انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

سلام اقا خروجی دستور بالا که فرمودید yes است من دیشب قسمت ویژوال افکت ابونتو را فیر فعال کردم پخش تصویر خیلی بهتر شد اما همچنان مورد داره و یه چیز دیگه من فایلهای َavi , divx را به راحتی با همه پلیر ها و حتی Xine میبینم و در هنگام پخش هم مشکلی نداره اما فیلهایی که قبلا با دی وی بی کپچر کردم که پسوند mpeg2 داره و خود کانالهای ماهواره را در دیدن مشکل دارم . حالا مشکل از کجاست نمیدونم

مهمان

only for dvb-s2 owners!
HD1 on w3 is fta now!
can test vdpau

مهمان

سلام من برنامه Klear را نصب کردم کارتم SS2 v2.8 a است اما موقع باز کردن فایلی به نام Channels.conf را میخواهد من یک جهت بیستر ندارم دیش من روی هاتبرد تنظیم است حالا میخواستم بدونم نمیشه این فایل را از جایی دانلود کنم راستی من با دستور
scan -s 3 -p -o vdr -e 3 /usr/share/doc/dvb-utils/examples/scan/dvb-s/Hotbird-13.0E | tee channels.conf
هم قصد ساختن لیست کانالها را داشتم اما این خروجی را میده
sudo: scan: command not found
اگر کمک کنید ممنون میشم راستی کدام برنامه در لینوکس برای کارت دی وی بی بهتره که هم فوریت و هم با ریموت کارت و هم توی پخش تصویر مشکل نداشته باشه هست من الان با برنامه کافیین کار میکنم نه فورت داره و هی تصویر توش گیر میکنه کارت گرافیک و کدک ها هم نصبه ؟
شما باید اول بسته dvb-apps را نصب کنید
[ltr]cd /home/your-user-name/.klear
scan -o zap /usr/share/dvb/dvb-s/Hotbird-13.0E > channels.conf[/ltr]

ضمنا dvb واقعی در لینوکس فقط با vdr عملی است
تا باهاش کار نکنید متوجه خوبی ان نخواهید شد

مهمان

سلام آقا این vdr که فرمودید را از کجا باید نصب کنم من ابونتو 8.10 دارم و دیسک هما 8.10 و مخازن تکمیلی 8.10 را در 6 دی وی دی دارم از روی اونها میشه نصب کرد یا نه ؟ کلا یه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

مهمان

سلام آقا این vdr که فرمودید را از کجا باید نصب کنم من ابونتو 8.10 دارم و دیسک هما 8.10 و مخازن تکمیلی 8.10 را در 6 دی وی دی دارم از روی اونها میشه نصب کرد یا نه ؟ کلا یه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

مهمان

اگر میخواهید با vdrکار کنید باید سورس انرا بهمراه xine-lib دانلود کرده و کامپایل کنید که در متن مقاله بطور کامل توضیح داده شده

لطف بفرمایید مقاله را با دقت و حوصله مطالعه بفرمایید

اگر مشکلی داشتید باز هم در خدمتان هستم

مهمان

سلام راستش من مقاله را که گفتید چند صفحه قبل تر پیدا کردم و دان کردم حدود 5 مگ بود بعد از مطالعه دقیق تصمیم گرفتم که برای شروع از xine و vdr استفاده کنم طبق مقاله آموزشی در صفحه 46 ذکر شده که دورش برای استفاده از xine است یکی مستقیم و دیگری با پلاگین vdr من روش مستقیم را انجام دادم ولی متاسفانه وقتی روی دکمه dvb بر روی برنامه xine کلیک میکنم برنامه بسته میشه . اما روش دوم من یک بار دیگه ابونتو را نصب کردم ورژن 8.10 راابتدا به اینترنت وصل شدم و دستور apt-get update را زدم حدود 2 ساعت طول کشید تا تکمیل بشه بعد هم طبق مقاله که دستور
apt-get build-dep xine-lib
را زدم شروع کرد به چک کردن منابع و پیغام داد که حدود 65 مگ را باید دانلود کنه که با اینترنت دایل آپ که من دارم کاری غیر ممکن است من اومدم اون 6 dvd که دیسکهای تکمیلی ابونتو است را به عنوان مخزن به ابونتو معرفی کردم تا شاید بشه از این طریق دستور بالا را اجرا کنم ولی متاسفانه با تایپ دستپر بالا خروجی زیر می آید
xxx@xxx-desktop:~$ sudo apt-get build-dep xine-lib
[sudo] password for xxx:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: You must put some 'source' URIs in your sources.list
xxx@xxx-desktop:~$
حالا نمیدونم چکار کنم احتمالا باید قید dvb را در لینوکس بزنم و شایدم قید کل لینوکس را بزنم و به سراغ ویندوز بروم اصلا نمیشه برنامه xine را از روی دیسک هما یا اون 6 dvd نصب کنم من قبلا برنامه کافیین را نصب کرده بودم که افتضاه بود تصویر همین جور گیر میکرد قسمت favorit نداشت و خیلی بد بود اصلا در لینوکس میشه مثل dvbdream در ویندوز کانالها را مشاهده کرد با dvbdream خیلی عالی میتونم کانالها را ببینم اما در لینوکس نه

مهمان

سلام من همچنان منتظر جواب و کمک شما هستم huxus جان
با سلام
>>ولی متاسفانه وقتی روی دکمه dvb بر روی برنامه xine کلیک میکنم برنامه بسته میشه

با توضیحاتی که فرمودید کارت گرافیک شما مضنون اصلی است
مطمئن شوید که درست نصب شده

>>حدود 65 مگ را باید دانلود کنه که با اینترنت دایل آپ که من دارم کاری غیر ممکن است

مطمئن هستید غیرممکنه
من با دایال اپ تا 140 مگابایت هم یکسره دانلود داشته ام

>>احتمالا باید قید dvb را در لینوکس بزنم و شایدم قید کل لینوکس را بزنم و به سراغ ویندوز بروم

به همین راحتی شکست را قبول میکنید؟

>>من قبلا برنامه کافیین را نصب کرده بودم که افتضاه بود

کاملا قبول دارم

>>اصلا در لینوکس میشه مثل dvbdream در ویندوز کانالها را مشاهده کرد ؟

مگر dvbdream چجور امکاناتی داره؟

بطور کلی اگر فکر میکنید در لینوکس همه چیز از قبل برای user اماده است و با زدن چندتا کلید next همه چیز تمام است تصور اشتباهی دارید
کلاس لینوکس کاملا متفاوت است

اگر از ساختن و استفاده از وسایل دستساز لذت میبرید لینوکس درسترین انتخاب شماست
متوجه منظورم میشوید؟

مهمان

با سلام به شما
اول مشخصات سیستمم را مینویسم
cup : celeron 2.4
main : shuttel
vga : gforce 5200 128mb
ram : 2000 mb

اما در مورد فرمایشات شما
>>ا توضیحاتی که فرمودید کارت گرافیک شما مضنون اصلی است
مطمئن شوید که درست نصب شده

بله کارت گرافیکم درست نصب شده طبق آموزش که در سایت بود رفتم درایورش را از سایت انویدیا دان کردم و نصب کردم و حالا هر وقت سیستم را روشن میکنم لوگوی انویدیا هم قبل از ورود به ابونتو ظاهر میشه و با دستور glxinfo | grep direct امتحان کردم خروجی زیر را میده

xxx@xxx-desktop:~$ glxinfo | grep direct
direct rendering: Yes
xxx@xxx-desktop:~$

فکر کنم این یعنی که گرافیک نصب هست البته تا اونجا که من اطلاع دارم

>> مطمئن هستید غیرممکنه . من با دایال اپ تا 140 مگابایت هم یکسره دانلود داشته ام

فرمایش شما کاملاْ صحیح ولی چون من در استفاده از خط تلفن یک سری مشکلات بابت مشترک بودن خط دارم و این همه زمان هم نمیتوانم خط تلفن را اشغال نگه دارم و هزینه قبض تلفن را هم اضافه کنید به بالا برای من با شرایط بالا غیر ممکن است وگرنه که چرا نشه با دایل آپ دانلود کرد

>> به همین راحتی شکست را قبول میکنید؟

خیر ولی در این مدت 2 ماه که با ابونتو کار میکنم خیلی خیلی سر قضیه کارت dvb و پلیر مناسب اذیت شدم دارم کلافه میشم چه از نصب درایور کارت و چه از یه پلیر مناسب

>> مگر dvbdream چجور امکاناتی داره؟

راستش نمیدونم توی ویندوز از progdvb استفاده کردین یا نه برای من که خیلی افتضاح بود همین جور تصویر فریز میشد تا من به فکر استفاده از dvbdream افتادم اولا تصاویر خیلی راحت و روان و نرم پخش میشدن این پلیرها که من تا حالا در ابونتو باهاشون کار کردم یه چیزی مثل progdvb در ویندوز بودن دوما اگر کلید جدیدی میاومد با vplug راحت میشد کانالی را باز کرد و سوما قضیه ظبط تصاویر بود
البته من نمیگم در لینوکس این امکانات نیست ولی تا اونجا که من پیش رفتم ( کافپین را میگم ) در افتضاح ترین حالت ممکن تصلویر را پخش میکرد و هر وقت می خواستم جیزی ظبط کنم تا ظبط شروع میشد برنامه یه حالتی میشد بگذریم من از خدامه توی ابونتو بشه کانالها را دید ولی نه بصورتی که معذرت میخواهم جون آدم بیاره بالا تا یه دقیقه یه مانال را ببینم

>> گر از ساختن و استفاده از وسایل دستساز لذت میبرید لینوکس درسترین انتخاب شماست
متوجه منظورم میشوید؟

اتفاقاْ من کشته مرده این دستساز ساختن هستم و برای همین به لینوکس اومدم

ولی بحر حال فکر کنم که باید صبر کنم تا بعدا adsl بگیرم و اونوقت برم سراغ dvb ولی خوشحال هستم که امکان دیدن کانالها به صورت خوب و بدون فریز در ابونتو هست و مشکل از من و سیستم من است

با تشکر از وقتی که گذاشتید
>>اول مشخصات سیستمم را مینویسم
cup : celeron 2.4
main : shuttel
vga : gforce 5200 128mb
ram : 2000 mb

این سیستم فقط برای dvb-s خوبه ولی برای dvb-s2 نه

>>فکر کنم این یعنی که گرافیک نصب هست البته تا اونجا که من اطلاع دارم

خوب پس بدنبال پیغامهای خطا بگردید

>>ولی بحر حال فکر کنم که باید صبر کنم تا بعدا adsl بگیرم و اونوقت برم سراغ dvb ولی خوشحال هستم که امکان دیدن کانالها به صورت خوب و بدون فریز در ابونتو هست و مشکل از من و سیستم من است

ممکنه سیستم شما مشکل داشته باشه ولی مطمئمن هستم شما مشکلی ندارید و این افتخار ماست که دوستانی مثل شما داریم

>>خیر ولی در این مدت 2 ماه که با ابونتو کار میکنم خیلی خیلی سر قضیه کارت dvb و پلیر مناسب اذیت شدم دارم کلافه میشم چه از نصب درایور کارت و چه از یه پلیر مناسب

خیلی خوبه
پس یکم هم به قصه من گوش کنید

قبل از اینکه بخواهم کامپیوتر بخرم یه جورایی با لینوکس اشنا بودم
راستش را بخواهید چون خیلی عاشق رسیور بودم بعد از کلی پرس و جو بهترین رسیور دنیا را انتخاب و خریداری کردم دقیقا سال 2002 و رسیور humax5400 بود
وقتی اون را روشن میکردی داد میزد که من با بقیه فرق میکنم ....بله ..موقع وارد شدن به منو اون تصویری از پنگوئن دیده میشد
البته اون موقع نه کامپیوتر داشتم و نه میدونستم چیزی بنام تکنوتاکس وجود داره ولی همون لوگو پنگوئن مرا بسمت لینوکس کشید
بهر حال یکسال از خرید کامپیوترطول کشید تا اولین نسخه لینوکس را بتونم نصب کنم که redhat بود البته به کمک دوستم
البته اون لینوکس ردهت خیلی قدیمی بود و مرتب crash میکرد
بعد از کلی کلنجار رفتن با توزیعهای مختلف اولین جرقه موفقیت زده شد بله ...سوزه9.2 بدون هیچ مشکلی روی سیستم من کار میکرد به افتخارش گرانترین کارت dvb اون زمان را براش گرفتم که nexusبود
به دوستانم گفتم میخواهم این کارت تو لینوکس کار کنه
در اونموقع همه بمن خندیدند اونها میگفتند این سیستم عامل بزور یک ویدیو را باز میکنه فکرت عملی نیست
ولی من تصمیم خودم را گرفته بودم البته یکسال طول کشید تا بتونم تصمیم خودم را عملی کنم البته بگذریم که چه سختی ها کشیدم
بهرحال دو دوست من یعنی humax و nexus باعث شدند من حالا در خدمت شما و کلیه علاقمندان لینوکس باشم
البته انتخاب نام huxus کاملا به افتخار اون دو دوست گرامی بود

مهمان

سلام به شما دوست عزیز پس همچنان میجنگم تا مشکلات را از سراه بردارم و همه چیز را درست مرتب کنم ( البته در کنار دوستانی مثل شما )

به امید رفع شدن مشکل کارت skystar 2.8a ام در ابونتو

مهمان

با سلام huxus جان
از اينكه دوستاني مثل شما براي پاس داشتن روح نرم افزار آزاد از هيچ كمكي به افراد مختلف دريق نمي كنند خيلي خوشحالم خيلي دوست دارم از تجربيات شما در زمينه htpc مبتني بر لينوكس بر اساس نرم افزار قوي xbmc استفاده كنيم نمونه نسبتا كامل اونو در يوتيوب ديدم خيلي جذاب بود از vdr بهمراه vdpau استفاده شده بود اگه بتوني كمكي بكني خيلي ممنونم.
با سلام
ایا برای htpc سخت افزاری هم تهیه کرده اید؟
البته منظورم mb و vga است
اگر اینکار را نکرده اید دست نگهدارید
خسته نباشی huxus

من از فدورا 11 استفاده میکنم.
کارت من skystar 2.6d هست.
خودش کارت رو شناسایی کرده.
من بدون نصب هرگونه پلاگین یا نرم افزار دیگه Kaffeine رو اجرا کردم.
وقتی میذارم کانال ها رو بگرده کانال ها رو پیدا میکنه اما وقتی روش کلیک میکنم تا نشون بده هیچ چیزی نمیاد.
تازه وقتی توی پروپرتیس کانال میرم اصلا فرکانس کانال رو یک چیز دیگه نشون میده میده و اصلا پید ویدیو و آدیو نداره!

مهمان

سلام
در هیچ سایتی چه ایرانی چه خارجی همچین مقاله کاملی ندیده بودم
قدر انرا بدانید
باز هم ممنون
>>من بدون نصب هرگونه پلاگین یا نرم افزار دیگه Kaffeine رو اجرا کردم.
وقتی میذارم کانال ها رو بگرده کانال ها رو پیدا میکنه اما وقتی روش کلیک میکنم تا نشون بده هیچ چیزی نمیاد.
تازه وقتی توی پروپرتیس کانال میرم اصلا فرکانس کانال رو یک چیز دیگه نشون میده میده و اصلا پید ویدیو و آدیو نداره!

با سلام
مضنون اصلی کارت گرافیک شماست اول مطمئن بشید راه انداز انرا بدرستی نصب کرده اید
مضنون بعدی تنظیمات LNB است (universal)

مهمان

huxus نویسنده :با سلام
ایا برای htpc سخت افزاری هم تهیه کرده اید؟
البته منظورم mb و vga است
اگر اینکار را نکرده اید دست نگهدارید

با سلام huxus جان
از نظر سخت افزاري تحقيقاتي انجام دادم نميدونم چقدر كامل باشه ولي سخت افزار زير به نظرم خوب اومد:
مادربرد: m3n78
رم: geil 2*1 gig bas 800
هارد : maxtor 500 sata2
اگر پيشنهادي داري ممنون ميشم عنوان كني راستي براي boot سريع سيستم ميشه از coreboot استفاده كرد دستگاه يه رسيور مولتي مدياي كامل ميشه