انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام اقا huxus
بی زحمت این سوال دیگه را هم لطفا جواب بدید:
برنامه koffeine من هر کاریش میکنم به جای hotburd ,hispasat را search میکنه بعد هر چی هم با دستور apt-get remove kaffeine پاکش میکنم و دوباره
نصبش میکنم دوباره با همون تنظیمات قبلی ولیست کانالها بر میگرده به نظر شما چیکارش کنم
ممنون
سلام اقا huxus از دست ما خسته شدید
اقا huxus در مورد kaffeine من فکر میکنم سوییچ رو نمی تونه بشناسه چون من سوییچ رو از روی ورودی اولی گذاشتمش روی سومی و اولی رو هم
گذاشتم برای offline حالا هم هر کاری میکنم درست نمیشه
اگه میشه لطفا جواب بدید سوالای قبلی رو هم اگه زحمتی نیست جواب بدید
ممنون
با سلام

>>ین دستورایی که دادید فقط یه قلمش 83 m بود اینترنت ما هم که....

این دیگه مشکل شماست

>>بعد هم فکر کنم شما تنها نفری هستید که با vdr تونسته کار کنه

ما اخرین نفریم عزیزم

>>یه چیز دیگه حالا اون برنامه chanman هم دمش به دم این vdr بسته یعنی تنهایی نمیشه نصبش کرد و شما برنامه ای دیگه سراغ ندارین که favorite داشته باشه

نه-ولی اگه سیستم عامل شما 64 بیتی باشه شاید vdr کامپایل شده من در سیستم شما کار بکنه

>>دستوری نیست که بدون reset کردن کامپیوتر بتونم dvb را reset کنم

بستگی به کارت شما داره-نفرمودید کارتتون چیه
ضمنا بعضی وقتها با بستن skynet نرم افزار بطور کامل بسته نشده و شما باید انرا از طریق تایپ کردن دستور killall xskynet و killall skynet در ترمینال برنامه را ببندید-در چنین مواقعی اگر بدون دستور بالا دوباره skynet را باز کنید کار نمیکنه

>>برنامه koffeine من هر کاریش میکنم به جای hotburd ,hispasat را search میکنه بعد هر چی هم با دستور apt-get remove kaffeine پاکش میکنم و دوباره نصبش میکنم دوباره با همون تنظیمات قبلی ولیست کانالها بر میگرده به نظر شما چیکارش کنم

اگه کافیین شما نسخه قدیمی باشه (قبل از 1) تنظیمات اسکن در قسمت home/AAAA/.kde/share/apps/kaffeine/ ولی در نسخه های جدیدتر در قسمت usr/share/kde4/apps/kaffeine/ قرار دارد
لیست کانالها هم در قسمت home/AAAA/.kde/share/apps/kaffeine/ قرار دارد
اگه میخواهید کل تنظیمات شما پاک بشه کل پوشه kaffeine را در قسمت home/AAAA/.kde/share/apps/پاک کنید

>>در مورد kaffeine من فکر میکنم سوییچ رو نمی تونه بشناسه چون من سوییچ رو از روی ورودی اولی گذاشتمش روی سومی و اولی رو هم
گذاشتم برای offline حالا هم هر کاری میکنم درست نمیشه

با سوییچ مشکلی نداره حالا این skynet چه ربطی داره به kaffeine
لطفا سوالتون را واضحتر مطرح بفرمایید
سلام huxus جان از بابت جوابها ممنونم ولی چرا اینقدر تلخ...
dvb من skystar2.8
وسیستم عامل من هم ۳۲ بیتی
در مورد kaffeine و skynet هم وقتی اوبونتو را نصب کردم سوییچ lnb ,1-hotburd و 2-eutelsat بود که به خاطر اینکه skynet رو سوییچ 3 نتونست کار کنه
سوییچ رو جابجا کردم یعنی 1-eutelsat و 3-hotburd حالا دیگه kaffeine قاطی کرده که البته قبلش با سوییچ1 تونسته بودم hotburd رو بگیرم
منتظر جوابتون هستم البته یه کم مهربونتر , اخه شما که خودتون به ما درس صبوری رو میدین. میدونین من یه ادم اماده خور نیستم بیام فقط یه سوال کنم و برم
من تمام اینترنت رو زیرو رو میکنم البته با بضاعت ناچیز خودم وقتی واقعا به جایی نرسیدم اونوقت مزاحم شما میشم که خیلی هم شرمنده ام و دیگه سعی میکنم کمتر مزاحمتون بشم
همینجوری هم یه دنیا قبولت داریم hoxus جان
با سلام

>>سوییچ رو جابجا کردم یعنی 1-eutelsat و 3-hotburd حالا دیگه kaffeine قاطی کرده

همانطور که قبلا هم گفتم اگه میخواهید کل تنظیمات شما پاک بشه کل پوشه kaffeine را در قسمت home/user-name/.kde/share/apps/پاک کنید البته اینکار را وقتی انجام بدبد که برنامه کافیین بسته باشه

<<کارت dvb من skystar2.8

بنابراین باید از توزیعهایی استفاده کنید که کرنل اونها از 2.6.29 بالاتر باشه

>>سیستم عامل من هم ۳۲ بیتی
چون من از توزیع 64 بیتی استفاده میکنم پس vdr کامپایل شده من روی سیستم شما کار نمیکنه بنابراین سعی کنید نرم افزارها را دانلود کنید

>>ین دستورایی که دادید فقط یه قلمش 83 m بود اینترنت ما هم که....
من با اینترنت dialup تا 140 مگ را هم یکسره دانلود کردم در مورد نرم افزارهای شما چون فایلها تکه تکه است هر جا که اتصال شما ناخواسته قطع بشه بعد از اتصال مجدد سیستم بقیه کار را ادامه میده و شما مجبور به دانلود مجدد نیستید

در نهایت اگه باعث ناراحتی شما شدم صمیمانه معذرت میخواهم-به بزرگواری خودتون ببخشید :oops:
سلام huxus جان , بزرگوارید
شما باید ببخشید
اقا huxus دستور reset کردن این مدل dvb چی بود
نقل قول :در مورد نرم افزارهای شما چون فایلها تکه تکه است هر جا که اتصال شما ناخواسته قطع بشه بعد از اتصال مجدد سیستم بقیه کار را ادامه میده و شما مجبور به دانلود مجدد نیستید
اینجوری نبود یعنی چند بار تا وسطاش میرفت اینترنت که قطع میشد دوباره از نو شروع میکرد حالا هم بالاخره میگیرمش
اقا huxus شما معمولا چه وقتایی on میشید
اقا huxus یه سوال دیگه هم دارم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه , بعد از نصب دوباره اوبونتو بلوتوث را نشناخته راهی هست که به غیر از نصب دوباره اوبونتو بتونم بلوتوث رو نصب کنم . بلوتوث هم external
ممنون از لطفتون
با سلام

>>اقا huxus دستور reset کردن این مدل dvb چی بود

لطف بفرمایید خروجی دستور lsmod را در سیستمتون بکذارید اینجا

>>اقا huxus شما معمولا چه وقتایی on میشید

خیلی-خیلی کم اینروزها وقتم خیلی کمه

>>یه سوال دیگه هم دارم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه , بعد از نصب دوباره اوبونتو بلوتوث را نشناخته راهی هست که به غیر از نصب دوباره اوبونتو بتونم بلوتوث رو نصب کنم . بلوتوث هم externa

جاش اینجا نیست یه نگاهی به اینجا بندازید
سلام اقا huxus
[code]m@m:~$ lsmod
Module Size Used by
isofs 31620 1
udf 80900 0
crc_itu_t 1852 1 udf
binfmt_misc 8356 1
bridge 47952 0
stp 2272 1 bridge
bnep 12060 2
vboxnetadp 79912 0
vboxnetflt 86568 0
vboxdrv 122792 2 vboxnetflt
lirc_dev 10804 0
pppoe 11076 2
pppox 3016 1 pppoe
snd_hda_codec_realtek 203328 1
snd_hda_intel 26920 6
snd_hda_codec 75708 2 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel
snd_hwdep 7200 1 snd_hda_codec
snd_pcm_oss 37920 0
snd_mixer_oss 16028 1 snd_pcm_oss
snd_pcm 75296 5 snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_oss
snd_seq_dummy 2656 0
snd_seq_oss 28576 0
snd_seq_midi 6464 0
snd_rawmidi 22176 1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event 6940 2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
snd_seq 50224 6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
snd_timer 22276 2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device 6920 5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
iptable_filter 3100 0
snd 59204 22 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
soundcore 7264 1 snd
isl6421 1916 1
ip_tables 11692 1 iptable_filter
x_tables 16544 1 ip_tables
b2c2_flexcop_pci 6384 0
b2c2_flexcop 27560 1 b2c2_flexcop_pci
dvb_core 87364 1 b2c2_flexcop
cx24123 13828 2 b2c2_flexcop
cx24113 8160 2 b2c2_flexcop
s5h1420 11552 1 b2c2_flexcop
snd_page_alloc 9156 2 snd_hda_intel,snd_pcm
ppdev 6688 0
parport_pc 31940 1
lp 8964 0
parport 35340 3 ppdev,parport_pc,lp
btusb 11856 0
joydev 10240 0
usbhid 38208 0
usb_storage 52768 0
fbcon 36640 72
tileblit 2460 1 fbcon
font 8124 1 fbcon
bitblit 5372 1 fbcon
softcursor 1756 1 bitblit
i915 226120 3
drm 160032 3 i915
i2c_algo_bit 5760 1 i915
floppy 54916 0
r8169 32064 0
mii 5212 1 r8169
intel_agp 27676 2 i915
video 19380 1 i915
agpgart 34988 2 drm,intel_agp
output 2780 1 video
m@m:~$
با سلام

ببینید با دستور اول پوشهdev/dvb/ خذف و با دستور دوم مجددا ایجاد میشه یانه؟؟

کد :
rmmod b2c2_flexcop_pci
modprobe b2c2_flexcop_pci
سلام
huxus جان من قبلا در مورد اینکه یک DVB را بین دو کامپیوتر که با هم شبکه بودن به اشتراک بزارم سوالاتی پرسیدم و شما گفتین که دو تا کامپیوتر می تونن هم زمان تمام کانال ها را تماشا کنن.
حالا سوالم اینه :

1-چطور باید DVB را به اشترک بزاریم تا کامپیوتر دوم بتونه کانال ها را تماشا کنه؟؟؟؟

2-مشخصات شبکه چی باید باشه ؟؟؟منظورم اینه که سرعت شبکه ی بین دو تا کامپیوتر چقدر باید باشه؟؟؟با 5mb/s میشه؟؟؟

با تشکر
با سلام

>>چطور باید DVB را به اشترک بزاریم تا کامپیوتر دوم بتونه کانال ها را تماشا کنه؟؟؟؟

پلاگین streamdev از برنامه vdr خیلی خوب اینکار را میکنه یک نگاهی به مستندات اون بدک نیست

>>مشخصات شبکه چی باید باشه ؟؟؟منظورم اینه که سرعت شبکه ی بین دو تا کامپیوتر چقدر باید باشه؟؟؟با 5mb/s میشه؟؟؟

حدود دوسال پیش یکی از دوستان کیس خودش را اورده بود پیشم از فرصت استفاده کردم و streaming برای dvb را امتحان کردم (با استفاده از کابل کراس)نتیجه چندان خوب نبود یعنی اینکه تصویر فریزهای خیلی ریز داشت هر چند زیاد به چشم نمیاومد ولی برای یکی که حرفه ای باشه مشخص است و تصویر اون نرمی اصلی را نداشت

با سوال شما بدلیل اینکه دوتا کیس نداشتم پلاگین streamdev را با کلاینت mplayer روی یک کیس اجرا کردم که نتیجه بسیار عالی و قابل قبول است ولی این نتیجه معتبر نیست چون عملا کلاینت و سرور روی یک کامپیوتر قرار دارند-متاسفانه امکانات سخت افزار ی ما فقیر بیچاره ها محدود است!!
با سلام مجدد
اینم یک خبر خوب برای دوستداران کافیین

نسخه جدیدی از برنامه (kaffeine-1.0-pre3) اماده شده که اشکالات بسیاری در ان برطرف شده
امکانات جدید برنامه:
-پشتیبانی کامل از vdpau
-توانایی اسکن کانالهای s2-8psk

در صورتیکه sourceforge برای شما هم بسته است میتوانید از این لینک برای دریافت سورس برنامه استفاده کنید

با تبریک سال نو و ساعاتی خوش برای شما و خانواده گرامی
با سلام
اینهم یک خبر خوب برای دوستداران vdpau

مشکل پردازش بدون اشکال چند تصویر HD بطور همزمان -با مصرفcpu در حد صفر-با استفاده از راه انداز جدید nvidia (نسخه 195.36.15)بطور کامل برطرف گردید

اینهم تصویری از برنامه
سلام.
من ADSL دارم.با سرعت 2 Mb/s و ترافیک اطلاعات 3 گیگابایت در ماه.

اگه اینترنت ماهواره ای نا محدود بگیرم، و از همین خط ADSL برای ارسال استفاده کنم، به ازای هر کیلوبایت دریافت از ماهواره، چقدر از ترافیک مودمم ارسال و دریافت میشه.یعنی ترافیک اطلاعاتی که میتونم توی ماه بگیرم چند برابر میشه؟
این فایل pdf که توی صفحه اول هستش رو من نمیتونم دانلود کنم اگه کسی داره Upload کنه و یک لینک هم اینجا بزاره .
با تشکر .

مهمان

سلام

من می خواهم یک کارت ما هوا ره pcmcia برای لپ تاپ ام بخرم که توی اوبونتو ۹.۱۰ بدون مشکل کار کنه

چه مدل ای پیشنهاد می کنید؟

مهمان

کارتpcmcia تا حالا ندیدم
چرا usb نمیگیرید؟

مهمان

خوب usb ای که تو اوبونتو بدون مشکل کار کنه هم معرفی کنید بد نیست

مهمان

این یکی خوب کار میکنه-جدیدا تو بازار هم زیاد شده
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.prof-tuners.com/eng/prof7500.html">http://www.prof-tuners.com/eng/prof7500.html</a><!-- m -->

مهمان

باسلام
من قبلا در ویندوز از پلاگین و کارت شرینگ استفاده میکردم . حالا میخواستم بدونم در لینوکس چطوری میتوان از انها ، استفاده نمود ؟
ممنون