنم دیگه!
الان من از فدورا 14 با این کرنل استفاده میکنم :
کد :
2.6.35.12-88.fc14.i686.PAE

من یه کارت prof 8000 دارم و درایورش رو بر اساس این لینک نصب کردم :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.proftuners.com/driver8000.html">http://www.proftuners.com/driver8000.html</a><!-- m -->

الان من دو تا lnb دارم که یکی از اونها روی w3 است که به پورت 1 سوئیچ وصل است(سوئیچ 4 به 1 است) و یه lnb دیگه که روی hotbird است و روی پورت 2 سوئیچ قرار گرفته است.

الان با برنامه kaffeine وقتی که کانالهای hotbird رو اسکن میکنم همه شبکه ها را نمیاره!!؟؟مثلا شبکه های manto1 و manoto2 را ندارم!

الان چیکار کنم که با کافئین تمام کانالها را داشته باشم؟؟

2-من برنامه های scan-s2 و szap-s2 رو هم نصب کردمه!چند بار مقاله شما رو هم خوندمه ولی باز نمیدونم چیکار کنم که لیست کانالها را برای smplayer و vlc درست کنم؟؟؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنین

با تشکر

مهمان

سلام
من vdr را نصب کردم اما همانطور که در مقاله امده است به ایکون صداها چند گزینه افزوده شده ولی سخت افزاری در گزینه صداها اضافه نشده است و نمی دونم چه اتفاقی افتاده که صدای سیستم قطع شده است وقتی سیستم بوت میشه یه پیغامی میده به این مضموم که شما در حال استفاده کردن از صدای اپن سورس تریال ( ازمایشی ) هستید .
>>الان چیکار کنم که با کافئین تمام کانالها را داشته باشم؟؟

صفحه152 مقاله

>>2-من برنامه های scan-s2 و szap-s2 رو هم نصب کردمه!چند بار مقاله شما رو هم خوندمه ولی باز نمیدونم چیکار کنم که لیست کانالها را برای smplayer و vlc درست کنم؟؟؟؟؟

اول ببینید این لیست کانال براتون تو vlcکار میکنه یانه تابعدا ببیشتر راهنمایی کنم
ارایش lnb ها مطابق نیاز شما ست شده!
با سلام چگونه میتوانم یک ماهواره جدید در برنامه kaffeine درست کنم من ماهواره w3 را ندارم کارت من استار اسکای ۲.۸ است با تشکر
باید فایل متنی با نام scanfile.dvb واقع در مسیر زیر را ویرایش کنید

/home/username/.kde/share/apps/kaffeine

مهمان

سلام به huxus عزیز
دستت درد نکنه از این مقاله عالی تون . من vdr را نصب کردم حالا میخوام پلاگین vdr-sc را نصب کنم . چطوری این کار را انجام بدم اگه میشه یه سایت خوب در این زمینه معرفی کنید.
باز هم متشکرم
با سلام و ممنون از لطف شما
این پلاگین رو خیلی وقته که تست نکردم
ولی فکر میکنم برای شروع اینجا و اینجا خوب باشه

از این پس با نام کاربری blue-sky در خدمت شما سروران خواهم بود :wink:
علتش هم بخاطر اینه که huxus مخفف کارت کامپیوتری nexus وگیرنده خانگی humax بود که هر دو اونها قدیمی شده و بازنشست شده اند!!! Big Grin Big Grin
huxus نویسنده :با سلام و ممنون از لطف شما
این پلاگین رو خیلی وقته که تست نکردم
ولی فکر میکنم برای شروع اینجا و اینجا خوب باشه

از این پس با نام کاربری blue-sky در خدمت شما سروران خواهم بود :wink:
علتش هم بخاطر اینه که huxus مخفف کارت کامپیوتری nexus وگیرنده خانگی humax بود که هر دو اونها قدیمی شده و بازنشست شده اند!!! Big Grin Big Grin
سلام
دو سال هستش که فکر vdr بودم خیلی باهاش کلنجار رفتم تا اخر با مقاله به روز شده شما و ارتقا سخت افزار و سیستم عامل توانستم چند روز پیش نصبش کنم و از این بابت خیلی خوشحالم و لذت یادگرفتن را در لینوکس حس کردم .
اما چرا کلید کردم روی vdr ؟ چون می دونستم قابلیتهای بالایی داره و بهترین پلیر برای تماشاست و پلاگینهای زیادی روش نصب میشه .
اما حالا چند وقت در حال تلاش برای نصب vdr-sc و سیسیکم هستم ولی هنوز نتونستم . سایتهای بسیار زیادی را خوندم و اجرا کردم ولی نشده . blue-sky لطفا اگر اطلاعی در این زمینه دارید جواب دهید اگر میدونید این کار خلاف انجمن هستش pm بدین
ممنون و سپاسگزار از زحمات شما
ایا شما در کامپایل پلاگین مشکل دارید یا راه اندازی cccam
blue-sky نویسنده :ایا شما در کامپایل پلاگین مشکل دارید یا راه اندازی cccam
با هر دو مشکل دارم
لطفا اگر امکانش هست توضیح بدین .
متشکرم
huxus نویسنده :>>الان چیکار کنم که با کافئین تمام کانالها را داشته باشم؟؟

صفحه152 مقاله

>>2-من برنامه های scan-s2 و szap-s2 رو هم نصب کردمه!چند بار مقاله شما رو هم خوندمه ولی باز نمیدونم چیکار کنم که لیست کانالها را برای smplayer و vlc درست کنم؟؟؟؟؟

اول ببینید این لیست کانال براتون تو vlcکار میکنه یانه تابعدا ببیشتر راهنمایی کنم
ارایش lnb ها مطابق نیاز شما ست شده!

سلام
راستش من چند بار مقاله رو خوندم ولی باز نتونستم تمام کانال ها را با kaffeine دریافت کنم.اگه در این مورد توضیح بدین و منو راهنمایی کنین ممنون میشم.

اون فایل مربوط به vlc رو هم که گذاشتین دانلود کردم.دستتون درد نکنه.فقط دو تا مسئله در این مورد اینکه :
1-آیا همیشه وقتی که vlc را باز میکنم باید اون فایل کانالها را دوباره با vlc باز کنم؟؟؟آیا راهی نیست که لیست کانالها داخل vlc ذخیره بشن؟؟؟

2-نمیدونم چرا صدا به صورت چند میلی ثانیه هی قطع میشه و دوباره وصل میشه وقتی که یه کانال را تماشا میکنم!؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین

با تشکر
سلام
خط زیر چه فرمانی را صادر میکنه :
کد :
./vdr -c config -v video -Pxineliboutput
آیا برای استفاده از هر پلاگین باید آن را صدا زد و یا بعد از باز کردن vdr باید از لیست ان را فرا خوانی کرد
در ضمن چرا وقتی در مسیر vdr این برنامه را به صورت vdr/. اجرا میکنم چیزی اجرا نمیشه و برای اجرا باید حتما دستور بالا را تایپ نمود ؟