انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با تشکر از لطف همگی دوستان
باور بفرمائید جناب کارگر نمیدانم و نمی توانم چطور از اینهمه محبت شما تشکر کنم.....

علت اینکه در مورد انواع usb توضیح ندادم بخاطر این است که شخصا کار با انها را تجربه نکرده ام

در موردnexus هم اگر در یکی از بازارهای کامپیوتر تهران اشنا داشته باشید احتمال پیدا کردنش هست
ولی از انجا که حالا پشتیبانی ازbudget ها در لینوکس بتدریج در حال افزایش است خودتان را برای تهیه ان بزحمت نیندازید
قیمت این کارت در tecnotrend حدود199یورو اعلام شده

اگر میخواهید با پرداخت قیمتی معقول کارتی تهیه کنید که بدون دردسر هم باشدخریدSS2 را توصیه میکنم
در موردSS2هم بد نیست بدانید نسخه2.6d ان در بازار ایران نمونه المانی ندارد ولی توسط شرکتهای چینی متعدد با کیفیت های متفاوت!
تولیدگردیده و فقط انواع خوب ان ارزش امتحان را دارد

مهمان

huxus جان با تشکر از مقاله خوبی که نوشتی اگر ممکن است در مورد کارت skystar 2 بیشتر توضیح دهید در مورد مدلهایی از ان که در حال حاضر توی بازار هست و اینکه از کجا بدانیم اصل است یا تقلبی.واقعیتش این است که من بودجه من در خد قیمت مارت SS2 است نه بیشتر.
ممنون از راهنمایی شما.
huxus نویسنده :با تشکر از لطف همگی دوستان
باور بفرمائید جناب کارگر نمیدانم و نمی توانم چطور از اینهمه محبت شما تشکر کنم.....

علت اینکه در مورد انواع usb توضیح ندادم بخاطر این است که شخصا کار با انها را تجربه نکرده ام

در موردnexus هم اگر در یکی از بازارهای کامپیوتر تهران اشنا داشته باشید احتمال پیدا کردنش هست
ولی از انجا که حالا پشتیبانی ازbudget ها در لینوکس بتدریج در حال افزایش است خودتان را برای تهیه ان بزحمت نیندازید
قیمت این کارت در tecnotrend حدود199یورو اعلام شده

اگر میخواهید با پرداخت قیمتی معقول کارتی تهیه کنید که بدون دردسر هم باشدخریدSS2 را توصیه میکنم
در موردSS2هم بد نیست بدانید نسخه2.6d ان در بازار ایران نمونه المانی ندارد ولی توسط شرکتهای چینی متعدد با کیفیت های متفاوت!
تولیدگردیده و فقط انواع خوب ان ارزش امتحان را دارد

huxus جان،والا از نظر قيمت که مهم نيست!(جنس خوب بالاخره گرون هست!)موندم حالا بين SkyStar USB2 و TT-premium® S-2300 کدومش رو بگيرم؟!البته خوب چندين سايت مربوط به DVB رو گشتم و خيلي از NEXUS تعريف ميکنند!بنظر شما که تجربه بيشتري در زمينه DVB داريد،کداميک بهتر بوده و انتخاب ميکنيد؟
بنظر من هم NEXUS بدليل اينکه MPEG-2 رو بصورت سخت افزاري ضبط و پخش ميکنه،خوب بالاخره فشار کمتري به سيستم خواهد آمد!و اينکه همانطور که گفتين،پشتيبانيش خوبه!،اما خوب از چندين نفر که سوال کردم گفتن که زياد هنگ ميکنه!و خوب معايبي ديگري نظير پشتيباني نکردن از mpeg-2 HD , mpeg-4 رو هم داره!در حالي که اين دو فرمت،بصورت نرم افزاري،در SkyStar USB يا Skystar USB2 پشتيباني ميشود!و اينکه ميگن که اين کارت فقط براي دريافت Data طراحي شده!

حالا با آمدن SkyStar HD(البته هنوز به ايران نيامده) که از DVB-s2(نسل جديد فرکانسها)پشتيباني ميکنه و نياز به سخت افزار قدرتمند داره،فکر کنم پشتيباني بر روي اين نوع کارتها،يا به اصطلاح کارتهاي budget بخصوص انواع SkyStar طرفداران زيادي هم داره،با سرعت بيشتري صورت بگيره!نظر شما چيه!؟باز نظر خودم SkyStar USB2 هست!
-توضیح دهید در مورد مدلهایی از ان که در حال حاضر توی بازار هست

از ss2فقط نسخه2.6d در بازار موجود هست

-از کجا بدانیم اصل است یا تقلبی

این سخت افزار کلا نمونه چینی در بازار دارد یعنی کلا تقلبی است!
ولی همین جنس تقلبی انواع خوب و بد دارد
از مشخصات انواع خوب
برد برنگ سبز روشن و شفاف
چاپ روی برد با کیفیت بالا
گرم نشدن تیونر حین کار
سعی کنید برای خرید این گونه از سخت افزارها از یک شخص با تجربه کمک بگیرید

-اقا کارت منb2c2هستش وقته میخاهم برنامهskynet را اجرا کنم بعد از مدت کوتاهی خودبخود بسته میشود چرا؟
علت مشکل شما در متن مقاله توضیح داده شد البته در اخرین ویرایش!(صدالبته با اجازه اقای کارگر)

-موندم حالا بين SkyStar USB2 و TT-premium® S-2300 کدومش رو بگيرم
من کیفیتFF cardها را تایید میکنم ولی در مورد انواع usb هیچ اطلاعی ندارم
انواعusb این حسن را دارند که از انها میتوان در لپ تاپ ها هم استفاده کرد
یکی از دوستان از کیفیتSkyStar USB چندان راضی نبود و از گرم شدن ان شکایت داشت در انتها هم این سخت افزار بخاطر حرارت مشکل پیدا کرد
در هنگام خریدFF cardها توجه داشته باشید نسخه2.3 فعلا در لینوکس پشتیبانی نمیشود

-بنظر من هم NEXUS بدليل اينکه MPEG-2 رو بصورت سخت افزاري ضبط و پخش ميکنه،خوب بالاخره فشار کمتري به سيستم خواهد آمد
این حرفها در مورد پردازنده های قدیمی مثل پنتیوم3 صحیح است
در یک سیستم با پردازنده پنتیوم4(3گیگاهرتز)NEXUS فقط به اندازه5٪ پردازنده را مشغول میکرد
این مقدار در موردss2حدود30٪بود

-خوب از چندين نفر که سوال کردم گفتن که nexusزياد هنگ ميکنه
واقعا جای تعجب است تابحال هنگ کردن این کارت را در لینوکس ندیده ام
بحرحال ممکن است در ویندوز واقعیت داشته باشد

-خوب معايبي ديگري نظير پشتيباني نکردن از mpeg-2 HD , mpeg-4 رو هم داره
این حرف را قبول دارم ولی اگر بهmpeg-2 HD فکر میکنید باید سخت افزاری تهیه کنید کهdvb-s2 را پشتیبانی کند ولی متاسفانهdvb-s2 فعلا در لینوکس پشتیبانی نمیشود!

-اينکه ميگن که اين کارت فقط براي دريافت Data طراحي شده
این گفته برای کارتهایnova صحیح است ولی میبینید که نرم افراز کمبودها را جبران کرده!

-فکر کنم پشتيباني بر روي اين نوع کارتها،يا به اصطلاح کارتهاي budget بخصوص انواع SkyStar طرفداران زيادي هم داره،با سرعت بيشتري صورت بگيره!
من هم فکر میکنم همینطور باشد

متاسفانه این هم در لینوکس پشتیبانی نمیشود خیلی انرا دوست داشتم
HARDWARE mpeg-2 HD player

مهمان

this is a good choice
Anonymous نویسنده :this is a good choice
خوب اين همون SkyStar USB2 هستش!عاليهSmile

مهمان

that is not skystar usb2
it is TT-connect® S2-3600 from technotrend
خیلی وقت بود می‌خواستم این مقاله رو به یه PDF تبدیل کنم. امروز از تعطیلی استفاده کردم و نسخه‌ی PDF ای از این مقاله درست کردم.
برای دریافت مقاله‌ی «نصب DVB در لینوکس» به صورت PDF می‌توانیداینجا کلیک کنید. این PDF با سایز A4 و با حجم 1.7 مگابایت در ۲۱ صفحهقابل دریافت است.
(در صورتی که مایل بودید می‌توانید این لینک را در انتهای مقاله اضافه نمایید، در صورتی که سروری به عنوان سایت شخصی دارید می‌توانید فایل را به سرور خودتان منتقل کنید و لینک نقطه‌ی دوم را در انتهای مقاله ذکر کنید)

و اما تغییرات اعمال شده:
۱. در متن فنی تغییری داده نشده است.
۲. تنها تغییراتی در نگارش صورت گرفته برای نمونه: فاصله گذاری پس از ویرگول‌ها یا نقطه‌ها رعایت نشده بود، چند اشتباه املایی تصحیح شد، طبق رسم‌الخط جدید فارسی (مصوب ۱۳۸۰) «می» از ابتدای کلمات جدا شد یعنی میباشد به می‌باشد تبدیل شد. نیم‌فاصله‌ها تصحیح شدند.
۳.با توجه به در دست بودن امکانات بیشتر در نسخه‌ی PDF صفحه آرایی و تغییراتی در نحوه‌ي قرار گیری تصاویر انجام شد.
۴.نویسنده و تاریخ نگارش و نسخه‌ی نگارش و نحوه‌ی دسترسی به آخرین نسخه نیز نسخه‌ی اصلی در نسخه‌ی PDF ذکر شده است.

با سپاس از زحمت دوستمان hexus در نگارش این مقاله و mkargar در ویراستاری این مقاله.
با احترام
نوید
Anonymous نویسنده :that is not skystar usb2
it is TT-connect® S2-3600 from technotrend

بسيار خوب!ولي خوب اگر از MPEG-4 و MPEG-2 HD پشتيباني بکنه،خوبه!
نويد جان بسيار ممنون!
با اجازه huxus عزيز،لينک رو به آخر مقاله اضافه کردمSmile
مرسی خیلی فوق العاده بود
با این مقاله شما از شک و تردید بیرون اومدم باید یک کارت DVB تهیه کنم.
مثل اينکه skystar usb2 با Offline Download مشکل داره و همانطور که huxus عزيز گفتن،به خاطر داشتن Tuner خيلي داغ ميکنه!مثل اينکه فعلا SkyStar 2 PCI نسبت به کارتهاي ديگه بهتره و بايد همينو بخرم!البته اگر SkyStar HD گيرم نيومد!واقعا اين کارت حرف ندارهSmileيکي از ويژگيهاش اين هست که Tuner نداره و داغ نميکنه!
یعنی چی تیونر نداره ؟
پس چطوری اطلاعات رو دریافت می کنه

مهمان

لطفا در مورد DVB های اکسترنال هم توضیح دهید

مهمان

کارت من تواین هان است تمام کارهایی که گفتید انجام دادم ولی در قسمت dev/ پوشه ای بنامdvbساخته نمیشود
در صورت امکان بیشتر راهنمایی کنید
در ضمن با کدام ماجول میتوانم کارتم راresetکنم
برد کارت شما به چه رنگ است؟

مهمان

قرمز رنگ است
منتظر راهنمایی شما هستم
با سلام
به احتمال خیلی زیاد دلیل مشکل شما استفاده از درایورهای نامناسب در ویندوز است!
ولی چون راه حل کردن ان خیلی جالبتر است ان را در متن مقاله قرار دادم تا از پراکندگی مطالب مهم جلوگیری شود
لطف کنید اگر مشکلتان برطرف نشد انرا همینجا مطرح بفرمایید
با تشکر فراوان

مهمان

دیگر هیچ امیدی به راه اندازی کارت تواین هان در لینوکس نداشتم
ولی با روشی که گفتید همه چیز درست شد
باور نمیکردم در لینوکس بتوان محتویات ای سی حافظه را تغییر داد
الان همه چیز درست کار میکنه
ممنون

مهمان

ببخشید
کارت من twinhanاست چرا وقتی در root هستم برنامهdvb در قسمت کافپین کار میکند ولی وقتی با اسم خودم لاگین میکنم کار نمیکند؟