انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

huxus نویسنده :با سلام
>میگم که این linux یه کار بی دردسر میشه توش تنجام داد؟
تا وقتی دستتون را نیفته بی تعارف....نه دقیقا عین رانندگی میمونه

>میخوام یه فایل صوتی اجرا کنم ازم codec میخواد چه برسه به تصویری...

شما mplayer را از روی سورس کامپایل کنید مطمین هستم نظرتون برمیگرده

>مودم رو نمیتونم نصب کنم که بخوام بذارم بره از internet آپدیت کنه...

چرا adsl نمیگیری؟

>فایلهای skynet هم که معلوم نیست چجوری باید اجرا بشند چون وقتی میندازم تو ترمینال-حالا چندین مدل ترمینال داره-هیچ اتفاقی نمیوفته؟

عزیزم اینجا که ویندوز نیست فایل باینری را بگیری بندازی تو ترمینال!!
ببین اگه میخوای اونرا اجرا کنی اول با ترمینال میری توی پوشه اون بعد از طریق همون ترمینال دستور میدی که اجرا بشه
مثلا پوشه skynet من تو دسکتاپه اسم پوشه هم skynet092هست
یه ترمینال باز میکنم
کد :
cd /home/reza/Desktop/skynet092
chmod +x xskynet
./xskynet

>باید با این فایل libpcre.so.3.12.0 کاری انجام بدم توی linux؟؟

کد :
su
cd /usr/lib‬‬
ln -s libpcreposix.so.3.12.0 libpcre.so‬‬.0

>وقتی روش کلیک میکنم مثل یه فایل تکست باز میشه!!!

اقا جوابتون را همینجادادم متوجه شدی؟
بازم ایول داری هیچ کس اینقدر با حوصله نمیتونست جواب منو بده...

مهمان

با سلام به همه و تشکر از huxus جان به خاطر جوابتون
در ابتدا باید بگم هر چی بلدم و هر چی انجام میدهیم به خاطر مقاله خوبتون در مورد dvb توی لینوکسه.من از روز اول که این پست ایجاد شد ان را پیگیری میکنم.مقاله شما را هم خوندم.مشکل من این بود که تا حالا دانلود افلاین نداشتم و توی فایل تنظیمات szap یه فرکانس بدون video pid و audio pid و sid وارد نکرده بودم و نمیدونستم چه کار باید بکنم توی مقاله شما ننوشته اید که باید به جای انها صفر گذاشت و همچنین ننوشته اید که گزینه pids را توی skynet.ini باید باقی بگذاریم.اگه چیزی هم نگذاریم szap ایراد میگیره.مشکل دوم اینه که هرچند من شبکه های فارسی زبان را روی EutelSat W3 با کیفیت خوب میگیرم ولی فرکانس 11354 که سایت takoffline ازش استفاده میکنه tune نمیشه یعنی szap اصلا پیغام FE_HAS_LOCK را نمیده فرکانس 10845 که شما گفتید tune میشه ولی قطعی اون زیاده.مشکل سوم من این بود که skynet091src.rar را از سایت زیر دانلود کرده بودم و کمپایلش کرده بودم که به هیچ عنوان جواب نمیده و چیزی دانلود نمیکنه.برنامه اجرا میشه ولی چیزی دانلود نمیشه.
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://sites.google.com/site/skynetr32/download">http://sites.google.com/site/skynetr32/download</a><!-- m -->
[/ltr]
نسخه کمپایل شده خودش خیلی خوشکل و مرتبه کار هم میکنه ولی بعد از چند ثانیه بسته میشه.
توی skynet هایی که خودتون برای دانلود گذاشته بودید نسخه skynet0897b6sbf1_1b06_public اون جواب میده ولی همانطور که گغتم روی فرکانس 10845 قطعی زیاد داره همانطوری که توی عکس زیر میبینید 3157 قطعی توی زمان کمی داره و عملا چیزی را درست و کامل دانلود نمیکنه.
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mypicx.com/uploadimg/1919416152_02072010_1.png">http://www.mypicx.com/uploadimg/1919416 ... 2010_1.png</a><!-- m -->
[/ltr]
راستی در مورد کیفیت فرکانس شبکه های روی ماهواره EutelSat W3 باید بگم که کیفیت signal 81% است و SNR 63% است ایا این وضعیت خوبه؟ ایا تفاوت زیاد signal و snr طبیعیه؟مقدار signal و SNR کانالهای فارسی توی kaffeine شما چقدره.در کل snr باید زیاد باشه یا کم؟البته برای من این سوال خیلی زشته چون ترم قبل مخابرات پاس کردم.توی عکس ببینید.این عکس را موقعی گرفتم که شبکه بی بی سی در حال پخش بود.
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mypicx.com/uploadimg/430905289_02072010_1.png">http://www.mypicx.com/uploadimg/4309052 ... 2010_1.png</a><!-- m -->
[/ltr]
سوالی هم در مورد مقدار استفاده skynet از ram داشتم سیستم من پنتیوم 4 با cpu فول 2.4 است که 750 مگ رم ddr داره ولی بعد از مدتی کار skynet میشه مثل تراکتور چه کار میشه کرد که skynet مقدار رم کمتری مصرف کنه؟مثل اینه تعداد قطعی ها هم رابطه مستقیم با مقدار رم داره.توی عکس اولی سمت راست عکس جاییش نوشته globax_block::mem 351.39M ایا این مورد نمایانگر مقدار استفاده skynet از ram هست؟

مهمان

huxus نویسنده :با سلام
یه ترمینال باز میکنم
کد :
cd /home/reza/Desktop/skynet092
chmod +x xskynet
./xskynet

آقا شرمنده ولی بعد از وارد کردن این خط ./xskynetR32_1.21
میزنه permision denid!!!!!!!!
جهت اطلاعت هم من با root وارد linux میشم پس ربطی به اون نباید داشته باشه!!!
با سلام

>نسخه کمپایل شده خودش خیلی خوشکل و مرتبه کار هم میکنه ولی بعد از چند ثانیه بسته میشه.

کاملا تایید میشه اون نسخه تو سیستم من هم مشکل داره

>وی skynet هایی که خودتون برای دانلود گذاشته بودید نسخه skynet0897b6sbf1_1b06_public اون جواب میده ولی همانطور که گغتم روی فرکانس 10845 قطعی زیاد داره همانطوری که توی عکس زیر میبینید 3157 قطعی توی زمان کمی داره و عملا چیزی را درست و کامل دانلود نمیکنه.

ببینید بحث تنظیم دقیق دیش ساده نیست اگه شما یک فرکانس را خوب دریافت کردید دلیل بر تنظیم دقیق دیش نیست شما اگه یک فرکانس را خوب دریافت نمیکنی باید انالیزش کنی ببینی مشکل از کجاست
مثلا شما با فرکانس 10845 را میگیری ولی dc داره و اصلا 11354 رو نمیگیری
خوب با 10845 شروع میکنیم ببینیم مشکل از تنظیم دیش شما هست یا چیز دیگه

کد :
f1:10845:v:1:27500:0:0:0

حالا خروجی szap را دقیقا زیر نظر میگیریم

کد :
szap -a 0 -H -c A f1

using '/dev/dvb/adapter1/frontend0' and '/dev/dvb/adapter1/demux0'
status 00 | signal  95% | snr   0% | ber 0 | unc 0 |
status 1f | signal  78% | snr  70% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK

تو خط اول تیونر قفل نیست ولی تو خط بعد قفل میشه دقت کنید مقادیر ber و unc برابر صفر باشه اگه اینطور نیست اون مقادیر رو برای چند دقیقه زیر نظر بگیرید اگر اون مقادیر تغییر کردن شما پارازیت داری ولی اگر تغییرشون جزیی بود زاویه lnb صحیح نیست
شما با szap میتونی چنان دیش رو دقیق فیکس کنی که نصابا هم تو خواب هم نمیبینن!!(مگه اینکه دستگاه انالیز سیگنال داشته باشن)

حالا فرض میکنیم دیش شما دقیقا تنظیمه ولی همچنان dc داری حالا تعداد pid ها رو کم کن تا حتی یک pid اگه مشکل برطرف شد مشکل از کارت شما است یعنی کارت شما نمیتونه با تعدادی زیادی pid کارکنه
ولی اگه با یک pid هم مشکل حل نشد مشکل شما تو تنظیمات skynet میباشد

من برای جهت w3 از یه دیش وطنی 90 استفاده میکنم

اینهم خروجی برای فرکانس 11354
کد :
f2:11354:v:1:8571:0:0:0

using '/dev/dvb/adapter1/frontend0' and '/dev/dvb/adapter1/demux0'
status 00 | signal  78% | snr   0% | ber 0 | unc 0 |
status 1f | signal  99% | snr  81% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
>راستی در مورد کیفیت فرکانس شبکه های روی ماهواره EutelSat W3 باید بگم که کیفیت signal 81% است و SNR 63% است ایا این وضعیت خوبه؟

خوبه ولی اصلا طرز بیانتون غلطه جهت w3 چندین ترانسپندر داره و مقادیر اشاره شده توسط شما به ازا هر ترانسپندر کاملا متفاوته با این تذکر که مقادیر ber و unc توجه نکردید

> ایا تفاوت زیاد signal و snr طبیعیه؟

بله

>مقدار signal و SNR کانالهای فارسی توی kaffeine شما چقدره.

کد :
status 00 | signal  98% | snr  76% | ber 0 | unc 0 |
status 1f | signal  79% | snr  76% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK

>در کل snr باید زیاد باشه یا کم؟

هر چه بیشتر بهتر

>سوالی هم در مورد مقدار استفاده skynet از ram داشتم سیستم من پنتیوم 4 با cpu فول 2.4 است که 750 مگ رم ddr داره ولی بعد از مدتی کار skynet میشه مثل تراکتور چه کار میشه کرد که skynet مقدار رم کمتری مصرف کنه؟

چون من 8 گیگ رم دارم اصلا متوجه موضوع نشده بودم بیشتر بخاطر گرفتن فایلهای temp سیستم میره زیر فشار مخصوصا اگه سرعت هارد کم هم باشه(sata2 نباشه)
نرم افزارهای جدید منابع سیستمی بیشتری میخواهند شما خط cache_item_buffer_size=64K رو کمتر کن ببین کمکی میکنه یا نه
اگه کمکی نکرد سعی کن skynet091 را از سورس دانلود کنی مطمین هستم اون این مشکل را نداره

>آقا شرمنده ولی بعد از وارد کردن این خط ./xskynetR32_1.21

کد :
chmod +x xskynetR32_1.21

مهمان

huxus نویسنده :>آقا شرمنده ولی بعد از وارد کردن این خط ./xskynetR32_1.21

کد :
chmod +x xskynetR32_1.21

اینرو قبلش وراد کردم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد...
راستی لینوکس از streamreader استفاده نمیکنه؟
واسه اجرای skynet توی colinux که باید با streamreader_httpserv.exe پدرش رو در میوردی ولی با لینوکس که کاری با streamreader نداشتیم؟

مهمان

با سلام دوباره
امروز با دیش ور رفتم و وضعیتش خیلی بهتر شد روی بی بی سی کیفیت سیگنال را رسوندم به 83٪ و SNR را هم رسوندم به 72٪ مقدار dc ها خیلی کم شد یه بار برای مدت زیادی dc نداشتم فقط هنکامی dc داشتم که با لینوکس کار میکردم و فشار به cpu می اومد.البته باید بگم گزینه زیر را توی skynet.ini فعال کردم وضعیت استفاده از رم خیلی بهتر شده این موضوع هم توی تعداد کم dc ها تاثیر داشت.
[ltr]
cache_mem=1
[/ltr]
توی این عکس میتونید ببینید مقدار 6.2G اطلاعات رسیده و هنوز هیچ dc نداشته مقدار استفاده از ram هم خیلی کم شده.
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mypicx.com/uploadimg/1183589469_02082010_1.png">http://www.mypicx.com/uploadimg/1183589 ... 2010_1.png</a><!-- m -->
[/ltr]

در مورد فرکانس 10845 و خروجی szap روی اون باید بگم خروجی szap توی فدورا مانند لینوکس شما که نمیدونم چیه نیست مقادیر را به صورت درصد نمینویسه خروجی اینطوریه نظر شما در مورد این خروجی چیه؟ چقدر خوبه؟چطوری میشه خروجی همانند خروجی szap شما بشه؟
کد :
using '/dev/dvb/adapter0/frontend0' and '/dev/dvb/adapter0/demux0'
status 00 | signal 0097 | snr 6f96 | ber 000034eb | unc 00000000 |
status 1f | signal b8e9 | snr af92 | ber 0000abb8 | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal b952 | snr af8f | ber 00000006 | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal bac5 | snr af95 | ber 00000033 | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal b908 | snr af77 | ber 00000024 | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal b97d | snr af8c | ber 00000014 | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal bb32 | snr af77 | ber 00000032 | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal b874 | snr afc8 | ber 0000001e | unc 00000000 | FE_HAS_LOCK
فکر کنم هنوز زاویه lnb دقیق تنظیم نیست درسته؟
باید بگم همه مهمانها یکی نیستند.توی سایت user هم دارم ولی حوصله لاگین ندارم.
با سلام خدمت همه

راستی لینوکس از streamreader استفاده نمیکنه؟

نه!به معنی کلمه streamreader توجه کنید
بنظر شما szap همان کار را نمیکنه؟

>خروجی اینطوریه نظر شما در مورد این خروجی چیه؟
چندان خوب نیست

>چطوری میشه خروجی همانند خروجی szap شما بشه؟
از سوییچ H- استفاده کنید اگر szap این سوییچ را قبول نکرد szap شما قدیمیه!!
اگه نسخه جدید خواستیداول نسخه قدیمی را پاک کنید بعد سورس انرا بشکل زیر دانلود کنید:
‫‪
کد :
hg clone http://linuxtv.org/hg/dvb-apps‬‬

>فکر کنم هنوز زاویه ال ان بی دقیق تنظیم نیست درسته؟

بله-بیشتر روش کار کنید

>باید بگم همه مهمانها یکی نیستند.

اهمیتی نداره وظیفه من یاد دادن چیزیه که بلدم-خیلی چیزا را هم از همین راه یاد میگیرم

>ولی حوصله لاگین ندارم

سعی کنید این کلمه حوصله ندارم را هرگز حتی در کلام هم بکار نبرید نتیجه اونرا خیلی زود در همه ابعاد زندگی تون مبینید
با حوصله همه چیز نتیجه میده :wink:

مهمان

ممنون از راهنمایی های شما
درسته نسخه szap من قدیمی بود و سوئیچ H قبول نمیکرد به فکرم نرسیده بود که به خاطر قدیمی بودنشه.
نسخه جدید szap را دانلود و کمپایل کردم با سوئیچ H روی فرکانس بیبی سی برای چند دقیقه که نگاه کردم به این صورت بود.
کد :
status 00 | signal  61% | snr  40% | ber 65520 | unc 0 |
status 1f | signal  82% | snr  73% | ber 65520 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  82% | snr  73% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  83% | snr  73% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  83% | snr  73% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  81% | snr  73% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  81% | snr  73% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
و برای فرکانس 10845 به این صورت بود که نشون میده باید بیشتر روی این فرکانس کار کنم و کیفیتشو ببرم بالا
کد :
status 00 | signal   0% | snr   4% | ber 14 | unc 0 |
status 1f | signal  73% | snr  70% | ber 410 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 2 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 3 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 13 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 12 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  73% | snr  70% | ber 7 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  73% | snr  70% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 8 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 2 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  69% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  69% | ber 0 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 8 | unc 0 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal  72% | snr  70% | ber 12 | unc 0 | FE_HAS_LOCK

مهمان

من از توزیع دبیان استفاده میکنم . مدل کارتم skystar2rev2.6c هست . مقاله توی سایت را هم خوندم ولی نتونستم از vdr استفاده کنم یعنی از طریق سیناپتک نصبش کردم ولی به دلیل عدم رابط گرافیکی نمی دونم چطوری ازش استفاده کنم . لطفا راهنمایی نمایید . با تشکر
با سلام همانطور که تو متن مقاله هم گفتم اگه نخواهید vdr را کامپایل کنید خیلی اذیت میشید
بنابراین اون نسخه ای رو که نصب کردید را پاک کنید و مثل مقاله عمل کنید
هر جا مشکل بود بفرمایین

مهمان

huxus نویسنده :با سلام همانطور که تو متن مقاله هم گفتم اگه نخواهید vdr را کامپایل کنید خیلی اذیت میشید
بنابراین اون نسخه ای رو که نصب کردید را پاک کنید و مثل مقاله عمل کنید
هر جا مشکل بود بفرمایین
بسته قبلی را پاک کردم و بسته اشاره شده در مقاله را دانلود و تغییرات گفته شده را اعمال کردم و سپس در ترمینال خانگی در مسیری که vdr قرار داشت ( روی دسکتاپ) رفتم و دستور make را تایپ و اجرا کردم که نتیجه زیر شد ( یعنی خطا داد ) :

کد :
~/Desktop/vdr-1.7.10$ make
In file included from audio.c:12:
dvbdevice.h:20:2: error: #error VDR requires Linux DVB driver API version 5.0 or higher!
In file included from dvbdevice.c:10:
dvbdevice.h:20:2: error: #error VDR requires Linux DVB driver API version 5.0 or higher!
In file included from dvbosd.c:15:
In file included from eitscan.c:13:
font.c:14:10: error: #include expects "FILENAME" or <FILENAME>
In file included from vdr.c:45:
make: *** Deleting file `.dependencies'
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE="/dev/lircd" -DRCU_DEVICE="/dev/ttyS1" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR="/video" -DCONFDIR="/video" -DPLUGINDIR="./PLUGINS/lib" -DLOCDIR="./locale" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include audio.c
dvbdevice.h:41: error: ‘fe_delivery_system’ does not name a type
make: *** [audio.o] Error 1
با سلام
معلومه که شما از یک توزیع نسبتا قدیمی دارید استفاده میکنید(کرنل اون از 2.6.29 کوچکتره)
مشکل شما دو جواب داره یکی راه اسان یکی سخت!

راه اسون:
اگه شما dvb-s2 دارید این راه بدردتون نمیخوره
از نسخه 1.6.3 برنامه vdrاستفاده کنید

راه سخت:
بازم به دوشاخه تقسیم میشه:
1-یک کرنل جدید کامپایل کنید و بعد :

کد :
cp -R /usr/src/linux-2.6.32.3/include/linux/dvb /usr/include/linux

حالا vdr شما بدون هیچ مشکلی کامپایل باید بشه

2-اگه اینکار براتون سخته از راه دوم استفاده کنید(این روش بهیچ وجه توصیه نمیشه بدلیل اینکه شما با اینکار فایلهای سرایند یا header file های dvb را بروز میکنید در حالی که بقیه فایلهای سرایند قدیمی باقی میمونند بعبارت دیگه از این روش وقتی استفاده کنید که کرنل شما به 2.6.29 خیلی نزدیک باشه)
اول باید linux-headers نصب باشه دوم:
کد :
cd /usr/src
wget http://linuxtv.org/hg/~endriss/v4l-dvb/archive/tip.tar.bz2
tar -jxf v4l-dvb-xxxxxxxx.tar.bz2
mv v4l-dvb-xxxxxxxx v4l-dvb
ln -s v4l-dvb DVB
cd DVB
make
make install
حالا سراغ vdr میریم
‫قبل از شروع به کامپایل برنامه لازم است فایل متنی ‪ Make.config.template‬را با کمک یک ویرایشگر متنی باز کنیدو خط زیر را پیدا‬‫کنید:‬
‫‪
کد :
#DVBDIR = /usr/src/v4l-dvb/linux‬‬

‫جهت نشان دادن مسیر جدید فایلهای سرایند ‪ dvb‬علمت # را از ابتدای خط حذف کرده و ویرایشگر متنی خود را ببندیدو در انتها نام‬ ‫فایل را به ‪ make.config‬تغییر دهید,بدلیل اینکه برنامه جهت کامپایل شدن به نسخه 5 از ‪ api‬راه اندازهای ‪ dvb‬نیاز دارد.‬

بازم تاکید میکنم اگه میخواهید کارتون تمیز و بی عیب باشه کرنل را کامپایل بفرمایید اگه نیاز بکمکی بود تا اونجا که بلد باشم در خدمت هستم

مهمان

راه سخت مرحله اول را رفتم یعنی یه کرنل جدید کامپایل کردم و اون کد مربوطه را اعمال کردم که نتیجه زیر شد :
کد :
~/vdr-1.7.10# make
font.c:14:10: error: #include expects "FILENAME" or <FILENAME>
make: *** Deleting file `.dependencies'
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include audio.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include channels.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include ci.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include config.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include cutter.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include device.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include diseqc.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include dvbdevice.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include dvbci.c
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 -I/usr/src/v4l-dvb/linux/include dvbosd.c
In file included from dvbosd.c:11:
/usr/include/linux/dvb/osd.h:27:28: error: linux/compiler.h: No such file or directory
In file included from dvbosd.c:11:
/usr/include/linux/dvb/osd.h:107: error: variable or field ‘__user’ declared void
/usr/include/linux/dvb/osd.h:107: error: expected ‘;’ before ‘*’ token
dvbosd.c: In member function ‘void cDvbOsd::Cmd(OSD_Command, int, int, int, int, int, const void*)’:
dvbosd.c:133: error: ‘struct osd_cmd_t’ has no member named ‘data’
make: *** [dvbosd.o] Error 1
با اینکه خطا داد مراحل بعدی را رفتم ( هر چند این دو فایل موجود نبود ‫‪remote.conf setup.conf‬‬
‫‪
زیر استفاده میکنم ‪برای ساخت کانلها وقتی از دستور
کد :
scan -s 3 -p -o vdr -e 3 /usrhare/dvb/dvb-s/Hotbird-13.0E > channels.conf
پیام زیر نمایان میشه
bash: ‫‪scan: command not found
حالا چکار کنم ؟
با سلام
>>راه سخت مرحله اول را رفتم یعنی یه کرنل جدید کامپایل کردم و اون کد مربوطه را اعمال کردم که نتیجه زیر شد :

بسته linux-libc-dev را نصب نکرده اید

>>پیام زیر نمایان میشه
کد :
bash: ‫‪scan: command not found
حالا چکار کنم ؟

برنامه زیر را نصب نکرده اید

کد :
hg clone http://linuxtv.org/hg/dvb-apps

مهمان

منظور از hg clone چیه ؟
طبق دستور عمل کردم
فولدر dvb-apps را در مسیر دسکتاپ قرار دادم . این فولدر را کجا باید قرار بدم ؟
در مسیر دسکتاپ با دستور make دوتا خطا داد به شکل زیر :

کد :
~/Desktop/dvb-apps$ make
make -C lib all
make[1]: Entering directory `~/Desktop/dvb-apps/lib'
make -C libdvbapi all
make[2]: Entering directory `~/Desktop/dvb-apps/lib/libdvbapi'
CC dvbvideo.o
In file included from dvbvideo.c:29:
/usr/include/linux/dvb/video.h:159: error: expected ‘:’, ‘,’, ‘;’, ‘}’ or ‘__attribute__’ before ‘*’ token
/usr/include/linux/dvb/video.h:192: error: expected ‘:’, ‘,’, ‘;’, ‘}’ or ‘__attribute__’ before ‘*’ token
make[2]: *** [dvbvideo.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `~/Desktop/dvb-apps/lib/libdvbapi'
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory `~/Desktop/dvb-apps/lib'
make: *** [all] Error 2

مهمان

سلام آقا من دوباره اومدم مخت رو بکار بگیرم!!!!!
راهی هست که بشه kaffein و codec هارو بدون دردسر وصل شدن به internet نصب کرد؟
من ubuntu 9.10 رو نصب کردم دیدم که اصلا kaffein نداره و وقتی میخوام از softwar manager نصبش کنم error میده که سرور در دسترس نیست؟
من kaffein رو خودم دان کردم دو نمونه -kaffeine-1.0-pre3 و kaffeine-0.8.8- که نمیتونم نصب کنم چون توی توضیحاتش میگه که یه فولدر بساز و
# cmake <path/to/kaffeine/source/directory> <options>
# make

# make install

Useful options include -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=<path>
که هر کاری میکنم نمیشه...
در ضمن توی این version از ubuntu تونستم ati 4870 رو نصب کنم...
واسه skynet هم مشکل دارم که انگار توی ترمینال فقط اجرا میشه و فایل میگیره ولی اثری از skynet نیست!!!!!!
با سلام خدمت تمام دوستان
>>منظور از hg clone چیه ؟

منظور نسخه mercurial است یعنی شما در حالی که به اینترنت کانکت هستی دستور بالا را اجرا میکنی تا اون برنامه برات دانلود بشه
اگه اینکار براتون ممکن نیست(تو لینوکس اینترنت نداری) یه لینک تقدیم میکنم خدمت شما:
کد :
http://linuxtv.org/hg/dvb-apps/archive/tip.tar.bz2

>>فولدر dvb-apps را در مسیر دسکتاپ قرار دادم . این فولدر را کجا باید قرار بدم ؟

هر کجا دلتون بخواد! فقط از طریق ترمینال برید داخل اون فولدر و بعد دستورmake و بعد make install را با کاربر ریشه اجرا بفرمایید

>>در مسیر دسکتاپ با دستور make دوتا خطا داد به شکل زیر :

بعضی وقتها نسخه های جدید تو کامپایل مشکل دارند یه لطفی بفرمایین نسخه ای را که لینک دادم امتحان بفرمایین بازم اگه مشکلی بود بفرمایین

>>راهی هست که بشه kaffein و codec هارو بدون دردسر وصل شدن به internet نصب کرد؟
بهتره فکر اینکار را نکنید -خرابکاری زیاد داره!-ولی اون کافیین همچین اش دهن سوزی هم نیست اگه دنبال یه نرم افزار واقعی برا dvb میگردی بنظر من فقط vdr
ولی ممکنه سلیقه شما طور دیگه ای باشه!

کافیین قسمتی از kde است بنابراین شما برای نصب اون باید قسمتهایی از kde رو هم دانلود بفرمایین

>>من ubuntu 9.10 رو نصب کردم دیدم که اصلا kaffein نداره و وقتی میخوام از softwar manager نصبش کنم error میده که سرور در دسترس نیست؟

ایا شما در لینوکس اینترنت دارید؟
اگه داشتید یک ترمینال باز کنید
کد :
sudo su
apt-get update
apt-get build-dep keffeine
با اینکار تمامی نرم افزارهای لازم برای کامپایل کافیین نصب میشه بقیه کار هم که مشخصه

>>واسه skynet هم مشکل دارم که انگار توی ترمینال فقط اجرا میشه و فایل میگیره ولی اثری از skynet نیست!!!!!!

شما باید xskynet را اجرا کنید نه skynet

مهمان

=> : بعضی وقتها نسخه های جدید تو کامپایل مشکل دارند یه لطفی بفرمایین نسخه ای را که لینک دادم امتحان بفرمایین بازم اگه مشکلی بود بفرمایین

لینک جدید را هم دانلود و کامپایل کردم ولی باز هم خطا قبلی تکرار شد .
با سلام
ایننسخه تو سیستم من بدون هیچ مشکلی کامپایل میشه

مهمان

=>: این نسخه تو سیستم من بدون هیچ مشکلی کامپایل میشه
دانلود کردم باز هم نشد اما از طریق سیناپتک dvb-apps را نصب کردم و بعد از دستور اسکن ٬ کانالها اسکن شد و فایل کانالها درست شد .
وقتی از طریق ترمینال وارد فولدر vdr-1.7.10 میشوم و دستور vdr را اجرا میکنم جواب میده چنین فایلی موجود نیست وقتی فولدر vdr را بررسی کردم تنها فایل اجرایی runvdr هستش که وقتی در ترمینال آن را اجرا میکنم خطای زیر را میده :
کد :
./runvdr: line 40: syntax error near unexpected token `}'
./runvdr: line 40: `}'