انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
>>والا به نظر میاد از یه طرف کانکت نیست ولی انتها مدار رفته به سمت یه سوراخ که از اونور برد ادامه پیدا میکنه دیگه قابل رویت نیست میره زیر ال سی دی حالا نمی دونم بهم وصلند یا نه قلع که ندارنه نور هم از تو سوراخ بیرون میاد والا چی بکم چشم بازارو در اوردم

شما به احتمال خیلی زیاد اون مدلی را داری که el power supply نداره
یک ازمایش کوچولو بکنید با دو تا باطری قلمی با پایه های 19 و 20 ولتاٰژ بدید ( پایه 19 قطب مثبت) اگه صفحه روشن شد حق با منه!!!

مهمان

Big Grin دود از کنده بلند میشه بابا ما مریدتیم :wink: صفحه روشن شد فکر کنم باید اون مدار اضافی که تو چسبناک باید ساخته میشد رو بسازم درسته?
با سلام

فکر نمیکنم نیازی باشه
یک ازمایش کوچیک دیگه
ولتاٰژ 5 ولت را به پایه های 1و2 برسونید (2 قطب مثبت) بعد با کمک یک ولتمتر ببینید اون ولتاژ منفی رو پین3 هست یا نه
اگه بود که کارتون خیلی راحت میشه و اون مدار را لازم ندارید
راستی یک لطفی بکنید اگه در مورد ماژولهای lcdسوال داشتید در همون قسمت مخصوص خودش مطرح کنید تا بقیه هم در اینده بتونن از تجربیات شما استفاده کنند
برای راحتی بیشتر شما میتونید از این تصاویر مقاله که در دسترس نبود هم استفاده بفرمایین :wink:

مهمان

به روی چشم دست شما هم درد نکنه 8)

مهمان

سلام
چطور میشه توی لینوکس از dcw server ها استفاده کرد؟ایا امکان این کار هست؟یه راهنمایی کلی هم کافیه

روش کار توی ویندوز را اینجا توضیح داده
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eurocardsharing.com/f163/dcw-sharing-tutorial-3590">http://www.eurocardsharing.com/f163/dcw ... orial-3590</a><!-- m -->

برای لینوکس جایی سراغ ندارم که توضیح داده باشه

مهمان

در حالی که کامپیوترم زیر فشار داشت میترکید این عکس را براتون گرفتم.بد نیست ببینید
[[عکس : image.php?id=38CC_4C7295E2&jpg]

مهمان

نکته مهم توی تصویر بالا اینه که هر کدام از این شبکه ها را میشه روی یه کامپیوتر دیگه توی شبکه داشت یعنی با یک کارت dvb توی شبکه هر کسی هر کانالی را که دوست داشت میتونه نگاه میکنه.برنامه vlc توی ویندوز این کار را خیلی خوب انجام میده.

مهمان

با سلامhuxus جان
من یه dvb-t با چیپsiano 1140 خریدم فرم ور رو هم کپی کردم در kernlog هم پیغام نصب رو دیدم منتها در dev/dvb چیزی ثبت نشده و vdr اونو شناسایی نمی کنه مشکل کجاست؟
با سلام

>>من یه dvb-t با چیپsiano 1140 خریدم فرم ور رو هم کپی کردم در kernlog هم پیغام نصب رو دیدم منتها در dev/dvb چیزی ثبت نشده و vdr اونو شناسایی نمی کنه مشکل کجاست؟

اولا مبارکتون باشه چون بهترین dvbt را تهیه کردید و از همه مدلهای بازار قویتره

اگه اسم اون global است که قضیه حل است ولی اگه نام دیگه ای داره لطف بفرمایید خروجی دستور زیر را بگذارید اینجا

کد :
dmesg | grep dvb
dmesg | grep DVB

مهمان

بله global هست
با سلام

برای نصب این کارت درایور ویندوزی اون را بکمک wine نصب کنید
با اینکار یک فایل باینری در شاخه /home/user-name/.wine/drive_c/windows/system32/drivers با نام dvb_nova_12mhz_b0.inp نصب میشه که در حقیقت همونfirmwareشماست اون را در شاخه lib/firmware/ کپی کنید
بعد از reboot متوجه میشید dvbtشما با کمال بیشرمی نصب نشده!!!
ولی اینطور نیست
حالا دستور زیر را اجرا کنید
کد :
modprobe smsdvb

خوش بگذره!!! (از بابت نصب)
ولی متاسفانه در dvbt ایرانی! همه چیز بخوبی و خوشی تموم نمیشه Sad

مهمان

huxus جون من تازه مهاجرت کردم به اوبونتو اگه ممکنه اموزش نصب درایور پروف 7500 رو قدم به قدم بگید
هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
ممنون میشم شما ارهنمایی کنید
با تشکر
با سلام

>>گه ممکنه اموزش نصب درایور پروف 7500 رو قدم به قدم بگید

اولا توزیع شما باید کاملا جدید باشه مثل اوبونتو10.04

بعد از نصب یک ترمینال باز کنید و دستوات زیر را یکی یکی بزنید-اتصال به اینترنت هم برقرار باشه

کد :
sudo su
apt-get update
apt-get install kernel-packege
apt-get install linux-headers
apt-get build-dep xorg
apt-get build-dep xorg-dev

حالا درایور کارت گرافیکتون را نصب کنیدبعد سیستم را reboot کرده و در حالی که به اینترنت وصل هستید یک ترمینال باز کنید

کد :
sudo su
apt-get build-dep vdr
apt-get build-dep xine
apt-get build-dep mplayer
exit
cd
wget http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb/archive/tip.tar.bz2
tar -jxf tip.tar.bz2
cd v4l-dvb-*
make
sudo make install

حالا firmwareکارت را از اینجا دانلود کنید (dvb-usb-p7500.fw.txt) و بعد اونرا با نام dvb-usb-p7500.fw در شاخه lib/firmware/ کپی کنید
بعد از reboot کارت شما باید نصب بشه(در اینحالت در شاخهdev/ یک پوشه بنام dvb براتون ایجاد میشه)

موفق باشید

مهمان

با سلام huxus جان
من کارت dvb-t رو نصب کردم :mrgreen: یکبار هم با wirbelscan در vdr کانالها رو سرچ کردم ولیست کانالها ذخیره شد :lol: منتها هیچ تصویری نتونستم دریافت کنم و پیغام channel canot found نمایش داده میشه :roll: یه بارهم ریست کردم بعد خواستم دوباره سرچ کنم vdr دی وی بی رو نشناخت :? البته بگم روی سیستم من دو تا کارت dvb دیگه نصبه :?:

مهمان

huxus جون بات اموزش ممنون
فقط یه سوال نصب درایور کارت گرافیک اجباری هست؟
من تو سایت اوبونتو فارسی از چند نفر پرسیدم راه های مختلفی برا نصب گرافیکم گفتن هر کاری کردم نصب نشد یه سری کارایی توی xorg.conf میکردم اما بعدش ویندوز بالا نمیومد اخرش مجبور بودم این فایل رو توی ترمینال پاک کنم تا درست بشه برا همین خاطر هم زیاد روی اوبونتو نیستم چون گرافیکم نصب نیست زیاد حال نمیده مثل اینکه توی سون گرافیک نصب نباشه اصلا محیطش بهت حال نمیده
البته بگم کارتم چون یکم قدیمی هست اینجوری هست(ATI X550)
ایا راه اساسی برا نصب کردنش وجود داره؟من تقریبا 3 4 روش رو رفتم ولی جواب نداده توی سایت خودش ATI هم یه درایور وجود داشت که توی اوبونتو 10.04 نصب نمیشد و چند نفر بهم گفتم دستی باید نصب کنی که همنطور که گفتم نشد
راستی از اون روز تا حالا هر وقت کامپیوتر رو ری استارت یا خاموش میکنم صفحه دسکتاپ میره ولی کامپیوتر خاموش نمیشه و همینجور روشن هست و صفحه سیاه ایا میشه اینو درست کرد؟
با سلام

>> منتها هیچ تصویری نتونستم دریافت کنم و پیغام channel canot found نمایش داده میشه
>>یه بارهم ریست کردم بعد خواستم دوباره سرچ کنم vdr دی وی بی رو نشناخت
>>البته بگم روی سیستم من دو تا کارت dvb دیگه نصبه

من هم دقیقا مثل شما سه تا dvb دارم که دو تای اونها s ویکی دیگه t است
برای اینکه بخواهید تو vdr از dvbt تصویر بگیرید اولا باید از نسخه 1.7.15 استفاده کنید که اخرین نسخه این برنامه است
دوم اینکه هنگام تهیه channels.conf با برنامه scan حتما از سوییچ o vdr- استفده کنید
کد :
scan -o vdr /usr/share/dvb/dvb-t/ir-Tehran > channels.conf
سوم هنگام اجرای vdr با سوییچ D برنامه را بسمت کارت صحیح هدایت کنید-پوشه dev/dvb/ را باز کنید پوشه های adpter0 الی 3 را یکی یکی باز کنید درپوشه های مربوط به dvb-s شما موارد زیر را مشاهده خواهید کرد

کد :
demux0  dvr0  frontend0  net0

ولی در پوشه مربوط به dvbt شما net0 را نخواهید داشت
مثلا فرض میکنیم adapter2 شما net0 نداره بنابراین این همان مسیر دسترسی به dvbt شماست و vdr را بشکل زیر اجرا کنید
کد :
vdr -D 2 -c config-folder -v video-folder -Pxineliboutput

ولی یک خبر بد هم بدم: بدلیل اینکه فرستنده های محلی در تهران بدلیل صرفه جویی در پهنای باند( که دلیل اونرا نمیدانم واقعا این صرفه جویی چه علتی داره؟؟؟؟) تصاویر با فرمت mpeg4 پخش میشه و صدا با یک فرمت بخصوص غیر استاندارد دیگر (LATM) که اکثر موتورهای مولتی مدیا با اون مشکل دارند
برنامه xine هم از این قاعده مستثنی نبوده و هنگام اجرای فایل تصویر بدون صدا پخش میشه بنابراین در تمام برنامه هایی که از این موتور برای پردازش تصاویر استفاده میکنند این مشکل وجود خواهد داشت
پس متاسفانه برنامه هایvdr kaffeine me-tv xine در هنگام اجرای dvb ,تصویر بدون صدا بشما تحویل خواهند داد
این مشکل خاص لینوکس نبوده و بنا به گزارش موثق از یک دوست ویندوزی!!! این مشکل در سیستم عامل ویندوز هم خودش را نشون میده
تنها برنامه های mplayer و vlc در لینوکس قادر به اجرای این codec بخصوص هستند

>>فقط یه سوال نصب درایور کارت گرافیک اجباری هست؟
بله-100٪

من کارت ATI ندارم از خیلی ها هم شنیدم که ATI پشتیبانی قابل قبولی در لینوکس نداره -سعی کنید یه nvidia بگیرید مثلا یه 8400gs که خیلی هم ارزونه
من هم از nvidia استفاده میکنم و بسیار راضی هستم

>>راستی از اون روز تا حالا هر وقت کامپیوتر رو ری استارت یا خاموش میکنم صفحه دسکتاپ میره ولی کامپیوتر خاموش نمیشه و همینجور روشن هست و صفحه سیاه ایا میشه اینو درست کرد؟

در اکثر موارد میشه شما چند تا توزیع مختلف را امتحان کن ببین با همه اونا این مشکل را داری یا نه-

مهمان

چطور میشه به skynet اجازه داد که در هنگام اجرا شدن با یوزر معمولی hserver اون بتونه پورت 81 را باز کنه ؟

مهمان

من هنوز مشکلم حل نشده اگر امکانش هست راهنمایی کنید لطفا
amd@amd-desktop:~$ cd Desktop
amd@amd-desktop:~/Desktop$ mkdir A
amd@amd-desktop:~/Desktop$ cd A
amd@amd-desktop:~/Desktop/A$ nano -w 1
amd@amd-desktop:~/Desktop/A$ scan-s2 2 1 > 2
API major 5, minor 1
ERROR: Cannot open rotor configuration file 'rotor.conf'.
scanning 2
using '/dev/dvb/adapter0/frontend0' and '/dev/dvb/adapter0/demux0'
ERROR: initial tuning failed
dumping lists (0 services)
Done.
با سلام

لطف بفرمایین خروجی دستورات زیر را بگذارید اینجا

کد :
nano /usr/include/linux/dvb/version.h
md5sum /lib/firmware/dvb-fe-cx24116.fw

مهمان

خروجی دستور اول
/*
* version.h
*
* Copyright © 2000 Holger Waechtler <[email protected]>
* for convergence integrated media GmbH
*
* This program is free software; you can redistribute it and/or
* modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License
* as published by the Free Software Foundation; either version 2.1
* of the License, or (at your option) any later version.
*
* This program is distributed in the hope that it will be useful,
* but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
* MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
* GNU General Public License for more details.
*
* You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License
* along with this program; if not, write to the Free Software
* Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
[ Read 29 lines (Warning: No write permission) ]
^G Get Help ^O WriteOut ^R Read File ^Y Prev Page ^K Cut Text ^C Cur Pos
^X Exit ^J Justify ^W Where Is ^V Next Page ^U UnCut Text^T To Spell

خروجی دستور دوم
amd@amd-desktop:~$ md5sum /lib/firmware/dvb-fe-cx24116.fw
b8c856ac15b768854a222e6864e7dc7f /lib/firmware/dvb-fe-cx24116.fw