انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

البته huxus‌جان لينك زير رو يه نگاهي بنداز
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=WhuOCj0ipNR0NRXD">http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=WhuOCj0ipNR0NRXD</a><!-- m -->
با سلام

>>از نظر سخت افزاري تحقيقاتي انجام دادم نميدونم چقدر كامل باشه ولي سخت افزار زير به نظرم خوب اومد:
مادربرد: m3n78
رم: geil 2*1 gig bas 800
هارد : maxtor 500 sata2

حالا میتونید علت اینکه گفتم دست نگهدارید را متوجه بشید

بعد از مدتها تحقیق علت و روش برطرف کردن شطرنجی شدن تصویر درxine-vdpau دربعضی از شبکه های hd مشخص گردید

البته شاید کمی مسخره بنظر برسه ولی تقصیر من نیست علت انرا از توسعه دهندگان ان بپرسد

در صورتی که قصد تهیه کارت گرافیک جهت vdpau را دارید توصیه میشود gpu کارت nvidia شما دارای معماری G98 باشد
علت این توصیه بخاطر این است که:
1- راه اندازهای nvidia با استفاده از G98 پشتیبانی از فرمت ویدئویی vc-1 را هم دارند
2-مشکل شطرنجی شدن تصویر در xine-vdpau در بعضی از کانالهای hdبا استفاده از این نوع gpu ها بطور کامل برطرف میگردد
3-کارتهای مبتنی بر این نوع معماری نسبت به بقیه کارتها دارای حجم کمتری بوده وبرق کمتری مصرف میکنند ;حرارت حاصل از کار انها کم بوده بطوری که در اکثر انها روش غیر فعال(هیتسینک بدون فن) برای خنک کردن انها کافی است
4-قیمت بسیار پایین

کارتهای گرافیک nvidia که بر اساس این معماری ساخته شده اند شامل تعدادی از کارتهای 8400gs و 9300gs/ge میشوند
سری 9300 در بازار کمیاب بوده ولی 8400gs بوفور یافت شده و جزو ارزانترین کارتها است ولی در هنگام خرید کاملا مراقب باشید چون 8400gs با سه نوع معماری به بازار معرفی شده که شامل کارتهایی با معماری G84و G86 و G98 میباشد.

برای اگاهی کامل از قضیه متن مقاله را مطالعه کنید(ناگفته های vdpau به مقاله اضافه گردیدصفحات37 ال 39)

مهمان

با سلام huxus جان
از اطلاعات مفيدي كه دادي خيلي ممنونم چون هم باعث كاركرد بهتر و هزينه كمتر خريد vga ميشه آيا vga با خروجي hdmi و معماري G98 سراق داري من مقاله كامل شمارا دانلود كردم مقاله بسيار خوبي بود اميدوارم موفق باشي
با سلام

>>آيا vga با خروجي hdmi و معماري G98 سراق داري

این یکی چطوره؟

ضمنا بخاطر خروجی hdmi حساسیت زادی نشان ندهید چون در بازار تبدیل dvi به hdmi هست

ار حسن توجهتون ممنون-مایه افتخار است اگر نقصی مشاهده فرمودید اطلاع دهید

مهمان

با سلام huxus جان
با تشكر از معرفي كارت گرافيك يك سوال در مورد skystar hd2 داشتم كه آيا داراي پشتيباني خوبي در لينوكس مي باشد ويا ترجيحا چه كارت dvb-s2را براي htpc معرفي مي كنيد
متشكرم
با سلام
همانطور که در متن مقاله هم گفتم پشتیبانی لینوکس از این کارت فعلا در حد مقدماتی است البته ممکنه در اینده این پشتیبانی وضع بهتری پیدا کنه
هم اکنون بهترین کارت با پشتیبانی قوی لینوکس کارت hvr4000 است
البته اگر به بازار دبی دسترسی دارید و قیمت ان چندان مهم نیست

در غیر اینصورت tbs8920 منطقی ترین انتخاب شماست قیمت انهم بسیار مناسب است بدلیل اینکه این کارت دقیقا از همان چیپهای hvr4000 استفاده میکند شما همان پشتیبانی لینوکس را دارید خود من هم از این کارت استفاده میکنم
این هم نقاط قوت کارتtbs8920
1-استفاده از خازنهای جامد
2-تیونر شیلد شده
3- حرارت کم کارت
4-حساسیت قوی تیونر در دریافت scpc
دریافت scpc با sr پایین در حد 1800را شخصا تست و تایید میکنم

نقاط ضعف:
1-نیاز به 5 ثانیه زمان جهت loadشدن firmware برای شروع بکار اولیه

2-در دریافت dvb-s قدرت دریافت فرکانسهایی با sr تا45000 را دارد که مقداری عالی است ولی در dvb-s2 این مقدار به 30000 محدود میشه

البته این محدودیت شامل حال تمام کارتهای pci میشه تنها کارتی که ادعا داره میتونه در هر دو حالت sr را تا 45000 دریافت کنه اینه که متاسفانه در بازار ایران نیست البته فعلا در لینوکس هم پشتیبانینمیشه
علت انهم بخاطر بکار بردن دمودولاتور غیرمتعارف هست

مهمان

با سلام huxus جان
ديروز با راهنمايي شما در زمينه خريد dvb يك كارت stb8328 خريداري كردم دستت درد نكنه كارت خوبيه در زمينه خريد كارت گرافيك هم سئوال دارم با توجه به مشخصات كارتي كه معرفي كردي(Gainward 8400GS 512MB) سعي كردم از روي شماره باركد اونو شناسايي كنم متاسفانه موفق نشدم كارتي با اين شماره باركد پيدا نكردم ولي متوجه شدم كه دونوع ازاين كارت موجود است يكي با هيت سينك و ديگري با فن ايا از روي اين شاخصه ميشه اونارو شناسايي كرد
در ضمن براي مادر برد چي پيشنهاد مي كني فقط براي htpc
قبلا از اينكه زمان براي پاسخگويي به سئوالات بنده مي زاري متشكرم

مهمان

ببخشيد بگم از روي اطلاعات كارتون آنها نميشه در مورد چيپ مورد استفاده در كارت اطلاعات كافي بدست اورد
با سلام
سعی کنید مادربردی انتخاب کنید که g98 انبرد با خروجی hdmi داشته باشه مثل اینها
[ltr]ASUS M3N78-EM
ASUS M3N78-VM
ASUS P5N7A-VM
ECS GF8200A V1.0
EVGA Nforce 730i
GIGABYTE GA-E7AUM-DS2H
MSI P7NGM‐Digital [/ltr]
البته به احتمال بسیار زیاد همان مادربردی را هم که معرفی فرمودید باید g98 باشه ولی کاملا مطمئن نیستم

شما با خرید این مادرها برد نیازی به خرید کارت گرافیک ندارید
ضمنا در مورد ان گرافیک gainwardهم تنها نشانه ان بارکد است این شرکت یک گرافیک بدون فن با بارکد 0094-426018336 تولید کرده که G98 نیست

مهمان

سلام توی بازار یک کارت خوب و با کیفیت با پشتیبانی خوب در لینوکس چیست ؟ البته قیمت هم مهم است !

توضیح اینکه کارت skystar 2.6 رو با kaffeine و فکر کنم knoppix آزمایش کرده بودم و خیلی خوب کار کرد ، البته مال اینجانب نبود.

مهمان

با سلام دوستان
بالاخره پس از بررسي هاي زياد در مورد كارتهاي گرافيك موجود در بازار و نوع GPU انها تونستم يك كارت GAINWARD 8400 GS 512MB با مهماري G98 خريداري كنم البته اطلاعاتي كه بدست آوردم بشرح ذيل در اختيار دوستان ميزارم :
1- GPU هاي زير داراي معماري G98 هستند
الف- برخي از GPU هاي 8400GS (اكثر توليدات 2009 براساس اين چيپ ست هستند)
ب- 9300GS & GE(كارتهاي زيادي با اين GPU پيدا نمي شه بنده يك مورد پيدا كردم كه با توجه به قيمت مناسب نبود)
ج-QUADRO FX 370 LP,NVS 150,135M,140M,290,FX360M
***دوستان مي تونن از كارت GAINWARD 8400 GS 512MB با باركر XXXX 9900 استفاده كنند
***كارت GALAXY 8400GS 512 نيز داراي اين نوع مهماري مي باشد(هر دو مورد ذكر شده را شخصا مشاهده كردم)
اميدوارم اطلاعات مفيدي بوده باشه
با سلام
یک خبر خوب برای مشتاقان vdpau+g98
پخش کننده معروف xine با پچ vdpau ثابت کرد در ارایه تصاویر بی نقص HD علاوه بر dvbدر پخش فایلهای mkv چه1080pو چه 720p ذخیره شده بر روی دسک سخت برتریهای کاملا محسوس نسبت به پخش کننده های ویندوزی دارد
در یک تست برای پخش فایلهای مذکور کیفیت تصاویر در ویندوز و لینوکس با هم برابر بوده ولی میزان مشغول شدن cpu در ویندوز برابر 70 درصد ولی در لینوکس کمتر از 10درصد است
البته اون سیستم ویندوزی دارای یک پردازندهamd 6000 با کارت گرافیک ati4850x2 بهمراه 4 گیگابایت رم و سیستم لینوکسی من با یک پردازندهamd5600 بهمراه یک کارت گرافیکی g98 با gpu8400gs و8 گیگابایت رم تست شد
اینهم عکسهایی از تست البته در سیستم من
تمام تصاویر در اندازه واقعی بدون resize بر روی یک مانیتور 22 اینچ میباشد
ضمنا ازمایش در یک اتاق بدون کولر انجام شددمای اتاق 36 درجه بود!-به دمای سیستم و gpu توجه کنید
ماشین ویندوزی حاضر به ارایه تصاویر نگردید!!!

screenshot1
screenshot2
screenshot3

خبر دوم اینکه کارت dvbجدید شرکت tevii با نام s470توسط telesatellite تست و کیفیت ان تایید شد اینهم نتیجه تست

مهمان

من برای دیدن کانالها از کافیین استفاده میکنم . برای دیدن کانالهای کارتی نیاز به پلاگین و کارت شرینگ دارم حال میخواستم بدونم این پلاگینها و کارت شرینگ ها را باید از کدام سایت بروز شده دریافت کنم و چگونه باید آنها را نصب کنم . ( توزیع من دبیان )
با سلام
دراینجا میتوانید اطلاعات لازم را بدست بیارید

مهمان

نقل قول :با سلام
در اینجا میتوانید اطلاعات لازم را بدست بیارید

پلاگین مورد نظر را دریافت کردم اما چگونه اون را نصب کنم ؟ ( در خود سایت و فایلهای داخل پوشه را خوندم ولی متاسفانه چیزی متوجه نشدم )

مهمان

با سلام
بسته دبیانی اش که هست-تو صفحات پایانی
مشکل چیه؟

مهمان

مشکل چیه؟

بسته sc-plugin-0.4.2-svn deb package را نصب کردم اما این یک پلاگین ساده است که برای کار کردن نیاز به softcam , Cccam, gbox و فایلهای کارت شرینگ میباشد که با قراردادن آنها ( البته به روز بودن ) داخل پلاگین ٬ میتوان از پلاگین استفاده نمود و کانالهای کارتی را مشاهده نمود .
لطفا اگر کسی پلاگین kaffeine-sc-plugin-0.4.0-CCcam را با تمام بسته هاش نصب کرده است مرا راهنمایی کند و یا اینکه چگونه فایلهای نامبرده شده را باید در پلاگین نصب شده اولی ٬ قرار داد .
با تشکر

مهمان

مشکل چیه؟

بسته sc-plugin-0.4.2-svn deb package را نصب کردم اما این یک پلاگین ساده است که برای کار کردن نیاز به softcam , Cccam, gbox و فایلهای کارت شرینگ میباشد که با قراردادن آنها ( البته به روز بودن ) داخل پلاگین ٬ میتوان از پلاگین استفاده نمود و کانالهای کارتی را مشاهده نمود .
لطفا اگر کسی پلاگین kaffeine-sc-plugin-0.4.0-CCcam را با تمام بسته هاش نصب کرده است مرا راهنمایی کند و یا اینکه چگونه فایلهای نامبرده شده را باید در پلاگین نصب شده اولی ٬ قرار داد .
با تشکر

مهمان

شما اول باید پلاگین cccam رو تو لینوکس نصب کنید بعد با sc-plugin کار کنید با یکم سرچ تو گوگل کار شما راه میفته ( مثل این لینک گوگل <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.google.com/search?q=%D9%86%D8%B5%D8%A8+cccam&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a">http://www.google.com/search?q=%D9%86%D ... =firefox-a</a><!-- m -->)

مهمان

سلام به دوستان خوبم من یک کارت دی وی بی مدل sky star 2 Rev 2.8a دارم کارتم را نصب کردم ( اینم خروجی دستور dmesg |grep DVB )

کد :
[   19.105874] DVB: registering new adapter (FlexCop Digital TV device)
[   19.228867] DVB: registering adapter 0 frontend 0 (Conexant CX24123/CX24109)...
[   19.229238] b2c2-flexcop: initialization of 'Sky2PC/SkyStar 2 DVB-S rev 2.8' at the 'PCI' bus controlled by a 'FlexCopIIb' complete

حالا با برنامه Movie Player که بطور پیش فرض با ابونتو نصب میشه میخواستم کانالها را تماشا کنم که با انتخاب گزینه 'Watch tv on 'DVB Adapter 0
میگفت لیست کانالها وجود نداره رفتم با دستور

کد :
scan -o zap /usr/share/dvb/dvb-s/Hotbird-13.0E > channels.conf

لیست کانال ساختم و به آدرس زیر کپی کردم
/usr/share/totem
حالا وقتی برنامه را باز میکنم اسم کانالها در قسمت Play list است ولی یه پیغام میاد که به این مضمون

کد :
The required software to play this file is not installed. You need to install suitable plugins to play media files. Do you want to search for a plugin that supports the selected file?

The search will also include software which is not officially supported.

بعد با زدن  روی گزینه سرچ دونبال پلاگین میگرده و وقتی چیزی پیدا نمیکنه پیغام زیر را میده
No packages with the requested plugins found The requested plugins are:

DVB protocol source

حالا نمیدونم این DVB protocol source چی هست و از کجا باید دانلود کنم
ممنون از راهنماییهاتون